Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

G.W.Bush

Skromně musím podotknout, že Petera Colta bych na dvorci hravě porazil. Jeho jediná šance tomu zabránit by byla, kdyby říkal nahlas to, co si ve filmu jenom myslí - to by rozhodilo každého. ()

herr_carter

Notting Hill to zrovna není, ale i tak tvůrci Wimbledonu navazují na úspěšnou sérii romantických komedií. Ve Wimbledonu to mezi hlavními hrdiny jiskří, občas se filmový divák i usměje, ale bohužel se usměje i v některých sportovních okamžicích a tenisových výměnách, které bohužel zrovna reálně nevypadají a člověk spíše kouká na okresní přebor. I přesto ale povedené, účel splňující.................. moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

PALINO

Tenis mám veľmi rád, rád ho hrávam, rád sa na neho pozerám a po zhliadnutí WIMBLEDONU musím povedať, že mám rád aj tento film. Keby som bol síce režisérom ja, asi by som ubral romantiky a sústredil by som sa predovšetkým na tenis a s ním spojený najprestížnejší grandslam, ale aj tak sa filmárom podarilo dosiahnuť vyvážený pomer romantika/tenis. Čo sa týka tenisovej stránky filmu, sú filmári až na pár výnimiek presný (napr. po 3.kole nasleduje osemfinále a nie štvrťfinále a semifinále sa hrá na centrálnom dvorci a nie vedlajšom) a ich zobrazenie tenisových zápasov je veľmi pôsobivé a efektné. Romantická časť filmu ubieha vcelku príjemne, za čo môžu hlavne bezchybné výkony PAULA BETTANYHO a KIRSTEN DUNST. WIMBLEDON je skrátka fajn film a nepretržitá zábava po celých 98 minút. ()

honzii

Dal bych čtyři hvězdy nebýt scénáře, který až trestuhodně zapadal do nejotřepanějších klišé. Rozhodně to bylo ale příjemné rozptýlení a musím uznat, že Paul Bettany má veliké charisma.. a to bych měl spíš koukat na Kirsten Dunst! ()

Fatanya

To jednoznačne mohli natočiť len angličania,inak by nebolo možné aby wimbledon vyhral angličan :) Federer rules :P ()

BluT

Pěknej film s krásnou Kirsten Dunst. Sice jede podle zažitého amerického standardu a moc nových cest si nehledá, ale na druhou stranu je vše podáno čistě, bez zádrhelů a místy i velmi vtipně. Jediný co mi teď dochází po nějakém čase, že si z něj skoro nic nepamatuju, protože tam nebyly snad žádné vyloženě zapamatování hodné okamžiky. ()

MARTIN*I

Zajímavý britský snímek o lásce zasazený do tennisového prostředí, velice vkusně zpracovaný! Příběh o tom, že i zašlá hvězda se může rozzářit jako kometa a objevit velkou lásku. Samozřejmě to chce trochu nadsázky, příběh není moc složitý, zato kvalitně natočený. Jemný anglický humor, stejně jako pořdáná dávka napětí a emocí doprovází celý film a já si ho užíval naplno.. Navíc velice zajímavě natočené rychlé výměny, na které jsem si sice ze začátku těžko zvykal, ale nakonec se mi moc líbily.. Možná trochu zvláštní myšlenka, že rozptýlení a nekoncentrovanost vás vlastně posílí a dokážete hrát líp. Ten názor uplně nezastávam, myslim, že být naprosto koncentrovaný vrcholový sport vyžaduje, a kdyby tennista přemýšlel při závěrečném gemu Wimbledonu, že si za výhru koupí s ženuškou byt.. nevim nevim :) Každopádně tu koncentraci, kdy všechno stichne a vy se soustředíte jen na hru bych se chtěl (nebo spíš potřeboval) naučit :) ()

jondoe

Velmi romanticka komedia, zasadena do tenisoveho sveta. Pribeh je priemerny ale zato herci su skvely a to dokonca aj Kirsten Dunst, ktory moc nemusim, sa mi v tomto filme celkom pozdavala. Kamera tak isto vyborna. Skoda len,ze je to az moc predvidatelne, ale aj tak je to solidny romanticky filmik. ()

Seti

Tenis moc v lásce nemám a po tomhle filmu...se na tom vůbec nic nemění. Není to sice férová výtka, ale bylo skutečně dost směšné sledovat, jak hráči ve finále Wimbledonu skáčou po kurtu rybičky a hrají rychlostí zasloužilých hospodských štamgastů :-) Film sám o sobě byl ztělesněním snad všech klišé, které si dokážete představit a to jak sportovních, tak romantických (v závěrečné čtvrtině už člověk jen znuděně odškrtává "nečekané" dějové zvraty, které je třeba ještě zvrátit, a modlí se, aby už ten stánek s cukrovou vatou konečně zavřel). Je mi líto, ale někdy filmové klišé funguje (např. Love Actually) a někdy prostě ne. ()

