Bývalý ranger Robert Scott (Val Kilmer) pracuje ako agent s najvyšším utajením pre rôzne vládne organizácie. Patrí k špičkovým odborníkom, a navyše je to muž, ktorý sa nepýta. Práve preto ho poveria úlohou vypátrať, kam zo svojej izby na univerzite zmizla dcéra amerického prezidenta, Laura. Podľa všetkého ju uniesli a Scott musí zistiť, kde bola ochranka, ako je do únosu zapletený Laurin priateľ, ako to bolo so schôdzkou s profesorom, ktorý je známy slabosťou pre atraktívne vysokoškoláčky, prečo sa vplyvný politik Stoddard odmieta na záchrannej akcii podieľať a prečo sa zastrelil agent, ktorý mal Lauru strážiť. Prípad musí vyriešiť do štyridsiatich ôsmich hodín. Podľa šéfa Bieleho domu Burch môže byť zmiznutie dievčaťa utajené iba do začiatku ďalšieho školského dňa. Hneď ako sa tlač dozvie o jej zmiznutí, bude jej fotka na všetkých titulných stránkach. Ak únoscovia pochopia, koho uniesli, okamžite sa dievčaťa zbavia. Skôr než Scott stačí odletieť do Dubaja, kam obchodníci prepravujú dievčatá určené pre arabský trh s bielym mäsom, objaví sa v správach reportáž, že z mora vytiahli telo Laury a profesora, s ktorým údajne mala ľúbostný pomer. Scotta a jeho kolegu Curtisa (Derek Luke) okamžite z prípadu odvolajú a vyšetrovanie ukončia. Pre Scotta je prípad uzavretý, Curtis však verí, že je dievča nažive. Podarí sa mu presvedčiť aj Scotta, a tak sa agent rozhodne v pátraní pokračovať. Ocitá sa v pavučine lží a cynickej zrady, ktoré sú súčasťou nebezpečného sprisahania. (TV JOJ)

iXtr3m3

Svoje etalóny kvality ako Ronin, Na ostrie noža či Neúplatní, Mamet neatakuje ani náhodou ani zďaleka s privretými očami. Ale na druhú stranu je to tak trochu iný "triler" na aký bežne človek len tak nenarazí. Drsné, chladné, bez wow efektov s celkom slušným vtedajším dobovým kastingom. ()

Hopper

Jeden z najlepších thrillerov, ktoré som v poslednej dobe videl. Skutočne je treba dej sledovať, inak sa divák ľahko stratí, niektoré veci sú skôr v náznakoch, než polopatisticky 3x po sebe vysvetľované a až na podľa mňa trochu spackaný záver, ktorý mierne devalvuje celý film nemám výhrad. Val Kilmer ešte nie je taký tlstý a ako tajný agent je pomerne presvedčivý (no nie je to Jason Bourne ale dá sa). S kľudným svedomím môžem odporúčať. ()

cab

Slusne drama s prekvapive dobre hrajicim (Val Kilmer), ktery vysetruje zmizeni, ktere je na prvni pohled jasny unos. Pripad je o to tezsi vyresiit kvuli nekalym umyslum nejen ze strany unoscu, ale take z duvodu, ze se nesmi dostat do podvedomi verejnosti, protoze v ohrozeni zivota je dcera vysoce postaveneho politika USA. 60% ()

dopita

Nejdřív se mohutně pátrá po zmizelej holce kterou asi v půlce filmu najdou mrtvou. Jenže pak titulní hrdina Scott (tradičně nesympatickej Val Kilmer) zjistí, že možná tak uplně mrtvá nebude. Takže na vlastní pěst pátrá dál a ... prostě nuda. Těžkopádně odvyprávěnej a rutinně zrežírovanej příběh postrádající fungující scénář, akci i napětí. ()

Piškotka

Film by si zasloužil více hvězdiček, ale ten zpackaný konec... Val Kilmer jako drsný solitér hrál více než dobře. Akce byly tak akorát, působily přirozeně. Myšlenka příběhu také zajímavá. ()

Santino7

Ak sa mám priznať, tento film som si pozrel najmä kvôli Mametovi v úlohe režiséra, inak by som ho pravdepodobne ignoroval. Ten je totiž ako scenárista skutočne skvelý, o tom ma už stihol presvedčiť dávnejšie, lenže réžia? Vážne som bol zvedavý, ako mu to pôjde, či udrží kvalitne nastavenú latku. Prostredie tajných služieb a tiež politické hry ako také, to u Mameta nie je nič nové (Ronin, Wag the Dog), čiže som mal pomerne vysoké očakávania. Tie žiaľ z môjho pohľadu naplnené neboli, no zas na druhej strane, nedá sa hovoriť ani o nejakom výraznom sklamaní. Hlavný problém vidím v tom, že dej je tak trochu chaotický a hlavne zo začiatku sa v ňom dosť ťažko orientuje. Tiež by som ocenil o niečo kvalitnejšiu vizuálnu stránku, ktorá na mňa pôsobila veľmi stroho. Avšak tak to asi aj malo byť, prostredie tajných služieb, špionáží a podobne nejak extra oku lahodiace asi ani zobrazené byť nemôže (iba ak 007, ale to už je samozrejme o inom) - s tým sa ale podľa môjho názoru tiež dalo narábať, viď napríklad už spomínaný Ronin, ktorý je pútavý a divácky príťažlivý tak či onak. Má totiž nejaké to svoje čaro. A práve to mi chýbalo v Spartanovi, niečo, čím by ma to výraznejšie zaujalo. Rešpektujem, že je to profesionálne zvládnuté, realistické a podobne, lenže tentokrát mňa osobne to chladné poňatie až tak nepresvedčilo. Možno to bolo tými očakávaniami, inak si to vysvetliť nedokážem (inak v tomto smere to mne osobne pripomenulo čiastočne The Score, ktoré vo mne vyvolávalo dosť podobné pocity z profesionálne odvedenej práce, no tiež ma to nejak výraznejšie nezaujalo). Kilmerov výkon bol tiež dosť strohý, lenže v tomto smere nemám čo vytknúť, keďže sa niesol v rovnakom duchu ako celý film... Rozmýšľal som aj nad troma, lenže záver sa mi nepozdával vôbec, taký nemastný neslaný. 2/5 ()

kamil.i

Napriek originálnym nápadom v Mametovom scenári, film aj tak obsahuje množstvo klišé a jeho réžia je prinajlepšom priemerná. Škoda, že Spartan nemá kvalitnejšie vedenie. Mohlo by ísť o nadpriemerný thriller. ()

waits

Stylově tvrdé, povedené scény, ovšem jakoby podivně poslepované, co chvíli jsem měl pocit, že některé scény v filmu chybí, no, předpokládám, že to byl záměr a já divák-lenoch:). Osobně jsem měl od Kilmera odstup, jeho solitérní boj mi byl dost jedno a co víc, jakmile se vynořila Laura, lezla i příšerně na nervy. A závěr, co si budeme povídat, mě vůbec neuchvátil.. ()

Puol

Chladný a hlavne triezvy pohľad na tajných agentov, kde si nikdo nemôže byť istý životom. Ďalej tu je obchod s bielym mäsom a špinavá politika. Slušný thriller s relatívne nižším rozpočtom. Dobra úloha pre Vala Kilmera. ()

