Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

huli601

Myslím, že prvá polovica bola zábavnejšia a to oveľa. V druhej to už bola taká akčná komédia. Preto strhávam jednu hviezdičku. Každopádne super komédia so super dejom. ()

MI-380

Komedie, při které jsem se nahlas zasmál víc než desetkrát. To se stane málokdy (s výjimkou desetiminuvého sledování jakékoli latinskoamerické telenovely). Děj - šablona, ale: Depardieu se svým obvyklým nasazením dokazuje, že umí zahrát co chce, Reno hrát nemusí, stačí jeho fyziognomie a Veber (maker pignonovských typů) vše vede s lehkostí francouzských mistrů režie z poloviny dvacátého století. 70%. ()

D28

Príjemne ma prekvapilo, že hoci aj o blbovi, ale nie blbý film s primitívnym humorom, a hoci aj o tvrďasovi, nie vulgárne vtipný.Na rozdiel od nejednej americkej komédie.Holt Francúzi nezabúdajú na city, na ľudskosť a na starú dobrú filmovú tradíciu. ()

Miki8888

Duo Jean Reno a Gérard Depardieu mluví za vše. Naprosto dokonalá komedie. Na snímku je úžasné, že není chvilka kdy se člověk nesměje. Děj je sice lehký nadprůměr přesto patří tento snímek nejen podle mě k jedné z nejlepších komedií. ()

mirec88

"Zrazili mě dvě buzny." Toto je len jedna z mnohých perfektných hlášok mojej najobľúbenejšej novodobej francúzskej komédie. Vtip od začiatku do konca, kde sa kradnú policajné autá ako na páse, blbec unesie zločinca a psychiater bude mať veľa čo do činenia so škvrnami. Fakt vynikajúce nápady a nekonečne sršiaca dobrá nálada. Odporúčam všetkými desiatimi! ()

Ev.D.

Tak tento film je absolutně super. Pro mě jedna z nejlepších komedií.Když už se smát tak určitě u téhle komedie.. :)) ()

kornflakeska

Brečím smíchy i po stodvacáté, což se mi u jiného filmu nestává. Dvojice Quentina a Rubyho je nenahraditelná. Francouzský humor mě prostě bere. ()

mcleod

Výborná komedie s perfektním oddechovým humorem a opravdu povedeným hereckým výkonem Gérarda Depardieua. Jeho herecký parťák Jean Reno hraje také výborně ve svém klasickém stylu nelítostného zabijáka, čímž krásně doplňuje jeho postavu milého ukecaného blba. Slovní i situační humor mi pak v mnohém připomněly staré dobré filmy Francise Vebera. ()

Kosmik 1

Na poprvé mi pořádně nedošlo, jak je tahle komedie pošahaná. Teď s odstupem času jsem konečně poznal její kvality. :) Tihle dva se skutečně hledali až se našli. "Ahoj, jmenuji se Kentán a jsem z Montarži!" /vylekaná dívka utíká/ "Počkej! To je blbec! / Já? / Vylekal jsi ji, ty tupče! / Jakto, jen jsem se představil. / Vidí obrovskýho blbce, jak se zjeví a říká jmenuji se Kentán a jsem z Montarži, dostala strach!" 80% ()

Roseinka

Vidět to teď v dospělosti byla bomba. Naprosto jsem si to užila a patří to mezi nejlepší komedie, co jsem kdy viděla. Reno je skvělý vždycky, ale tady překvapil i Gérard, kterýho normálně moc nemusím. Krásný film. ()

Autogram

Jeden je veľmi ukecaný a druhý o trochu menej. Aj tak si musia porozumieť a vydajú sa na bláznivú cestu. No skôr, ako sa to rozvinie, film skončí. Mnoho vecí tak zostáva nedopovedaných a mal som na konci pocit nekompletného filmu. ()

Dagoussek

Vřele doporučuji tuto bláznivou komedii. Jen si na ni vzpomenu a mám chuť si ji pustit. Skvělá herecká dvojice - ukecaný blbec Depardieu a tichý, věčně nasraný Reno a hlavně spousta vtipných hlášek. To prostě musíte všichni vidět. "Víš, mám hrozně rád koně.A ty máš oči jako kůň. " Hovnoooooo!!!!! " Nežer to, posereš se!! " Hovnooooo!!!!" ()

Ravi

Ten zvuk mučící krávy mě bude pronásledovat ve snech. Vynikající francouzská komedie založená opět na situačních taškařicích a výkonech. Oba herci si museli role neskutečně užívat, je to vidět. Depardieu v roli blázna se jen tak nevidí a Reno skutečně vypadá jako kůň. 90% = 4/5 ()

Pipes

Oddechová komedie, při které se člověk zasměje. Velice mě překvapil Gérard Depardieu, kterého jsem nikdy neměl rád, ale v tomto filmu se mi vyloženě líbil. Co do příběhu a scénáře už to bylo horší. ()

ssfan

Vynikající francouzská komedie s hvězdným duem Depardieu - Reno v hlavních rolích. Prakticky celý film se budete smát. Nejlepší je útěk z blázince a také pasaž ve vězení, kdy Quentin přivádí spoluvězně k šílenství. ()

manonfire

Komedie jež je příjemným zábleskem minulosti. Takového roztomilého pitomce si Gérard asi hned tak zase nestřihne. 70% ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů