Twentieth Century Fox, Blue Sky Studios a oscarový režisér Chris Wedge, ktorý preniesol milióny divákov do pradávnych čias v trháku Doba ľadová, práve spoločnými silami vytvorili úžasný svet Robotov, svet, ktorý obývajú výhradne svojrázni roboti. Podobne ako Doba ľadová sú i Roboti filmom plným humoru, čarovných obrázkov a pozitívnych hodnôt. Rodney Copperbottom, s hlasom Ľubomíra Bukového, žije v malom meste a má obrovský talent na vynaliezanie viac či menej uveriteľných vecí. Životné podmienky ospalého malomesta mu ale zväzujú ruky. Spoločne s otcom (čo je umývačka riadu - stačí mu otvoriť hrudník a napchať dovnútra špinavé taniere) pracuje v miestnej reštaurácii a neustále sníva o veľkom dobrodružstve.

Vyzbrojený jedinečnou vynachádzavosťou, vydá sa Rodney jedného dňa na cestu do Robot City, aby sa tu stretol so svojím idolom, veľkým vynálezcom Bigweldem (hlas Mela Brookse). Bigweld, najväčší symbol Robot City, strávil celý život vymýšľaním lepších životných podmienok pre svojich robotích spoluobčanov. Keď ale Rodney dorazí do Robot City, zistí, že život v meste nie je tak ideálny, ako očakával, a že jeho výprava bude asi oveľa dramatickejšia, ako čakal.

Počas prieskumnej cesty po tejto metropole sa Rodney zoznámi s Rusties, skupinkou pouličných robotích povaľačov , ktorí sa vyznajú. A to nie len v meste. Fester (hlas Robina Williamse) jeden z Rusties sa okamžite stane najlepším Rodneyho priateľom a dokonca dovolí svojej malej sestre Piper (hlas Amandy Bynes), aby vstúpila do ich party. V obrovskom Robot City tak Rodney nájde nový domov.

Rodney tiež stretne Cappy (hlas Halle Berry), manažérku spoločnosti Big Weld Industries, ktorá sa do Rodneyho okamžite zamiluje, pretože mu je v mnohých ohľadoch podobná. Okrem priateľských ale Rodney stretáva aj nepriateľské postavy, ktoré sa mu snažia zahatať plán na nájdenie strateného Bigwelda a záchranu Robot City. Výsledkom je nadčasová a zábavná rozprávka, ktorá posúva hranice animačnej zručnosti a zároveň privádza na svet nové postavičky, ktoré budete milovať pre ich humor a povahu. Roboti vás proste zahrejú na srdci a dokážu, že každý robot môže žiariť bez ohľadu na to, z čoho je vyrobený. (oficiální text distributora)

Dimo

Neschopná pitomost plná moralizování, které nemají tvůrci snahu nijak skrýt. Příběh je slabý a provařený. Příliš dětské, plytké a všeobecně nezáživné. Sotva 2 hvězdy. ()

savage3303

Animované filmy veľmi neobľubujem, ale sem tam si pozriem. Pri tomto som sa dosť nudil. Nič ma neoslovilo a ani nezaujalo. Myslím, že by to bolo aj trošku lepšie, keby úplne všetko nebolo z robotov. Toto je fakt iba pre deti. 2*. ()

Torgal

Páčil sa mi vizuál (grafika aj dizajn robotov a prostredia), ale celkovo to bolo kovovo chladné. Nechytilo ma to. Neprišlo mi to ani zaujímavé, ani vtipné. Čo by ale mohol človek čakať od filmu o robotoch s názvom Roboti odohrávajúcom sa v Robot City? 5-/10 ()

Jeand´Boa

Upištěná záležitost bez větší nápaditosti a myšlenky...nebýt dobré animace, která je však dnes již nutností, šel bych s hvězdičkami ještě níž... ()

mi-ib

"Kdyby se ti zdálo, že se zmenšuju, je to tím, že zdrhám. Beru roha!" Tak tohle se povedlo. Po delší době jsem měl možnost zase zhlédnout opravdu vtipný a nápaditý animák. Kam se hrabou pokračování Shreka nebo Vzhůru do oblak. Některé gegy jsou i opravdu výborné. Nevím, zda si na své přijdou i děti, ale mně se to líbilo moc. ()

