Henry je předčasně vyspělý chlapec, který je poprvé zamilovaný. Jeho láska Christin je dcera policisty od sousedů, kterou otec tyranizuje. Henry se rozhodne Christin ochránit. Plán na záchranu si zaznamenává do svého zápisníku, který najde jeho matka a rozhodne se situaci řešit... (TV Nova)

kaylin

Co ten snímek vlastně chce říct? Chce být dojemný? Chce být napínavý? Chce být drsný? Chce být lidský? Chce vás rozesmát? Já nevím, ale jako kdyby chtěl tohle všechno, což se prostě nemohlo povést. Herecky je to dobré, ale formou je to tak podivně rozhárané, že vás to popravdě dokáže klidně odradit. ()

scroochy

První polovina není špatná, ale pak se to zvrhne v totální nesmysl. Každopádně tleskám dojemnému hereckému výkonu Jacoba Tremblaye. ()

Derek

strasne divny film (ktoreho scenar bol napisany pred 20 rokmy), kde dieta-genius naplanuje chladnokrvnu vrazdu suseda ktory sexualne zneuziva svoju nevlastnu dceru a na vykonanie tohto cinu prinuti svoju mamu. znie to strasne divno ale taky je cely film. tazko zaraditelny a divny (to nemyslim ako pochvalu). ja som sa vacsinu casu nudil a neveriacky krutil hlavou... ()

Aljak

Spočiatku ma príbeh o dvoch bratoch celkovo zaujal a v podstate ma to aj bavilo. Ale po tom ako sa dej zlomil do tej krimi zápletky, tak postupne môj záujem upadal. Určite bolo treba, aby sa konečne príbeh konečne pohol nejakým smerom (predsa len, už to zostávalo v takej monotónnej slepej uličke), ale toto nebolo zrovna to, čo by ma potešilo. Celé mi to prišlo ako prílišné tlačenie na pílu, nehovoriac o tom, že to, k čomu Henry svoju matku nabádal, bolo absolútne prehnané a o morálnosti celého činu ani nehovorím. To ako vážne Henryho nič fundovanejšie nenapadlo? A že génius... Odhliadnuc od toho, film mal dobrý spád, relatívne originálny scenár (aj keď je škoda, že tu nebol zvolený nejaký racionálnejšie vyzretý spôsob "pomsty"), takže aspoň z tohto pohľadu sa to udržalo na hranici priemeru. ()

bourec

Nevim jestli chtěl Colin točit něco jako Disturbia,ale zřejmě ne.Takže zpatlal existenciální drama o chytrym klukovi se smutnym koncem,a trocha thrileru,ale celý to působilo celkem probrečeně,podivně,a hlavně to vůbec člověka nevtáhne.Já se pořád snažil soustředit na tu thrilerovou kolej,ale ta byla hodně utlačená,až někam na desátou řadu.Nebavilo.50%. ()

Nach

Kupodivu funkční snímek, který obsahuje dva filmy v jednom. První film je o super inteligentním chlapci s vážnou nemocí, který přijde na to, že je jeho spolužačka zneužívaná otčímem. Rozhodne se tedy připravit plán na jeho odstranění. Druhá odlišná polovina je pak o matce tohoto nadaného chlapce, která se rozhodne daný plán zrealizovat. Ač navenek se vše může zdát dvojaté, kupodivu to jako celek šlape. Nejvíce v necelé polovině, kdy se dané hlavní role protočí. To skutečně Colin Trevorrow má nejsilnější moment. Jinak se vše dále drží na průměrně kvalitní úrovni. Přesto ale velká chvála za představené a dobře napsané charaktery. Normálně nesnáším příliš chytré děti, ale zde jsou podaný natolik přirozeně a uvěřitelně, že jsem je bez nejmenších problémů přijal. Na druhou stranu je zde záporák nejslabší stránkou příběhu. Ani totiž jako záporák nepůsobí. Celek tedy u mě bazíruje na pomezí 3-4 hvězd. Za bod obratu v polovině příběhu jednu hvězdu přidám. A také samozřejmě za excelentní dětské herce. 75% ()

Juto

Tento film rozpráva príbeh geniálneho mladého chlapca, ktorý sa takmer v každom aspekte života stará o svoju slobodnú matku a mladšieho brata. Pustí sa do pomoci susedske. Veľká časť príbehu spočíva v hľadaní spôsobu, ako ochrániť dievča a odhaliť zneužívanie. Nakoniec Henry napíše knihu pre svoju matku. Hoci jadro príbehu je nevkusné, celý film je urobený dobre, vrátane vhodného humoru a všetky herecké výkony sú prvotriedne. 6,5/10 ()

UhLee

(7/10). Jedinou výhrou v tomto filmu je ústřední hrdina, protože jemu tu chytrost a všechny ty vlastnosti, co Henry má prostě nemůžete nevěřit. Skvělá volba. Jinak ten konec mi trochu připomínal Disturbii. Taky pohoda, pohoda a bum. Všechno se zvrhne. ()

Johnny.ARN

Škoda, že skombinovali dve veci, ktoré ten film pokazili. Vyplakávanie na smrtelnej posteli a prebudenie svedomia v ten najhorší moment. A ešte by to mohli aj prestrihať, bolo to zbytočne dlhé. Námet je však fajn, detský géniovia vždy zaujmú. 2 z 5 ()

