Epizody(6)

Seriál natočený podle knihy investigativního reportéra deníku Baltimore Sun Justina Fentona zachycuje vzestup a pád zkorumpované policejní jednotky Gun Trace Task Force (GTTF), která měla za úkol v ulicích Baltimoru zamořeného drogami a kriminalitou vyhledávat a zabavovat nelegálně držené zbraně. Představitelé zákona však situace využili ve svůj prospěch. Šestidílná minisérie z dílny tvůrců kultovního seriálu The Wire: Špína Baltimoru vypráví příběh zločineckého spiknutí a morálního úpadku amerického města, v němž se na úkor skutečné policejní práce prosazovala politika drogové prohibice a masového zatýkání. (HBO Max)

Disease

Povedené. Ty časové skoky byly trochu obzvláštnění za každou cenu, ale herecky parádní ztvárnění primitivních policajtů. ()

Renfield

Až příliš dobrá dokumentární rekonstrukce celého případu, což We Own This City rozhodně dodává trochu té originality, aby si ale zároveň "kradlo" svou daň jinde. Jak mám v mnoha případech nelineární vyprávění rád, tady mi přijde zbytečné a nejde o jeho složitost, ta si vcelku rychle sedne. Téměř každá z epizod se soustředí na výslech jednoho ze členů jednotky, takže některé scény vidíme z více pohledů, což je samozřejmě zajímavé, problémem je tak především Wayne Jenkins. Jediná "filmověji" podaná postava, kterou navíc Jon Bernthal hraje oproti zbytku podstatně výraznějším způsobem, až mám pocit, že svoji temnější polohu občas přehrává. Je prostě vidět, veškeré scény si krade pro sebe a právě jeho "čtyřka" trumfne i vydařenou závěrečnou epizodu. Ta zase mimo finální soud patří druhé výrazné tváři, Jamie Hector jako Sean Suiter. Krimi by zkrátka sedlo více, jako hraný dokument ovšem stále nadprůměrné. ()

Sunny.69

Přišlo mi, že to všechno tak nějak najednou rychle skončilo. Jako by tomu ještě scházel jeden díl, aby to bylo kompletní a celý se to dobře a dostatečně propojilo. Rozhodně to ale stojí za to vidět, první dva díly ve mě vyvolaly opravdu fyzické znechucení nad tím, čeho jsem to svědkem. ()

ink flo

Musíme věřit, že jednou tu válku s drogami vyhrají, pravděpodobně až zabásnou miliontého low level dealera... ()

P.J.2

Hutné drama s naprosto famózním Bernthalem, který si scény krade pro sebe, o to víc zamrzí že díly kde se neobjevuje, dokážou nudit. Ale jako výsledný produkt super! ()

bif

,,Wireovský” potenciál tam byl. Bohužel se ale utopil v tunách nesmyslných flashbacků, které celé dílo degradují do průměru. Kdyby byl příběh vystavěn bez neustálých skoků, tak by se divák neztrácel v x časových linkách a nepřicházel tak o kontext. ()

dalziel

Na moje gusto je to dosť neprehľadné a tie chaotické flashbacky z toho robia ešte väčší guláš. Inak akcia super taktiež odhalovanie policajnej špiny. Je to medzi 3-4⭐,ale zatiaľ sa prikláňam k trom. ()

bearmeedek odpad!

Strašná nuda a zabíjení času. Part One - už zde musel být nasazen "posun". Part Two - s větším posunem. Part Three, Four, Five - vynecháno. Part Six - rychloposun. ()

Jablek

Žádnej dokument...prostě syrový krimi, u kterýho musí člověk trochu dávat pozor. Jenže to už se dneska (v době instantní zábavy) asi moc nemusí :D. Pro diváka, kterej dokáže oddělit zrno od plev (a nebojí se zapnout pár mozkovejch buňěk), je tohle za odměnu! ()

pushover

Skvělý Jon Bernthal v mini sérii o vyšetřování policejního týmu prolezlého korupcí. Atraktivitě tématu trochu ubírá fakt, že vyprávění z pozice vyšetřovatelů je poskládané z výslechů obviněných, které jsou ztvárněny hereckými akcemi a časovými skoky, které vyžadují od diváka neustálou pozornost. ()

SAINTS

Tak tento serial  je hereckým koncertom Jona Bernthala .Tento serial rozpráva skutočný príbeh baltimorských skorumpovaných policajtov,ktorí kradli peniaze počas pravidelných kontrolách a zatýkania.Všetkých osem dôstojníkov v tejto prazvláčnej jednotke bolo v roku 2017 zatknutých a neskôr odsúdených.Príbeh skáče v čase,aby sme videli ako a prečo sa veci vyvinúli tak ako to dopadlo.BALTIMORE je mesto s najvyšším počtom vrážd a drogovej kriminality.O postave Jona Bernthala sa určite bude hovoriť najviac.Je tam aj politická rovina,kde sa snaží min.spravodlivosti narovnať vztahy v Baltimore.Táto čast je dosť angažovana a je aj najslabšia.Tá hlavná hrdinka ktorá to mapuje sa tak ušlachtilo divý a dáva woke komentáre.Serial odkrýva,čo je zlé na americkom policajnom systéme.Wayne Jenkins bola neskutočná figúra a jedna z najzaújimavejších záporákov poslednej doby.Je to postava ktorá podlahnej vlastnému pocitu moci a nedoknutelnosti.Vytvorí si taký zvlášny morálny kod,aj ked kradne a obchoduje s drogami tak sa sám bere ako posledný spravodlivý.Je to realistická procedurná policajná drama. ()

smarkus

Bože to bolo kecov... Chudáci černosi sa sťažujú aké to majú ťažké, keď ich napáda polícia. 50% zločinov v USA má na svedomí 13%. Nepochopil som linku tej černošky bojujúcej za "ľudské práva" s každým sa stretávala a dorazilo ma keď sa na súde rozcítila, za to že išli díleri a vrahovia do basy. A to si ešte chcú menej financovať políciu,kokoti. Ta krajina ide do riadnej piči. Na konci to bolo aj povedané, fízli majú v piči leo aktivisti a prekvitá tam zločin a vraždy. najs. Mohlo to byť lepšie keby tam bolo viac akcie či záberov z ulíc, dosť nezmyselne sa skákalo v čase. 60% ()

bonovox

Ak si divák zvykne na množstvo skokov v časových líniach príbehu tak dostane kvalitnú detektívku o odhaľovaní korupcie a škandálov v Baltimorskej polícii. Jon Bernthal je v hlavnej úlohe geniálny. Kvalitná miniséria. 80% ()

sus

Místy mírně nepřehledné a prudké střídání děje a časových linií, může působyt trochu zmatečně, ale ve výsledku dost kvalitní seriál o policejní korupci. A Jon jako obvykle top. ()

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)