Reklama

Reklama

V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

tomalakis

Negramotné hovádko po mně chce důkazy toho, že má tvrzení jsou pravdivá, aniž by negramotné hovádko bylo samo schopno dokázat, a to prostým odkazem na komentáře, které jsou každému přístupná, že jsem vůbec tvrdil to, co mi předhazuje. 

Zato mám já dokazovat, že má údajná tvrzení jsou pravdivá, a to předložením důkazů, které jsou odlišného charakteru než všem viditelné komentáře z diskuzí. 

Proč je míra tvé debility stejná jako míra debility pana jošiho? 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

tomalakis

Ani kdybych stokrát tvrdil, že hovado za profilem tomalakis je stejné hovado za profilem Yoshitsune, není mojí povinností vysvětlovat, jak jsem na to přišel, nebo předkládat důkazy. Ale pokud ty naznačuješ, že jsem o  tom někoho přesvědčoval, tak odkaž na komentář. Pokud toho nejsi schopen, tak lžeš. 

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ty bláho, já sem rád že si vede svůj profil, takže představa že mám ještě další, do kterého vkládám stejnou energii a úsilí. Tak to bych nedal, dva profily vést, to nééé. 

tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

Castrator

Tobě žádný důkazy předkládat nehodlám, hrdino. Já po tobě chci buď důkaz, že jsem Yoshitsune nebo chci vidět popel na tvojí hlavě.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

tomalakis

Hledat bys měl spíš ty, a to důkazy pro svá tvrzení. Ale když nejsi ani schopen pobrat význam slov, natožpak celých vět, tak těžko po tobě chtít víc než výkřiky do tmy. 

na příspěvěk reagoval tomalakis

Ydrosten

Ydrosten (hodnocení, recenze)

První díl se mi líbil a nějak nemám potřebu to shazovat když není jasný jak moc to chtějí vyždímnout. První díl se zabíral podle mě jen základní částí knihy a tak nějak začátku "problému" tak jsem zvědavý jak a co předvedou.

Tohle bude muset mít ke 3 hodinám, protože do 2 hodin by to všechno co je ještě potřeba říct, nedokázaly dostat.

 

Z prudičema můžu souhlasit maximálně v tom že mi tam ne až tak úplně nejlépe nesedí Chalamet.

Z Bautisty jde vážně strach když nasadí smrtelný výraz.

-------------------------------------

Teď ještě opatrně čekat co se vyvrbí z toho seriálu.

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Ne bez důvodu, mám relativně ráda Dunu, i když tedy jen první tři knihy, další se mi moc nelíbí a skoro jsem je nedočetla, ale nejsem ani nějaká hardcore fanynka a myslím, že tohle je adaptace jakou si jen fanoušci můžou přát. Jistě, něco vynechává (jak moc se uvidí, zaleží co si nechal do druhé části), pozměňuje, ale to i trilogie Pána prstenů. Osobně se na druhou část hodně těším :)

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

"Kdo nedokáže odhadnout vlastní schopnosti, by na to měl být laskavě upozorněn."

 

Stalo se opakovaně a stejně nechápavý pologramota dál leze do diskuzí demonstrovat svou nechápavost a neschopnost rozumět nenáročným textům. 

na příspěvěk reagoval tomalakis

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

tomalakis

Každopádně zatím je adaptována jen první půlka knihy, uvidíme, co všechno z knihy vytěžil rejža, až když bude adaptace vcelku. Je možný, že si některé motivy nechal až do druhé části, ačkoliv v knize byly dříve (to by byl taky ten tvůrčí imput :P). 

na příspěvěk reagoval tomalakis

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

tomalakis

Jasně, jasně, jediný přemýšlivý člověk na planetě jsi ty, všichni, kterým se líbí tahle adaptace, jsou automaticky tupí konzumenti bez mozku. To je masivní, nikdy nekrocené ego. :)

tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Čili to co jsem tu psal - že tu knihu akorát ořezali a ještě si vymysleli, že Duna bude hezky ladit s minimalismem (což teda fakt nepobírám)...  Sorry, ale jako z Duny se dá vytěžit podstatně víc - je plná témat k uchopení... No ale hlavně, že jsou všichni nadšení... a nejsou moc unavení přemýšlením, které by je odvádělo od zážitku.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, TheDarKnig, CreepyJoe

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

tomalakis

Třeba celá ta estetika stejně jako to, že neslyšíme myšlenky postav, není to zdaleka adaptace slovo od slova, ale je zcela funkčně zachována struktura knihy.