VanTom

Pod lehkým, hřejivým pláštíkem rozverného dětského / rodinného filmu se ve skutečnosti schovává mrazivé drama o vážných věcech (zneužívání, mozkový nádor, pokus o vraždu). Neměly by spolu ladit, ale celkem jim to vychází. Jsem rád, že Henryho pečlivý, těžce však za vlasy přitažený plán nedopadl, to by mi přišlo hodně morálně pochybné. ()

Yoda sama

Uletený a rozbitý film, ktorý nevie čím chce byť. Prvá naratívna linka ešte ako tak fajn, herci sa ešte tvária, že to je normálny film, Henry je sympatická postava ak prijmeme fakt že má v hlave viac než bežný jedenásť ročný chalan. Kam sa však má uberať dianie vo vedľajšom dome, som netušil. Potom príde nevkusný zvrat, ktorý film postaví na nové koľaje a ďalej už to je len jeden veľký otáznik. Ako sa toto dalo dokopy, predalo štúdiu a ešte sa pri tom tvorcovia aj tvárili seriózne, to mi nejde do hlavy. ()

Master19

Nejvíc se mi líbila ta komediální poloha konfrontace "prosté" matky a geniálního syna. Příběh samotný je hloupý a slzopudné tlačení na pilu prožitek ještě zhoršuje. ()

Autogram

Hodnotenia filmu sú tu rozporuplné, presne ako celý film. Dal by som mu občas štyri hviezdy, ale v niektorých chvíľach iba jednu. Celý čas sa príbeh vyvíja dramaticky, jedna dlhá scéna je thrillerová, aby sa všetko nakoniec skončilo úplne banálnym spôsobom. Druhá hlavná hrdinka nemá absolútne žiadny priestor, a prvá hlavná hrdinka váha v rozhodujúcej chvíli, aj keď odmalička hráva akčné hry. ()

sedm.1

Až do poloviny filmu se jedná o velice příjemnou a zábavnou podívanou, plnou výrazných postav, vtipných momentů a milé zápletky, u které tedy sice nešlo ani náhodou rozpoznat, jakým směrem se to bude celé vlastně ubírat, a to především kvůli tomu, že to vlastně ani nemělo nějakou příliš pevnou dějovou kostru, ovšem o to víc jsem se těšil, co všechno ještě členy ústřední rodiny potká. Právě v polovině filmu ale z ničeho nic přišel totálně nekompromisní direkt, ze kterého jsem se popravdě nevzpamatoval bohužel až do samého závěru a popravdě, v to, co se to následně vyvinulo, to nemohu považovat za nic jiného, než za kočkopsí dortík, který mě již nebavil, celá druhá polovina vyzněla nepřesvědčivě, natahovaně a krkolomně, a přestože to ve výsledku nakonec dávalo smysl, tak přesto se ty dvě poloviny lišily natolik, že jsem si zkrátka již na to nové pojetí nedokázal následně již zvyknout a úplný závěr mi pak navíc připadl jako úplně tuctová a naivní nálož, která definitivně pohřbila tolik sympatickou první hodinu filmu. Velkým plusem je zde každopádně casting, kdy především oba dva mladí herci v ústředních rolích podali výborné a přesvědčivé výkony, nicméně celkový dojem i tak patří spíše do kategorie zklamání, neboť to na mě celkově zapůsobilo až jako příliš velký žánrový mix, který hrubě nezafungoval. ()

BoredKid

Jaeden Lieberher je jeden z najlepších detských hercov v histórii kinematografie bez debaty.  Super film! Klobúk dole ()

SpaceOdyseus

Pribehove to je opravdu vyhnane do extremu. To mi ani moc nevadi. Ostatne od toho tu Hollywood mame, aby vypravel nadzivotni pribehy. Book of Henry skripe jinde. Moc tu nefunguje zmena stylu v polovine filmu. A na muj vkus se finale zbytecne drzelo pri zemi, coz ve svetle predchoziho deje pusobi celkem nenaplnene. ()

aquiver

Další ze snímků s dobrými myšlenkami o extrémně nadaném dítěti, poctivě natočený i zahraný, ale postupně už lehce překombinovaný a bojující s uvěřitelností, která hraničí spíš se sci-fi, než s rodinným dramatem. Ale bavila mě na tom ta nápaditost, multižánrovost a některé scény jednoduše byly velmi fungující. Není to zkrátka tuctovka, a to se počítá! 75 % ()

Třetí Jurský svět má název, kdo se vrátí?

Třetí Jurský svět má název, kdo se vrátí?

26.02.2020

Třetí Jurský svět vrací na režijní křeslo režiséra Colina Trevorrowa, který před pár lety nechvalně odešel od devátých Star Wars (jeho scénář k devítce přitom koluje poslední týdny na internetu a… (více)

Deváté Star Wars přišly o režiséra

Deváté Star Wars přišly o režiséra

06.09.2017

Lucasfilm začíná mít u Star Wars podobné zákulisní problémy jako studio Warner Bros. u comicsovek od DC. Epizody VII a VIII sice žádné problémy nezasáhly, spin-off Rogue One se ale dočkal velkých… (více)