Když vlivný mafiánský boss (Christopher Walken) požádá bývalého gangstera Jimmyho Světce (Andy Garcia) o poslední službu, nemůže Jimmy odmítnout. Shromáždí svou starou partu, aby společně provedli zdánlivě jednoduchý úkol - odradili nežádoucího nápadníka mafiánovy dcery. Když ale při akci někdo neplánovaně zemře, Jimmy i jeho kumpáni se ocitnou na seznamu "mrtvých mužů". Jimmymu zbývá pouhých osmačtyřicet hodin na to, aby dal všechno do pořádku a zachránil život kamarádům i ženě svých snů. (HBO GO)

Autogram

Keď sa mafiánom nedarí a potrebujú si to medzi sebou vybaviť, tak vždy nastupujú zvláštne veci a udalosti. Násilné, brutálne alebo aj vtipné a divák by sa mal baviť. Tu v Denveri som sa veľmi nebavil a aj nápaditosť po sľubne zbabranej akcii poľavila. Tri hviezdy sú tentokrát slabšie. –––– Na môj vkus je tu príliš veľa hnutí. Jediné dobré hnutie je pohyb čriev. –––– Väčšina žien chodí, ale ty sa vznášaš. –––– Mám z teba pocit, akoby si viedol dvojitý život. Nie si gangster?! Aj Svätý Jimmy znie tak gangstersky, aj účes máš gangsterský. ()

BuryGol

Snaží se to vypadat jako gangsterka od Tarantina, ale k tomu jí chybí ještě sakra hodně. Andy Garcia veme kšeft po pár letech z podsvětí a trochu se mu to podělá. Nebylo to špatný, ale občas to nedávalo smysl a bylo přehnaný. A Steve Buscemi měl dostat mnohem víc prostoru. Neni to film, na kterej bych pěl ódy ještě za pár let, ale na večerní odreagování to stačilo. ()

prezdivaka

Mám pocit, že někteří hodnotitelé zde jsou buď slabomyslní nebo v nějakém drogovém opojení. Neuvěřitelně hloupý a zbytečný film. Vůbec nedrží pohromadě. Hlavní a určující zápletka je na úrovni slohové práce prvního stupně ZDŠ. Mafián se rozhodne, že změní preference bývalé milenky jeho oblíbence, která ho opustila pro jiného. A to tak, že zapůsobí na jejího snoubence a přemluví ho (řeklo se bez násilí), aby jí nechal na pokoji. To je hodně pitomé, ale budiš. To hlavní teprve příjde. Mafián nabídne hlavnímu hrdinovi Jimmymu roční průměrný plat za jednodenní akci onoho přemlouvání. Jimmy, který je velmi inteligentní si vybere partu čtyř idiotů, kteří se navíc mezi sebou nesnášejí. V plánu je dostat snoubence ven z auta. V přestrojení za dálniční policii zastaví auto s mladíkem a teď začíná série naprostých nelogičností. Napřed je mladíkovi podezřelé vzezření obou policistů a místo aby se rozloučil a raději odjel, začne je urážet. Psychicky labilní magor ho vytáhne ven a málem ho uškrtí. Když mu ten druhý policista zachání život, začne s mnohem horšími urážkami. Už drahnou dobu to pozoruje další z party dalekohledem z několika set metrové vzdálenosti. Dostane od šéfa pokyn ať zasáhne. Ve skutečnosti by tam byl za několik vteřin, tady to trvá minuty. Mezitím magor ubodá mladíka, ze zadních dveří dodávky se vynoří jeho milá v slzách a ten hodný policista jí nepochopitelně ustřelí hlavu. Pak už je to jen další série nesmyslů. Film není vtipný, napínavý, dokonce ani zajímavý. Doprostřed je násilně vložená romantická pasáž, kdy se Jimmy zamiluje do mladičké umělkyně. Toto dílko kráčí za poslední nepochopitelnou akcí. Jimmy, který je v celém filmu líčen jako milý muž, který má na mysli jen blaho přátel a své vyvolené, vyláká do ústraní a pak ubodá toho, kvůli kterému to vše začalo - mafiánova chráněnce. Ten je navíc Jimmyho přítelem. Příště si dám pozor až uvidím na titulcích Scott Rossenberg - ale ten přece musí umřít. Brzy. ()

Narciska

Tak trochu jiná gangsterka, která místo umění zločinců dává vyniknout jejich lidské stránce. Lidskost se ponejvíce snoubí s A. Garcíou, který už podruhé pro mě ztvárňuje muže snů. A nebudou to jen ty psí oči, současně uhrančivé i oddané. Film samotný spolu s ním se pak vyvíjí velmi překvapivě přes moemnty klidné i šokující, je přerušován zajimavým způsobem (vypravěčem i nahrávkami), který neruší, ale naopak dává vám vydechnout, až vás dostane závěrem, který se mi pak znovu a znovu přehrával v hlavě, až stále si nevěřícně říkám, že udělal to nejlepší možné, ale kdo by kua něco takového dokázal??? ()

