Moderní Popelka

• Nový Zéland

Komedie / Romantický / Rodinný

USA / Kanada, 2004, 92 min

• kocik1

Kdyby Moderní Popelku natočil třeba Tarantino, určitě by neopomněl zdůraznit tupost zamilovaného Austina, který, i když Popelce několikrát šlápne na nohu či kuří oko, nepozná ji. To ale Sam vůbec nevadí, přesto za ním přileze do šatny a udělá ze sebe přede všemi kašpara. Tohle není Popelka, moderní ani nemoderní. Tohle je unifikovaná americká romantická sr...a o lásce ze střední školy.:-((31.12.2015)

• milka

Jedna z těch dosti tupých teenagerovských variací pohádkové klasiky. A je to fakt docela průser. Přitom z toho mohla býti celkem příjemná oddychovka. Jenže nápad není využit ani z třetiny, vtipy balancují na hranici trapnosti a Hilary Duff hrát prostě neumí. Aspoň, že ten Chad Michael Murray zahraje vždycky podobný role poměrně dobře.(14.3.2010)

• blackJag

Nemám nic proti moderním variacím klasických témat, ať už jde o věhlasná dramata nebo nesmrtelné pohádky, ale pokaždé je potřeba k takové látce přistoupit v rozumné snaze takový příběh obohatit a ne jej jen bezostyšně vysát. V tomto případě navíc bez sebemenšího náznaku tvůrčího vkladu. Proto většina scén nefunguje a situace, ve kterých by měly emoce aspoň mírně gradovat, dochází k divákově zívačce. Nehledě k tomu, že ze sympatických mladých tváří nebyl režisér schopný vydolovat ani zrnko vzájemné chemie. 30%(22.3.2009)

Původně jsem dával slabší hodnocení ale musel jsem ho změnit... Ptáte se proč? Sám nevím... obvykle se na romantické filmy moc nedívám, proto nemám moc s čim srovnávat... další věc je, že jsem to viděl už asi 5x a klidně se na to za čas podívám zase znovu (říkejte tomu třeba jakýsi faktorX =) a zatřetí, je to podle mě originálně pojaté zpracování popelky... Za sebe musim říct, že je to příjemná oddychovka a každé aspoň trochu romantické dušičce ji můžu vřele doporučit! (20.10.2008)(5.3.2008)

Zabijte mě, ale já protlemila skoro celej film a proto nemůžu jinak! :)) Ty hlášky jsou pro mě nesmrtelné, trapnost filmu chvílemi hraničí s nechtěnou parodií ale ve finále je tahle blbost naprostej skvost! :) Nebudu tady rozebírat, jestli Hillary umí hrát nebo jestli je tu plno klišé... Tady to absolutně není duležité! Just... enjooooooy! :))(3.2.2012)

• - Rupert Grint měl původně hrát Austina, nakonec ale musel odmítnout, protože v tu dobu točil Harryho Pottera a vězně z Azkabanu. (HappySmile)

• - Hilary Duff přijala roli, protože Popelka byla její nejmilejší pohádkou, když byla malá. (HappySmile)

• - Na konci internetové přezdívky Hilary Duff je číslo "818. 818", což je kód oblasti San Fernando Valley, kde se film odehrává. (HappySmile)