VOD (1)

Návrat Rýchlej roty Chipa a Dala po tridsiatich rokoch zachytáva bývalé televízne hviezdy Disney Afternoon v súčasnom Los Angeles. V tejto kresleno-hranej akčnej komédii žijú Chip a Dale medzi kreslenými a živými bytosťami v modernom Los Angeles, ale ich životy sú už úplne iné. Od zrušenia ich úspešného televízneho seriálu ubehlo niekoľko desiatok rokov a Chip (hlas John Mulaney) sa poddal životu na predmestí a predáva poistné zmluvy. Zatiaľ sa Dale (hlas Andy Samberg) po počítačovej úprave nostalgicky vracia k zlatým časom. Keď ich bývalý seriálový kolega záhadne zmizne, Chip a Dale musia oživiť svoje priateľstvo a vžiť sa opäť do postáv detektívov Rýchlej roty, aby zachránili priateľa. (Disney+)

Trailer 1

kajas

Jako správné devadesátkové dítě jsem každé víkendové ráno vstávala brzy, abych běžela k televizi a sledovala blok Walt Disney uvádí s novými epizodami Gumídků, Kačeřích příběhů a Rychlé roty neboli Chipa a Dalea. Tehdy začala moje celoživotní láska k disneyovkám, takže jsem si logicky v minulém roce pořídila předplatné Disney+ (abych mohla uklízet a vařit u starých známých pohádek). Loňskou celovečerní Rychlou rotu jsem kupodivu viděla až teď, a věřte, že i přes vlažnější hodnocení na filmových databázích se tahle podívaná moc povedla. Obsahuje totiž nepřeberné množství popkulturních odkazů (zejména na animovaný svět), dělá si legraci z postaviček konkurenčních studií (postavička ošklivého ježka Sonica neměla chybu), ale hlavně se tu dozvíte, jak po 30 letech dopadli vaši oblíbení hrdinové Gedžitka a Zip :). Více pro dospělé než pro děti, ale super. ()

Sany33

Príbeh: Niekto unáša postavičky z filmov a rozprávok a vyrába z nich lacné kópie. Na túto záhadu môže prísť iba Rýchla Rota. Herecké obsadenie: Ako by som sa asi k tomuto mal vyjadriť v prípade tejto polokreslenej, poloanimovanj a polohranej veci. Nedá sa. Prevedenie: Mal som rád Rýchlu rotu v časoch ich najväčšej slávy. Páčil sa mi ten kontrast kde jeden poloretardovaný škrečok a jeden nadpriemerne racionálny škrečok riešia spolu detektívne prípady. V prípade tohto filmu je mnoho odkazov na nostalgickú históriu ako aj na postavy z iných univerz ale vo finále to nefunguje a príbeh sám o sebe akoby ani neexistoval. Zápletka bola skoro nulová a dolapenie zloducha chabé ako aj sám zloduch. K pocitom sa vyjadrovať nebudem nakoľko som ich tu zhrnul. Pridaná hodnota: Nostalgický Eastereggs zážitok bez príbehu a vyvrcholenia. 55% ()

DJ_bart

Sice už je dávno po Velikonocích, ale pakliže jste muž či žena kultury, tenhle nostalgickej fan-servis vám nabídne tolik velikonočních vajec, až to ani není zdrávo...... 'Chip 'n Dale: Rescue Rangers' totiž není takový ten klasický comeback legendárních postaviček, který byste zprvu očekávali – Chip pracuje jako pojišťovák, Dale je zkrachovalá CGI postavička, Montyho nahání mafie protože jim dluží prachy za sejra, no a Gedžitka se Zipem jsou šťastný manželský pár který má 42 dětí. Spíš než jako plnohodnotnej celovečerák/reboot s Chipem a Dalem tak tenhle film působí jako jeden velkej meme a obrovskej gejzír post-ironie a meta-humoru, který je koncipován nejenom jako pocta animovanému žánru jako takovému, ale i jako satirickej disstrack na autorský práva, mockbustery a hollywoodskej konzumerismus – a víte vy co? Mně tahle bláznivá sebeparodická stylizace perfektně sedla. Jo, je to sice absurdní meta-sračka, ale neskutečně zábavná meta-sračka u který jsem hrčel smíchy jako u ničeho už dlouho – zábavnější šlehu tenhle rok nejspíš neuvidíte. Respekt Disney+ za to, že natočilo něco tak odvážnýho – a je fakt nesmírná škoda, že se tenhle unikátní projekt nepodívá na plátna kin, kde by měl bezpochyby enormní divácký úspěch. Kdo jako děcko o víkendu ráno po teleshoppingu s Horstem Fuchsem nekoukal na Rychlou rotu, nepochopí...... PS: ošklivej Sonic steals the show! #thisismymultiverseofmadness ()

ScarPoul

Množstvo odkazov, nápadov, výmyslov, prostoduchostí a postavičiek, ktoré tak veľmi pripomínajú detstvo a zároveň sú v tejto podobe skôr tým, čo šteklí bránicu dospelého diváka viac, ako je tomu u detského diváka. Asi najlepšia vec, ktorú Schaffer natočil. Príbeh vo veľkom odkazuje na Falošnú hru s Králikom Rogerom. Nečakal som, že takýto druh filmu bude u mňa takto fungovať, ale fungoval. Neustále sa tam dalo na čo pozerať. Čo považujem za najväčšiu chybu je to, že film je určený pre detské publikum, ale po piatich minútach je vám jasné, že ako R-ková záležitosť by to bolo o dve triedy lepšie. Toho dospelého humoru je tu dosť, len je sofistikovane skrytí. Ale cieľovka je tým pádom trošku rozkolísaná. Ako hovorím - film si podľa mňa viac užijú dospelí, hoci pre nich je samotný príbeh pomerne priamočiary a detský. Ale nevadí. Je to experiment, ktorý mohol byť prudko nefunkčný. A nie je tomu tak. Určite sa k tomu ešte vrátim, aj napriek tomu že sa mi Samberg a Mulaney ako Chip a Dale hlasovo vôbec nesedia. ()

corpsy

Nielen to, že som to hltal ako malý, ale aj spústa popkúlturných odkazov na nielen animované kulty, mi z filmu spravila skvelú dobrodružnú zábavu. Možno to detským divákom až tak veľa nepovie, ako nám na tom odrasteným, ale verím že budú rovnako spokojné ako vy, a na oplátku im potom na dobrú noc môžte vy drahí rodičia porozprávať nejakú tú epizódu CHIP A DALEa. ()

Související novinky

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (více)