Rákosníček a jeho rybník (TV seriál)

• Československo

Trsteniarik a jeho rybník

Animovaný / Pohádka

Československo, 1983, 26x7 min

Zdeněk Smetana

Komentáře uživatelů k TV seriálu (82)

• john986

rozhodl sem se, ze dnes udelam poradek v pohadkach a ohodnotim je podle toho, jak je maj v lasce moje deti, tj. ti, pro ktery jsou urceny. Meni se doba, zivotni styl i deti... pohadky, na kterych sem ja vyrustal uz nemaji takvou odezvu, takze po nekolika neuspesnych pokusech s Kremilkem a Vochomurkou, Rakosnickem sem to zabalil a hlasuju za ne za odpad! vyjimkou je Krtecek a Maxipes Fik, ty byly prijaty s nadsenim.(18.11.2014)

Ne tak propracované jako Křemílek s Vochomůrkou, ale paní Bohdalová opět skvělá.(30.5.2003)

Za mlhou tak hustou, že by se dala krájet, žije zelená postavičká tak hustá, že kdyby dal něco jinýho než pět*, tak bych si zasloužil nafackovat. Je to totiž malý neposeda, zvědavý jako opička, můj dětský idol a dodnes jsem z toho nevyrostl :o)(24.8.2003)

Geniální hudba schopná vyvolat jakékoliv nálady, naštěstí ke konci dílu vždycky vyladěná do pohody a mírumilovna. Geniální "vynálezce" Rákosníček s hlasem té, jejíž jméno není naprosto třeba vyslovovat. Pro každého, kdo byl někdy dítětem, je 80% minimum pod které nelze jít.(24.9.2006)

Výborný večerníček s nezapomenutelným dabingem Jiřiny Bohdalové. Opravdová klasika.(10.6.2003)

Nejsledovanější pohádka ve Vietnamu.(12.10.2006)

Scénář: Zdeněk Smetana .. Top 5 Večerníček a Bohdalová RULEZz..(12.3.2005)

Zní to neuvěřitelně ale tomuto velmi oblíbenému večerníčku je už dnes 30 let. A já ho stále vidím před očima tak živě jako by to bylo právě dnes. Skvělá režie, hudba, scénář, a v neposlední řadě pak bravurně vyprávěno J.Bohdalovou. Kdo jiný by také tenkrát mohl tak skvěle namluvit tohoto skřítka žijícího u rybníka Brčálníku. A Rákosníčku povíš nám jaké bude počasí..? No, no co abych se podíval jaké překvapeníčko nám tedy chystá předpověď počasí..To bys měl..Podle dnešní hektopaskální situace nemůžeme zcela určitě očekávat obzvláště neurčité...křup, prásk..a zase nic nevím. Takže moudrost dne zní..? Když si na počasí počkáme..? No jó, tak se ho taky dočkáme. Oblíbená klasika za 5*.(24.9.2006)

Look účastníka house party a hlas Jiřiny Bohdalovej....niet čo riešiť.(12.6.2005)

Nepatrně slabší Rákosník než "...a hvězdy," ale stále důkaz, na jaké úrovni kdysi u nás byl animovaný film a tvorba pro děti vůbec.(15.4.2010)

Za mlhou hustou, že by se dala krájet.. Ále to zná každý, i kdyby ho probudili ve 4 ráno a polili vodou z Brčálníku:))(2.9.2006)

Tohle malé zelené stvoření bylo dost úzce zaměřené na svět fantazie blízký jen určité kategorii malých diváků. Jeho výtvarná podoba byla pěkná, jako vypravěč Jiřina Bohdalová výborný nápad, ale já osobně ho moc neprožívala.(21.10.2003)

Někteří mají proti Ráksoníčkovi výhrady, ale mě se jeho příběhy vždy líbily... "Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je rybníček Brčálník. Na první pohled je docela obyčejný, ale už na ten druhý nám Rákosníček předvede podivuhodné věci..."(12.8.2008)

Tak tenhle týpek u mě spolehlivě porazil nejen ostatní večerníčky s Jiřinou Bohdalovou (trochu konkurovat mohla snad jen "Malá čarodějnice"), ale i třeba takového "Krtečka". Tu animaci, typickou pro všechny Smetanovy večerníčky, jsem sice nikdy moc rád neměl, ale vše zachraňoval vtip a hlavně hudba. Ta byla jednou z vůbec nejhezčích večerníčkových. Moje nejoblíbenější byla ovšem hvězdná série.(5.2.2008)

Rákosníček jako velký vynálezce. Pokračování úspěšného večerníku s výborným dabingem Jiřiny Bohdalové. / Viděné epizody *26.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 8/10 )(5.5.2012)

Pro děti absolutně nevhodné. Vietnamčík je totální smažka, má tam zahuleno tak, až není ani vidět na rybník a podle hlasu je přinejmenším transka...(18.4.2012)

• MM_Ramone

Tento český, animovaný seriál si pamätám ešte z útleho detstva. Z čias, keď som netrpezlivo čakal na pravidelný Večerníček. Po ňom umyť zuby a spať. Moje prvé kontakty s televíziou. Prvé divácke skúsenosti. Rákosníček bol pri nich. Ale nepatril zrovna medzi mojich favoritov. Nepôsobilo to na mňa príťažlivo. Nepáčili sa mi animácie a ani umrnčaný hlas Jiřiny Bohdalovej. **(29.10.2011)

Tenhle Večerníček jsem zrovna nijak nemiloval. Křemílek a ten druhej jsou od paní Bohdalové lepší.(11.1.2008)

80%(27.6.2007)

Rákosníček nebyl zelený emzák? V tom případě mi něco uniklo. Ale s hvězdami něco společného měl, ne? Každopádně znám lepší večerníčky.(2.6.2003)

Půvabné příběhy, Rákosníček pomáhá kde je tomu zapotřebí, takže obyvatelé Brčálníku - ti slušní - nemají důvod si na tak dobrého souseda stěžovat.(27.7.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5