Kochanski

Nevím, docela se mi to líbilo! Jasně nejsou to Gauneři, Mafiáni ani Kmotr... Ale je tam ten závan ... snad ta atmosféra zločinu. Já mám tuhle atmsféru ráda. ()

agassi68

Toto je prototyp trojhviezdičkového filmu. Lepšie momenty striedajú slabšie a to vo veľmi pravidelných intervaloch. Ale radím ho do tej hornej polovice.. ()

xmy

Průměrná gangsterka, místy dobré, místy slabší a trochu natahované. Krom inspirace Tarantinem je zde vidět hlavně inspirace bratry Coenovými, které správně zmínil uživatel „Chrustyn“. I am Godzilla! You are Japan! ()

helloween93

Pro mě zcela neznámá gangsterka, kterou jsem náhodou objevil ve videotéce HBO GO. Pro gangsterské filmy a krimi příběhy z podsvětí jsem měl odjakživa slabost. K hereckému obsazení není co dodat, povedlo se, z Garciova týmu mi všichni sedli. Denver má některé momenty, v kterých by mohl konkurovat Goodfellas, Gaunerům nebo Pulp Fiction - scéna s policejním autem, Treat Williams vs Steve Buscemi. Námět mohl být lepší, všichni jsou zde se smrtí smířeni a jediný kdo se snaží bránit, je postava Hovňáka. Ač je film zábavný, finále je hodně rozporuplné a myslím si, že diváci budou čekat něco víc. 3* ()

kkarx

Jak film pokračoval, tak se mi přišlo, že se režisér rozhodl pořád víc a víc napodobovat trapnou epizodičnost Tarantina, což byla veliká chyba a film to poslalo do průměru. ()

dakarin

Nevyvážený film, velmi rozdílné herecké výkony. Andy Garcia velmi dobrý po celý film, Gabrielle Anwar výborná. Celkově scénář určitě stojí za povšimnutí, nalézáme zde mnoho zárodků později v jiných filmech lépe rozvinutých. Rozkolísanost je nejlépe vystihující slovo pro toto dílo :-( ()

messi@h

Bohužel, tenhle film působí příliš nepřirozeně a všechno je v něm přitažené za vlasy, stejně jako jeho zápletka, která je opravdu nepovedená. Nechápu, proč bylo potřeba na jednoduchý úkol (postrápit jednoho frajírka, který ani nepatří do podsvětí) pět gangsterů. Na to by snad měli v pohodě stačit dva (pokud ne jeden). Nechápu, jak mohli takhle jednoduchý úkol až tak pohnojit. Snad jen proto, že to byli naprostí diletantni. Nechápu, jak může někdo s tak dobrým srdcem jako Garcia v tomhle filmu být zároveň drsný gangster. Atd. atd. ()

bearmeedek

Docela dobrá gangsterka, jen mohla být kratší a přímější. Chápu, jaký byl záměr v podání, ale to zase tak naplno nevyšlo. Filmem provázející nahrávky - vzkazy - před smrtí, mě neoslovily a konec filmu hodil celé snažení do latríny. ()

Inozuka

Blbina, chtějící se svést na popularitě Tarantinových historek z podsvětí. Není to vtipné, akční, ani napínavé. Jen bezduché plácání se sem a tam se spoustou dějových faulů. Dobří jsou jen Christopher Walker v roli postiženého mafiánského bosse a Steve Buscemi v typické roli čističe. ()

Rodin

Nevzplanul jsem k tomuto filmu láskou, ovšem oslovil mě značně a s chutí si jej zhlédnu opakovaně. Asi bych se shodl s golfistou, ale herecké výkony a šťavnaté zpracování některých scén (viz falešní policajti) mě donutily jednu hvězdu přihodit. ()

Brooks

Kvalitným castingom ovenčená, scenáristicky a režijne podivne vedená gangsterka. Ploché postavy, slabá a nezmyselne tvarovaná romantická linka. Soundtrack, ktorý vo filmoch tohto žánru považujem za jednu z najdôležitejších zložiek, taktiež priemerný. Zaujme len zvolená rozprávačská metóda a sympatický Andy Garcia, ktorý mal dostávať viac podobných príležitostí. Svoje si uhral prakticky vždy, len mu chýbal čuch na naozaj kvalitné úlohy. ()

Marty7CZ

Tohle je tak dobrej Mafia bijak i s vynikajícím dabingem! Garcia je absolutní extra třída a je tady král všech králů, zbytek ansablu výtečně vybranej. Srdcovka za 85% ()

HrochOch

Hned nadvakrát souhlasím, že Jimmy the saint was the bigges bastard:)Skvělé obsazení, hravé až lehce komiksové vykreslení charakterů. Velký strejda Christopher se snaží vykřesat každičký kousek perverzní radosti z jediného čeho si užívat ještě může a to společenského postavení. Roztomilý válečnou agresí a paranoiou postižený Hovnař (jak hanlivé oslovení pro ten kousek bobku, vždyť neměl ani žádnou chuť:)) přemůže charismatického pana pššt..až mi slzička ukápla. Orgastická scéna vraždy lepráka Oldena, jehož život je neznámou chorobou stejně zpackaný jako poslední akce do které byl vtažen -huray. Vše svižné až na lásku a romantiku. Je príma vědět, že je Andy kavalír s neotřelou balící technikou, dál bych ale něžnou část jeho povahy nerozvíjela..rozhodně ne do finálního melodramatu. Zplodit syna, věnovat prsten, zbavit lidi trápení a hurá do umírání. Kdybych věděla, že se můj posmrtnej život bude odehrávat na lodi s bandou nejlepších přátel, nakašlat na to, co po sobě nechám.) ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams