Během jednoho natáčecího týdne seriálu I Love Lucy – od pondělní čtecí zkoušky až po páteční natáčení s diváky – čelí Lucille Ballová (Nicole Kidmanová) a Desi Arnaz (Javier Bardem) v zákulisním dramatu scenáristy a režiséra Aarona Sorkina řadě osobních a profesních krizí, které ohrožují jejich show, kariéru i manželství. (Prime Video)

Pavlínka9

Miluji filmy o filmovém zákulisí. A také o zábavním průmyslu. Takže už za to má u mě film plusové body. Ball znám, o té show vím, ale nikdy jsem to neviděla a jejího manžela také ne. Bardem a Kidman jsou pro mě hodně rozporuplná dvojice, kde mi to ale fungovalo. Bystrost, rychlost a pohotovost, jak fungovala Ball - to jsem obdivovala vždy, ale teprve po tomto filmu jsem víc porozuměla tomu, co jsem o ní četla... To, jak upravovala ty scény a vytvářela další kroky ve scénáři - to mě bavilo ;) J.KSimmons za mě tentokrát v hodně "umírněné" roli, ale i tak moc fajn... Situace, kdy se na druhé straně sluchátka ozvala J.E.Hoover a přišla Lucy - tak mě mrazilo po celém těle....nicméně tím to jeste nekončilo, jak jsme na základě rozhovodu s manaželem Desim o pár vteřin později zjistili.. 3 herci nominovaní na Oscar? Když - tak Bardem. ()

elanius

(39/2022) / Herecky úžasný film, Nicole, Javier, užíval som si všetky tie briliantné dialógy na maximum. Bohužiaľ hlavná téma filmu, pre mňa absolútne neznámy americký sitcom z 50tych rokov, ma nechala úplne bez záujmu o príbeh. Film má ale super tempo a rytmus, tak som sa aspoň trochu snažil užiť si super remeslo. (6/10) ()

VanTom

Turbulentní týden natáčení jedné epizody sitkomu 'I Love Lucy' zpracoval Aaron Sorkin do zábavného dramatu ze zákulisí populární show (plus z manželského života hlavních hvězd – s kontextem od jejich seznámení). Vynikající herci (úžasná Kidman! rozšafný Simmons) se opírají o svižné, vyšperkované dialogy a perfektně zachycený mikrokosmos pořadu (resp. doby Hollywoodu / televize padesátých let). Už takhle jsem byl plně zaujat, co teprv, představuji si, kdybych znal původní seriál! ()

KR4T4S

Těším se, až Sorkinův režijní um doroste kvalit jeho scenáristického. Protože pak nebude třeba jiných režisérů (Fincher, Boyle), aby jeho filmy byly naprosto strhující. Jakkoliv se mi Ricardovi líbili, tak něco málo jim chybělo. Kidman a Bardem skvělí. ()

Rozjimatel

"Goddamn it, Viv, most American woman look like you, not me. They want to see themselves on television."     Životopisná dráma založená na chytrých dialógoch, ktorá síce zaujme svojou inteligenciou, ale na druhej strane trochu odrádza svojou urozprávanosťou. Dej prebieha v 50. rokoch, ktoré sú predstavené prostredníctvom neslávne známeho honu na komunistov a tiež prostredníctvom vtedy mimoriadne populárnej ľudovej zábavy - sitkomu. Presvedčivo je podaná tak atmosféra strachu (z komunistov, ale ešte viac z antikomunistov), ako aj zákulisie tvorby sitkomu. Z tých všetkých rozmanitých prvkov použitých vo filme ma očarili Lucyne čiernobiele predstavy sitkomových scén, na druhej strane sa mi vôbec nepáčili úplne zbytočné hovoriace hlavy. No a najväčšou devízou filmu sú skvelé (oscarové?) herecké výkony (opäť) úplne zmenenej Nicole Kidman a Javiera Bardema.     "To all Philip Morris and CBS employees: don't f*ck with the Cuban." ()

Fifer

Řada diváků hodnotí hůře jen proto, že tu policie nemlátí hipíky v ulicích Chicaga. Já si ale nemyslím, že je snímek Ricardos výrazně horší. Celý život Lucille a Desiho je velmi zajímavý a film mě do něj zcela ponořil. Fascinující studie jedné éry a jednoho páru. ()

vickeyek

To byl strašlivý týden! Kolikrát to ve filmu zaznělo - a proč? Aby tomu člověk uvěřil. Ten týden zas tak strašlivý nebyl, šlo o dost běžný provozní týden a snaha filmařů udělat z pár malicherností strašlivé kauzy života a smrti se úplně nepovedla. Povedl se ale casting, což ukazují i oscarové nominace. Režii se hezky povedlo seskládat scény tří časových os. Povedl se celkový vizuál. ()

Maximilianus

O I Love Lucy som matne počul, ale nič o ňom neviem. Vďaka tomuto filmu mám trochu lepšiu predstavu. Zo začiatku som sa trochu strácal, ale nakoniec som sa naladil na správnu vlnu a film si celkom užil. 6,7/10. ()

TaNya_

S Nicole Kidman v tak úžasné formě byla obzvlášť na její scény radost koukat. Ono rádoby o moc nešlo, ale občas jsem si přišla napnutá jak malý gatě. Ač si můžu pochválit i Bardema a vůbec zbytek obsazení dělal maximum, tak mi u sledování něco chybělo. Nenudila jsem se, ale aby mi to jako celek víc uvízlo v paměti, tak by to chtělo něco navíc. ()

papadoce

No boha ja som tú Nicole absolútne nespoznal a aj po pozretí filmu kebyže nie je v titulkoch odprisahal by som, že tam nehrala. Otázkou je, či fakt od prvého Aquamana podstúpila dalších sto plastík, alebo ju iba takto brutálne zamaskovali. Ricardovci sú postavení na čistých kecoch, ale fakt je, že fungujú od prvej minúty po poslednú jak švajčiarske hodinky. Sorkin natočil režisérsky doposiaľ len tri filmy, ale svojmu remeslu rozumie ako nikto. Pripočítajme ku tomu dokonalého Bardema, výborne hrajúcu umelú Kidmanku a absolúúúútne perfektného Jé Ká Simmonsa a máme tu skvelú drámu. Z neho som odpadával. Myslím Simmonsa. Napríklad označenie sedemročného chlapca za komunistu mu vystačilo na zo štyri vtipy a stále s nimi totálne zabil. Ak niečomu rozumie Sorkin viac ako réžii, tak je to písanie scenárov. Scenár ku Being the Ricardos je prvotriedny matroš. Hrozne sa mi páčil pohľad do zákulisia televízneho sitcomu. Kto nie je od fachu, nemôže tušiť ako jednotlivé epizódy vznikajú, no práve do toho môže divák veľmi podrobne nahliadnuť a stojí to zato. V príbehu sledujeme jeden pracovný týždeň tvorcov úspešného seriálu a čo počas neho zažili. Okolo nich beží život a ďalšie pracovné aktivity. Ja som sa naozaj nenudil ani náhodou. Herci podali jeden z najlepších výkonov, aké som za poslednú dobu videl. Všetky nominácie na cenu akadémie sú zaslúžené. Dnes ma zlomil smútok ako už dlho nie, tento film bol tu, keď som ho potreboval. “Pamätáš, keď sme sa videli po prvýkrát? Bol si až nevhodne pozorný, ale teraz si odporne nevšímavý.” ()

kockodan

Bylo to o hovně. Úplně o ničem. Žádný konflikt, žádná katarze, nic. Bardem s Kidman vůbec žádnou lásku nebeskou na diváka neprojektují. Působí nesourodě, hlavně Bardem je vedle Kidman těžko uvěřitelný postarší páprda s bříškem, který vůbec nevypadá na kubánského pěvce slaďáků a už vůbec ne na milovníka. Rádoby napětí, že je Lucy komunistka nebylo vůbec napínavé, Vůbec nic jí nehrozilo, tou dobou už byla slavná a milionářka!!! Že by jí zrušili show, no bóže! Do kriminálu ani na Kubu by ji nevyhnali!!! A druhá linie jejich příběhu, tedy že ji podváděl, bylo ukázáno jen na konci velmi trapným způsobem a tou dobou už nikomu po té plahočící se nudě s plytkým obviněním z komoušství na tom vlastně ani nezáleželo.  Veškerá ta vycpávka o kreativních konfliktech se scénáristy a režiséry byla taky nudná a nezajímavá. Asi jako jakékoliv jiné tvůrčí problémy a dilemata, které řeší snad úplně každý tým který něco vytváří v divadle, ve filmu či pro televizi. Nic světoborného!!! Lucille měla svůj názor u čtení okolo stolu na změny ve scénáři a prosadila si je! No, to tedy bylo opravdu napínavé terno sledovat!!! Bravo Lucille! Tak o tom natočíme celý film a ještě přihodíme nemastné, neslané obvinění z komoušství! Jaká to existenční dráma!!! A nakonec, jako zlatý hřeb, se provalí, že ti starej zahejbá! Jediné oko nezůstalo suché!!! Chudinko!!! Myslím, že ten film chtěl udělat z velblouda komára a nafouknout jakési tehdejší dobové pšouknutí v bulvárním tisku, že Lucille Ball byla commie, ale nějak se jim to nepovedlo. Žádné drama se z toho nevyklubalo. Lucy kvůli tomu rozhodně nepřišla málem o život, jak plkala jakási talking head pamětnice u bazénu hned na začátku. Ano, lidé díky Un-American committee přicházeli o práci a byli popotahováni a šikanování tehdejší vládou, ale zrovna Lucille Ball byla tak populární, že se nemusela ničeho obávat. To nám chtěli tímhle filmem neobratně říct? Celé to úmorné plahočení vyšlo jako vlažná ukázka ze zákulisí Hollywoodu let čtyřicátých a padesátých, bez jakékoliv šťávy, náboje a energie. Po jeho skončení jsem stále čekal, že se ještě něco musí stát, něco zajímavého, o čem by bylo hodno natočit film. Páč já tam nic takového za celou dobu nezaznamenal. Za mě slabých 10% ()

bonovox

Typická oscarovka. Od Sorkina nič iné ako dialogóvku nikto nečaká, ale tento film je za mňa určite jeho najslabším počinom. Miestami to bolo dosť nudné a naťahované, všetko ale zachraňujú výborní herci, hlavne Nicole je skvelá a dokazuje svoje kvality. 60% ()

Sopholojong

Impozantna kanonada skvelych "sorkinovskych" dialogov. Tie su vkladane do ust najma hviezdnej mrche Nicole Kidman (ta si tu vlastne strihla akusi "originalnu kopiu" Katherine Hepburn - motorikou i hlasom). Zatial moj najvacsi favorit na Oscara za hlavny zensky herecky vykon. Bardem zase ako ten najsympatickejsi manzelik na svete, ktory svojej rysavej superstar znesie aj modre z neba. Aaron od "chicagskeho" Trialu nepolavil a opat prinasa skvelu "akademicku" snimku zo zakulisia dvoch serialovych hviezd so svojskymi manierami (i s "existencnym" politickym pozadim). Co sa konverzacnej "palebnej sily" a dynamiky scen tyka, tak jednoznacne scenar roka. Obrovsky hold vsetkym tvorcom sitcomov 50., ci 60. rokov od najnizsieho poslicka az po na najvyssom poschodi sediaceho CEO televiznej spolocnosti. Dekoracie, kostymy, hudba (Pemberton sa rysuje do najvyssej ligy k Zimmerovi) u Sorkina ako zvycajne vypiplane do najmensieho detailu. Pri telefonate Bardema s J. Edgar Hooverom som tlieskal v stoji, aby nasledne... Silne styri. ()

Tranda

Příběh: 8/10; Humor: 7/10; Drama: 8/10; Napětí: 7/10; Hudba: 9/10; Vizuál: 8/10; Atmosféra: 9/10; Zábavnost: 8/10; Herci: 9/10.  8/10 ()

dolik25

Sorkin nabízí sondu do historie, tentokráte televize. A opět se mu to povedlo. A opět od diváků očekává, že budou připraveni, případně si po filmu dodělají domácí úkoly. Sorkin totiž nehodlá nic polopaticky vysvětlovat. Musím přiznat, že mi do role Desiho Arnaze nesedí Javier Bardem, nějak jsem mu nevěřil jeho herecký výkon. Naopak bych vyzdvihnul Kidman, která rolí Ball hodně překvapila a samozřejmě Simmonse. ()

peproch

Výborný filmový kousek, chce jaksi konkurovat nebo soutěžit nebo se přidat meti filmy typu " to bylo tenkrát v holywoodu", takže jej srovnávám s " Once Upon a Time in H..." a Mankem. A je mi z těch tří nejmilejší, čili představuji svůj vkus. Především je to komorní vztahové drama, forma pseudodokumentu. NK a JB hrají manželský pár Lucille a Desideria, kteří v sitkomu padesátých let hrají komický pár Ricardových. Pod tlakem politického procesu výboru pro vyšetřování neamerické činnosti a hledání komunistů v šoubyznysu, prochází manželství krizí, kterou ustojí nakrátko díky velikému entuziazmu obou ale zajde na manželskou nevěru jeho a její náročnost. Vždy toužila po domově, ale dost možná nevěděla přesně, co hledá, respektive muže kterého našla a o nějž se mohla opřít nedokázala si udržet. Neboť to nebylo možné pro jeho temperament, šarm a výkonnost? Byla jsem nadšená spádem, střihem a pojetím filmu, zamilovala jsem si i sekundující figury J.K Simmons a Nina Arianda byla super obzvlášť a o NK ani nemluvě. Možná nejmilejší mi film Bardema, který jsem viděla. ()

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (více)