Epizody(5)

Tvůrci ikonického internetového seriálu sKORO NA mizině přichází s novým seriálem Liga mužské moudrosti, který je opět financován pouze z finančních příspěvků svých fanoušků. Tento útok na hyperkorektnost přinese nejen nové téma, ale i nové herce, jakými jsou například Michal Isteník, Eva Leinweberová či Tomáš Havlínek. Kreativní tým a Jiří Langmajer však i nadále zůstávají. Hlavní myšlenka seriálu je, že se tvůrci musí postavit proti hyperkorektnosti současné doby, proti špatně podanému či zneužívanému fenoménu #metoo a tak dále. (Filmové studio Dolní Vítkovice)

Wyrdas

Upřímně, kdybych jako první díl neviděl ten první, asi bych to neviděl celé. Velmi kolísající kvalita. Ano, ukázali nám, jak moc zvrácená doba dnes je. Ale jinak je to spíš taková moderní komunistická propaganda. Takže voliči Pirátů, ODS a Pávka asi zajásají, ale pro rozumné lidi to není nic moc. Celé je to poměrně průhledná propaganda politických názorů. Nebýt prvního dílu, průměr by vycházel na jednu hvězdu. Ale buďme fér. ()

stone

Aktivistům ženského, mužského i jiného pohlaví se to líbit nebude. Stejně tak některým romským organizacím a prudérním estétům,  kteři se kácí už při slovu výfuk. . My ostatni se docela dobře pobavíme. ()

oasismanik

Príliš prvoplánové a naozaj veľmi nasilu nekorektné, ale zabaví...druhé sKORO NA mizine sa samozrejme nekoná, to môžem s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa sKORO istote prehlásiť už teraz, po prvej časti. ()

MFloyd

Po prvním dílu hodně slabý. Seriál založený pouze na nekorektnosti a ničem jiným. Vtipy tak na půl vtipný, nebo strašně tlačené, aby z toho vyplynulo, že je někdo kretén. O nic víc nejde a to se nechci tady bít ani za jeden charakter, protože jsem si nevšiml jediné, alespoň trochu normální postavy. Burani co křičí "Baník pičo", ženský co z nějakého důvodu hrajou loterii, jeden LGBTQ spasitel, ale nikdo, kdo by mi byl sympatický. ()

MartinTerran

Velmi nekorektní seriál plný rasistických, sexistických a jiných podobných vtípků. Nosný příběh není žádná pecka, ale o to tady hlavně nejde. Langoš, Čtvrtníček jsou luxusní a neherec cigán je taky fajny. Se divím, že do toho šla Drtinová, sem ji vnímal jako spíš vážnější dámu. Hodnocení: 76/100. ()

VojtaMarek00 odpad!

Tohle nezachránil ani nebinární Čtvrtníček. Nekonečně, ale fakt NEKONEČNĚ blbá přehlídka anti-woke humoru, ublíženýho machismu a naprostý ignorance všech tvůrců schovanou za rádoby uvědomělej a pseudo inteligentní humor. Achjo. Fakt děsný. ()

OJan

Satira na hyperkorektnost není špatná, ale musí se vydařit. Bohužel se to většinou nepovede a Liga mužské moudrosti je toho příkladem. Kolečkovi a Šimíčkovi patrně došly nápady, jelikož přinést něco takového po seriálech jako je Lajna nebo sKORO NA mizině je jednoduše úlet. Zkrátka je to prvoplánové, nevtipné a nekorektní se to snaží být na sílu. Ale abych zase nekřivdil úplně - nějaké vtipné momenty se nalézt dají (například Pavla Dostálová a její buzení Langmajera z kómatu). Jako nejvtipnější a zároveň nejzajímavější postavu seriálu považuji Táncoše, protože jeho styl mluvy, různé sociální experimenty a následná kandidatura jsou věci vážně humorné. |35%| ()

Hora1000 odpad!

sKORO NA mizině bylo originiální, vtipné a uvěřitelné. Tohle je bohužel nucené, nevtipné a dějově ubohé. Pokud si chce někdo dělat prdel z přehnané korektnosti, má to dělat tak, že se na ni vysere a ne, že se z ní posere. ()

Daniel2003

Po Skoro na mizině je to studená sprcha, protože příběh divadla Mír byl aktuální. Na druhou stranu se to satiricky vysmívá všem aktuálním woke blbostem, že mě to stejně baví. Srovnání s Mostem je možná na místě, ale Most měl desetinásobné produkční podmínky. Scénáristicky byl ale Most někde úplně jinde a je pravda, že Liga tady hodně ztrácí. I tak mě to ale bavilo a několikrát rozesmálo (hlášky typu "vyžranej jak hroch o Vánocích" zlidoví). 6/10 ()

Degger007

Já osobně mám rád tuhle ostravskou partu a taky mám rád všechno, co řeže do současný pseudo-korektnosti, ale tohle mi přišlo o dost slabší než sKORO NA mizině nebo Lajna. Za půl hodiny se tam toho vlastně moc nestalo a nějaký děj proběhl až v poslední minutě. Evidentní byla snaha narvat tam co nejvíce nekoretních replik, ale výsledek je takový beztvarý. Určitě oceňuji herecký výběr, ale nemůžu se zbavit dojmu, že minimálně tři mužské postavy se chovají úplně stejně a kdyby dvě z nich chyběly, vůbec nic by se nestalo.  Nevím, jestli bych si to pustil znova, ale i tak bych byl rád, kdyby vznikly další díly, abych zjistil, jestli se to někam posunulo. Každopádně, všechno, co naštve sluníčkáře a kavárnu, je prospěšný. ()

gruzdej odpad!

Nechápu co jsem to vlastně viděl. Zdeněk Troška se spojil s Kolečkem a Skórkou a konečně udělali Kameňák z Ostravy? Pitomé zápletky, otřepané vtipy, pointy bez jiskry a navíc tomu chybí rytmus. Nechápu, jak za tím může stát stejný tým jako dělal Skoro na mizině, nebo scénárista geniálního Mostu. Nemá to nic ani z jednoho. Je to jak Novácké pokusy o sitkom z 90.let. ()

Lucas005 odpad!

Jakoby se ty nejhorší faktory posledních epizod Skoro na mizině spojili s nuancemi Kameňáku a Mostu. Nevtipná a rádoby nekorektní slátanina. Ale hlavně že se tam český Pepa uvidí a zasměje se vtipům na romy... tedy promiňte, na cikány. ()

jana.b

Jsem já škarohlíd, anebo pětihvězdičkáři přehánějí? Pojďme si společně zanalyzovat mou zcela subjektivní odpověď. Vždyť já vás po prvním díle měla rád(a)!!! (Jak vidno, cimrmanovský humor je mi blízký - avšak v komentářích vzpomínaná Česká soda mi také třese bránicí!, viz dále.) První díl mi opravdu nabídl avizovaný nekorektní humor, k tomu i nějaký příběh a další věci, které činí něco, co se tváří jako internetový komediální seriál, koukatelné. Dalšími sériemi se toto "něco" pomalu začalo přesouvat k "čemusi" a já už ani nevím, jak toto "cosi" definovat. Ve čtvrtém díle jste se zasmáli? Já ani jednou. Humor můžu škrtnout jako první. Stalo se tam něco nepředvídatelného? Já nostradamovsky předvídám i to, co se stane v pátém díle, který vyjde na světlo Boží možná po skončení konfliktu na Ukrajině. Česká soda je pásmo skečů, které většinou přinesly nějakou výraznou většinou nekorektní pointu, což bylo to zábavné. Pointa je Akademických slovníkem cizích slov definována jako "vtipný, překvapující závěr vyprávění; hlavní myšlenka v závěru anekdoty, básně, filmu ap." Budeme-li tedy nahlížet na LMM podobně jako na ČS, chybí mi v těch scénkách pointy. Spíš než jako celistvý příběh mi LMM mozek rozebírá na jednotlivé scénky, které u sebe drží velmi slabě hlavně jednotou prostředí a postav, takže možná skečovitost by se nabízela. Hm. Vypadá to, že si někdo se scénářem lámal hlavu? Na mě to spíš působí tak, že Kolečko (+) za sebe naplácal všechno, s čím dle něj budou souznit "typičtí bílí heterosexuální muži," kteří chtějí - stejně jako má oblíbená senátorka Kovářová - "bránit normální svět." (Normální čti jako takový, který je v souladu s jejich názory.)  A abych svou kritiku dovršila, kdybych poslala peníze, asi bych čekala, že následující díl vyjde dřív než v průměru za necelé 4 měsíce a že herci, které jsem tam měla ráda, dostanou víc prostoru či budou přemluveni najít si na ty dva poslední díly víc času než "zavřít se v pekárně" či "po té ostudě se odstěhovat." Ať si každý dělá, co chce, dokud tím neubližuje druhým, ať má názor jakýkoliv, ale já po této sumarizaci došla k tomu, že vlastně ani nevím, proč jsem tomu původně dala 1 *. No, pátý díl (možná někdy) rozhodne. Zatím adiós! ()