Dánek

Romantická komedie, která patří spíš k těm lepším. Ničím nezaujme, ale po skončení filmu jsem měl pocit, že to bylo fajn :) 75% ()

chamba

Fantastická romantická komédia z tenisového prostredia, kde hlavným ťahúňom filmu je práve spomínaný biely šport. Paul Bettany aka Peter Colt v roli hráča, ktorého profesionálna kariera sa blíži ku koncu mu pasuje, ako ušitá na mieru. Nebol by to samozrejme dlhý film, keby sa venoval len tomuto bravúrnemu športu akým je tenis a tak su hluché miesta vyplnené romantickou zápletkou, ktorá mi na rozdiel od iných filmov absolútne nevadila, pretože nebola hlavnou náplňou. Wimbledon je častokrát dosť napínavý, miestami je dokonca aj príjemne humorný, ale vie byť aj romantický a ja nemám absolútny problém udeliť aj takémuto formátu 5 hviezd. ()

Nemik96

Jedna z lepších Britských romantických komedii s krásnou Kirsten Dunst a Charismatickým Paulem Bettanym v příběhu, že láska je největši doping ne jenom v tenise, ale v celém životě. Uděluji 3***. ()

adam9

Moje sportovní filmová srdcovka :) Nic víc dodávat nemusím, protože vše je naprosto skvělé a jednoduše wimbledonské :) ()

ElizabethBay

Jak nemusím (čti nesnáším) romantické komedie, tak tahle byla opravdu vydařená. Vím, že takových 80% pro mě udělal fakt, že se většinu filmu hraje tenis, což je můj milovaný sport a o zbylých 20% se dělí Paul Bettany a Nikolaj Coster-Waldau. Bettany perfektně zahrál stárnoucího tenistu, který má nejlepší léta za sebou, a tak sledovat jeho myšlenkové pochody je opravdu zábavné. Waldau jako jeho tréningový partner a kamarád v jednom je nadmíru sympatická postava, která mohla mít klidně více prostoru. Jen musím upozornit ty, kteří film viděli jako já s dabingem, že přichází o dost významných vtípků, které se nějakým záhadným způsobem ztratily v překladu. ()

Benedygtus

Neuveritelne prijemny, pozitivne ladeny zazitek s tematikou meho oblibeneho sportu doprovazen oblibenymi herci. Trochu klise nic nemeni na plnem hodnoceni! P.S.: Vice nez o sportu, je preci jen tento film o romantice. ()

jirijost

Typická romantická komedie zasazená do tenisové prostředí. Je sice už od začátku jasně jak Wimbledon dopadne, ale přesto jsem si ho moc užíval a krásně si u něj odpočinul. Což je přesto to co od romantických komedií vyžaduju. ()

iXtr3m3

Toľko skvelých mien a tak priemerný výsledok? Jasné, že niektoré mená ešte neboli v tej dobe pojmamy ako sú dnes, ale aj tak. Trestuhodne nevyužitý potenciál. ()

Rssa

Velmi příjemná komedie, Bettany je perfektní, Dunst zase perfektně vypadá, trošku otravní rodiče, zato povedený bratr. Zápasy jsou nasnímany dynamicky (až na to pinkání u sítě :) ) a romantika nebyla křečovitá, což se cení. 80 % ()

cab

Průměrná britská romance z poutavého tenisového prostředí. Svěží (Paul Bettany) a okouzlující (Kirsten Dunst). Očekávaný průběh i konec. Ale čekal jsem, že se zasměji a to se mi nepoštěstilo. 55% ()

Hopper

Veľmi príjemná športovo ladená komédia, ktorá pokiaľ je človek citovo spojený s tenisom a vie sa vžiť do jeho problematiky nadobúda ešte ďaľší rozmer. Dokonca sa dá aj odpustiť divný pohyb po kurte, ktorý nepôsobí veľmi tenisovo v niektorých momentoch a fakt je aj ten, že Bettany je hodnovernejší tenista (skoro ako Becker) než Dunst, ktorej som jej tenisovú kariéru neveril ani chvíľu. Nič to však nemení na príjemne strávených 100 minútach. P.S. A cameo Johna a Chrissie tiež stojí za to. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill