Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

URBAN

Není to zrovna blbost, protože Jim Carrey to prostě táhne, ale není to zrovna taková sranda. Co si pamatuju první díl byl o něco vtipnější. ( 30.1.16/MAC ) ()

Decker

Druhy dil Ace Ventury mi pride sice o neco slabsi nez prvni, ale rozhodne je stale na co se divat. U nekterych scen jsem dostaval temer zachvaty smichu a stejne tak u dalsich jsem se jen lehce uculoval ci spise nudil, avsak celkove vysledek je nekde mezi 3 a 4 *. ()

fantoci

Standardní rodinná komedie. Humor občas působí trochu křečovitě a kýčovitě, ale celkově lze doporučit ke zhlédnutí. ()

ivan_drago

Tak lepší určitě ne. Carrey opět předvádí neuvěřitelné množství všech možných i nemožných gagů a obličejů, ale tak nějak mi to příde, že už sem to viděl v prvním díle. Potěší narážky na jiné filmy a perfektně sedne hudba. Prostě velmi kvalitní pokračování skvělého filmu, které se musí zhlédnout každý milovník komedií. ()

miguel_111

O čosi slabšie než bola 1-tka, ale aj tento diel ma určite mnoho silných momentov. --- Mé zvyky?Ano. Workoholik. Ta skvrna na vašich kalhotách dokazuje, že si ho oklepete jen jednou. Kvůli práci to neuděláte víckrát. --- Pre mňa 70% ()

lennyd

Ace Ventura (Jim Carrey) se po jednom neúspěchu při zachraňování jakýsiho bobra uchýlil (po vzoru Ramba) do budhistického kláštera, kde hodlá spitovat vědomí a meditovat. Nicméně i tam ho nalezne Fulton Greenwall s neobvyklou prosbou. Mezi africkými kmeny se schyluje k válce. Sice měla být nejdříve svatba, ale jednomu z kmenů se ztratil posvátný pták, bílý netopýr a pokud nebude nalezen, oba kmeny se střetnou ve válce ... Pokračování Ace Ventury těží ze úspěchu prvního dílu, a taktéž staví vše na výkonu Jima Carreyho. Ten se sice snaží pitvořit ještě víc, ale i to co v jedničce bylo jakžtakž vtipné zde působí chvilkama až trapně. Ale i tady se najdou docela vtipné okamžiky, např. porod nosorožce. Doufám, že někoho nenapadne Ace Venturu znovu křísit a točit další pokračování... ()

ywo666

Na tomto som vyrastal a nedám na to dopustiť. Je pravda, že Jim to občas preháňa, ale aj tak parádna komédia. 80% ()

geklon

Pět hvězd, proč do prdelky, mamamía. Dyť je to infoušky, debilně debilní, uáááá? A námět jedničky, to prostě jenom koupíruje. Jóó, jÓÓ, jóó. Ale nejde to jinák, promiň, promiň, promiň. Ale prostěto nejde jinák, né, né, né. ()

MikyAff

U Ace Ventury pro mě platí, že dvojka předčila jedničku. Jsou zde mnohem sympatičtější postavy, Jim Carrey to táhne naprosto stejně dokonale a i zápletka je záživnější. Při zmínce zvířecího detektiva mi vždycky jako první vyskočí právě tohle pokračování. ()

dANo

Pokračovanie vydarenej a nadpriemernej komédie o Ace Venturovi je bohužiaľ už podpriemerné a tentokrát to nezachránil ani herecký výkon Jima Carreyho, ktorý síce bol opäť svetlejším bodom filmu, ale to svetielko sa stratilo kdesi v hlbokom tuneli, alebo skôr niekde v divočine. ()

Danny F.

Dobrá komedie s neméně dobrým Jimem. Příjde mi tento díl plus mínus stejný jako předchozí. Stejně střelený, šílený a ujetý. 60% ()

sskrblik

Pokračování se mi líbilo víc než první díl. Když člověk upustí od smysluplného příběhu, hlubší pointy tak se dobře baví. ()

Brain-D

"Vy jste ten chlapík z Monopol?" :D:D:D, slabší jak první díl, ale Jimi to zahrál výborně a jeho komedie jsou nadmíru výtečné. ()