StrixCZ

Po prvním dílu jsem (zejména ve srovnání se skvělým sKORO NA mizině) skoro neměl chuť koukat dál, ale dal jsem tomu šanci a nakonec to jako celek docela fungovalo. Je to v mnoha ohledech (opět zejména ve srovnání s přirozeným projevem herců divadla Mír) přitažené za vlasy a člověk musí přistoupit na to, že LMM je svým formátem blíže divadelní hře nebo sitcomu, tedy situace a hlášky jsou schématičtější, vykalkulovanější a nedá se příliš věřit tomu, že by se takhle chovali skuteční lidé. Ale má to své vtipné i dojemné momenty (a docela vydařený závěr) a je dobře, že se tu někdo nebojí dělat legraci z témat, která se v dnešní "slušné společnosti" probírají převážně s (někdy až nezdravou) vážností, aby se náhodou nějaký přecitlivělý jedinec necítil dotčen. Váhal jsem mezi slabšími 4 a silnějšími 3, nakonec nechávám 3, ale tvůrcům jsem přispěl (už jen za předchozí tvorbu a s nadějí, že příště zase přijdou s něčím ještě lepším). P.S.: SPD je pro mě nevolitelným tragikomickým panoptikem a k menšinám žádnou nenávist necítím - aneb tolik k předsudkům ohledně cílové skupiny tohohle seriálu (viz např. bart_ova recenze) ;) ()

Diego75

Sice velmi krátký seriál, ale dost povedený. Současnou extrémně korektní dobu a společnost se mu daří parodovat na jedničku. Není tu ani tolik zabijáckých kameňáků, ale spíše absurdní situace a ty rozhodně pobavit dovedou. Obdivuji Danielu Drtinovou, která dokázala, že je pro každou legraci. Největší zásluhu má však Petr Čtvrtníček jako nebinární soudce....tedy pardon, myslel jsem SOUDČE. Bylo jsem sitcomem velmi potěšeno a proto jsem mu dalo patřičné hodnocení. Děkuji, pane Skórko. Takový scénář by nevymyslel ani Karel Havlíček....ani Borovský. ()

Feferonka1

:) :) :) :) :) :) jednou týdně na to čumím a furt mi to nestačí. Konečně jsem se pořádně zasmálo :) Jak jinak bojovat s absurditou dnešní doby, než smíchem nebo výsměchem. Ženeme se do záhuby a lidi by si měli začít vice vážit života a přestat si vymýšlet a dělat si co se jim zachce. Tématika série je aktuální a k zblití. Tvůrci tady vyšvihli mistrovský kousek, který se snaží  absurditu potrhnout a jak jinak to stravitelně naservírovat,než humorem. Myslím,že je důležité si v tom najít tato důležitá sdělení, trochu se zamyslet a nakonec se i pobavit. 10/10 ()