Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když sekretářka nebezpečného právníka Maurice Messera zjistí, že její šéf stojí za obchodem s děvčaty, zaplatí to životem. Aby pomstil její smrt, vrací se z Austrálie její bratr - tajuplný Hexer. A Scotland Yard si rázem na nedostatek práce nemůže naříkat. (Pohrobek)

Recenze (16)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrá wallaceovka, jež se může pyšnit krásnými ženami v účesech a kostýmech 60.let a šlapající hudbou té doby. Mix starých bondovek (sekretářka mající vše pod kontrolou, krásné ženy, ponorka, nemilosrdné vraždy, odporný padouch, pasti) a tajuplných kriminálek (tajemný mstitel, zločinci, dům padlých dívek, jenž není tím, za co je vydáván). Také tento snímek si z gotických horrorů vypůjčuje jen podzemní labyrint chodeb a střechy zahalené do kouře z komínů. Škoda, že atmosféra není strašidelnější. Na druhou stranu je však pátrání po záhadném Hektorovi a vrazích jeho sestry zábavné s občasnými vtípky anglického humoru - inspektor Higgins sklouzne ze střechy na balkon a projde pokojem s vyděšenou dívkou. Následuje ho inspektor Warren a dívka to nevydrží: ,,Ono je vás více?" ,,Ne," odpoví Warren, ,,já jsem poslední, můžete zavřit okno." ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Podle hodnocení imdb nejlepší západoněmecká wallaceovka, ale podle mého názoru i takový Indický šátek je lepší. Tato byla na můj vkus příliš užvaněná. Částečně chyběli osobitější herci a napětí bylo rozmělněné, nehoustlo a negradovalo. Nicméně, závěr je překvapivý a vtipný. Silné tři nebo slabší čtyři hvězdičky. U nás běžel film pod českým názvem "Záhadný Hektor". ()

Reklama

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Vynikajici cernobila kamera, originalni detaily a predevsim stale pritomny lehoucky parodicky podton... Doporucuji. Jinak tzv Wallaceovky jsou v Nemecku velmi popularni - v obchodech lze koupit snad 8 DVD boxu, kazdy po 4 filmech... Kazdy Nemec je zna, s kymkoliv o nich lze debatovat, kazdy ma svoji oblibenou... Der Hexer patri k tem nejcasteji zminovanym. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Když věci fungují tak, jak mají, je to radost, kterou za to stojí vidět. Zcela mimochodem, i když jsou dialogy tak trochu archaické, tak nedokážu ani s odstupem času najít nic, co by se dalo této detektivce vytknout. Co k tomuto zážitku víc dodat? Němci prostě wallaceovky uměli točit. A nejenom Alfred Vohrer, ale také výborně Harald Reinl. Proto se i dnes k nim rád vracím. Žel jsem si také uvědomil, že u některých starých filmů už ten prožitek nemusí být pro někoho již tak působivý. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Když sekretářka nebezpečného právníka Maurice Messera zjistí, že její šéf stojí za obchodem s děvčaty, zaplatí to životem. Aby pomstil její smrt, vrací se z Austrálie její bratr - tajuplný Hexer. A Scotland Yard si rázem na nedostatek práce nemůže naříkat... Jedna z nejlepších černobílých wallaceovek. ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama