Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

VanTom

Řekl bych, že z modelové situace "dobromyslný kung-fu Číňan na Divokém západě" se dalo vytřískat víc. Nenajdeme tu snad žádné fórky, které bychom nečekali (včetně svéhlavého koně), navíc ve velmi infantilním podání, založené ponejvíce na ukecanosti a idiotském chování. Také se ale dočkáme slušné parťácké chemie a samozřejmě pěkných "chanovských" soubojových eskapád, kterých ale není tolik, aby se na Tenkrát na východě vyplatilo dívat jenom kvůli nim. ()

Master19

Tyhle čisté, načančané a voňavé filmy z divokého západu mi prostě nesedí. Přesto musím ocenit spád a semtam smyslupný vtip. ()

fabecc1222

Tenhle film si mě našel už mém dětství, kdy jsem ho sjížděl docela pravidelně, a určitě i díky němu jsem si Jackieho v jeho akčních komediích tak oblíbil, to ale není tak důležité... Co však důležité je, že tento film zachytil Jackieho v jeho TOP komediální i choreografické formě a když se k tomu přidala výborná chemie s Wilsonem, tak tu máme začátek jeho nejlepší Hollywoodskou série. Všemožné narážky to někdy tahají až do příjemně absurdní atmosféry, což je jen a jen dobře. Hlášky se tu sypou o sto šest, a nezapomenutelná je pochopitelně pijácká scéna Uno mas ()

Autogram

Podarilo sa zmiešať nezmiešateľné a vznikol guláš podivnej chuti – východoázijský western s indiánskym lookom. Lucy Liu pridáva filmu jednu nezaslúženú hviezdičku. ()

ssfan

Průměrný film z tvorby Jackieho Chana, odehrávající se na divokém západě. Owen Wilson pomohl k tomu, aby ve filmu bylo ještě více zábavy. 7/10 ()

spikey1

Kdybych sem vypsal první tři jména herců, nemusel bych už psát víc, protože lidé, kteří mě znají ví, že všichni tři protagonisté jsou v kolonkách oblíbení:). Když se Chan a jeho kung-fu vydá na divoký západ a potká přitom fešáctví a humor Wilsona jsou dvě možnosti, buď se to povede, a snímek bude skvělý, nebo to dopadne jako velký průšvih. Naštěstí se jedná asi o nejlepší Chanovu taškařici vůbec, i když za dvacet let už silně vyčerpal svojí studnici nápadů. akční komedie jak se patří s vtipným a charismatickým duem v hlavních rolích. ()

SG-1

"Já si vezmu zlato, ty se oženíš s princeznou, Fonga oběsíme a hotovo. Úkol je splněn." -Roy O'Bannom- ()

MARTIN*I

Skvělá a vtipná komedie... Mam rád filmy z Chanem... Ten jeho bláznivej akční humor, kde nekouká na modřiny pro dobrej záběr .. ()

rozbris

Myslím, že si to plné hodnocení zaslouží, Owen Wilson můj jeden z oblívených herců a k tomu Jackie Chanove bitky no a to jde k sobě, akce, sranda a dobrý scénař to dělá 5*:-) + nepovedené scény z filmu no skoro dokonalost sama:-) ()

hefoo

Shanghai Noon určite patrí medzi tie "lepšie" filmy. V podstate sa jedná o skvelý buddy western-komédiu so skvelým Jackie Chanom a Owenom Wilsonom v hlavných úlohách. A kde je Jackie tam je o zábavú postarané - skvelé bitky ktoré su typické "Chanovské" tzv. zober do ruky čo vidíš a použi to! :)) K tomu mu skvelo sekunduje Roy alias Owen Wilson ktorý hláškuje ako sa patrí. Následne sa vo filme ocitneme v indiánskom tábore a dostanete všetko tak naservírované, že si tento film zamilujete :)) Film má skvelý scénar, je skvele remeselne natočený a herecky zahraný. "This is some pretty powerful shit!" [Videl na DVD] ()

Kuny27

"á do pr...e supi mi voklobávaj hlavu!" Možná nejlepší z Chanovek. Super téma, super výkony, ale hlavně akce. ()

iXtr3m3

Jedno z najlepších Jackieho spojení s amerikou v podobe Owena Wilsona. Prvá aj druhá časť ako lusk, trojku by som si bol vždy dal. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)