Hádkovi

• angličtina Hádek Family (festivalový název) (více)

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

Arsenal83

Keby bol film o Matějovi Hádkovi, ako preskakoval onehdy Vondráčkovej ploty, aby nasadil Plekancovi parohy, to by len bola komédia! Ale toto? Okrem vtipu so zabuchnutými dverami pred nosom nosáľa ide z toho strašne negatívna energia, čo u komédie asi veľmi nehľadáme. K tomu sa pridávajú trápne momenty s Novákovej bradavkami, ktorá ich raz vystavuje, raz si ich masíruje, a človeku napadne, tejto herečke to nepríde trápne? No a potom sa dozvedáme, že ona si to písala sama. Keby jej sebastredný exhibicionizmus mal byť jednotkou tenkosti, tak tu by bol tenký ako Novákovej pery. ()

Stanislaus

Hádkovi na první pohled připomínají snímek Bůh masakru, ale zatímco Polanskému se podařilo využít žánr komorní konverzační tragikomedie takřka na výbornou, Moravec ve svém filmu klouže spíš jen po povrchu. Herci a herečky skvěle pasovali ke svým rolím, tudíž chválím casting, nicméně jim to všechno kazil plytký scénář, který ani z půlky nevyužil potenciál původního námětu. Při sledování jsem očekával, že se budu smát a/nebo že mě bude z interakce postav mrazit - ani jedno z očekávání se však nenaplnilo, až na pár ušklíbnutí. ()

Ivoshek

Jsou tu poměrně dobří herci, takže o to horší je, k čemu jsou tu používáni. Jako by ty postavy byly úplně debilní, protože jinak by to asi nebylo vtipné. Není to ale vtipné ani tak. Nakonec je z toho další český zcela zbytečný film. ()

claudel

Lepší než Matky, tři hvězdičky jsou silnější než u Matek. Nevěděl jsem, do čeho jdu, takže mě divadelní forma rozhodně potěšila. Jenže to je taky jedna z nejtěžších disciplín a každý tvůrce, který si na ni troufne, se ocitá na tenkém ledě. A v tomto případě se úspěch dostavil jen zčásti. Některé scény byly zbytečné, hluché nebo trapné. Jako celek málo úderné. Naopak herecky vyzdvihuji nejvýše Sandru Novákovou, která nejenže vypadá skvěle, výtečně artikuluje a znamenitě ztvárňuje primitivní husičku. Sekundárně opět nezklamal Ondřej Pavelka, jemuž divadelní forma svědčí. Ostatní hrají slušně, nepřekvapí. V zásadě pozitivní dojem. ()

ARI50

Jako zase po dlouhé době totální sračka, nuda nesmysl příběh že to ty herce baví točit takový hovna. ()

Necrotongue

Upřímně; čekal jsem další z komediálních katastrof, a přestože určitě nešlo o snímek, který bych někomu s čistým svědomím doporučil, já jsem se u něj chvílemi až nečekaně dobře bavil, takže mi bylo trochu líto, že těch chvil nebylo víc. Po velmi dlouhé době jsem se dočkal českého filmu, od něhož jsem nic nečekal a který mě překvapil dialogy, u nichž jsem se mohl zasmát. Je fajn, že si ze sebe umí Sandra Nováková udělat srandu a že Sylvu při spolupráci na scénáři nikterak nešetřila. Bavil mě i podpapučový přitakávač s občasnými úlety v podání Jakuba Prachaře, bavila mě i Jitka Čvančarová, s jejímž příchodem se trojpokoják změnil ve 2+1, bavil mě i otec v osobě Ondřeje Pavelky a překvapilo mě, jak celá tato sestava upozadila Hynka Čermáka. Chca, nechca, musel jsem jít do tří pěticípých, protože jsem se mohl u dialogů zasmát a protože i mně se líbilo sledovat, jak Sylva přemýšlí. / "Jak se mě zastal, to je personál, ne jako ty." / "To jsou šachy maty, tohlencto." / Poučení: Dvakrát měř, jednou prodávej. ()

Morholt

Nádherná srážka blbců se silnou příchutí nenažranosti. Dialogy jsou v podstatě docela jednoduché,což dává smysl, protože mozková kapacita většiny postav na nějakou náročnější debatu nestačí, ale právě proto je to občas neskutečná pr*del. V podstatě je to 90 minut homolkovského hádání a překřikování zakončené -SPOILER- ultimátní řežbou. Pár slabších chvilek se samozřejmě najde, ale nemá smysl to kvůli nim nějak hrotit. K hercům nemám tu nejmenší výhradu a Sandra Nováková pletoucí si slova je naprosto úžasná a na zabití. Společně s Vlastníky jedna z nejlepších českých komedií posledních let. 80% ()

Lucasion

Film o jedné zápletce, jednou místě a pěti hercích. Trošku si vzpomínám na Vlastníky (2019) a jejich doslovnou karikaturu české společnosti. Hádkovi jsem to stejné, jen o vztazích v rodině. Každá postava je určitý archetyp a každý v tom jistě uvidí alespoň někoho ze své rodiny. Oproti Vlastníkům tomu ale chybí nadhled a hlavně ten vtip. Film se spíše drží toho ukazovat realitu tak jak jí známe, že to vlastně není moc vtipné. Čvančarovou bych upřímně nepoznal. Až po chvílí. Jinak zahráno sympaticky všemi aktéry. Ale za sebe doporučit bohužel nemohu. (40 %) ()