Já osobně bych chtěl teda adaptaci ještě přesnější včetně těch několika vynechaných částí. 

 Já nepotřebuji stoprocentně věrnou adaptaci, ale zase chci, aby mě to neodvádělo od zážitku svou podivností a jinakostí za každou cenu. Taky miluju velkolepé sci-fantasy/fantasy/space opery, a nic jiného už dlouho u mě nevyvolalo ten pocit úžasu ze sledování něčeho monumentálního. 

na příspěvěk reagoval tomalakis

tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Hochu, o tom tu celou dobu píšu: Že od tvůrce čekám hlavně tvůrčí imput. Jakej má tahle Duna tvůrčí imput? Jedinej kterej vidim je ten Herbertův.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Uživatel tomalakis smazal svůj příspěvek.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Prostě je úžasný, že i v dnešním Hollywoodu ještě mohou vzniknout takto ambiciózní, vizionářské projekty, skoro jsem už přestal doufat. Tahle adaptace se trefila přesně do mého vkusu i do mých vysněných představ, jak bych Dunu rád viděl na plátně.

na příspěvěk reagoval tomalakis

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

tomalakis

To bys mu měl poslat spíše ty, ne? Rovnou napiš celou esej na téma proč tato adaptace pod jeho taktovkou neměla vzniknout, třeba ti odepíše. Jak to byl jeho vysněný projekt už od puberty a jak do toho vlil celé svoje srdce. A jak díky tomu uspěl téměř u všech včetně většiny fanoušků předlohy. Adaptace nikdy nevystihne ducha předlohy na sto procent, to ani není jejím úkolem. Adaptace totiž není předloha, je to převod do zcela jiného média s jinými pravidly a proto může/musí být jiná.

U mě (a u většiny ostatních) tento převod uspěl na jedničku, i když pár výhrad jsem měl (třeba stopáž mohla být ještě delší, aby se tam vlezly některé scény, prohlubující svět i postavy). 

na příspěvěk reagoval tomalakis

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

podobnou špičkovou kinematografii, bylo možno také vidět u posledních dvou Avengers filmů 

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

tomalakis

"Kdo nedokáže odhadnout vlastní schopnosti, by na to měl být laskavě upozorněn."

:DDD

Ehm, víš, že csfd diskuze Villeneuve ani kdokoliv jiný z Hollywoodu nečte? 

na příspěvěk reagoval tomalakis

tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

Duna je sakra oslava tvůrčího ducha par excellence, takže očekávám, že když v sobě někdo najde tu odvahu a drzost se do ní pustit, že předvede minimálně něco srovnatelnýho. A ne že si akorát proškrtá, co se mu tam nelíbí, nehodí, nebo co mu zakázal holyvůd a zbytek si naroubuje na svoje krutopřísný, bezduchý, béžový vizuály... Kdyby tohle byla první adaptace Duny, tak bych s tím měl možná menší problém, jenže lidi jsou schopný tuhle retardovanou ubohost vychvalovat a pak jít eště nakydat hnůj na Lynche, Jodorowského nebo nedejbože minisérii. Přitom tihle všichni nejen že dokázali, že víc chápou o čem Duna je, vyvinuli úsilí  a odvahu někam jí posunout a najít vlastní originální přístup, ale hlavně vědí, že film má mít hlavu a patu, začátek a konec, že má něco budovat a někam směřovat a že to není jen prázdnej sled záběrů a vizuálních efektů na jedno použití. A jestli s tím maj v holyvůdu problém, tak ať si dál dělaj svoje marvelofky. Tam mi bezduchost fakt nevadí. Po Madonně taky nechci tříhlasou fugu... Kdo nedokáže odhadnout vlastní schopnosti, by na to měl být laskavě upozorněn. 

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

meti

meti (hodnocení, recenze)

Feyd Rautha totální zklamání, ten gladiatorskej souboj v ringu je co? Ten nůž před Paulem v závěrečným souboji? Nějak si nepamatuji, že by císař vyhrožoval Paulovi, naopak z něj měli docela sevrenou prdel.... asi si to budu muset přečíst znovu. 

tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

Castrator

Ty si regulérně děláš prdel... protože koule ti evidentně žádný nezbyly. Teď je jasný, na koho jsi ty kleště použil.

Související novinky

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (více)

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)

Reklama

Reklama