Trávníkář

• Česko Sekač trávy (neoficiální název) (více)

Obyčejný muž se promění v génia. Do života slabomyslného Joba zasáhne Pierce Brosnan jako doktor Angelo, který na tomto retardovaném zahradníkovi provádí své experimenty. Ve své laboratoři se mu snaží zvýšit inteligenci pomocí speciálních počítačových her a drog ovlivňujících mozek. Jenže Angelo dá Jobovi omylem sérum zvyšující agresivitu. Prostoduchý tvor se tak mění v děsivého anděla zkázy a tento výlet do virtuální relaity znenadání nabírá nebezpečný směr... (oficiální text distributora)

DjMetal

Nic moc. Da sa na to pozriet a este by som si to pozrel, ale neni to nejaka vyhra. Hodnotim to zhladiska terajsieho. Na rok ´92, tak obstojne. ()

hero_bk

S Kingovou povídkou to má společnou jenom scénu, kde se Job mstí a zabije sekačkou na trávu Peterova otce. Zbytek už je výplod scénáristovy mysli. Scény jako kybersex nebo Jobova msta jsou neuvěřitelně cool, naopak u některých scén virtuální reality se cítíte trapně za tvůrce. Poselství je ale jasné a toho si na tomto filmu vážím, je lepší poselství než posraná moralizace. ()

giaruj

Včera a dnes. Tak väčšina hodnotí film Trávnikár. S vypriemerovaním dostaneme poctivé tri hviezdičky. Prerod tupého ksichtu na nadpriemerného inteligenta je zaujímavý, otvorený koniec odmení, milostné hry v 3D trikoch zabavia.. Toto proroctvo virtuálneho sveta si treba určite pozrieť. ()

Yoshik

Dodnes velmi nedoceněné a kvalitativně rozporuplné béčko. V podstatě se jedná o psychologický horor, který je myšlenkou někde mezi Rain Manem a TRONem. Zpracování virtuální reality je z dnešního pohledu archaické, ale ani přes znatelný zub času mu nelze upřít znepokojivou působivost. Samotný film je svým způsobem průměrný, ale jako celek nechává hluboký dojem, který stylově patří někam do blízkosti seriálu Krajní meze. S námětem Stevena Kinga zachází velmi volně, což není tolik chyba jako spíše vlastnost filmu. Sterilní herectví Pierce Brosnana je zde zastíněno rolí Jeffa Faheyho, možná jako jeho nejlepší role obecně. Silný snímek, který není pro každého, ale pro sci-fi nadšence povinný muzeální kousek. ()

lobodlak

V době, kdy jsem film viděl si toto hodnocení dle mého zasloužil. Teď, žel vzbuzuje místy úsměv, ale i tak na svoji dobu "přelom". ()

Tasartir

Ve své době absolutní bomba. Převratný snímek poplatný své době. Tento film již nelze hodnotit z pohledu dneška, v podstatě žádný "počítačový" film nelze. ()

Nathaniell

První díl psychologického sci-fi dramatu s velmi nenápadným názvem, ovšem neuvěřitelnou myšlenkou. Skvěle obsazený, skvěle zahraný. Jedna z prvním zajímavějších myšlenek ohledně virtuální reality a intelektu. Místo vizionářského filmu se však tvůrci rozhodli pro záporný zlom. No, proč ne? S několika rezervami mu svedu dát 4* ()

horor2

Film, který když jednou za čas vidím, nevím, jak mám film pokaždé docenit? Na jednu stranu super námět, ale nevyužité tak jak bych očekával. Možná bych si měl pustit 140 minutovou verzi, pokud teda existuje? ()

Blazkowicz

Podle hodnocení to vypadalo solidně, ale nestalo se tak. Za zmínku stojí jen Pierce Brosnan a digitální efekty, které jsou sice staré, takže dneska už k smíchu, ale přišli mi docela zajímavé. Jinak je to hrozná blbost a ztráta času. 1+* ()

