Trávníkář

• Česko Sekač trávy (neoficiální název) (více)

Obyčejný muž se promění v génia. Do života slabomyslného Joba zasáhne Pierce Brosnan jako doktor Angelo, který na tomto retardovaném zahradníkovi provádí své experimenty. Ve své laboratoři se mu snaží zvýšit inteligenci pomocí speciálních počítačových her a drog ovlivňujících mozek. Jenže Angelo dá Jobovi omylem sérum zvyšující agresivitu. Prostoduchý tvor se tak mění v děsivého anděla zkázy a tento výlet do virtuální relaity znenadání nabírá nebezpečný směr... (oficiální text distributora)

Juto

Sci-fi thriller založený na virtuálnej realite, ktorý je dokonalou definíciou starého filmu. Celá premisa filmu je odkázaná na vtedajšiu špičkovú technológiu zahŕňajúcu počítačom generované postavy a samozrejme dnes to vyzerá smiešne. 5/10 ()

Šimpy

S původní povídkou Stephena Kinga to nemá pranic společného, jen název a z toho se nechal King vystřihnout :-D ()

majo25

Na 92. rok je to trocha sklamanie. A to nielen z hľadiska lacných efektov, ale aj kvôli priemerným hercom, nevyváženej zápletke, logike konaní postáv a slabšej atmosfére. Ak by tvorcovia išli skôr do rodinného žánru, mohlo to dopadnúť lepšie, ale ako akčný sci-fi triler to nemá grády, ani na začiatku, ani na konci. Aspoň že akcie je tu dosť a autori sa celkom pohrali s nejakými tými hi-tech hračičkami. Inak priemer ako vyšitý. ()

tom88

Nadpriemerné sci-fi so zaujímavým námetom a originálnymi nápadmi. Film pôsobí dosť béčkovito hlavne kôli slabším efektom, ktoré mohli byť na rok 1992 (čo je tesne pred Jurským parkom) o niečo lepšie. Herecky je to priemerné, Brosnan tiež nevyniká. Môžu byť aj 4*, nikomu neberiem. 70% ()

charge

Patlanina, na kterou se nedá téměř koukat, má to sice zajímavej příběh, ale kdykoliv se naskytla scéna z virtuální reality, měl jsem chuť film vypnout. Skoro všechny scény mi přišly vzhledově jak z lacinýho televizáku. Tohle se moc nepovedlo a do druhýho dílu se už raději pouštět nebudu. ()

Nivenx

Velice zajímavé a dobře zahrané scifi. Scénář a celková pointa filmu docela zajímavá a povedená, ale ty digitální triky byly strašně slabé a lepší by bylo, kdyby tam vůbec nebyly. Průměrný film. 50% ()

A.L.E.S.

Tenhle film mi připomíná knihu Růže pro Algernon, u které jsem občas a hlavně ke konci brečel. Nicméně námět je velmi inspirující a v mnoha pasážích se jedná spíše o psychologický horor. ()

Raven0

Docela solidní dílko, se zajímavým námětem a slušnými herci. Asi se z toho dalo vyždímat mnohem více, více se věnovat Jobova promněně, která mohla být hlavním tahounem filmu, ale i tak je to docela dobře koukatelné. Škoda šíleně trapného pokračování. ()