BoPo

Z trailerov Hádkovi pôsobili ako moderná verzia Ecce homo Homolka pre nenáročné publikum. Bohužiaľ potenciál konfliktných situácii je využitý dosť nezáživne. Na miesto hlášok a urážok si vymieňajú skôr vystrašené, udivené a naštvané pohľady. Nedokážem si predstaviť, že by v niekom Hádkovi vzbudili chuť si ich pozrieť znova. Rýchlo zabudnuteľný výlet do neustále štekajúceho paneláku. ()

argenson

Čvančarová mě baví vždy a všude. Ale hlavně velkým překvapením byla Sandra Nováková, která mě dosud celkem nebavila a tady je luxusní herecky i vizáží. Hodně úsporná výprava v jednom hodně retro bejváku na sídlišti, ale má to spád, vtip, skvělý herecký výkony a nemálo vtipných hlášek. Takže Eva dostane byt a plnýho bustu Lenina. ()

Dale

Vo filme sa striedajú úžasné momenty s hluchšími pasážami, keď sa totiž celý film odohráva v jednom byte s piatimi ľuďmi, musíte mať špičkové dialógy, ktoré dokážu baviť a udržať divákovu pozornosť celý film, tu to občas neplatilo. Miestami sa situácie a hádky opakovali a tak trochu nudili. Výrazne to ťahá Sandra Nováková v úlohe hlúpučkej nány, ktorej mýlenie si slov je to najzábavnejšie na celom filme a celkovo pôsobí tak realisticky, akoby to ani nehrala, ale napísala si scenár priamo na telo, takže paráda. Podobné tupelo si zahral aj Hynek Čermák, ale až toľko priestoru jeho postava na odkrytie svojej podstaty nedostala, čo je trochu škoda. Čvančarovej puťka až taká zaujímavá nie je a jediným ako tak normálnym členom rodiny je tak Prachař. Mohlo sa trochu viac zapracovať na niektorých postavách, aj na témach rozhovorov a situáciách a mohla to byť paráda, ale aj tak solídny počin, ktorý určite má čím pobaviť a nastavuje zrkadlo dnešnej spoločnosti. ()

Praxis

Bizarní konverzačka v jedněch kulisách pořádně oldschool 80tkového bytu, kde se pohybuje panoptikum ještě více bizarnějších postaviček v čele s luxusní Čvančarovou, která válcuje ostatní osazenstvo. Na hodinu a půl tak akorát, delší bych asi nevydržel. Druhá uječená část je už totiž zbytečně přes čáru. Taková levná kopie Vlastníků, kteří ale hrají o dva levely vyšší ligu. Průměr. 50% ()

Bordoshut

Pokaždé, když si říkám, že český film už nemůže klesnout hlouběji, vždycky nakonec vyjde nějaká čerstvá novinka a mně nezbývá než pomýleně kroutit hlavou a konstatovat: „Ano, oni to dokázali.“ Nový počin Vojtěcha Moravce je přímým, jednoznačným a nezvratným důkazem, že možné je cokoliv. Jeho noví Hádkovi, totiž nejsou jen debilní film. Jsou dokonalým ztělesněním stupidity, jaké by snad nedokázala stvořit ani bohatá fantazie matky přírody. Tak ještě že máme Moravce a sebranku českých pseudocelebrit. Více ZDE. ()

slunicko2

Takoví jsme... alespoň někteří z nás. 1)  35letý režisér telenovel Vojtěch Moravec napsal se svou ženou 40letou Sandrou Novákovou, která řadou seriálů taky prošla, něco na zasmání ve stylu divadelní hry. Nemohu říci, že bych se přímo chechtal, ale chvílemi film vtipný byl, ne, že ne._____ 2)  Tvůrci pak hrábli mezi otrkané seriálové herce a herečky, a ani zde nemohu říci, že by sáhli vedle. 40letá Sandra Nováková a 44letá Jitka Čvančarová předvedly špičkový výkon, kvůli kterému stojí za to snímek zhlédnout._____ 3)  Protože jsem fanda žánru reality show, kde se to debily jen hemží, ani tito zde mě neodradili. A ty ženské jsou přímo na odstřel._____ 4)  S rodinou Homolkových bych Hádkovy nesrovnával. Svou smutnou trapností jde spíš o Schulhoffovy  Novákovy dnešní doby. Ale od Matek je patrný posun k lepšímu._____ 5)  Vtipný koment: Gilmour93**. ()

filmoid

Skvělá, nedoceněná komedie, o dvě třídy výš než běžná komediální produkce. Perfektní scénář, výborné dialogy... srovnatelné i s Vlastníky. Vůbec nechápu místní negativní recenze... ()

M.i.k.e

po Mimořádné události druhá česká komedie v krátkém úseku u které jsem se upřímně bavil a nejednou sem se nahlas zasmál., což je věc skoro až nevídaná. Podobně jako Havelkův kousek mají i Hádkovi skoro až divadelní nádech postavený na dialozích s minimem postav na minimálním prostoru a funguje to mnohem lépe než všechny ty rádoby romantické komedie, kterými česká kinematografie v poslední době překypuje.Obsazení vybráno velmi dobře a myslím, že není problém tady najít v některé z postav někoho koho každý z nás dobře zná, nebo má ve svém okolí (popřípadě přímo v rodině)...70% ()