Moderní Popelka

Popoluškin príbeh

• Nový Zéland

Komedie / Romantický / Rodinný

USA / Kanada, 2004, 92 min

Moderní je Hillary Duff a její filmy odsoudit, ta holka je možná podceňovaná Popelka mezi herečkami, která se zatím neukázala být princeznou.Tento film je souborem všech klišé z pohádky O Popelce, částečně je i paroduje a inovuje - záporné postavy výborně hláškují. Slabší je druhá třetina, kdy se film rázně odkloní od pohádkové předlohy a čtyřicet minut se zaplní celkem zbytečnou vatou, to asi proto, aby to mohli producenti vydávat za celovečerák. Závěr je pak naprosto v pořádku - přecukrovaný. Hillary hraje svůj standard, ale její "Princ Charming" Chad Michael Murray je velmi sympatický a dokonce oproti většině teen-idolům vypadá normálně. Dvě trapné sestry by se klidně mohly stáhnout do jedné osoby, a kdyby se víc přitlačilo na parodickou rovinu a cukr nahradila trocha chilli, byla by to naprosto dokonalá guilty pleasure. I tak s přibývajícím časem doceňuji intertextové vtípky a odkazy, hlášky (Mum's at home, baking. / People go to school to get smarter so they get a job. You already have a job, so it's like a skippikng a step.) které v českém dabingu bohužel zapadnou. Když nad tím tak přemýšlím, tak je čas zvednout hodnocení na čtyři - i na památku jedné dávné kolektivní projekce.(4.5.2008)

Co takhle zasadit známý pohádkový příběh do současné komedie pro teen publikum? Do základního rámce příběhu se přidá přiměřené množství moderních motivů. Zůstane zlá macecha a její dvě protivné dcerušky, na pohádkové motivy místo nezbyde a sympatický mládenec nesmí chybět. Hlavní představitelka je v tomto případě hvězdička Hillary Duff, která střídá pěveckou kariéru s hereckou. Nění to úplné dřevo a do podobného filmu se hodí. Horší je tuhle komedii odlišit od desítky podobně vyprodukovaných filmečků a tady se nic extra z hlediska zajímavých nápadů nenajde. Ve své oddechové poloze se filmík drží po celou dobu. Několik vtipů bylo perfektních a dokonce je vidět, že není natočen za pár hadrů. Z hlediska své nenáročnosti, ale také snahy bavit, jde o dobrou volbu. Jen za tím nehledejte kouzlo skutečné a nevýrazné Popelky. Hillary Duff prostě ošklivá a nesympatická není. Mé hodnocení: 60%(3.5.2013)

• Aluska88

Jeden z hitů mých mladistvých let. Sladká a dobrotivá Hilary Duff a nádherný Chad Michael Murray coby galantní "princ." Je škoda, že tento sympatický krasavec postupem času upadl v zapomnění. Myslím, že kdyby se opět dostal do podvědomí, všichni ti Lautnerové a podobní by se mohli jít zahrabat. Ano, je to typicky americký, dokonale vypadající herec, ideální do komedií. Ale na rozdíl od spousty jiných, se nesnaží působit dojmem šamponovského, plakátového blbečka s rádoby svůdným pohledem typu "já jsem ten nejvíc sexy." Je příjemné se na něj dívat a vypadá, že si ani nehraje na krásného, ač by jistě mohl, a právem.(2.1.2006)

Původně jsem dával slabší hodnocení ale musel jsem ho změnit... Ptáte se proč? Sám nevím... obvykle se na romantické filmy moc nedívám, proto nemám moc s čim srovnávat... další věc je, že jsem to viděl už asi 5x a klidně se na to za čas podívám zase znovu (říkejte tomu třeba jakýsi faktorX =) a zatřetí, je to podle mě originálně pojaté zpracování popelky... Za sebe musim říct, že je to příjemná oddychovka a každé aspoň trochu romantické dušičce ji můžu vřele doporučit! (20.10.2008)(5.3.2008)

• Nuala

Upřímně, bylo to přesně takové, jak jsem čekala... Přeslazené, typicky americké, v mnoha ohledech trapné a ve všech ohledech předvídatelné. Písničky ve filmu se mi nelíbily, postavám by zajímavější charaktery napsalo i dvouleté dítě a konec... tekla všude šlehačka, cukr, čokoláda... prostě spousta sladkého hnusu, až se divím, že se v tom ti herci neutopili... Co se "herectví" týče, škoda mluvit. Za zmínku stojí snad jen Chad Michael Murray a to spíše za sympatické vystupování než za nějaké umění. No, takže doporučuju lidem v depresi, trapnost snímku vás rozesměje, ať už chcete nebo ne. :)(11.7.2008)

• - Umělé nehty Jennifer Coolidge musely být přichyceny páskou, protože je alergická na lepidlo. (HappySmile)

• - Kvůli přípravě na řidičskou zkoušku Hilary Duff jezdila sama z jedné natáčecí lokality do druhé. (HappySmile)

• - Číslo "609" na konci internetové přezdívky Chada Michaela Murraye je kód Princetonu, na který je v celém filmu odkazováno. (HappySmile)