Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

dolceli

Hubu nedržím,ale zato si celou dobu držím břicho,aby mi smíchem z gatí nevypadlo.Nejvíc při pohledu na toho s očima jako kůň. ()

JeanC

Když jsem prvních 15 minut sledoval pitvořícího se Depardieu jak se snaží hrát imbecila, nevěřil jsem vlastním očím. Dokoukal jsem to jenom proto abych věděl, proč má film tak vysoké hodnocení. Nic výrazně vtipnýho jsem tam ale neviděl, takže hóóóóóóóóvno, Rubýýýý! ()

Medinka

Od DVD s tímhle filmem jsem nic nečekala, prostě jsem jen neměla jiné k dispozici, tak jsem se mrkla. A hle - dostalo se mi dávky humoru a kvalitního herectví v nečekaném balení. Jestli máte špatnou náladu a hledáte něco, co by vás jí zbavilo, tak tohle je dobrá volba. ()

onevoice

Ústav je pro blázni ne pro blbce. Víš mám rád kone a ty máš oči ako kúň. Komédia z ktorej ma veľmi dlho bolelo brucho a určite jedná z najlepších aké som za poslednú dobu videl. ()

audri

Jedna z nejlepších komedii, co jsem kdy viděla. A už jsem jí viděla nejmíň 10 a pořad mi to přijde dobrý a hlavně směšný. Není to typicky stupidní humor amerických komedie, ale elegantní ne moc vulgarní francouzský humor. Dva velice kvalitní herci v jednom filmu a ještě jako dvojice. Jsou ve výborném kontrastu vždy zamračeny Jean Reno s hlupákem Depardieu. Hlášky z filmu jsou nepřekonatelný a děkuju bohu, že vznikaji i jiné komedie než ty americké, jenom kdyby jich bylo víc. ()

illilay

ked ma clovek rad Fr. humor, ma sa na co tesit... Depardieu nie je moj oblubeny herec, ale v postave Quentina je uzasny od sameho zaciatku az po koniec... smiala som sa naplno a miestami som az plakala :-D no napr. poznam minimalne jedneho cloveka, ktoremu to vobec nesadlo a zasmial sa len velmi malo... pre mna je to vsak super komedia ()

QueenOfSpade

Dokonalá komédia, ktorá mi zaručila neutíchajúce výbuchy smiechu a následne poriadnu svalovicu na bruchu. Film som si pozrela s českým dabingom, ktorý bol podľa mňa excelentný. Snímka Drž hubu sa okamžite po prvom zhliadnutí stala mojou srdcovkou, perfektné komické postavy a skutočne vtipné (nie primitívne a priblbé ako to často v komédiách býva) hlášky ma proste dostali. Top momenty: "Víš, že máš oči jako kůň?" "Takže hledáme ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka. Máme práci, hoši!" " "Útulek není pro blbce. Je pro blázny. Měly by se postavit útulky pro blbce, ale představte si jak by ty budovy musely být velké" a samozrejme legendárna scénka "Rubyyyy, Hooovno". ()

Ospalek

Musíte si udělat skvělou představu o tom co normální člověk chce a jaký humor se mu líbí. Francis Veber si vybral dva nejlepší francouzské herce a spojil je v jednou nerozlučnou? dvojici. Náladajakou se film nese působí opravdu překvapivě. Humor v tomto filmu mi silně připomínal Mr. Beana. Suché hlášky nechybí žádným postavám... Bylo by mu lěpe v útulku... Ten je pro blázny ne pro blbce, měli by se postavit útulky pro blbce, ale představte si, jak by ty budovy museli být velké. :-) Nezapomenutelný zážitek z jedné z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl. Jiné hodnocení, než maximální ani dát nejde. ()

Evelyn24

Skvělá komedie, u které se nejen pobavíte, ale budete také soucítit s naivní a nevinnou postavou Gérarda Depardieuho. Obě hlavní postavy jsou skvěle zahrané. U tohoto filmu se opravdu nudit nebudete. ()

RajmikCZ

Jmenuju se Kentán a jsem z Montarži. No jasně ty debile, ještě mu řekni moje jméno. O pardon, to je Ruby z Pitoux. Tahle komedie ve mě vyvolává hrozně žhavé pocity, chtíc ho vidět furt a furt. Nedokážu se přestat smát. Viděl jsem ho nejméně 100x, znám ho navzpaměť a prostě ho furt miluju.. ()

Michalinkaa

Sranda k popukání. Role Depardieua je zde výborná, takovýho pitomce by asi jen tak nikdo nezahrál. Jsem fanda francouzskejch filmů, a pro odreagování vždycky pustim tuhle komedii. Pro mě asi jedna z nejvtipnějších vůbec.=) ()

Gafro007

Vrchol mezi jednoduchými komediemi. Slavné hlášky, skvělé herecké výkony, scény s potenciálem usmát se k smrti. Je to zkrátka jeden z nejlepších filmů na ulehčenou. Podle mě vrchol Gerarda depardieu. Film jde na hranice vtipnosti, a trapnosti, ale nikdy jí nepřekročí. Proto se při prvním shlédnutí smějete od nevidím, do nevidíš :) ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů