Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

PlayEasy

Jakmile někdo natočí film o tenisu (a ještě navíc o Wimledonu!), jsme zcela nekritičtí. A když do toho přimíchá náš milovaný curtisovský ostrovní humor, má nás kompletně v hrsti! Srdcovka. 95% ()

Gamekeeper77

Lehce nadprůměrný a vcelku příjemný sportovní snímek z prostředí, o kterém toho moc natočeno nebylo a dost možná i proto je pro diváka tolik zajímavý. Romantická stránka filmu podle mě už tak výrazná není a o co lepší je sportovní finále, o to klišovitější je to ...a žili spolu až do smrti. 62%. ()

PlysovyMacko

Tuctova romantická komédia o hráčovi a hračke tenisu, ktorí sa do seba zakukaju počas turnaja. Tiež športový film o outsiderovi, ktory sa dostane do finále wimbledonu. Jedine co ma šancu zaujať je neopozerane prostredie tenisu a zaujímavo natočené zápasy. ()

ostravak30

Wimbledon je můj první film tohoto režiséra. Osobně mám tenis velmi rád a Wimbledon má oproti jiným grand slamům své neopakovatelné a jedinečné kouzlo. Další kouzlo, které pro mě tento film má je Kirsten Dunst. Její ďolíčky ve tváři jsou hrozně milé a tato herečka je mi opravdu sympatická. Wimbledon je hlavně oddychová komedie, která je víc romantickým slaďákem než komedií. A předvídatelným. I tak je ale milá. Jemný britský humor se mísí s tenisovými zážitky a upřímně řečeno jsem byl překvapen, jak akčně vypadají jednotlivé tenisové výměny. Fakt, že byl film natáčen během skutečného Wimbledonu dodává snímku ještě větší kouzlo. Vždyť si ve filmu zahrál i samotný John McEnroe. ()

seba

Romantično usazené ve sportovním prostředí. Navíc vtipné (hlavně agent Jon Favreau - "Mně je jedno kdo vyhraje, zastupuju oba tenisty"), hrdinové velmi příjmení, tenisové prostředí reálné. Film naprosto ukojil mojí Vánocemi rozjitřenou romantickou polohu. A užil jsem si i jako 6.779.879-tý světový neregistrovaný tenista. S PŘÍTELKYNÍ V KINĚ - ANO. ()

MaxPower

Kvalitni film s dobrymi herci a vybornou kamerou. Na druhou stranu tu mame neoriginalni a predvidatelne dejove zvraty a ocekavany happy end. ()

ric

Britská atmosféra - to je to slovní spojení. Sic mi to mediální šílenství kolem turnaje ve filmu přišlo přehnané, protože po vlasní zkušenosti vím, že 80% Wimbledonských domorodců ani neví, kudy se k tomu stadionu jede, ale jasně, to je detail. Britská herecká banda jede na jedničku, americká standardně pokulhává, ale ani to není výrazná vada na kráse. ()

Efreeti

Pokud lze něco hodnotit jako výbornou romantickou komedií, tak je to určitě tohle! Opravdů výborně jsem se bavil, přestože tyhle filmy už z podstaty nemám rád. Tenisové prostředí a zákulisí bylo úžasné...ale předpokládám že to ocení málokdo. ()

Prubner

Jako sportovní film to ujde, ale jako romantická komedie ? Romantika tu nefunguje a humor už vůbec ne (zasmál jsem se dvakrát). ()

NewManicK

Nenáročné, milé a príjemné pobavenie, ktoré si ešte lepšie vychutnáte ak ho zhliadnete v príjemnej a srdcu blízkej spoločnosti :)) ()

ottik274

Na to, že to byl Wimbledon, tak ten tenis(a ani film) takovou úroveň neměl a bylo tam také pár, pro mě sporných, okamžiků. Příběh je zde relativně dobře předvídatelný, a už od začátku víte jak dopadne,což zas tak moc nevadí, jen to mohlo být více propracovanější. U romantického filmu šlo přidat více romantiky, u tenisu trochu na kvalitě a z hlediska komedie i více humoru(mockrát se u toho nezasmějete). Nemůžu si pomoct, ale dávam 50% - dalo se na to dívat.Myslím, že hodnocení přes 70% je na tenhle film moc. ()

Filipes

Wimbledon je příjemná procházka po tenisovém kurtu v doprovodu Bettanyho a Dunst. Zpomalené záběry zápasů mě velmi potěšili (rád vidím v žánru nové věci). Stejně jako záběry však vynikají herecké výkony, scénář a hlavně autentičnost zápasů (diváci, rozhodčí). Co k tomu dodat...rád se na tento film podívám znovu. ()

McMeredith

Svěží film (a když já píšu svěží, znamená to většinou dost dobrý) - vizuálně příjemný, s velmi sympatickými postavami, atmosférou a humorem. Mě osobně potěšila účast Jamese McAvoye a písničky This Year´s Love. :) Dokonce i ten tenis mě v tomhle balení bavil... ;) P.S.: Navrhuju přestat srovnávat každou romantickou komedii s Láskou nebeskou. Nevím, proč se vždycky najde někdo s objevnou myšlenkou, že "Láska nebeská to teda nebyla"... Je jasné, že Love Actually je ve svém žánru masterpiece - ale měřítko kvality ostatních filmů by snad být nemusela... ()

sendisis

Nevím proč, ale miluju tenhle film, Jednoduchý, předvídatelný milostný příběh bez zbytečných překážek. Je pro mě symbolem, protože jsem ho viděla v kině v našem malém kině, bylo tam 5 lidí, zima a film se v polovině zasekl. Titulky skoro nešly vidět.... byla to nádhera :-) to nemyslím ironicky. Bylo to přesně takové, jaké to má být. Prostě útulné, bez zbytečných coca col, chipsů, krekrů a já nevím čeho. Bez reklam předem a potom, prostě kouzelné. Je to poslední film, který jsem v tomto kině viděla, pak ho zavřeli. Film má krásný jemný anglický humor, samozřejmě ten s titulky, dabing vůbec nedosahuje vtipnosti originálu. Navíc miluju ty dva - Kirsten Dunst a Paul Bettany jsou nejroztomilejší páreček ze všech. ()

Honzus

Solidní romantická komedie, která mi imponuje typicky britským sarkasmem, sympaticky sebeironickým hlavním hrdinou a pochopitelně i roztomile krásnou Kirsten Dunst, ale zároveň i pěkně vytáčí obrovskou předvídatelností děje, stejně jako jeho nepřílišnou uvěřitelností (kterou však chápu i jako důvod, proč je Wimbledon u mnoha diváků tak populární). Řečeno tenisovou terminologií, Wimbledon předvádí po celé utkání přesné a prudké údery, jejichž umístění lze však povětšinou snadno odhadnout. Nicméně se mu jen málokdy podaří zahrát do autu a ve většině případů míří přesně na divákovu bránici a snad i srdce (já vím, strašná věta, ale proč se nepokusit o vtipné propojení tématu filmu s příslušným komentářem :-)). ()

Blazis34

Toto sportovní drama se mi líbilo i proto, že tenis rád hraji i ho rád sleduji. Pro mě neznámí herci se mi zamlouvali a do filmu se mi i hodili. Vytkl bych hodně předvídatelný děj, snad už po deseti minutách se zdálo být jasné, že Wimbledon může vyhrát. Také jsem se těšil na nějaké známé tenisty, proti kterým Peter Colt mohl hrát, ale bohužel jsem se nedočkal ani jednoho. Jinak příjemná oddechovka. ()

Seuata

Film není ničím překvapující, je to příjemná, pohodová romantická komedie. Ačkoliv výsledek jsem tušila již po pár okamžicích (romantická komedie... to přece nemůže skončit nijak špatně), tak jsem se na film dívala se zaujetím dál. Velice příjěmná podívaná. Ani pořádně nevím, co mě na tom filmu tolik nadchlo, možná skvělí herci, možná ta atmosféra, co z filmu sálá. A možná jsem zrovna potřebovala vidět příjemný příběh, který pobaví a v normálním životě by se asi nestal. ()

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika