Moderní Popelka

Moderná Popoluška

Popoluškin príbeh

Komedie / Romantický / Rodinný

USA / Kanada, 2004, 92 min

Zabijte mě, ale já protlemila skoro celej film a proto nemůžu jinak! :)) Ty hlášky jsou pro mě nesmrtelné, trapnost filmu chvílemi hraničí s nechtěnou parodií ale ve finále je tahle blbost naprostej skvost! :) Nebudu tady rozebírat, jestli Hillary umí hrát nebo jestli je tu plno klišé... Tady to absolutně není duležité! Just... enjooooooy! :))(3.2.2012)

Chápu nízké hodnocení, kdybych měla být objektivní, taky bych s hvězdami šetřila. Jenže snímek jsem jako malá zbožňovala a jisté nepochopitelné kouzlo si pro mě zachovává dodnes. A nebo je za tím jen nostalgie? Kdo ví, ale citát "Nedovol, aby tě strach z prohry vyřadil ze hry" si budu pamatovat ještě hodně dlouho.(27.4.2014)

• Allien.9

Tenhle film by se mi líbil: a) kdyby mi bylo dvanáct (mně ani tak ne), b) kdybych si přála být typická americká teen-blondýna, c) kdybych se rozplývala nad klukama jako je Chad Michael Murray (nic proti němu). Nemůžu si pomoct, ale v rámci tohoto žánru můžu snad jen "Mezi námi děvčaty", "Deník princezny" (pouze první díl) a "Co ta holka chce".(25.12.2013)

Nikdy jsem nebyla ten typ, který žral romantické komedie, tak je mi vlastně záhadou, jak jsem se k tomuto filmu dostala. Každopádně od těch mých 16. narozenin jsem viděla Moderní Popelku stokrát. Je to celé velmi jednoduché, předvídatelné, občas se najdou i trapné scény... asi to bude tou mou naivitou v povaze, že mně tenhle film vždycky přidá na náladě a taky si zavzpomínám na střední školu:) Hilary Duff je sympatická a držíte jí palce, Carter je super kamarád, Austin fešák. Nenáročná pohodovka mezi učením či na sobotní dopoledne, která mě prostě pokaždé baví :)(15.6.2013)

Moderní je Hillary Duff a její filmy odsoudit, ta holka je možná podceňovaná Popelka mezi herečkami, která se zatím neukázala být princeznou.Tento film je souborem všech klišé z pohádky O Popelce, částečně je i paroduje a inovuje - záporné postavy výborně hláškují. Slabší je druhá třetina, kdy se film rázně odkloní od pohádkové předlohy a čtyřicet minut se zaplní celkem zbytečnou vatou, to asi proto, aby to mohli producenti vydávat za celovečerák. Závěr je pak naprosto v pořádku - přecukrovaný. Hillary hraje svůj standard, ale její "Princ Charming" Chad Michael Murray je velmi sympatický a dokonce oproti většině teen-idolům vypadá normálně. Dvě trapné sestry by se klidně mohly stáhnout do jedné osoby, a kdyby se víc přitlačilo na parodickou rovinu a cukr nahradila trocha chilli, byla by to naprosto dokonalá guilty pleasure. I tak s přibývajícím časem doceňuji intertextové vtípky a odkazy, hlášky (Mum's at home, baking. / People go to school to get smarter so they get a job. You already have a job, so it's like a skippikng a step.) které v českém dabingu bohužel zapadnou. Když nad tím tak přemýšlím, tak je čas zvednout hodnocení na čtyři - i na památku jedné dávné kolektivní projekce.(4.5.2008)

• - Na konci internetové přezdívky Hilary Duff je číslo "818. 818", což je kód oblasti San Fernando Valley, kde se film odehrává. (HappySmile)

• - Řetízky na Carterově krku v první scéně byly připevněné k jeho košili, aby se vyhlo hluku, který by mohly zachytit mikrofony. (HappySmile)

• - Hilary Duff přijala roli, protože Popelka byla její nejmilejší pohádkou, když byla malá. (HappySmile)