Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

(Z)denny

Koukatelnej slaďák ze sportovního prostředí. Narozdíl od Daniel Steelové je tam i špetka humoru a přesládlost neteče z obrazovky až na koberec ()

hnkflknk

Celkem pěkné. Hlavní herecká dvojice je hodně sympatická. Takový pohodový film na večer nebo na ráno nebo na odpoledne....to je vlastně jedno. Vždycky asi povzbudí. Je to asi taková pohádka, ale zjistila jsem, že znám jeden příklad z reálu a to pana a paní Evansovi. ()

muoaner

Příjemná romantické komedie s úžasnou Kirsten Dunst. Rád vždy sáhnu po dvd s touto komedií když už není nezbytu a musím se koukat se slečnou na romantiku. A je to vždy příjemné podívání, protože v tomhle žánru najít koukatelný a stravitelný exemplář to je snad už snažší složit zahradní gril s japonským návodem. ()

stage.x

Vůbec nejsem tenisovej fanda. Ale tohle mě tak chytlo za srdíčko, že ty vole 5hvězd je málo. K tomu přidej slzičku na konci a hned je tu jeden z nejlepších romanťáků, co jsem za poslední dobu viděl. (moc jsem jich neviděl :D ) ()

joker2

Wimledon byl krásnou přípravou na sportovního ducha olympiády. Můj oblíbenec Paul Bettany (Příběh rytíře) odehrál nadstandardní výkon a Kirsten Dunstová je prostě krásná. Ale o tom je celý koncept hollywoodských hvězd - musí být krásní, oblíbení a musí umět trochu hrát. Což se v tomto filmu povedlo. Poselství skoro žádné není (pokud tedy nejste z těch, kteří nikdy nešlyšeli/y, že láska zvítězí :)). Samozřejmě i Sam Neil se opět v roli žárlivého otce předvedl... Takže příběh klasický (love story na kurtech Wimbledonu), herecké výkony standardní (na herce :-))), jaktože se mi tedy film líbil - dokonce čtyřhvězdičkově? Bylo to díky tomu, co se na tento příběh nabalilo - konkrétně novátorsky natočené tenisové zápasy (ani zdánlivě realistické, zato však točené s citem pro nadsázku - zvláště výměna ve finále, kdy si hlavní soupeři vyměňují míček mezi raketami s asi metrovým odstupem - pozn. to ať mi někdo řekne, jak tohle natočili....), zajímavá famílie hlavního protagonisty (otec trucuje ve větvích stromu, bratr sází proti bráchovi a balí zaměstnankyni sázkové kanceláře), slizký agent, který je vlastně sympatický a který ve finále mává na střídačku americkou i britskou vlajkou :), deprese Angličanů z toho, že ještě nikdy Wimbledon nevyhrál Brit, hezká scéna seznámení s Kirsten ve sprše ;) , vybraný anglický slovní humor... Na houby naproti tomu byly sexuální scény (míň než v narážkách), scéna zranění, kde nejde vůbec vidět, co se stalo, stereotypní výsledky zápasů (souboj na nože s nejlepším přítelem, ve finále největší sok, k vítězství stačí dobrá rada, jeden z páru vyhrává, druhý zákonitě prohrává - vždy je nutné, aby jeden z partnerů byl v silnějším postavení :)). Takže abych to neshodil, tak ještě citace z úvodu filmu: "Táhne mi na třicet. Ve sportu to znamená důchod. Jsem 119. ve světovém žebříčku. Ne že by to bylo špatné, ale vím, že je 118 hráčů, kteří jsou lepší a rychlejší než já..." No fakt depka :)) ()

xkupka07

Nedokážu se dívat na sportovní film, když vím, že to jsou herci a ne opravdoví sportovci. Uvěřil jsem pouze Kevinu Kostnerovi, když hrál golfistu :) Jinak pohodá na víkend, ale ne jako zlatý hřeb večera. ()

hakon

Ze i na slabsim scenari lze vybudovat zabavnou romantickou komedii z prostredi tenisovych kurtu? Jiste, svizne natocene turnaje, prijemne mila a pratelska romance a humor podavany s tak presnymi dousky, jako umi jen britove. ()

joe777

Pro mě velké zklamání. Romantický film, který nemá oproti ostatním co nabídnout... Bettany hraje dobře, ale jenom to nestačí. Jeden z nejslabších filmů ze sportovního prostředí... Do kina s přítelkyní NE, na nedělní odpoledne na DVD ano... :) Pokud chcete vidět povedený rom. film s K. Dunst, tak raději Šílená/Krásný (2001)... ()

Horak

Velmi solidni tenisove lovestory. Tenis to drzi nad vodou, i kdyz hlavni hrdina toho dle pohybu na kurte asi nikdy moc nenahral. Jako romantarna to pro me kapku kulha, Bettany se nedokaze sve partnerce vyrovnat a jiskru aby z nej kresali plamenometem. ()

H4N1CK4

Romantická komedie, která je svěží, pohodová a vtipná - prostě tak, jak to umí jen Britové. Nemám co bych vytkla, Paulu Bettanymu a Kirsten Dunst to spolu zatraceně sluší! A postava Carla, který stále zarputile sází na prohru svého bratra, mě fakt dostává. ()

Lúca

Průměrná romantika o lásce, díky které se dá zvládnout úplně všechno. Děj je snadno předem odhadnutelný a samozřejmě na konci nesmí chybět happy end. Čtvrtou hvězdu si vysloužily mistrovské hlášky... Tak to ne, mě zesměšňovat můžeš, ale toho kluka necháš na pokoji.... Dobře, tak ne:-D ()

klikva

Jelikož nejsem romanticky založená osoba, romantické filmy mě moc neberou. Ale když už se mi nějaký líbí, tak je většinou z Anglie. U tohoto filmu se to opět potvrdilo, celou dobu mě bavil. Navíc jsem sportovní fanoušek a zasazení příběhu do prostředí vrcholového tenisu se mi líbilo. Ale přece jen jsem váhala, zda dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale moje hodnocení nakonec ovlivnil neodolatelný Paul Bettany... ()

missbee

V životě by mě nenapadlo, že při sledování tenisu zažiju takové napětí. Paul Bettany je bezvadný, ke Kirsten rovněž nemám žádné výtky. Souhlasím s golfistou - od Lásky nebeské je toto výjimečně povedená romantická komedie. ()

Gerrard8

Dlho som rozmýšlal ako tento film ohodnotím. A na koniec som sa rozhodol pre ***, ale je to bližšie ku **** je to jednoducho natočený film skrátka povedané nudiť sa nebudete, ale ani nebudete stoho očarený. Veľmi dobrá Kirsten Dunst. Na percentá 65%. ()

Jeremiah

Když mám špatnou náladu, tak si pouštím konkrétní filmy. Toto je jeden z nich - film, který mne uklidní, z kterého na mne dýchne poezie milostného příběhu, a který je ještě navíc zasazen do mého oblíbeného tenisového prostředí. Velice dobře zahraný a věrohodně podaný příběh, který člověka sice neuzemní, ale mne alespoň z duše potěší. Ještě poznámka na závěr - Kirsten Dunst je zde mimořádně roztomilá. ()

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika