Kevin Spacey, držitel dvou hereckých Oscarů, v roli pacienta psychiatrické léčebny s jasnou diagnózou: tvrdí, že je na Zemi na návštěvě a pochází z planety K-PAX. Jeff Bridges, několikrát na Oscara nominovaný, v roli jeho lékaře dr. Marca Powella. Přepracovaný psychiatr ze státní nemocnice nachází u svého vesmírného pacienta řadu nezvyklých projevů a navíc naprostou odolnost vůči běžným léčebným prostředkům. Co když je podivný pacient skutečně mimozemšťan? Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na Gladiátorovi, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy Mlčení jehňátek a Reds. (oficiální text distributora)

vojtazz

Moc příjemný film s perfektním obsazením. Akorát zbytenčně matoucí konec. Každému, kdo se díval na stejný film jako já, musí být jasné, že Kevin Spacy je K-Paxan :) ()

Vindemiatrix

V první půlce film působí jako humanistická agitka o tom, jak zkažená, arogantní a přitom veskrze naivní je lidská společnost se všemi svými institucemi, včetně moderní vědy. Ve druhé půlce se tohle vyznění začne nečekaně komplikovat a svitne naděje, že dílko poskytne více interpretačních vrstev a třeba i zajímavé rozuzlení. To by ovšem musel být příběh "Petea" podstatně propracovanější, nemluvě o alibistickém závěru, který hází padesát minut děje za hlavu. Divák si sice může teoreticky vybrat, zda uvěří v psychiatrickou, nebo mimozemskou verzi Protova původu, ve skutečnosti má však obojí interpretace značné logické trhliny. Film je zkrátka neurčitá kaše, v níž tu lepší složku tvoří kvalitní herecké výkony hlavních protagonistů a příjemný humor, tu horší kýčovité tendence podtržené podbízivým moralizováním. ()

HerpaDerp

Kevin Spacey je jednoducho super. Jeho Prote je tak úžasný, že by som si ho nasťahoval k sebe domov a celé hodiny by som počúval o K-Paxe. A keď sa do toho ešte pridá Jeff Bridges, tak máme o zábavu postarané. Škoda že film v poslednej pol hodinke nabral trochu zvláštne obrátky, ale inak úplná parádička. /85% ()

StandikK

10 minut mi stačilo, abych si o tomto filmu udělal názor a rozhodl o svém hodnocení...Vítečný herecký výkon, hlavně Kevin Spacey dominuje. Rovněž konec zaslouží pochvalu. ()

jurijuri

Nezabudnuteľný film,ktorý sa vymyká všetkým šablonám. Prekrásny a jedinečný. Nádherná atmosféra, mysteriózna hlavná postava, ktorej pôvod nie je jednoznačne vysvetlený a obdivuhodné herecké výkony Spaceyho a Bridgesa. U mňa jednoznačne 5 hviezd. ()

Rusttaf

Velmi příjemný film o hledání pravdy o velmi zvláštním pacientovi psychiatrického zařízení. Kevin Spacey opravdu září v postavě geniálního blázna/mimozemšťana Prota a Jeff Briges v roli jeho psychiatra ho báječně doplňuje. Je úžasné, jak příjemně na člověka může zapůsobit film o příběhu jedné lidské tragédie a navíc v prostředí blázince. ()

jayjay11

Úžasné! Hovorí sa že dobrý film je ten čo keď, skončí človek nad ním rozmýšľa a to vo všetkých smeroch. Toto je ten film, ktorý mi dlho "mútil" hlavu a v podstate aj teraz keď si naňho spomeniem mi múti kečku. Snímok, ktorý by mal vidieť každý. Ja sa osobne o to snažím aby si ho každý pozrel. ()

djkacko

Keď som išiel do kina na tento snímok vedel som že pôjde o veľmi netradičný film. priznám sa že som išiel hlavne kvôli Kevinovi Spacymu, ale som veľmi rád že som sa tak rozhodol. Ide o veľmi kvalitný film ktorý zaujme hneď od začiatku. Je to veľmi zvláštne sci-fi o mimozemšťanovi ktorému nakoniec aj vy uveríte že je z inéj planéty. Kvalitka ()

Medinka

Film je to krásný, ale i mně se zdá, že první polovina filmu je o něčem jiném, než ta druhá. Obě jsou kvalitní a zaujmou, ale že by druhá polovina dala té první smysl, to se mi nezdá...I přesto hodnotím vysoko, protože herecké výkony, stejně jako příjemné tempo a atmosféra filmu tu hodnotu prostě mají. ()

jamescosa

Přečetl jsem si pár zdejších komentářů a překvapilo mě kolik lidí vůbec nepochopilo tu jednoduchou zápletku, kterak se v jednom těle vystřídají dvě bytosti. Smutné. Ani se pak nemůžu divit, že film pokládají za nekonzistentní, mnohoznačný a s otevřeným koncem. Leda prd, je to vymakané od začátku až do konce. ()

Durward

Velmi pěkně natočené a silné drama, kde vyniká především scénář. Hudba není zrovna můj šálek čaje, ale k atmosféře filmu se hodí dobře. Podle mého je zařazení tohoto filmu do žánrů sci-fi a mysteriózní minimálně zpochybnitelné, pro mě se jedná o čisté psychologické drama. ()

vlkcz

Výborná hudba, zajímavý příběh, vynikající herci. Trochu jiná sci-fi. Spousta skvělých hlášek. ("Tahle planeta je samej doktor.") Typický film na víc shlédnutí, a u žádného se nebudete nudit. ()

M.a.r.v.i.n

už dlouho sem neviděl takhle uklidňující a přesto strhující podivanou. Hlavně K. Spacey samozřejmě na jedničku, snímek plný (pro mě) moudrosti a míru. fakt mužu jen doporučit, krásně klidnej film o lidských malicherných problémech i kdyź se muže někomu zdát nudenj a potrhlej scénář ... Já ale myslim že o to v tomto snímku vubec nejde ;-) ()

UnCool

Film u kterého si vždy příjemně odpočinu a bavím se hereckým výkonem Kevina Spaceyho, kterému tato role sedla jak žádná jiná. Není co vytknout, je vidět že sci-fi může být kvalitní i bez šílených laserových přestřelek :) ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006