Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

jahol

Prostinký plochý děj, milostný vztah, který vás za srdce nechytí, dost dobrá Kirsten Dunst, ale jen průměrný Paul Bettany, téměř nulový prostor pro vedlejší postavy (jaktože to v jiných britských romantických komediích šlo?), jako celek nekonečně daleko za velikány britské romantické komedie (nebo mi chcete cpát tohle chudé krmě na menu narvané delikatesami jako Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill, Láska nebeská?). Přesto si u mne zaslouží solidní ohodnocení, protože si jako vůbec první film ze sportovního prostředí OPRAVDU dává záležet na tom, abyste se cítili jako mezi světovou špičkou v daném sportu (a ne na okresním přeboru) a jako na skutečném světovém mistrovství (a ne na okresním přeboru). Tvůrci filmu měli šťastný nápad a na rozdíl od jiných sportovních slátanin, se kterými jsem měl tu čest, nenutí své herecké megastar předstírat, že umí tenis, hokej, fotbal nebo krasobruslení, ale velmi dobře manipulují se záběry odkoupenými od skutečných tenisových hvězd (finálový soupeř hlavního hrdiny mi dokonce tak trochu připomínal i svým vzhledem hodně mladého Rogera Federera). Díky tomu má nakonec film své famózní okamžiky přesně tam, kde je má mít - ne v posteli, ale přímo na wimbledonských (?) kurtech. A s tím já mohu vyžít. (Scénáristovi odpustím i to, že se mě snaží přesvědčit, že se na Wimbledonu po třetím kole hraje rovnou čtvrtfinále). ()

villon17

Čekala jsem romantický film, dostala jsem romantický film. Nic víc, nic míň. Tenisové prostředí sice dodalo filmu na zajímavosti, ale nepřišlo nic originálního, za co by si snímek zasloužil lepší hodnocení. Průměrná, odpočinková záležitost. Nejvíc se mi asi líbilo dilema, že jemu se s ní hrálo lépe, kdežto jí s ním ne. A to pro vrcholové tenisty není vhodná kombinace... ()

Marek1991

Sprzniť tenisovú tému takto, tak to je na facku. Romantické ani tak pre mňa nie, také anglické skôr a aj ten humor. Športovo zlé, veľa rečí, hudba obstojná, ale nepotešilo ma to. ()

Crazer

Další slaďárna z trávníkových kurtů .. v záveřečné scéně s vítězným podáním a tlukotu srdce mě přejela docela silná zimnice. Jen trochu pokulhávaly výkony tenisových hráčů, ale toto se dá lehce přehlédnout. Celkem přijemné osvěžení :) ()

sidzej

Tak tu máme ďalší britský film a nutno podotnúť že opäť vydarený. Nepomôžem si ale britský humor je skrátka pre mňa to pravé orechové. Jemný, decentný a skutočne zábavný. Wimbledon sa môže pochváliť skvelým castingom (Sam Neill svojou charizmou aj zo zápornej úlohy spraví klaďasa), dobrou kamerou (najmä snímanie tenisovej loptičky počas zápasov, nadhľadom (imaginárna hra medzi Bettanym a Dunst) aj drobné detaily v kt. sa skrýva skutočná sila (chlapec podávač, kt. Petrovi Coltovi veril od začiatku, tú radosť keď mu nakoniec venoval víťaznú raketu som prežíval s ním). Jediná výrazná slabina je trocha slabší scenár. V tomto prípade som to však schopný tolerovať. ()

prkalil

Moje tradiční přípravka před tenisovým turnajem - letos jsem ale nějak nestíhala - vlastně ani vloni... takže nebudu komentovat film, ale tenis - může se to?... Za chvíli totiž bude finále - Petra Kvitová si to rozdá s kvičnou Šarapovou, když v semifinále vyklepla ještě větší kvičnu, či spíše kňučnu Azarenkovou. Na její táhlé kvily (Azarenkové) teda nemá (Šarapová), ale zase dá prý víc decibelů... Prý až 105... Takže - tenisu nazdar - zdar! ... Quiet please, thank you. Miss Kvitova to serve... 3 hodiny poté: tedy, to byla řežba!... A uzavřu zase filmově - the winner is - Miss Petra Kvitova!!! ()

depony

Kirsten s tenisovou raketou, Paul se svým Já, když si promlouval do duše, šílený agent, hrající na dvě strany, tenisový kurt, rozhádaní rodiče, vypočítavý bratr a britský smysl pro humor. Miluju britské komedie a tato byla vyvedená. Odkazy na společné autory Nothing Hillu či Lásky nebeské jsou zavádějící - a dle mého zbytečné. Tenhle film si umí udělat dobré jméno sám i bez "odkazování". Líbilo se mi to ... moc! A má to skvělou hudbu:)) ()

ladko

Tenis je môj najobľúbenejší šport a som rád, že ktosi zabŕdol aj do tohto športu, aj keď v podobe romantickej komédie. Čo na tom, že tenisové zápasy boli spracované vrcholne nerealisticky, dobre sa na to pozeralo. Krajina vzniku= svieži humor, plus dobrí herci=**** ()

