Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

SatchS

Silas vyhral Wimbledon? Aj keď je Bettany asi taký tenista ako je Peter Nagy fotograf, som ochotný to filmu odpustiť. Ako tenisový fanúšik som celý film predstieral, že nevidím ten priemerný scenár a vyplatilo sa. John McEnroe s Cris Evertovou potešili. ()

MisaP3

Tenis jsem asi nikdy neviděla, tenhle film jsem si pustila jen díky zdejšímu hodnocení a musím říci, že nelituji. Po shlédnutí bych okamžitě šla na nějaký kurt fandit. Nechybí humor, dobří herci, ani trochu vážnější momenty. ()

Whiterose

Je to hodně dobrý film a taky další důkaz toho, že nejlepší romantické komedie umí Britové. Pokaždé mě překvapí, jak vyvážený mix humoru, lásky a atraktivního sportovního prostředí se tvůrcům podařil. Wimbledon není žádná tupá ždímačka citů, ale inteligentní zábava a skvělí herci ve všech rolích. Ústřední dvojici to šlape skvěle, táta trenér je správný suchar, rodiče hlavního hrdiny jsou vlastně druhou milostnou zápletkou příběhu a účast bývalých tenisových legend v epizodních roličkách je úplná lahůdka. Krásně gradované finále by mohlo být nechutným filmovým klišé, ale není tomu tak - místo toho je to dechberoucí závěr a adekvátní porce romantiky na konec. Všichni jsou šťastní a všichni tak trochu vyhráli. Čtyři hvězdy a velká spokojenost. ()

Rathe

Už podle názvu každý divák mohl předpokládat o čem film bude - o tenisu. A nezmýlil se, ale podle mého tam toho tenisu zase tolik nebylo. Snad jen jediné, co se dalo z tenisového prostředí zaznamenat, byl poslední zápas. Jinak se to spíše točilo kolem románku 2 tenistů a to mi tam tak úplně nesedlo. ()

vinson003

Jednoduchá, ale velmi zábavná a příjemná zápletka, která vám osladí hodinku a půl vašeho života. Starý pes Paul Bettany se mátoří a přemýšlí nad koncem kariéry, ale nakonec ho probudí láska k půvabné a fantasticky uvolněné (jako vždy) Kirsten Dunst. Ohromný scénář, kdy jednu vtipnou slovní výměnu střídá jiná, ještě slunečnější. Narozdíl například od filmu Seven, kde vždy jen pršelo, v tomto filmu svítí jenom slunce, a to i z blonďatých vlasů obou aktérů. Lidé v Anglii v době Wimbledonu jsou tak dobře naladění, i díky jejich želízku v ohni, že se ta kvanta pozitivity vylévají po kýblech i na vás, takže budete na sedačce sedět z rozřezanou hubou od ucha k uchu po celou dobu. Co víc si od romantické komedie přát... ()

andydufrsn

Rádoby sportovní drama které ovšem výrazně sklouzává k obyčejnému romantickému filmu. Za Paula Bettanyho přidávám jednu hvězdičku. ()

modra.pani

Co víc si mohu přát: kombinace romantiky, tenisu a Paula Bettanyho (navíc chemie mezi ním Kirsten Dunst je bezvadná), o vedlejších rolích nemluvě. Děj je víceméně předvídatelný, ale díky prostředí, vtipu a hercům se to dá lehce přejít, zasnít se a užít si pohodovou sportovní romanci. Neodpustím si poznámku: po letošním tažení Báry Strýcové Wimbledonem je zhlédnutí ještě sladší :-) ()

andy60

Když se ta romantika dávkuje v rozumné míře, je to koukatelné, a když se k tomu přidá trochu britského humoru, dělá to z celku příjemnou podívanou. ()

padlar

Příjemná a nepřeslazená romantika občas prošpikovaná přiměřenou dávkou humoru (výborné jsou například vnitřní monology během zápasů). Zajímavé a ústřední dvojici dobře doplňující jsou i vedlejší postavy, které si střihli i docela známí herci (J. McAvoy, S. Neal, …). Zaujali i Ch. Evert a J. McEnroe v rolích sportovních komentátorů. Překvapilo mě, jak dobře byla udělaná i samotná tenisová utkání. Takže za mne spokojenost. ()

MatoPalkes

Supernaivné, až doslova blbé. Ale tiež romantické a veľmi milé. Skvelý soundtrack, kde hrajú prím podobne ako v Láske nebeskej Sugababes. Na poli skvelých britských romantických komédii slabšie. ()

Sejkorka

Jako sportovní nadšenec znám tenis velmi dobře, znám i Wimbledon a okolí apod. I když jsem si přečetl, že tenisové výměny apod. vytvořil počítač, musel by tento úhel pohledu vést k odpadu. Další věc je výčet totálních nesmyslů. Dialog hráče a agenta v hledišti - byť na vstupu, ten samý podavač vždy při zápasu konkrétního hráče, vynechání 4. kola v posloupnosti postupu Petera Colta pavoukem, životní režim obou protagonistů během turnaje, pokud volno, tak jen v neděli a oba, atd. Přesto dávám 2* / 55% . Proč ? Sympatičtí hlavní hrdinové Paul BettanyKirsten Dunst, prostě romantika. Inspirace Goranem Ivaniševičem, který něco podobného skutečně dokázal. A John McEnroe / Chris Evertová  v roli moderátorů. ()

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika