Reklama

Reklama

Město patří nám

(seriál)
Trailer 1

Epizody(6)

Obsahy(1)

Seriál natočený podle knihy investigativního reportéra deníku Baltimore Sun Justina Fentona zachycuje vzestup a pád zkorumpované policejní jednotky Gun Trace Task Force (GTTF), která měla za úkol v ulicích Baltimoru zamořeného drogami a kriminalitou vyhledávat a zabavovat nelegálně držené zbraně. Představitelé zákona však situace využili ve svůj prospěch. Šestidílná minisérie z dílny tvůrců kultovního seriálu The Wire: Špína Baltimoru vypráví příběh zločineckého spiknutí a morálního úpadku amerického města, v němž se na úkor skutečné policejní práce prosazovala politika drogové prohibice a masového zatýkání. (HBO Max)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (40)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Špína Baltimoru naruby, kdy zlí jsou ti co čistí ulice. Problém jsem měl ovšem s nekonzistentním a často zmatečným vyprávěním, které nechronologicky skáče časem mezi různými epizodami hlavních obviněných. Postupný přerod by působil mnohem lépe. To se Greenovi moc nepovedlo. V paměti tak zůstane hlavně velmi dobrý, ale zároveň uspěchaný závěrečný díl. Bernthal celou dobu osciluje mezi sympatickým a nesympatickým polišem až příliš brutálně, přesto táhne celou minisérii na svých bedrech. Fantastické shrnutí situace od Treata Williamse o válce s drogami, ztrátě důvěry a honbě za umělými čísly by měli vytesat do kamene. Platí to všude. Na věci které mají smysl peníze nejsou. Finálové vysvětlovací titulky shrnující tresty zúčastněných, dokončené suchým konstatováním, že po případu a reorganizaci policejního sboru (nahrazení bílých pěšců černými) zločinnost prudce stoupla mluví za vše. Baltimore je jedno z nejnebezpečnějších měst na Zemi. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Čekal jsem The Wire říznutý Jednotkou od Winslova a dostal jsem spíš hraný dokument o vyšetřování policejního skandálu z Baltimoru, což popravdě není tak úplně ani jedno z toho. Bokem toho se ale furt jedná o komplexní kvalitně zahranou i natočenou minisérii, ze které při minimálním zamyšlení mrazí, a při jakémkoli větším už pak na člověka rovnou leze deprese. Silných 8/10. ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Rozpačité reakce vyvolávají obavy, ale tvůrci The Wire (a Treme a The Deuce) opět nezklamali. Sice se tentokrát nejedná o komplexní fresku společnosti i jejího systému, ale stále jde o poutavé, místy fascinující a místy zarážející vyprávění o neuvěřitelných a přesto skutečných událostech v Baltimoru. 6 dílů neposkytuje dostatek prostoru pro vykreslení charakterů, ale nechronologické řazení je zajímavé a dokáže jinak přímočarý příběh slušně okořenit. Seriál v prvé řadě poukazuje na beznaděj, která se nedá napravit obměnou pár lidí. Nezávidím policajtům, ani občanům Baltimoru, drží se navzájem v šachu. We Own This City je kvalitně zpracované poloakční krimi s informační hodnotou - byť zjednodušeného - dokumentu. 8/10 ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Spousta dat, faktů a mluvících hlav. Jenže se nejedná o dokument, ale o krimi drama, které si pod sebou podřezalo nejednu větev. S výjimkou čtvrtého dílu jde totiž o nedramatickou a uzívanou parafrázi na všechno, co bylo kdy o hlídkujících špinavých poldech k vidění. Radost mi udělala jediná věc, která mě ale zároveň k minisérii vůbec přivedla. Nepřekvapivě je to Jon Bernthal. V roli tvrďáka, co má na srdci měkká místa, která mu ale nebrání v tom být většinu času na facku, je obsazen tak přesně, až to hraničí s klišé. Bohužel jeho chování je stejně jako v případě většiny kumpánů ode zdi ke zdi. Třikrát za zloděje, rasisty nebo zkrátka hejsky, jednou pak za kajícného slušňáka. Právě za onu nekonzistentnost a zbytečnou nelinearitu klíčových událostí zůstávám v hodnocení dole. K tématům korupce, Black Lives Matter nebo hierarchie přehlížených přestupků nebylo nového řečeno nic. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Všechno, co se nám na HBO před 20 lety líbilo v nejlepším policejním seriálu ever ve hnilobou prolezlém Baltimoru, se letos na pár hodin vrátilo zpátky. Bere si to navíc plnými hrstmi i z Winslowovy knižní Jednotky, a já jsem na tomhle materiálu bezvýhradně závislej. Kdyby to mělo milión sezón, tak se rozvedu, stanu se abstinentem, zavrhnu všecky kámoše, prodám knihovnu, zruším předplatný Amazonu, Disney+ a Netflixu, smažu sbírku na Steamu i EPICu, odhlásim se ze Spotify, a jen každej den 12 hodin čumím na tuhle krásu. Píchat do žil todlecto. [HBOmax] ()

Galerie (119)

Reklama

Reklama