VOD (1)

Návrat Rýchlej roty Chipa a Dala po tridsiatich rokoch zachytáva bývalé televízne hviezdy Disney Afternoon v súčasnom Los Angeles. V tejto kresleno-hranej akčnej komédii žijú Chip a Dale medzi kreslenými a živými bytosťami v modernom Los Angeles, ale ich životy sú už úplne iné. Od zrušenia ich úspešného televízneho seriálu ubehlo niekoľko desiatok rokov a Chip (hlas John Mulaney) sa poddal životu na predmestí a predáva poistné zmluvy. Zatiaľ sa Dale (hlas Andy Samberg) po počítačovej úprave nostalgicky vracia k zlatým časom. Keď ich bývalý seriálový kolega záhadne zmizne, Chip a Dale musia oživiť svoje priateľstvo a vžiť sa opäť do postáv detektívov Rýchlej roty, aby zachránili priateľa. (Disney+)

Trailer 1

BMW12

Na Chipa a Dalea jsem jako malý moc nekoukal, pár epizod jsem viděl, ale nikdy mi nepřirostli úplně k srdci. Zde ve filmu mě však bavili, avšak tvůrci udělali chybu s tím, že to bylo napůl animované a napůl hrané. Když se v reálném světě objevovali kreslené postavičky, tak mi to tam vůbec nesedělo. Nebýt toho, tak by to byl fajn film. ()

M.i.k.e

Chipa a Dalea sem jako dítě miloval, protože když sem zkraje devadesátek přišli byla to menší pohádková bomba. Od nové filmové verze kombinující hraný a animovaný film jsem přesto nečekal vůbec nic, protože sem měl ještě v živé paměti příšerný druhý Space Jam a moc dobře víme jak moc dokáže podobné filmy Disney do*ebat. K mému velkému překvapení to ovšem nebylo vůbec špatné. Jde sice stále primárně o pohádku, ale její detektivní zápletka není vůbec hloupá a nostalgická rovina šlape jako hodinky. Disney tu navíc přináší dost věcí a narážek, které jsou primárně pro dospělého diváka a dokonce se nebojí strefovat do svých vlastních řad a dělat si srandu sám ze sebe (což u tohoto studia není úplně častý jev). Zkraje sem se docela bál co z toho nakonec vyleze, protože nejen, že začátek nevypadá úplně dobře (což ale má svoje opodstatnění), ale svět ve kterém se odehrává mi nepřišel úplně funkční (je to ten samý svět ve kterém se odehrává králík Roger).To si nakonec ale sedne a i když to není králík Roger, funguje to dohromady dobře.Čtyři hvězdy pár hodin po shlédnutí sice stále úplně dát nechci, ale je celkem reálné, že postupem času všechno dozraje k tomu, že tam i ta čtvrtá přistane (už jen za Ugly Sonica, kdy studio využilo vlastního přešlapu k něčemu zábavnému)...70% ()

Jeoffrey

Hodně ujetá podívaná, u které jsem se dobře bavil a která mě dokázala v mnoha ohledech překvapit. Do dnešního dne jsem nevěřil, že by mohl existovat film, v kterém bych mohl mít rád Sonica z prvního traileru k filmu z roku 2020. Stejně tak jsem nepočítal, že narazím na něco, co mi ani internetové pravidlo 34 nedokáže vysvětlit. Nebo že by u Myšáka mohl vzniknout film, který se snaží být snad ještě víc meta, než poslední Matrix. Je to skoro jako duševní pokračování starých filmů jako Kačer Howard, nebo Falešná hra s králíkem Rogerem, obdobně osobitě a zajímavě podané. Je to unikátní kombinace hraného filmu a několika druhů a stylů animace. A k tomu dost obyčejně podané poselství o důležitosti přátelství, které sice funguje, ale v tom všem šíleném a originálním to působí na můj vkus až příliš tuctově… I tak je to něco, co stojí za to vidět, především pokud jste tak jako já na Rychlé Rotě vyrostli a dnes je z vás už jen cynický dospělák se zvráceným smyslem pro humor. 8/10 ()

silentname

Celkom som sa bál ako to výsledne dopadne. Najmä po tom ako som videl trailer, ktorý mi dával viac dôvodov prečo nie, ako prečo áno. Ale nakoniec ma to príjemne prekvapilo a môžem povedať, že "Chip ´n´ Dale: Rescure Rangers" je oveľa lepším filmom, než som od tohto čakal. Nielenže je veľmi vtipný. On je dokonca aj kreatívne vtipný. Narozdiel od "Space Jam 2necháva postavy dýchať, využíva atmosféru prostredia a keď prináša na scénu postavičky, nie je to len lacné využitie camea. Dokonca je tu niekoľko postáv, ktoré som pôvodne vôbec nepredpokladal, že niekedy ešte uvidím. Ako napríklad to hnusné strašidlo, ktoré sme mali vidieť pôvodne ako Sonica. Takže film sa rozhodne vie baviť, prináša solídnu záhadu a pár okey prekvapení. Okrem toho aj celkom solídneho zloducha. A áno, je tu ešte aj jeden prekvapivý. Vo výsledku mi to asi najviac pripomína staré časy, keď som pozeral "Who Framed Roger Rabbit?" len ako keby to urobili tvorcovia opačne. Nemáme tu policajta s animovanou postavičkou, ale animované postavičky s policajtom. A funguje to dobre. Okrem toho to kombinuje skvele asi všetky druhy animácií aké poznáme 2D, 3D, stop-motion, plastelínu a dokonca aj maňušky. A dokonca môžeme vidieť aj namakeupované "Cats". Takže je tu toho skutočne dosť. A všetko to pôsobí veľmi dobre. Čo dodať? Som rád, že som sa mýlil, film ma úprimne dostal a myslím si, že má na to byť solídnou Disney+ klasikou. Čeknite si to a zabavte sa. Hodnotenie: A- ()

DJ_bart

Sice už je dávno po Velikonocích, ale pakliže jste muž či žena kultury, tenhle nostalgickej fan-servis vám nabídne tolik velikonočních vajec, až to ani není zdrávo...... 'Chip 'n Dale: Rescue Rangers' totiž není takový ten klasický comeback legendárních postaviček, který byste zprvu očekávali – Chip pracuje jako pojišťovák, Dale je zkrachovalá CGI postavička, Montyho nahání mafie protože jim dluží prachy za sejra, no a Gedžitka se Zipem jsou šťastný manželský pár který má 42 dětí. Spíš než jako plnohodnotnej celovečerák/reboot s Chipem a Dalem tak tenhle film působí jako jeden velkej meme a obrovskej gejzír post-ironie a meta-humoru, který je koncipován nejenom jako pocta animovanému žánru jako takovému, ale i jako satirickej disstrack na autorský práva, mockbustery a hollywoodskej konzumerismus – a víte vy co? Mně tahle bláznivá sebeparodická stylizace perfektně sedla. Jo, je to sice absurdní meta-sračka, ale neskutečně zábavná meta-sračka u který jsem hrčel smíchy jako u ničeho už dlouho – zábavnější šlehu tenhle rok nejspíš neuvidíte. Respekt Disney+ za to, že natočilo něco tak odvážnýho – a je fakt nesmírná škoda, že se tenhle unikátní projekt nepodívá na plátna kin, kde by měl bezpochyby enormní divácký úspěch. Kdo jako děcko o víkendu ráno po teleshoppingu s Horstem Fuchsem nekoukal na Rychlou rotu, nepochopí...... PS: ošklivej Sonic steals the show! #thisismymultiverseofmadness ()

Související novinky

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (více)