mortak

Exaktní vědy versus náboženství. Na jedné straně psychologie - hledá příčiny skryté v těch nejtemnějších částech paměti a pak se prášky snaží ovlivnit psychické procesy. Na druhé straně víra ve vyšší moc měnící nemocnou duši ve zdravou (William James). A co vy? Rozhodněte se. Věříte psychiatrům a práškům, či se pokusíte vyléčit duši vírou? Kdo je Prot? Mimozemšťan mající moc léčit a usmiřovat (vyšší moc), či těžký psychiatrický případ? Hlásíte se k Nietzschovi a jeho teorii věčného návratu, nebo se pokusíte změnit špatné rozhodnutí tak, aby se po smrštění a novém rozpínání neopakovala stejná chyba? Jste lidé a máte svobodnou volbu - vyberte si. ()

Riley

120 minut naprostého soustředění, 120 minut přemýšlení (jak to asi je, bylo a bude), 120 minut totální odevzdanosti režisérovi, který vás jednou přesvědčí, že je to tak a pak zas jinak a přitom to vše do sebe dokonale zapadá, 120 minut téměř vyrovnaného souboje o nejlepší herecký výkon. To je K-PAX. :) ()

Carrie_3

Aby byl snímek kvalitní, musí splnit několik předpokladů - propracovaný scénář, skvělé herecké obsazení, vhodně zvolené prostředí a film podtrhující hudba. Po zhlédnutí Světa podle Prota jsem nabyla dojmu, že film všechny zmiňované předpoklady splnil a tento názor jsem doposud nezměnila. Příběh založený na základech sci-fi - ovšem plný lidského chování dokáže diváka vtáhnout dovnitř, dává mu možnost sledovat děj z povzdálí a prostor k tomu, aby rozluštil, zda Kevin Spacey skutečně pochází z planety K-PAX nebo si jen z lidí střílí. Kevin Spacey ve filmu dokazuje, že je na vrcholu svého hereckého umění a skvěle mu při jeho výkonu sekunduje Jeff Bridges. V podstatě si troufám říci, že tato dvě herecká esa si celý film ukradla jenom pro sebe. Hudební podklad Eda Shearmura příjemně podkresluje děj a tvoří tak kompatibilní celek. Pokud jste film ještě neviděli, neváhejte a pusťte si jej, zklamáni pravděpodobně nebude. ()

majo25

Po druhom zhliadnutí po 10 rokoch musím zdvihnúť hodnotenie o 1*. Film má nezameniteľnú atmosféru, skvelých hercov na čele so Spaceym, niekolko výborných humorných scénok, skvelý scenár aj príbeh. Viac takých filmov! Hodnotenie: 90% ()

filmharmony

...klasická nabídka jednoduchého vysvětlení, kde se vzal K-paxan... naštěstí se povedlo nechat otevřené dveře každému, aby se s existencí K-paxana sám popasoval... můj K-pax existuje stejně tak jistě, jako ten Protův... a souhvězdí Lyra má úžasnou přitažlivost... ()

KajusaK

Skvělé sci-fi s přesvědčivým Kevinem, kde není třeba řešit jak to doopravdy je, ale co mělo být filmem řečeno. Spokojenost. ()

Flyer

Svět podle Prota je dobrým příkladem, že s prakticky žádnými vizuálními efekty lze natočit působivou a inteligentní sci-fi. Stačilo skloubit zajímavý a hřejivý příběh s vynikajícím Kevinem Spaceym v hlavní roli a výsledek rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

AdaMM

osobně jsem si ještě před shlédnutím filmu oblíbl výborný soundtrack. úvodní sekvence má skvělou atmosféru a kevin spacey je můj oblíbený herec - takže bylo jasné, že se to bude vyvíjet dobře :) pět hvězdiček nakonec nedávám proto, že oproti třeba přeletu nad kukaččím hnízdem je zde prostředí psychiatrie trochu moc sluníčkové, doktor televizní a hypnóza prvoplánová... ale to nic nemění na tom, že k-pax patří k velmi nadprůměrným filmům, které nelze než doporučit :) ()

tomeek

Hodně dobrý snímek, krásně mystická pointa ohledně Kevina Spaceyho. Další ukázka kreativity českých překladatelů: K-Pax = Svět podle Prota... ()

reky

Teď, téměř 24 hodin po zhlédnutí, bych K-PAX označil jednoduše jako nádherný film. Během mnoha okamžiků mi prostě na tváři zůstával spokojený úsměv (planetárium, modrý pták), a i když se v druhé půli hraje na temnější notu a snímek se někde okolo první hypnózy začne vyvíjet trochu jinak, než jsem očekával, příjemný pocit ve mně zůstal i nadále. Bridges i Spacey jsou vynikající a to samé lze prohlásit i o konci filmu, který je sice nejednoznačný, nicméně já mam v otázce původu Prota jasno :)). ()

mr.filo

Tak trochu jiný film o návštěvě mimopozemského poutníka. Všechna čest za vytvoření famózní atmosféry a velmi dobré hudby. ()

MJMilan

Svět podle Prota je velice zajímavé fantasy propojené s detektivním vyšetřování skutečnosti a kriminálního případu. V duchu jakém je natočen a především vynikajícím výkonem Kevina Spaceyho je film velice pohodově laděný a zároveň zajímavý. I když mi možná někdo napíše, že vyzrazuji jádro pudla, tak se jedná o snímek, kde si konec najde každý sám. ()

misulka03

Tak tento film se mi již prvními minutami vryl pod kůži. Samozřejmě i já jsem celou dobu odhadovala, na které straně leží pravda, ale ve skutečnosti mi to bylo trochu jedno. Tak či tak, tento film na mě neskutečně zapůsobil. A přestože asi mnohým záhada nedá spát, pro mě to byl úžasný a především uklidňující smínek :) ()

URBAN

Do první hypnozy to byla naprosto jedinečná záležitost , sice trochu jiná , ale pak se z toho stal zcela všední film a ta tajemnost se vytratila . Nejsem určitě jediný komu se to po té scéně přestalo líbit . Kéž by je to napadlo zakončit alespon trochu jinak . ( 30:1.14/MAC ) ()

KarlosBenda

Film stavěný na příběhu a hereckých výkonech. Příběh je velice dobře vyprávěn a ikdyž poslední půl hodina filmu lehce zaostává nad prvními 85 minutami, tak jako celej je dojemný a k zamyšlení. O to samozřejmě tvůrcům šlo. Ovšem co dělá tento film vyjímečným je bezkonkureční Kevin Spacey, jedna z jeho nejlepších rolí (asi mezi TOP 3). To, s jakou lehkostí a uvěřitelností zahrál Prota je až neuvěřitelné. I ostatní herci jako Jeff Bridges si ale zaslouží pochvalu. Vše ostatní, jako hudba, střih atd je nadprůměrné. Povinnost pro všechny milovníky dramat k zamyšlení. 85% ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006