MartinTerran

Že to VR před těmi lety fakt odhadli brýle máme jen nám gyroskopové věcicky schází! Jasně to zobrazení VR je zastaralé, ale klidně ty stíhačkové závody bych si zahrál. Ale k podstatě filmu, nevím jestli by bylo zlepšovaní nejen IQ tímto způsobem možné, ale jako námět to zní rozhodně zajímavě, ale že by se objevil mesiášský komplex to bych řekl, že je velmi pravděpodobné nebo by se zbláznil jelikož na něco takového není náš mozek stavěný. Kdyby armáda pořád nechtěla vyrábět vojáky tak by to i mohlo dobře dopadnout. Ač se jedná o velmi starý film se starou "grafikou", tak mě velmi zaujal. Hodnocení: 76/100. ()

Marg

Na svou dobu slušná sci-fi s virtuální realitou, přestože na premiéře jsme byli v kinosále tři. Říkal jsem si, že ten Pierce Brosnan by se docela hodil na roli nějakého drsnějšího gentlemana, ale to jsem ještě o postavě nějakého Jamese Bonda nevěděl.:-) ()

axik

Na to, že byl Trávníkař natočen před 13 lety, je třeba říci, že je přelomový. Ačkoli je to Béčkový film, obsahuje spoustu solidně zpracovaného námětu z oblasti VR a virtuálních světů. Je určitě přelomovým sci-fi, proto mu dávám tolik, ačkoli dnes se již musím spoustě laciných triků smát... ale animace jsou tam výborné. Pro srovnání - velmi podobné projektu Beyond the Mind Eye od Jana Hammera - resp. s hudbou JH. ()

weasel.p

Dobrý snímek jak dějem tak i efekty. V té době byla virtuální realita myslím hodně sci-fi a tenhle film si s ní poradil vážně dobře. Příběh taky nebyla žádná bezduchost, proměna zaostalého chlapce v superinteligentní monstrum byla správně odstupňovaná a natočena na výbornou. Vlastně nemám důvod nedat pět. ()

Santek

Jedná se o na svou dobu velice novátorský a převratný film. Kdo tehdy neviděl tak to nedokáže pochopit. Pokud si chcete odpustit trapné komentáře typu "špatné digitální efekty" tak se na to raději vůbec nedívejte. Film musíte vždy posuzovat především podle doby ve které vznikl. Pokud nedokážete pochopit tohle, tak rovnou dejte odpad všem filmům starším deseti let a budete to mít vyřešené. Na měn to tehdy velice zapůsobilo. ()

Dream Dealer

Zapomenutej, neaktuální a přesto fajn film na téma "co by mohlo být pokud by člověk po pěti minutách ve virtuální realitě nezačal zvracet" ()

rodier

Ve sve dobe naprosta spicka. Modla pro vsechny PC hrace a nadsence virtualni realitou. Uvedomte si, ze v te dobe jeste ani nebyli Win95, zadny DirectX, zadne 3D hry, ani pitomej Doom. Ony efekty ktere dneska vypadaj stupidne stali statisice a renderovali se na farmach Silicon Graphics. pro kazdeho pc hrace to byla modla, mit takovehle zarizeni na hry, tu houpaci postel a ten virtualni skafandr. Bohuzel i 20 let po filmu je ve filmu pouzita technika pro civilisty stale cenove nedosazitelna :( Film stal 10M, vydelal 18x tolik. To je znameni ze slo o skutecne velkolepy film. Jen ho na CSFD moc lidi nechape tak dali jen 63%. Jestli je film nekde ke stazeni/zhlednuti, dejte mi pls vedet tady do posty - diky . ()

Tomulka

Film by si zasloužil trošku delší stopáž, aby dostal prostor Job a jeho vývoj charakteru a schopností. Jeho přerod byl až příliž rychly. V konečné fázi, kdy měl Job již telekinetické schopnosti chtěla více času , aby se mohlo poukázat na jeho vnímání dané rality a co se mu děje v hlavě. Jeff Fahey zahrál roli trávnikáře naprosto geniálně a právě proto měl dostat více prostoru. Třeba všechny milostné scény mohli být podány jen okrajově a bylo by hned více časwu na to udělat lepší dramatické Thrillerové záběry. Rozhodně výborný námět, který by se dal dnes při lepším rozpočtu provést mnohem lépe akorát se obávám, že Jeffa Fahey a Pierce Brosnana se nedá nahradit. ()