Dement

Po druhém shlédnutí musím přidat jednu *. Na filmu je viděť, že rozpočet asi nic moc, ale je to chytře natočený. ()

mala_kea

Zprvu velmi záhadná a zbytečně neočesaná kriminálka, která ve mě utvářela dojem uspokojení. Co by čert nechtěl, jeden vteřinový záběr uprostřed filmu naprosto objasnil problematiku a prozradil, v čem tkví "kouzlo" . Kouzlo, které by nemělo nikoho očarovat. Blížením se k závěru jsem začal mít strach, aby vůbec film dopadl v rámci jeho možností. Kilmerovi jsem sice fandil, jeho přístupové metody jsou přesně pro mě(ala Jack Bauer), ale bylo mi ukradený, jestli tu slečínku zachrání, nebo ne. A těch hluchých míst je tam opravdu zbytečně mnoho. Čekal jsem o něco víc, teď jsem jen utvrzen v dojmu, že jsem viděl řadovou kriminálku na počest USA, kteří zvládnou absolutně všeho. Film, který se snaží ukázat, že tajná služba není jen banda tupců.(!) Za Kilmera a jeho již zmíněné metody 3 zasloužilé. ()

Akana

Pranýřování bezcitných machinací vysoké politiky je vděčné téma, tentokrát ale poněkud nevzrušivě a chladně zpracované. Val Kilmer mě nepřesvědčil, adrenalin mi nezvedl a morální cítění nerozbouřil. Nebylo to špatné, ale mám pocit, že si na tenhle film zakrátko ani nevzpomenu. ()

Merggie

Na môj vkus príliš prekombinované. Také to však asi aj malo byť. Moja chyba, moja chyba, moja preveľká chyba, že som nedával dobrý pozor. Ale dalo sa to pozerať našťastie aj bez poznámok. Občas som však mal pocit, že sa dívam na poviedky a nie na súvislý dej. Pre mňa ide len o ďalší z radu filmov, ktoré sa snažia byť lepšie ako sú. Okrem kamennej tváre Vala Kilmera, ktorá nenápadne pripomínala Rakúšana Arnyho, ma naozaj nič netrápilo. A asi aj malo. Jedným okom dnu, druhým von. ()

Ygnor

Tak nám Val Kilmer trochu zfotrovaťel. Automaticky vzpomínám na jezero Salton. Ale nesrovnávejme. Film nezapře zvláštní feeling, takovou odtažitost skoro až odlidštěnost. Je studený, protože děj běží nějak mimoděk . Pokud ale vylítnou kule, ať ze zbraní automatických či jen krátkých hlavní, zpravidla nemíjejí cíl. Což je dobře. (Kupy jiných titulů Vám musí připadat, že gangsteři i policajti jsou souborem pitomců,kteří netrefí pytel sena na tři metry). Příběh, kde jste si nejste jisti, jestli chováte k hrdninům vůbec sympatie. Svět se hnul a každý hraje sám na sebe. Komu lze věřit? Určitě panu Williamu H. Macymu, který mne opět nezklamal. I přes krátkou vsuvku v tomto počinu (po Fargu), je zde zase nádherný pokrytecký hnusák :-). Je to tak na 3 půl. Některé klišoidní implementace, jenž nebudu prozrazovat, snímek trochu sráží. Možná přehodnotím po dalším shlédnutí. Ke kterému mě film jakoby svým způsobem nutí. ()

Kingjiri

Ke shlédnutí filmu mě přinutilo zdejší vysoké hodnocení. Jenomže po zkouknutí musím říct, že jsem se trochu přepočítal. Na to, že byla hlavní hvězda filmu Val Kilmer, tak měl snímek docela slušné technické zpracování, zde však moje chvála tohoto díla končí. Příběh mě tedy vůbec nebavil a místy jsem u filmu i usínal (těžko říct, jestli to bylo únavou nebo nudným příběhem). Možná jsem párkrát klimbnul a prošvihl zajímavý moment a nebo na Nově pustili jiný film, ale celkově hodnotím Pravidla boje jako nevýrazný snímek, který mě ničím nezaujal, dávám dvě slabší hvězdy. ()

messi@h

David Mamet možná není jen tak někdo, ale tohle se mi prostě nelíbilo, i kdyby to natočil sám Bůh. Pohled do světa tajných služeb je to skutečně chladný, ale v tom smyslu, že z něj budete mít nulový prožitek. Navíc chladný nerovná se syrový. Zmatenost děje mi opravdu vadila. Dal jsem jednu *, ale zrovna tak jsem mohl dát odpad. ()