mupimup

Celý film je vlastně kaskádou nápadů a výborných gagů geniálně vykreslujících svůj mechanizovaný svět, počínaje symboly zásuvek na dámských a pánských toaletách a konče třeba baletní scénou Rodneyho a Fendera na rozsypaných kuličkách. A to hádám, že ještě x vtipů spatřilo svět jenom při komunikaci tvůrčího týmu a nedostalo se nikdy dál než k poobědnímu zákusku. Kouzlo tohohle animáče, ale spočívá hlavně v kombinaci nápadů s vtipem, u kterého nebudete davově hýkat proto, že jedna postava rozkopala druhou na prvočinitele, ale který ve vás často zanechá trvalý úsměv. Tento dar je navíc ještě umocněn výbornou hudbou a v neposlední řadě i dabingem. Co jsem ale nečekal, bylo překvapení (a dojetí) jakoby vedlejším příběhem vztahu Rodneyho a jeho otce a možná ještě víc jeho otce samotného. V lásce a skromnosti tohoto pro svět ukázkového lůzra jsem objevil zdroj síly, který umožňuje jakémukoli dítěti viditelně nebo třeba jen v soukromí dosáhnout hvězd, ať už je z nových nebo obnošených dílů. Pro mě má tenhle příběh hrdiny dva. ()

chrispe

Musím dát čtyři už jen za to, jak jsem vyprskla smíchy při "Britney" a smála se tomu ještě půl dne. Navíc jsem si Fendera fakt zamilovala. Nevím, jestli Roboti nabízí něco navíc, ale na mě tenhle animák prostě zabírá. ()

Hpatrik

Roboti jsou docela poctivým animákem se spoustou zajímavých nápadů a zábavných postaviček, který ale trpí plytkostí a klišovitostí příběhu. ()

Saimon

Překvapivě hudební kratičké vložky jsou natom to nejlepší. Škoda,že nešlo o animovaný polo-muzikál...hodnotil bych možná i výše.*** ()

Bobšule

Když jsem tento film viděla asi před týdnem poprvé, zdál se mi hezký. Přesněji: Vlastní příběh chlapce, který si přišel do velkého města splnit svůj sen, je samozřejmě obehraná variace "amerického snu", která mě nijak nepřekvapila. Ovšem velké pozitivum vidím v nápaditosti provedení, tj. vykreslení světa robotů. Počínaje od staré robotky na lavičce nikoli krmící vrabce, ale natahující jim pérko klíčkem. Přes souseda nikoli sekajícího trávník, ale leštícího zašlý zelený plech před domem. Akce "udělej si dítě" má také své nepopiratelné kouzlo. A ovšem, cestování po hlavním městě, přesně ve stylu doma vytvářených tras tu pro kuličku, tu pro domino, to byl, alespoň pro mne, učiněný bonbón. Nicméně. Nicméně, tenhle film vídám, nebo aspoň poslouchám, už týden dvakrát denně, neb si jej velice oblíbil můj pětiletý syn. Čiliže se mi hlavní zápletka už skoro příčí, vtipy mi nepřijdou už ani trochu vtipné a cesty po hlavním městě už jsem se nabažila. Ale to by se mi asi stalo u většiny filmů. Čiliže slušné tři hvězdičky. Pěkné pokoukání, hlavně pro děti. ()

danny_21

Průměrná animovaná záležitost o robotím vynálezci Rodneym a jeho cestě za lepšími kovovými zítřky. Animaci už tak nějak všichni čekáme na vysoké úrovni, takže vyjma ní, mě nic dalšího nedokázalo uhranout - 60 % ()

Likan7

Hnusnější animák jsem asi neviděl. Příšerná animace, bez vtipu, bez humoru nebo špetky něčeho sympatickýho. Hlavní postava je hnusná plechovka, který snad nemůže nikdo fandit. Tu jednu dávám jen z nostalgie, protože tehdejší pop hit od Sarah Connor byl fajn, videoklip byl z filmu. ()

samkko

8.5/10 aneb jeden z mých oblíbených animáků. Roboti jsou naprosto originální animovaná pecka, která nikdy nezestárne. Má zábavný originální příběh, super postavy, skvělý vtip, no ve zkratce je to SKVĚLÁ ZÁBAVA. ()

Lokran

Sem tam to nebylo až tak špatný, některé dobré nápady, ale na to jak se snažil být film cool, byl cool málo, na to jak se snažil být odvážný, byl odvážný málo a celkově vzato byl takový nedotažený. přesto svoje splnil (to jest odpočinek před spaním), takže 75%. jinak se omlouvám těm, kteří byli kritičtější, ale u mě jsou veškerá hodnocení animáků hodně subjektviní, jelikož jsem na ně ujetej:)) tak asi nějak tak:) ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?