Na nebezpečnou výpravu do neprostupné džungle na úpatí konžské sopky Mukenko se vydává pestrá společnost, v níž má téměř každý svůj vlastní skrytý cíl. Mladý vědec chce vypustit do přírody gorilí Samičku, energická elitní zaměstnankyně telekomunikačního magnáta hledá pro svého šéfa superčistý diamant a rumunský dobrodruh chce najít bohatství ve starobylém městě Zinj, postaveném u legendárních diamantových dolů krále Šalamouna. Překážkou strastiplné cestě k vytouženému cíli je nejen neprostupná džungle, ale i občanská válka, jež v zemi vypukla. Na místě pak výpravu čekají potíže s vraždícími opicemi i ohrožení náhle probuzenou sopkou... Dobrodružný snímek Kongo, natočený podle románového bestselleru Michaela Crichtona, patří mezi snímky, odvozující komerční úspěch od zručného využití osvědčených prvků a témat. Ve filmu Franka Marshalla se tak vedle sebe objevuje africká džungle se vzácnými horskými gorilami, futuristická technika a bájné diamantové doly krále Šalamouna, střežené kmenem vraždících opic. (oficiální text distributora)

Terva

Okolo druhé minuty a třicáté sekundy můžeme zaslechnout útržky hudebního doprovodu k filmu Vetřelec. CITÁT - Sopka? Chová se jako sopka............ Příjemné dobrodružství, krásná příroda, povedené kamerové záběry, podmanivá hudba a celkem zdařilé herecké obsazení. CITÁT - My vás sledujeme........ ()

m.krudenc

Docela povedené béčko, které ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Hezky se na to dívá a docela mě to potěšilo. Postavy jsou až podivně sympatické a zabijácké opice taky nejsou zrovna nejhorší. ()

JohnCZ

Docela zábavná dobrodružná blbina, kterou kazí všudypřítomný papundekl a blbě zrežírované scény s opicemi, u kterých se rejža ani pořádně nesnaží nějak zručně maskovat uměle působící, ale v rámci možností jinak hodně obstojné mechanické modely. Přitom trikově skvěle zvládnutá závěrečná útěková sekvence ukázala, že to nemusí vypadat tak škaredě. Dějově je to taková dobrodružná klasika v podobě honby za bájným městem, která vyloženě nenadchne, ale příznivce žánru určitě neurazí. Za zmínku určitě stojí i hudba Jerryho Goldsmitha. Něco mi ovšem říká, že Crichtonova předloha bude zcela jistě daleko serióznější záležitost. ()

corpsy

Pokus o ďalšie veľkolepé zvieracie dobrodružstvo v štýle JURSKÉHO PARKU, rovnako z pera Michaela Crichtona. Síce to nieje také revolučné, okázalé a kúzelné ako spomínaný Spielbergov trhák, ponúka však remeselne nadpriemernú zábavu. ()

curunir

A opäť jedno zo skôr nevydarených spracovaní predlohy Michaela Crichtona (nie žeby jeho knižné predlohy boli zase tak oslnivé). Neostávalo nič iné, než sa smiať na trápnosťou mnohých scén hlavne s hovoriacou gorilou Amy, ktorá si raz popíja martini, inokedy si zase štýlovo poťahuje s cigary. Možno to bolo zapríčinené aj v jej prípade otrasným dabingom, i keď treba priznať, že táto opička bola nominovaná na 2 Zlaté maliny (film bol celkovo nominovaní v 7 kategóriach vrátane najhorší film). Po mnohých stránkach je film odvený len tak, ako najjednoduchšie to išlo. Sú tu lacné štúdiové exteriéry podtrhnuté nijako oslnivými špeciálnymi efektami, aj Goldsmithova hudba okrem 300 krát obohratej (ale počúvateľnej) hlavnej témy toho veľa neponúka, snáď ešte v závere mizernú pesničku. Netreba však byť ku Kongu až tak zlý, navzdory všetkému sa jedná o pomerne jednoduchý dobrodružný film, ktorý sa kvôli nevyužitému potenciálu stáva ľahko podpriemerným. A pochvalu si vlastne zaslúžia aj Winstonove gorily, kedy tento pán dokázal, že aj na malom priestore vie predviesť slušné predstavenie. Škoda, že bola filmu ubratá jeho temnejšia stránka, ktorá ho skôr degradovala na pozíciu lacných rodinných dobrodružných filmov na nedelné poobedie. ()

Angerr

Tohle je určitě jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy viděl. Zároveň je to ale (pravděpodobně nechtěně) velmi vtipná podívaná. Věty "Amy hodná opice", "Zlá žena" a hlavně "To je divný jméno na někoho z Mombasy" jen tak nezapomenu. 2/10 ()

ledzepfan

Překvapivě funkční a zábavná dobrodrůžo jízda.. Úplně z toho stříká jakési nadšení, hravost, odvaha být přiblble absurdní a pomrknout přitom nenápadně na diváka aby pochopil, že jakože nadhled.. Ruční práce v efektech a maskách z toho dělá podívanou která i po 25letech téměř nezestárla.. Když si vedle toho člověk pustí dnešní filmy podobného zaměření (např. Jumanji:Wttj, nebo Cesta na tajuplný ostrov) je náhle zřetelné, že se v průběhu času z toho dobrodružného žánru cosi vytratilo.. ()

Desperado

Knihu som čítal, bola záhadná, napínavá a čítala sa jedným dychom. Pokiaľ očakávate to isté aj od filmového spracovania skvelého Crichtonovho románu, budete sklamaní. Marshall sa snažil nakrútiť dobrodružný, zábavný, napínavý thriller. To posledné prídavne meno však nechtiac obišiel. Miera humoru je, obávám sa, trochu prepísknutá. A čoho sa obávám ešte viac, že to nebolo zámerom. A tak divák miesto očakávaného tajomna vidí dobrodružný takmer-sitcom s nevydarenou hovoriacou gorilou, krásnou prírodou, umelou džunglou, sympatickou Laurou Linney, absurdne zábavným Timom Currym v úlohe balkánskeho dobrodruha Herkermera Homolku :-), či neodolateľného Delroya Linda v roli kapitána Wantu. Suma sumárum, slušná zábava, pokiaľ to nechcem porovnávať s knihou. ()

Derek

najlepšie na celom filme je že tam hrá bruce campbell!!! bohužial, iba v úvode:-( celý film je dosť nudný a napätia si užijete len pri niektorých akčných scénach. ()

vegetol.mp

Popravdě vůbec nechápu, co od toho filmu lidi čekají. Ano, je to trochu naivní a s největší pravděpodobností šla Crichtonova knížka adaptovat mnohem líp, ale na druhou stranu to má takovou tu bezstarostnou atmosféru starých dobrodružných filmů. Natočené je to svižně, má to dobré herce i solidní rozpočet. Jen škoda, že Bruce Campbella zabijí po pár minutách. Celkově příjemný oddychový film. 70% ()

Frenegonda odpad!

...mluvící opice, velký diamanty, šedivý vražedný komando goril s podivnejma flekama na těle a spousta dialogů o ničem. Nelogickej závěr, aby toho nebylo málo!!! No zkrátka příšerná hovadina. ()

OG_Swifty

No to bylo něco tak absurdního, že ani nevím, o čem napsat a vyzdvihnout to. Zpočátku film působí jako strašná parodie na hry Far Cry - zmutovaný opice (z Far Cry 1) zmasakrujou tábor vědců a pak sledujeme expedici s gorilou Amy, která pije martini a kouří cigára, dostávající se postupně přes stanoviště milicí (ala Far Cry 2) do Konga do tajemnýho města hlídanýho důchodcovskejma inteligentníma gorilama. Pak je final battle, Karen pokosí gorily laserem z Half Lifu, a zbylý důchodcovský gorily naskáčou do lávy a chcípnou. Film získal nespočet nominací na anticenu Zlatá Malina, ale žádnou neproměnil. Kdyby ale byla kategorie "Nejdebilnější záporácký jméno", tak by to stoprocentně vyhrál Herkermer Homolka :D ()

MartinNDL

Nudáááá. Když už točíte takovou blbost, tak tomu dejte koule. Proboha, vždyť já jsem asi viděl nějakou verzi upravenou cenzurou, aby ji mohli sledovat kojenci. jinak si to nedovedu vysvětlit. ()

rakovnik

Příjemná americká dobrodružná blbůstka, která mě v televizním vyprázdněném programu vždy zachrání. Možná by slušela filmu vzhledem k obsahu kratší stopáž, ale i tak se stále něco děje a celkem sympatické postavy dotáhnou děj až do konce bez větší úhony pro diváka. ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku