morfeus.fs

Pamatoval sem si jednu scénu z tohodle filmu, pamatoval sem si slovní spojení "blue bird" a pamatoval sem si prostředí psychiatrický léčebny, nic víc. Tak sem ho hledal, abych se na to moh kouknout znova, tentokrát pořádně a konečně sem našel. A nebyl sem zklamanej. Pěknej flm ()

Borecz

Velice pěkný a zároveň netradiční sci-fi film. Svou koncepcí by tento snímek určitě byl schopen unudit akcechtivého diváka k smrti, ale ostatním nabízí velice zajímavý a výtečně zpracovaný námět, skvělé herecké výkony a v neposlední řadě zážitek z kvalitního filmu. I přesto, že se film tváří rozvlekle a na první pohled se v něm nic neděje, stále udržuje diváka v nejistotě a napjatém očekvávní celého rozuzlení. Je jen škoda některých částí, které dělají "příběh" mírně nesrozumitelný. Celkově ovšem poměrně silná a těžko zapomenutelná podívaná, která ve vás určitě zanechá dojem. ()

Mincek

Sklamanie z dovodu slabuckeho scenara, ktory vas navnadi, nasledne posunie inde a vrati sa niekde do stredu. POMO to vystihol uplne presne. Skvele herecke vykony, ktore zachranuju co sa dalo :) ()

ktzc

Tak trochu "jiné" sci-fi, žádné světelné meče, warpující lodě, či vesmírná monstra. Jen vynikající Kevin Spacey jako mimozemšťan a proti němu Jeff Bridges coby psycholog. I když se film cca po polovině začne ubírat trochu jiným směrem, máme tu příjemnou dvouhodinovou podívanou. ()

LukKon

Film o tom ako sa "mimozemšťan" vtelil do chlapa, a priniesol vzruch do sanatória. Film s netradičnou zápletkou a bravúrnym Spaceym a o nič slabším Bridgesom mal namierené na 5*, ale mám taký vnútorný pocit, že začiatok a koniec je z dvoch rôznych filmov. ()

RyanRainheart

Tenhle film mi sedl. Má dobrý děj, na který se dobře kouká a svižně ubíhá. Oba herci jsou skvělý. Prostě supr film, na který se znovu někdy ráda podívám. Osobně se mi velice líbí i soundtrack k filmu. ()

Mykhaluu

Fikané! Už se těším na to, jak si zítra, či pozítří koupíme DVD za 99,- a zkoukneme to znova! :) Moc povedené! Nikdo neví, jak to bylo, ale stejně to nevadí a celé to funguje! :) Takový pozitivní Donnie Darko... :) ***** Tak díky za DVD za 99 kaček! :) Podobnost z Donnie Darko u mě dále platí... Hvězdička po tomhle shlédnutí navrh! Nemá to chybu, jen krásné sledování! Takových filmů více a má ten filmový svět větší smysl! :) ()

boombang

Že je Spacey machr, o tom žádná a Bridges mu zdařile sekunduje. Ale nedostalo mne to a vlastně toho ani nelituju. Buď to bylo málo ulítlé, nebo naopak příliš ulítlé. A to věčné přítmí diváka taky moc nepotěší. A když už jsem takový prudič - odkud měl vlastně Prot ty své znalosti o vesmíru? Aha, tady se scénáristé zadrhli, co? ()

Dinsberg

Nejednoznačný film s nejednoznačným koncem. Kevin Spacey zde válí úplně neskutečně. Vždy mě fascinují příběhy bytostí, které pozorují lidské konání a obvykle se nestačí divit. U téhle postavy není jisté ani to. Ať tak či tak, Prot je postava, která učí milovat život. ()

Pitryx odpad!

Pokud tedy jako mělo jít o SF, tak u mne absolutní propadák a hluboce podprůměrný film. Pokud šlo o psychostudii, tak mne to zase nebavilo. Mohu jen ocenit excelentní výkony hlavních protagonistů, ale to je vše. Prostě tento film podruhé vidět nechci. CI 07112010 11033/11445 ()

oasismanik

Herecký koncert Kevina Spacey-ho, inteligentný film pre všetkých čudákov ako ja. Scénka s cestovaním rýchlosťou svetla patrí medzi moje najobľúbenejšie... ()

fordhont

Po přečtení knihy od Genea Brewera jsem musel zvýšit na 5*. Pointu prozrazovat nebudu, protože bych tím prozradil myšlenku příběhu, ovšem hlubokomyslní lidé by si to neměli nechat ujít, zvlášť perfektní knihu. A sci-fi to není. ()

kubas369

Famozní film podle famozní knížky. Herecký koncert Jeffa Bridgese a Kevina Spaceyho. Film o křehkosti i neuvěřitelné síle lidské duše. ()

migele

Velmi přesvědčivý snímek, který mi malinko připomíná jiný film "Man from Earth". Sledovat to přesvědčení, víru, myšlenkové pochody jednotlivých postav je ohromující , i když zde šlo hlavně o Protova psychiatra Powella, nakolik mu věří a jak se k tomu staví. 4* ()

Kutkey

Dlouho jsem přemýšlel co mám o K-PAXu napsat, protože jsem nedokázal vyjádřit slovy co jsem cítil po dobu celého filmu, je to nejistota. Tady vás to donutí se zamyslet nad tím, že něco podobného se může klidně stát. Vesmír je úžasná věc a SCI-FI bez zbytečných efektů miluji. Navíc musím zatleskat Kevinovi Spaceymu a Jeffovi Bridgesovi za úžasné herecké výkony. Když jsem sledoval K-PAX poprvné měl jsem pocit, že je něco vyššího nade mnou a pozoruje mě to, protože atmosféra ve filmu ať už je to hudba, nebo skvělý střih je nepřekonatelná a vtáhne vás dovnitř. Soundtracky jako např. Sheryl Crow - Safe And Sound filmu dodaly tu úžasnou tajuplnost kterou nejeden člověk ocení. Opravdu TOP ()

Ferenzo

Moc šikovný, zamotaný,dojemný a laskavý film, který vás nechá,vybrat si,kterým směrem během filmu poplujete. Musím se přiznat, že jsem plul tím Sci-fi směrem :) Kevin Spacey to zahrál bravurně a nenechal mi pochyb o jeho hereckých vlastnostech. Jen mi přišel celý film jako na LSD :D Mohu jen doporučit. 85%. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006