Lilly Cummingsová se vdává a její sestra Gwen má jako družička nejen krásné šaty, ale také pořádnou kocovinu. Za sebou má totiž další z mnoha velkých pitek. Urazí svatebčany, zničí svatební dort a jen v kombiné se vydá v ukradené limuzíně koupit nový. Nabourá se a skončí před soudem, který jí nařídí čtyřtýdenní odvykací kůru. Sebevědomá žena se odmítá zapojit do aktivit v léčebně, bojkotuje skupinovou terapii. V parku požádá o cigaretu neznámého muže a zeptá se ho, kde by mohla sehnat alkohol. Vzápětí zjistí, že mluvila s ředitelem Cornellem. Jak se žena seznamuje s ostatními pacienty a poznává jejich problémy, začíná si uvědomovat závažnost toho svého. Vybavují se jí vzpomínky na dětství, prožité s matkou alkoholičkou. Snaží se usmířit s lidmi, kterým nejednou ublížila, zejména se sestrou Lilly. Gwen marně hledá někoho, s kým by si mohla promluvit, a postupně se sbližuje s některými pacienty - mladou spolubydlící Andreou či bývalou baseballovou hvězdou Eddiem Boonem. Na cestě k řešení problému ji však čeká ještě nejedna překážka, zklamání a řada bolestných rozhodnutí. (TV Nova)

PlysovyMacko

Skôr oddychovka ako výpoveď jednej alkoholičky. Hlavná hrdinka Gwen si vdaka liečebni usporiada svoj život. Žiadne veľké ani dramatické momenty sa nekonajú.  Plusom je Viggo, ktorý tu vyzerá výborne. ()

hrumsrt

Tady zombie teda asi nebudou... Lily je alkoholička, nebere si servítky a bez láhve není schopná vydržet ani na sestřině svatbě. Ale z ničivé situace ji paradoxně vykoupí autonehoda, který ji odsoudí k 28 dennímu pobytu v odvykacím institutu. A ať Lily vnímá prvně proces léčby jako ztrátu času a touží se vrátit k svému příteli, který ji v nerozvážném životním stylu podporuje, postupně díky komunitě pochopí závažnost svojí situace a dojde k prozření.. Možná až zbytečně vypočítavý tah zasadit příběh do léčebny, kde se zase vše nese v pozitivním duchu (Přelet nad kukaččím hnízdem, Čas probuzení atd.), ale ono to i tentokrát funguje.. Spíše průměrný kousek, který se nemůže rozhodnout, zda má věci brát odlehčeně anebo vážně, a tak mu moc nejde ani jedno. Sandře Bullock jsem nikdy na chuť nepřišel a tady tomu není jinak. Ale co dělá 28 dní fajn je jak vždy nad věcí Steve Buscemi, tak i v tolik nekomfortním prostředí stále charismatický Viggo.. Prostředí a happy end tentokrát na víc nestačí.. 50% ()

Johannka

Tenhle film mám strašně ráda. Nejen, že mě neustále odrazuje od drog a pití, ale celkově svou bezmocnou atmosférou (v dobrém i zlém) dostal. Je to film jednoduchý, s tisíckrát použitou šablonou/tématem odvykací kůry... Přesto se řadí k mým oblíbeným. I přes Sandru. ()

sara

Sandra Bullock v roli alkoholičky moc přesvědčivá nebyla, ale jinak to byla celkem povedený film, se spoustou velmi kvalitních hereckých výkonů ve vedlejších rolí. Steve Buscemi samozřejmě válí, to je bez debat. ()

Anworon

Konečně něco, co má casting třídy A a zároveň se vymyká z hlavního proudu. K čertu s velkým uměním, když stačí takový lidský příběh oproštěný od zbytečné sentimentality i zběsilosti. Jen ten úvod je škrobený, je znát, že se scénáristka i režisérka zaměřily hlavně na léčebnu. ()

LoudlyMonk

Možná přehnané, jenže já si od shlédnutí tohoto filmu pokaždé, když vidím číslo 28 ( a to v jakékoli souvislosti ) vzpomenu, jak jsem se onehdá příšerně nudil. ()

Via

Jedni z mých oblíbených herců, zajímavá tématika a bohužel asi ne tak moc zkreslená... na zpříjemnění :) ()

natalanka

Tak na tenhle film se vždycky těším. Vidět Sandru jako alkoholičku s přihlouplým abstinenčním pohledem, vidět ji jako arogantní a vzteklou, ješitnou a rýpavou ženskou...tak to si opravdu vychutnávám a dle mého je v této roli opravdu skvělá. Vadí mi pouze jedna věc. Zjistit za jeden měsíc jak na tom jsem s alkoholem....no...zdá se mi to přitažené za vlasy. Ale budiž. ()

route60

Viděno před hodně léty ale jedno je jisté že Sandra Bullock jako spiťar je nevěrohodná a celkově je 28 dní velká křeč. ()

david666

Taky, bohužel, ani Sandra nepomohla. Snůška keců, víceméně o ničem a pár ztracených existencí, z nichž žádná nebyla nějak výrazná. Hodně matný film ()

unclejack

Sandra Bullock je vynikajúca herečka, ktorá je schopná zahrať takmer všetko. Par example, notorickú alkoholičku. Nechcem byť za pesimistu, ale trochu jej to kazí nezáživná réžia Betty Thomas. ()

Radek273

Absolutně nechápu zdejší kritiku, a podotýkám neoprávněnou. Myslim, že hlavní myšlenka snímku je jasná a podat ji takovýmto příjemným a zároveň rázným způsobem zaslouží minimálně pochvalu. Navíc obsazení zapůsobilo neméně přesvědčivým a povzbudivým dojmem. To vše působí kompaktně a velmi sympaticky. Na protest tedy o trochu lepší body! ()

r007

Nevím proč, ale Sandra patří mezi mé oblíbené herečky, a i když téma bylo dost fádní a scénář nijak originální, rozhodně jsem se nenudila. Ale bez Sandry by to bylo o hvězdu míň. ()