Chipmunkovia Chip a Dale žijú po tridsiatich rokoch veľmi odlišné životy. Keď však ich starý kamarát zmizne, musia obaja opäť spojiť svoje sily, aby svojho priateľa zachránili. (Arsenal83)

Trailer

Nevka

Tohle mohlo dopadnout hrozně špatně. Štěstí je, že tvůrci přesně pochopili, jak natočit smysluplné pokračování, vzdát hold staré klasice a ještě pobavit geniálními hláškami. Chip a Dale jsou v základu brutálním fan-servisem, který však díky obrovské kreativitě scénáristů perfektně funguje. S klidem tak můžu říct, že to dítě, které v šest hodin ráno vstávalo k televizi je šťastné jako blecha. P.S.: Paul Rudd a Ugly Sonic jsou vrcholem geniality. ()

Shakers

Rýchla rota Chipa a Dala bol hneď po Káčerove jeden s mojich Top seriálových animákov, takže som sa tešil na stretnutie po rokoch. Síce ma trošku odradila animácia, ktorá je na polku hrana, na polku animovaná a aj keď som si na to zvykol, radšej by som si to pozrel celé v animovanej podobe. Čo sa týka filmu, tak som spokojný, bavil som sa. Chip a Dale sú znova vtipný, tak ako si ich pamätáme. Je tu hromada vtipných scén, hromada známych rozprávkových, ale aj filmových postav a veľmi ma bavil príbeh, v ktorom sa "nadáva" na dnešný Holyúd (remaky, reeboty atď.). Stručne a jasne - veľmi príjemne pokračovanie seriálu s partiou, s ktorou ste sa už dlho nevideli. Kludne by som si dal aj dvojku. 75% - 4* ()

D.Moore

Po 34 letech vznikl konečně film, který se může měřit s Falešnou hrou s králíkem Rogerem. A i když Rychlá rota není lepší ani stejně tak dobrá, je to stoprocentně zábavná a chytrá podívaná pro... No myslím, že úplně pro všechny. Ono by se dospělému divákovi mohlo snadno zdát, že vtipů, které jsou určené právě jemu, je tolik, že si je nikdo mladší neužije, ale dovedu si představit, že Rychlá rota výborně pobaví i děti, které mohou ty dospělé fóry ignorovat a soustředit se na všechno ostatní. Je to docela vzácně vyvážený mix se spoustou překvapení a příběhem, který možná sám o sobě není nijak překvapivý, ale rozhodně není hloupý a skrývá metráky nápadů, které mě bude bavit objevovat při dalších (a dalších) zhlédnutích. ()

lamps

Víc easter eggs než v Ready Player One. Rychlou rotu jsem v mladí bohužel nesledoval, ale tenhle biják ve mně přesto dokázal vyvolat nějakou chybějící nostalgii. Stesk po tom období filmové a seriálové tvorby, kdy vznikala originální hravá díla a ne pouze pirátské recykláty. Hlavní padouch je zde obtloustlý Peter Pan, jenž jako vyhořelá hvězda natočil stupidní reboot a z peněz z něj vytěžených rozjel továrnu na deformaci animovaných postaviček, s nimiž pak natáčí laciné kopie dávných hitů. To nevymyslíš. V patách mu jsou hrdinové / herci z původní Rychlé roty, z nichž jeden podstoupil CGI surgery a je nyní 3D. Mezi Chipem a Dalem ale stále funguje vytříbená chemie a hlavně jsou součástí tak hravého, dynamicky aranžovaného a odkazy napěchovaného světa, že i Králík Roger se v některých chvílích nechytá. Tempo kolem poloviny hapruje, ale finále je úžasnou smrští nápadů a citací, kde se nepřestává lamentovat nad současnou filmovou tvorbou a postavy se posouvají jen díky znalosti svých minulých příběhů. Vidět pohromadě všechny ty různorodé animace ve světě, který se tvůrcům pod rukama nerozpadá a je popisován jaksi přirozeně v pozadí, mě opravdu naplňovalo a hned bych odklepl dvojku, kde Rychlá rota zasáhne proti hercům z Avengers a na pomoc jí přispěchají Nic Cage a klidně i Tom Cruise. Prosím prosím.. 80 % ()

Jeoffrey

Hodně ujetá podívaná, u které jsem se dobře bavil a která mě dokázala v mnoha ohledech překvapit. Do dnešního dne jsem nevěřil, že by mohl existovat film, v kterém bych mohl mít rád Sonica z prvního traileru k filmu z roku 2020. Stejně tak jsem nepočítal, že narazím na něco, co mi ani internetové pravidlo 34 nedokáže vysvětlit. Nebo že by u Myšáka mohl vzniknout film, který se snaží být snad ještě víc meta, než poslední Matrix. Je to skoro jako duševní pokračování starých filmů jako Kačer Howard, nebo Falešná hra s králíkem Rogerem, obdobně osobitě a zajímavě podané. Je to unikátní kombinace hraného filmu a několika druhů a stylů animace. A k tomu dost obyčejně podané poselství o důležitosti přátelství, které sice funguje, ale v tom všem šíleném a originálním to působí na můj vkus až příliš tuctově… I tak je to něco, co stojí za to vidět, především pokud jste tak jako já na Rychlé Rotě vyrostli a dnes je z vás už jen cynický dospělák se zvráceným smyslem pro humor. 8/10 ()