poster

Záhadný Hektor

 • Západní Německo

  Der Hexer

 • Československo

  Záhadný Hektor

 • USA

  The Mysterious Magician

Mysteriózní

Západní Německo, 1964, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ****

  Když sekretářka nebezpečného právníka Maurice Messera zjistí, že její šéf stojí za obchodem s děvčaty, zaplatí to životem. Aby pomstil její smrt, vrací se z Austrálie její bratr - tajuplný Hexer. A Scotland Yard si rázem na nedostatek práce nemůže naříkat... Jedna z nejlepších černobílých wallaceovek.(3.7.2005)

 • tahit
  ****

  Když věci fungují tak, jak mají, je to radost, kterou za to stojí vidět. Zcela mimochodem, i když jsou dialogy tak trochu archaické, tak nedokážu ani s odstupem času najít nic, co by se dalo této detektivce vytknout. Co k tomuto zážitku víc dodat? Němci prostě wallaceovky uměli točit. A nejenom Alfred Vohrer, ale také výborně Harald Reinl. Proto se i dnes k nim rád vracím. Žel jsem si také uvědomil, že u některých starých filmů už ten prožitek nemusí být pro někoho již tak působivý.(17.10.2011)

 • Mariin
  ****

  Podle hodnocení imdb nejlepší západoněmecká wallaceovka, ale podle mého názoru i takový Indický šátek je lepší. Tato byla na můj vkus příliš užvaněná. Částečně chyběli osobitější herci a napětí bylo rozmělněné, nehoustlo a negradovalo. Nicméně, závěr je překvapivý a vtipný. Silné tři nebo slabší čtyři hvězdičky. U nás běžel film pod českým názvem "Záhadný Hektor".(18.5.2010)

 • darkrobyk
  ****

  Velmi dobrá wallaceovka, jež se může pyšnit krásnými ženami v účesech a kostýmech 60.let a šlapající hudbou té doby. Mix starých bondovek (sekretářka mající vše pod kontrolou, krásné ženy, ponorka, nemilosrdné vraždy, odporný padouch, pasti) a tajuplných kriminálek (tajemný mstitel, zločinci, dům padlých dívek, jenž není tím, za co je vydáván). Také tento snímek si z gotických horrorů vypůjčuje jen podzemní labyrint chodeb a střechy zahalené do kouře z komínů. Škoda, že atmosféra není strašidelnější. Na druhou stranu je však pátrání po záhadném Hektorovi a vrazích jeho sestry zábavné s občasnými vtípky anglického humoru - inspektor Higgins sklouzne ze střechy na balkon a projde pokojem s vyděšenou dívkou. Následuje ho inspektor Warren a dívka to nevydrží: ,,Ono je vás více?" ,,Ne," odpoví Warren, ,,já jsem poslední, můžete zavřit okno."(14.1.2013)

 • pepua
  *****

  SPOILERY! Tento film se v několika detailech se liší od dalších německých „Wallaceovek“. Za prvé humor zde neleží především na jedné postavě, kterou zpravidla ztvárnil Eddie Arent, ale jednotlivé postavy čas od času předvedou nějakou tu humornou scénku, ať již pouze vtipnou, nebo i s lehkým sarkastickým podtónem. Za druhé je film díky postavě Elise, kterou hraje Sophie Hardy také o poznání lechtivější než jiné adaptace, v několika málo scénách je příjemně svůdná. Za třetí, Scotland Yard nejde jen po zločineckém gangu, ale také po onom záhadném „Kouzelníkovi“ a vyšetřování není jen na jednom hlavním detektivovi, pátrajících postav je tu víc a to je jen dobře. Film uplynul v báječně svižném tempu a závěrečné rozuzlení je chutnou třešničkou na dortu této velmi zábavné adaptace románu Edgara Wallace.(17.11.2010)