lennyd

Profesoru Lawrenci Angelovi (Pierce Brosnan) je po posledním neúspěchu zrušen jeho výzkum lidského vědomí. Pokusy se šimpanzi nedopadly dobře, a zároveň se zvýšením inteligence došlo i ke zvýšení agresivity lidoopů. Dr. Angelo si ale brzy najde jiný objekt pro své pokusy - mentálně zaostalého zahradníka ze sousedství, Joba. Za pomoci virtuální reality se mu podaří navýšit zahradníkovu inteligenci daleko nad rámec inteligence ostatních lidí... Pamatuju si, že když jsem film viděl před mnoha lety poprvé, že se mi hrozně líbily scény virtuální reality, a nemohl se dočkat až technologie poskočí tak, že se podobná zařízení dostanou i k normálním lidem. Vývoj vědy a virtuální reality šel trochu jiným směrem (kinnect, google glass), ale třeba se někdy zase k virtuální realitě vrátíme. Ale zpátky k filmu - proti onomu využití virtuální reality mi zbytek filmu přišel až zoufale nudný a předvídatelný. Job se z retardovaného mladíka stane superinteligentní bytostí, pak se mu dostane trochu séra agresivity, a on se rozhodne zničit celý svět. Jak zoufale originální. Ale co už - film je hlavně o té virtuální realitě, a takovej konec, kdy se Job snaží najít zadní dvířka je skoro dokonalý. Když se to tak nějak posčítá dohromady, tak mi vychází čistej průměr.. ()

pursulus

Výtečné kdyby.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za celou řadu "Trávníkáře". Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Výtečný námět s dobrým vypracováním, doporučitelno pro milovníky vědecké fantastiky, zajímatele o virtuální realitu a zároveň oblibovatele snímků s horrorovými prvky. — Tohohle kdyby se chopil S. Kubrick!¬                 Pokračování "Trávníkáře" chopil se po několika rocích nijaký USA režisér F. Mann. Pokračování je ostudou, "odpadem" a s původním "Trávníkářem" má společnou leda část názvu.¬                 Tento první díl řady, původního "Trávníkáře", hodnotím za 3 *. Případná opoznámkování: uživ. SOLOM.; Djkoma. ()

Ravi

"Trávníkář" není klasickou adaptací Kingovy předlohy se kterou by se dal porovnávat, ale přesto děj neztratil na zajímavosti a temnosti. Pokud jde o triky, revolučnější se mi zdál "TRON", ale to je věc názoru. Hlavní aktéři zahráli skvěle, jinak se film oblékl do kabátku nablýskaného béčka, jež je přiměřeně úměrné svojí době. Pár děr ve scénáři nebo uspěchané dialogy také snímku nepřidaly, takže 65% = 3/5 ()

Pit

Dávam 4*. Na tú dobu a s tým, že mi ukázal ako dieťaťu, že toto bude virtuálna realita som bol očarený. ()

Vercinix

Pět hvězdiček dávám za strhující myšlenku a jak zde bylo už i řečeno strhující konec!Neo z Matrixu a Trávníkář jako Kiberkristus mají až nápadně podobné rysy nemyslíte:-)?Myšlenaka (ač již otřepaná, tak přec čímsi inovovaná a dráždivá) a závěrečná scéna, kdy hlavní hrdina hledá zadní vrátka pro úník ze svého kibervězení, mě naprosto ohromily! Takže tento snímek určitě shlédněte! PS: A pozor na telefony:-) ()

spikey1

S videotrhem devadesátých let, se i do videotéky mého strýce dostal tenhle skvost. jasně mi připoměl a v podstatě je to takový o deset let novější Tron, jen se virtuální reality chytá zase trochu jiným způsobem. Tenkrát v devadesátkách mi tenhle kousek přišel strašně misteriozní, to že by dokázal hlavní pseudo-hrdina zvyšovat svojí inteligenci, byla v podstatě i Matrixovská myšlenka. Samozřejmě že dnešním trikům již nelze konkurovat, ale v devadesátých letech to byl vrchol počítačové grafiky. ()

Braddy

Docela by mě zajímalo, jak by vypadala Kingova povídka, věrně převedená do filmu. Kdo by asi hrál toho trávníkáře?:-)) ()

solskjaer

Pokud chci hodnotit tenhle film, musím se ponořit zpátky do roku v kterém byl film "in", jinak bych filmu hodně ubral. Na danou dobu jsem byl doslova uchvácen z triků a děje, dnes bych byl asi zklamán. Nejde jen o triky ale o cítění filmu a o dobu, kdy se u nás nepřetržitě smažil Rambo a Rocky a najednou toto. Líbilo se mi to moc až na můj vkus hodně zdlouhavý příběh. 3 a půl hvězdy. ()