To jsem z toho jelen aneb poslední učitel v Čechách je snad jediný film anebo seriál z české současnosti, kterému bych dal plné hodnocení. Nejenom kvůli trefným vtípkům, které ji přesně vystihují, ale hlavně kvůli hereckému projevu Bohumila Klepla.(5.5.2003)

Vtipné, svěží, atraktivní, pohodové, zkrátka fajn dílko pro celou rodinu, u kterého jsem se úžasně pobavil. Už při prvním zhlédnutí před několika lety jsem si to užíval a hláška "co to nevidím - uherský salám, ten jsem jedla naposledy, když ho přivezl Ludvík z Maďarska ze zasedání komise RVHP" u nás doma zlidověla. A musím říct, že ani při druhém zhlédnutí neztratil tento dvoudílný film nic ze své vtipnosti, aktuálnosti a atraktivnosti. Na tom má zasluhu především dobrý scénář (Pelantovi jsou prostě extratřída a všechno od nich se mi dosud líbilo, seriály "Ranč U Zelené sedmy" a "Hop nebo trop" řadím mezi své nejoblíbenější české seriály) a vynikající herecké výkony. Bohumil Klepl zde exceluje, stejně jako Petr Nárožný nebo hláškující Zita Kabátová. Ne, tohle není špatný film, tohle je naopak vysoce nadprůměrný český TV film, který patří k tomu lepšímu, co Česká televize po roce 2000 natočila. Je zde popsáno mnoho zajímavých českých vlastností a sonda do školství nebo zdravotnictví taky nebyla na závadu. Já nemohu jinak než udělit spravedlivých a plně zasloužených pět hvězd, protože tenhle film si to prostě zaslouží.(15.8.2011)

• WANDRWALL

Trochu to odráží dnes už poněkud omšelé řeči o školství z konce minulého století...Docela i podbízivý seriál ať už se týká učitelů, podbízivý je i pro školáky, i pro veřejnost, vlastně pro každého. Výsledkem tedy jem, že stejně se nevím, k čemu takové seriály jsou. Krátký článek je významnější než několikahodinový seriál a hlavně - výrazně levnější.(6.9.2011)

• Britney75

Nikdy jsem tento seriál neviděla, až jsem nedávno náhodou na něj narazila a opravdu musím říct, že i když je to taková ta " blbost " pro pobavení, tak jsem se opravdu v některých momentech zasmála, Bohumil je úžasný herec, cokoliv zahraje, já mu to věřím .. doporučuji už jen tak, pro zasmání a uvolnění .. v dnešní době ( resp. po deseti letech od vysílání ) je to taková milá oddychovka :)(1.9.2014)

Škoda, že Bohumil Klepl se začal na obrazovce objevovat tak nějak až na stará kolena, protože to je jeden z nejlepších herců u nás. Skvěle zahraje vtipnou scénu s kamennou tváří a i bez padání na slupce od banánu.(31.1.2004)

• - Seriálová rodina pracuje a bydlí ve Slaném. (rakovnik)