Adman

Opravdu moc povedená romantická komedie!!! Dlouho jsem uvažoval i o 5*, ale nakonec jsem rozhodl takto. Jde o milostný příběh jeho a jí (jak už to ve většině případů bývá) a mají jedno společné, a to lásku k sobě a ke sportu, konkrétně k tenisu. Je to rozhodně komedie jak má být! To také znamená, že se filmovým scénám směju a cítím s nimi a neříkám se pro sebe: to je trapárna! Dokonce i střihy při jednotlivých utkáních jsou srozumitelné a opravdu se na to dá dívat. Doporučuji tento film na "zlepšení nálady za jakéhokoliv počasí". ()

Turiec

Wimbledon je spojením romantického filmu a filmu zo športového prostredia. (Veď v tenise sa povie nula "láv"). Okrem toho príjemného z oboch žánrov si však prináša aj všetko klišé. Preto nás okrem zaujímavej kamery a príjemného páru čaká ľúbostný vzťah so zádrheľom, či odporný súper hlavného hrdinu. Dej filmu sa nevymyká osvedčenému vzorcu, len je menej americký. Napríklad John McEnroe a Chris Evertová komentujúci zápas neponižujú outsidera každou vetou, a ani záverečný potlesk nie je až taký frenetický. Európskosť cítiť aj na humore a britskej angličtine :o). ()

Wysch

Velice, velice příjemný snímek s velice, velice sympatickým obsazením, sázící na jednoduchost a klišovitost scénáře a na upřímný britský humor. ()

Paxxx.cz

Povedený film o populárním sportu gentlemanů plný hereckých hvězd. Paul Bettany a Kristen Dunst vytvořili v této romantické komedii pěkný pár, navíc já se bavil takže 75%. ()

Greg

Celkem průměrná britská komedie s patřičnou dávkou humoru, i když se snadno předvídatelným koncem. Jedna hvězdička navíc za mou oblíbenou herečku Kirsten Dunst a za to, že dobrých sportovních komedií zas až tolik není. ()

RasputincZ

Příjemně oddychová, sportovní romance. Mezi Bettanym a Dunst to jiskří a McAvoy v roli vyčůraného bratra také září. 4,5/5 ()

katasta

Asi nechápu, co je na tomhle filmu tak úžasnýho. Celé je to podané absolutně nezajímavým způsobem a trochu zajímavější to začne být až skoro na konci filmu, když se hraje finále, které ale taky není nic moc a je úplně nesmyslně prodlužované, když je poslední míček prohlášený za out. Rozhodně to nepřidá na napětí, jelikož je stejně jasné kdo to vyhraje. A celkově na mě tento film působil tak trochu takovým dojmem, že je to malý pěkný příběh, který se ale natahuje a natahuje jen díky nezáživným pasážím. ()

mysiak

Kirsten Dunst opäť vyzerá dobre (tak ako v Bravo Girls)...Britské komédie sú fajn, sú vtipné a veľa sa na nich nedá zkaziť..Nešetrilo sa čiernym humorom a hláškami, zápasy boli perfektné aj keď "trochu" nereálne, ale aj tak je to vynikajúca komédia, kde hrá John McEnroe... ()

JJ.Gibson

Je to Wimbledon, ale o tenise to ani zdaleka není :) Je to hlavně o vztahu Lizzi a Petera. Pěkná, romantická komedie, která se bohužel nevyvarovala klišé konce, ale i tak si vás prostě získá a bavíte se u ní. Bezvadná oddychovka :) ()

nirvanafan

Smysl tohodle filmu by se dal shrnout jednodušše. Když si Paul nevrzne, hraje jako totální loser. Když jo, je z něj náhle tenisový bůh. (Přitom je ve skutečnosti dokázáno, že sex před zápasem naopak prospívá ženám, mužům se nedoporučuje.) Nicméně za pár podařených fórů uděluju dvě hvězdičky. ()

GodComplex

Velmi prijemna romantika v zajimavem tenisovem prostredi se sympatickymi herci. Scenaristicke jadro je sice naprosto obycejne, ale prave exklusivni sfera Wimbledonu a zakulisni insight to cele tolik zpestruji. Obcas to bylo i pro romanci nezbytne dojemne a nejzasanejsi bod smerem nahoru vybojovala skvela Kirsten Dunst. 7/10 ()

O.Peta

Wimbledonu se mi poměrně lehce přiděluje hodnocení, protože rád koukám na sportovní filmy, a když mi aspoň jednou během nějakýho silnýho momentu přejede mráz po těle, tak tam ta kvalita je. Tady jsem se toho nedočkal, proto jen tři hvězdy. 60% ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill