Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

C0r0ner

Ve své době nepochybně přelomové a lidi na to museli čumět s otevřenou hubou, po skoro padesáti letech je to spíš než cokoli jiného velký cringefest, kde nejsou zajímavé písničky, herci, kulisy a vlastně tak nějak vůbec nic. No jo, já a muzikály... 15% ()

Andre3000

Tak tohle mě absolutně minulo. Jako něco do sebe to má, ale prostě celkově to na mě moc nepůsobí. Jediné pozitivum je Susan Sarandon. ()

Pajky3

Bizardnost přebíjí bizardnost a šílenost zazdívá ještě mnohem větší šílenost. Ale je to v takovém tempu, že se tomu nestíháme ani divit. Vydařená hudba. Konečně jsem doplnil jednu ze znalostí filmového světa. Často jsem narážel na tenhle film v odkazech ať už v seriálech nebo ve filmech. Chápal bych tady velice rozporuplné hodnocení, ale já se tim kupodivu dost pobavil, až se divim ()

Alfréda

Ach jo, já nevím... pořád se k tomu hodnocení vracím a měním ho, protože přeci jen to má své mouchy; storyline v několika místech pokulhává, celé je to kýčovité a afektované až na půdu, Tim Curry je jako transgender přesvědčivý víc než by člověk čekal... Na druhou stranu, žádný soundtrack si nepouštím tak často jako RHPS. Vedlejší postavy jsou pestré a dost výrazné, O'Brien je výborný zpěvák a Riff Raff je snad jeho nejlepší role. Magenta i Columbia jsou úžasné obě, Nell Campbell mimochodem září i v Shock Treatment, a vůbec, celá ta parta kolem O'Briena a Sharmana mě hrozně baví. Curry krom toho že umí hrát je i výborný zpěvák, o tanečním nadání nemluvě. A nejvíc je jak to na konci rozbalí Dr. Everett na vozíčku a nohy mu samy od sebe tančí... Toto je prostě srdcovka, tady jde objektivita stranou. Prostě "...It's just a jump to the left!!!!" ***** ()

frings

Povinnost pro všechny fanoušky Susan Sarandon. Její poznámka: "Yes - it's raining" je kouzelně nezapomenutelná, stejně jako svlíkací scéna s Rockym... :-) Směs chytlavých songů, transvestitů, vtipných, i trefně jízlivých hlášek je dokonale nakombinovanou směsí parodie na béčka, komedie, horroru, muzikálu i sci-fi. Plný počet i za to, že jsem tento film prožil v kině v Berlíně i Hamburku, se všemi šílenci s převleky. Můj favorit, můj N E J kulťák... Frank: Enchanté. Well! How nice. And what charming underclothes you both have. But here. Put these on. They'll make you feel less... vulnerable. It's not often we receive visitors here, let alone offer them... hospitality. Brad: Hospitality!? All we wanted to do was to use your telephone, Goddammit, a reasonable request, which you've chosen to ignore! Janet: Brad, don't be ungrateful. Brad: Ungrateful! Frank: How forceful you are, Brad. Such a perfect specimen of manhood. So... dominant. You must be awfully proud of him, Janet. Janet: Well, yes I am. Frank: Do you have any tattoos, Brad? Brad: Certainly not! Frank: Oh, well. How 'bout you? ...a navíc 5. 8. 2011 Rocky horror show rockový cool muzikál v Hamburku. Zážitek na celý život!!! ()

c.tucker

Kultovní show. Transexuální mimozemšťan v podání Tima Curry je výborný. Susan Sarandon v podvazkách, co k tomuhle filmu ještě víc dodávat. ()

Šimpy

Tak jo, viděl jsem to a plně chápu, že to je pro spoustu lidí kult. Taky chápu, že se najdou tací, kterým tenhle filmek nesedl, ale já byl spokojen. Tim Curry má prostě nejlepší roli své kariéry a na muzikál je tam hodně chytlavé hudby. Už jen písničku při úvodních titulcích sotva dostanu z hlavy. Bylo to fajn a těším se na druhé shlédnutí, ale na dokonalost tomu něco chybělo. Trošičku došperkovat scénář a trochu víc parodických scén. ()

Jermann

Kdysi hodně dávno, snad dokonce na dvojce, mě zaujal kousek jakési úchylné muzikální podivnosti, kde ožívají sochy a pak všechny na pódiu tancujou v podvazkách. Moc jsem z toho tehdy neměl rozum, ale pár obrázků se do paměti nevratně vypálilo. O pár let později, když jsem si jen tak zamyšleně vykračoval ulicí, na mě tyto povědomé obrázky zamrkaly z obalu výprodejového DVD s obrovskými rty, jakoby lákajícími slovy ''Don't dream it .. buy it!'' .. no a v tu chvíli čas navždy ztratil význam. ()

Kolikokoli

IMHO nejlepší film, jaký byl kdy vytvořen. Skvělá hudba, herci, kostýmy, děj, scénář... prostě dokonalost. S každým dalším zhlédnutím je to lepší a lepší! ()

TomPrusik1

Tohle naprostá úchylárna prvního stupně. chápu, že tohle tvůrci nemohli myslet vážně a že si z toho dělají prču. Ale prča to byla tak možná pro ně při natáčení, když oblíkali Tima Curryho do podvazků a korzetů (Curry vypadá trochu jako jedna z postav z filmu Vše o mé matce). Naprosto rozumím Brandovi, který po shlédnutí filmu prohlásil, že s tím chlapech nechce hrát. Překvapuje mě velké skupiny věrných fanoušků tohoto filmu, kteří na tuhle divnou věc nedají dopustit. Mě to ale vůbec neoslovilo. Žádná z písniček, nic "vtipného", zkrátka nic. Možná že je ve filmu nějakých pár odkazů na něco, ale abych z toho skákal do dvou metrů, to zase ne. Určitě se jedná o velmi originální snímek, který svou šíleností nic nepřekoná (ani nový Mad Max), ale mě nechává chladným. A jelikož jsem se vcelku hodně nudil a bylo to čím dál horší a horší, dávám 30% ()

Knuckless

Líbí se Vám chlapci v podvazcích? Líbí se Vám Troma? A co muzikál? Meat Loaf? Ziggy Stardust? Mick Jagger? Jo? Tak mimo to, že jste pravděpodobně šáhlí, mám pro Vás ještě jednu fajn zprávu - Jim Sharman pro Vás v 70. letech natočil film! Enjoy... ()

tomeek

Něco tak travesti-hororo-komedio-šíleného aby člověk pohledal... jeden z těch filmů, který opravdu není pro každého. ()

Safenat

Šílený muzikál, který staví na podobnosti slov transsexuální a transylvánský - celý děj se tak koná na setkání transylvánských transsexuálů, kde se připlete mladý a nic netušící pár. K tomu se tam objevují šílení vědci, bledí sluhové a dokonce i UFO. A celý tento koktejl tvoří skvělou zábavu. ()

Benjamin-L

Do té chvíle než jsem viděl tento fascinující snímek jsem považoval za nejlepší muzikál Pomádu teď je to tenhle nepřekonatelný film který jsem viděl na Prima Cool a říkám vám že to stojí zato ()

Courtemanche

Vtipný, sem-tam i vtipnější muzikál, kdybych je tak nemusel tak možná i dávám více bodů. Patřím mezi lidi kteří mají rádi i hudbu i vtip, ale člověk se má rozhodnout, buď tedy bude zpívat anebo dělat si legraci. Ne oba najednou. 2,5/5 ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf