• WANDRWALL
  **

  Trochu to odráží dnes už poněkud omšelé řeči o školství z konce minulého století...Docela i podbízivý seriál ať už se týká učitelů, podbízivý je i pro školáky, i pro veřejnost, vlastně pro každého. Výsledkem tedy jem, že stejně se nevím, k čemu takové seriály jsou. Krátký článek je významnější než několikahodinový seriál a hlavně - výrazně levnější.(6.9.2011)

 • kleopatra
  ****

  Škoda, že Bohumil Klepl se začal na obrazovce objevovat tak nějak až na stará kolena, protože to je jeden z nejlepších herců u nás. Skvěle zahraje vtipnou scénu s kamennou tváří a i bez padání na slupce od banánu.(31.1.2004)

 • Zagros
  ***

  Ničím nevýrazný český televizní miniseriál z přelomu století. Možná za zmínku stojí jen hlavní hrdina Jelen v podání Bohumila Klepla a jeho neustálá snaha si přivydělat ke svému mizernému učitelskému platu. Vtipných momentů moc není, ale zase to taktak stačí na šest půlhodinových dílů. Ambice tvůrců asi byla naplněna a ambice diváků, se na chvilku nenáročně pobavit, snad taky.(27.8.2019)

 • freddy
  *****

  Vtipné, svěží, atraktivní, pohodové, zkrátka fajn dílko pro celou rodinu, u kterého jsem se úžasně pobavil. Už při prvním zhlédnutí před několika lety jsem si to užíval a hláška "co to nevidím - uherský salám, ten jsem jedla naposledy, když ho přivezl Ludvík z Maďarska ze zasedání komise RVHP" u nás doma zlidověla. A musím říct, že ani při druhém zhlédnutí neztratil tento dvoudílný film nic ze své vtipnosti, aktuálnosti a atraktivnosti. Na tom má zasluhu především dobrý scénář (Pelantovi jsou prostě extratřída a všechno od nich se mi dosud líbilo, seriály "Ranč U Zelené sedmy" a "Hop nebo trop" řadím mezi své nejoblíbenější české seriály) a vynikající herecké výkony. Bohumil Klepl zde exceluje, stejně jako Petr Nárožný nebo hláškující Zita Kabátová. Ne, tohle není špatný film, tohle je naopak vysoce nadprůměrný český TV film, který patří k tomu lepšímu, co Česká televize po roce 2000 natočila. Je zde popsáno mnoho zajímavých českých vlastností a sonda do školství nebo zdravotnictví taky nebyla na závadu. Já nemohu jinak než udělit spravedlivých a plně zasloužených pět hvězd, protože tenhle film si to prostě zaslouží.(15.8.2011)

 • Britney75
  **

  Nikdy jsem tento seriál neviděla, až jsem nedávno náhodou na něj narazila a opravdu musím říct, že i když je to taková ta " blbost " pro pobavení, tak jsem se opravdu v některých momentech zasmála, Bohumil je úžasný herec, cokoliv zahraje, já mu to věřím .. doporučuji už jen tak, pro zasmání a uvolnění .. v dnešní době ( resp. po deseti letech od vysílání ) je to taková milá oddychovka :)(1.9.2014)

 • - Seriálová rodina pracuje a bydlí ve Slaném. (rakovnik)