Twentieth Century Fox, Blue Sky Studios a oscarový režisér Chris Wedge, ktorý preniesol milióny divákov do pradávnych čias v trháku Doba ľadová, práve spoločnými silami vytvorili úžasný svet Robotov, svet, ktorý obývajú výhradne svojrázni roboti. Podobne ako Doba ľadová sú i Roboti filmom plným humoru, čarovných obrázkov a pozitívnych hodnôt. Rodney Copperbottom, s hlasom Ľubomíra Bukového, žije v malom meste a má obrovský talent na vynaliezanie viac či menej uveriteľných vecí. Životné podmienky ospalého malomesta mu ale zväzujú ruky. Spoločne s otcom (čo je umývačka riadu - stačí mu otvoriť hrudník a napchať dovnútra špinavé taniere) pracuje v miestnej reštaurácii a neustále sníva o veľkom dobrodružstve.

Vyzbrojený jedinečnou vynachádzavosťou, vydá sa Rodney jedného dňa na cestu do Robot City, aby sa tu stretol so svojím idolom, veľkým vynálezcom Bigweldem (hlas Mela Brookse). Bigweld, najväčší symbol Robot City, strávil celý život vymýšľaním lepších životných podmienok pre svojich robotích spoluobčanov. Keď ale Rodney dorazí do Robot City, zistí, že život v meste nie je tak ideálny, ako očakával, a že jeho výprava bude asi oveľa dramatickejšia, ako čakal.

Počas prieskumnej cesty po tejto metropole sa Rodney zoznámi s Rusties, skupinkou pouličných robotích povaľačov , ktorí sa vyznajú. A to nie len v meste. Fester (hlas Robina Williamse) jeden z Rusties sa okamžite stane najlepším Rodneyho priateľom a dokonca dovolí svojej malej sestre Piper (hlas Amandy Bynes), aby vstúpila do ich party. V obrovskom Robot City tak Rodney nájde nový domov.

Rodney tiež stretne Cappy (hlas Halle Berry), manažérku spoločnosti Big Weld Industries, ktorá sa do Rodneyho okamžite zamiluje, pretože mu je v mnohých ohľadoch podobná. Okrem priateľských ale Rodney stretáva aj nepriateľské postavy, ktoré sa mu snažia zahatať plán na nájdenie strateného Bigwelda a záchranu Robot City. Výsledkom je nadčasová a zábavná rozprávka, ktorá posúva hranice animačnej zručnosti a zároveň privádza na svet nové postavičky, ktoré budete milovať pre ich humor a povahu. Roboti vás proste zahrejú na srdci a dokážu, že každý robot môže žiariť bez ohľadu na to, z čoho je vyrobený. (oficiální text distributora)

nula87

Další z řady moderních animáků, který je tentokrát bohužel zaměřen převážně na děti, a dospělí si z něj moc neodnesou. Pár příjemných nápadů a fórků nestačí na to, aby se zařadil mezi ty špičkové. Animace je velmi dobrá, ale to už by mělo být automatické. Pro děti do 12 let 20% nahoru... 55% ()

xxlch

Stokrát stejné pohádkové téma,kdy dobro vítězí nad zlem,tentokrát v plechové podobě.Spousta akce,humoru, skvělých nápadů,úchvatných detailů,suprové animace a prostě všeho,co má správný animák mít včetně nejkrásnější scény s dominovými kostkami.Pro děti-kterým je především určen-je to skvělá pokoukaná a názory dospěláků se v tomto případě nepočítají a jsou neakceptovatelné! ()

Wooke

Príjemná rozprávka o tom, čo všetko treba prekonať, aby človek aj z nižšej vrstvy dosiahol top spoločenského rebríčka...alebo nie ? ()

maoc

Roboti mne drapli do svých klepet a nepustili. Co na tom, že příběh je plný klišé, že vlastně i vtípky jsou mnohdy fousaté. Genialitu tomu dává to skoro-lidské prostředí, takže celý film je jedna velká karikatura a bajka. Navíc o to lépe vynikne politická a společenská kritika - upgrady vs. součástky (socialismus, tedy to co tu už dlouho máme vs. volný trh). Scénáristi rozhodně nejsou levičáci. Za to, a za prorocký vtípek, volně cituji: "Opravím jen toho, kdo má pojištění. Cože?! No dobrá, tak všechny." jsem nucen dát pátou hvězdu. Ke svobodě se mají vychovávat děti, ne k světlým zítřkům. ()

AgnesDee

Tohle je moje dětství. Ale tehdy jsem nemohla ocenit tu aluzi, která je v něm skrytá. Naprostá paráda a nostalgie. ()

Blazkowicz

Tento animák mám moc rád. I po letech má pořád co říct. Jak humorem, tak hlavně nádhernou robotí stylizací. Nebál bych se říct, že je to steampunk jak vyšitý. 4* ()

Tichoza

Chvíli jsem váhal mezi jednou a dvěma, ale budiž, sem tam to bylo docela pěkně udělaný. Ale to nemění nic na tom, že jsem se většinu filmu dost silně nudil. Před dvaceti lety bych asi dal plný počet. ()

ali-n

Premýšľam, či v rámci svojho veku mám ešte právo hodnotiť animované filmy viac-menej venované deťom. Áno, urobiť tak so scenárom či vykreslením postáv, to by šlo, ale ten "správny" detský pohľad mi už chýba. Mne osobne sa Roboti napriek tomu páčili. Milujem nástupy do novo vytvorených svetov (pixarovky Autá, Monsters a.s., ...), tu sa na začiatku objavuje tiež mnoho vychytáviek - leštička na trávu, brúska u holiča, zložte si syna :-). Úplne bombastická je šialená cesta do Robot City. Mimo hlavného hrdinu Rodneyho ma ale niektoré postavy príliš nezaujali, miestami sa mi zdali až zbytočné. Animácii nie je čo vytknúť. Celkovo za 4, sú predsa len lepšie animáky. Ale vrelo odporúčam, o nudu nezavadíte. MOJE NAJ: Nápis na ceduli, ktorú drží robobezdomovec ... znalých angličtiny fakt pobaví. :-))))) ()

SB

Na jedné straně zajímavé nápady, na druhé stokrát recyklované náměty, americky uřvané, vulgární, komerční. Masová produkce pro masy. Svoje dítě bych na to dívat nenechal. ()

rafix

Mě se to moc líbilo. Sice je to pro malé děti, ale přesto mě to chytlo. Je to hlavně humorné a vkusné. ()

Via

Jsem na mírných rozpacích z ostatních komentářů, ale zase se není čemu moc divit... Mě každopádně tento animák docela potěšil, byly tam myšlenky (některé i hezky hluboké), byl tam humor, byla tam konfrontace světů, ne úplně jasný průběh... Hezký snímek ;) (soundtrack John Powell) ()

Ltblue

S Ice Age to nemá nič spoločné.V polovicu filmu som už čakal kedy to celé skončí.Aspoň jedna vtipná scéne? Tam nebola.Iba chabé pokusy o vtip. ()

Mates97

Všichni to hodnotí tak na 3 nebo 4 hvězdičky, ale já jsem jich dala 5, protože se mi Roboti strašně líbí. Ani nevím proč, ale vždy když jsem byla malá, a neměla jsem co dělat, tak jsem si pustila Roboty. Vždy mi to připomene mé beztarostné já! A proto mám Roboty v oblíbených filmech. :) ()

mai

Po pravdě, nejvíc mě na téhle pohádce zaujala část s dominem. Byla velmi efektní, jinak ale nic moc. Tedy, těchto podobný ch, animovaných pohádek je strašně moc a některé nasadily opravdu vysokou laťku. Je tedy těžké ji překonat. ;) ()

Zoidbeeland

Poměrně příjemný a oddychový animák o tom, jak se roboti chtěli vyhnout upgradu v podobě toho, že by se pro ně přestaly vyrábět součástky. Ničím extra film neuchvátil, ale ani vyloženě nenudil. Závěrečná happy end FUNKY JAZZ scéna mě velmi potěšila. 6,5/10=65%. ()

Marty_cz

Svého času když jsem byl ještě malí pívo, tak jsem měl tento film nehorázně v oblibě. Měl jsem to tenkrát ještě na VHS a jel jsem to od rána do večera, tak říkajíc. Ale čas utekl jak vítr a už je to přes pět let, co jsem se na tento kdy si můj filmový trhák nedíval. A musím říct, že se na to ještě asi nějaký ten pátek znovu nepodívám. Proč? Protože je to přesně typ filmu, který se líbí dětem a staršího člověka nejspíš nemá jak zaujmout, jelikož staršímu tento film nemá co nabídnout. Ale pro vaše děti to může být rozhodně zábavné, tak neváhejte a pusťte jim ho. ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?