Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Seriál natočený podle knihy investigativního reportéra deníku Baltimore Sun Justina Fentona zachycuje vzestup a pád zkorumpované policejní jednotky Gun Trace Task Force (GTTF), která měla za úkol v ulicích Baltimoru zamořeného drogami a kriminalitou vyhledávat a zabavovat nelegálně držené zbraně. Představitelé zákona však situace využili ve svůj prospěch. Šestidílná minisérie z dílny tvůrců kultovního seriálu The Wire: Špína Baltimoru vypráví příběh zločineckého spiknutí a morálního úpadku amerického města, v němž se na úkor skutečné policejní práce prosazovala politika drogové prohibice a masového zatýkání. (HBO Max)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (45)

hroubek 

všechny recenze uživatele

Špičkový seriál o tom, jak to funguje u policie v Americe. Z počátku jsem bojoval s formou, jakou je seriál vyprávěn. Hodně linek, skákání v čase, desítky postav, u kterých nevíte jakou roli hrají v příběhu atd. Je to náročný seriál na sledování. Nicméně pokud překonáte první dvě rozjezdové epizody, tak dostanete parádní seriál. Tvůrci umí tnout do živého a skvěle nám představit problém, který nemá  řešení. Nejkrásnější na celém seriálu je to, že to není černobílé. To, jak se postavy chovají má logiku a vychází to z toho, že samotný systém je špatný, a ty co ho řídí nechtějí dělat změny. Místy se na to nekouká vůbec dobře, protože je to podané hodně smutně a nepříjemně. Po vizuální stránce působivé, herecky parádní (Bernthal předvádí polohu kterou u něho neznám), příběhově dost zajímavé. Nesedne to každému, ale jedná se o seriál, který má co říci, a znovu vytahuje otázku: "Jaký je rozdíl mezi policistou a zločincem? Odznak". 8,5/10 ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Všechno, co se nám na HBO před 20 lety líbilo v nejlepším policejním seriálu ever ve hnilobou prolezlém Baltimoru, se letos na pár hodin vrátilo zpátky. Bere si to navíc plnými hrstmi i z Winslowovy knižní Jednotky, a já jsem na tomhle materiálu bezvýhradně závislej. Kdyby to mělo milión sezón, tak se rozvedu, stanu se abstinentem, zavrhnu všecky kámoše, prodám knihovnu, zruším předplatný Amazonu, Disney+ a Netflixu, smažu sbírku na Steamu i EPICu, odhlásim se ze Spotify, a jen každej den 12 hodin čumím na tuhle krásu. Píchat do žil todlecto. [HBOmax] ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Skvelý námet o nefunkčnom systéme, keď sa z policajtov stali parchanti, ktorí ovládajú mesto nie aby ho chránili, ale aby si namastili vrecká. Bohužiaľ s formou je to podstatne slabšie. Jednak sa zbytočne neustále skáče v deji aj dlhé roky dozadu a zároveň tu sú aj zbytočné línie, ktoré len naťahujú stopáž. 3 max 4 diely by tomu bohato stačili. Natočiť to chronologicky čisto z pohľadu federálov, ktorí idú pomaly ale isto po krku skorumpovanej jednotky, tak by to bola pecka. Ale to by sa seriál musel ešte aj poriadne venovať postavám. Je to natočené až príliš chladne dokumentárne a jediný, kto tu dokáže herecky zažiariť je hlavný zloduch v podaní Jona Bernthala, ktorý prehráva jak o život, takže až tak nevadí, že sa jeho postava nespráva konzistentne. Na mňa ale seriál napriek trpkému záveru nepôsobil depresívne. Naopak, je potešujúce vidieť, že aj v kolíske demokracie to je riadne na hovno a v niektorých ohľadoch sme na tom lepšie ako oni. 7/10. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Zajímavý, ale hodně zdlouhavý podání nějaké našinci neznáme kauzy v hodně černé oblasti USA. Jen asi dva díly měly spád a dynamiku po celou hodinu. Jinak byl seriál hodně ukecaný a spousta scén se opakovala. Hlavně ze začátku, kdy se skákalo v čase a divák neměl zdání o situaci, bylo hodně nepřehledných a o to nezáživných. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Spousta dat, faktů a mluvících hlav. Jenže se nejedná o dokument, ale o krimi drama, které si pod sebou podřezalo nejednu větev. S výjimkou čtvrtého dílu jde totiž o nedramatickou a uzívanou parafrázi na všechno, co bylo kdy o hlídkujících špinavých poldech k vidění. Radost mi udělala jediná věc, která mě ale zároveň k minisérii vůbec přivedla. Nepřekvapivě je to Jon Bernthal. V roli tvrďáka, co má na srdci měkká místa, která mu ale nebrání v tom být většinu času na facku, je obsazen tak přesně, až to hraničí s klišé. Bohužel jeho chování je stejně jako v případě většiny kumpánů ode zdi ke zdi. Třikrát za zloděje, rasisty nebo zkrátka hejsky, jednou pak za kajícného slušňáka. Právě za onu nekonzistentnost a zbytečnou nelinearitu klíčových událostí zůstávám v hodnocení dole. K tématům korupce, Black Lives Matter nebo hierarchie přehlížených přestupků nebylo nového řečeno nic. ()

Galerie (119)

Související novinky

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Reklama

Reklama