Pozemšťané

(neoficiální název)
  • USA Earthlings
všechny plakáty
USA, 2005, 96 min (Director's Cut: 130 min)

Dokument americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeech a v korridě). Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde uveřejněna. (gjjm)

Loom777

Konečně film, který otevírá oči. A ukazuje, jak nestoudně se chováme k planetě, která nikdy nebyla "naše". Veganská sekaná mi po tom chutnala ještě lépe, než předtím. Jasně, spousta lidí bude mít námitky vůči naprosté brutálnosti snímku. Ale tohle neni dokument od BBC a ani se to tak netváří. Tohle je sonda, kam až jsme došli. "V mládí jsem se zřekl jezení masa a přijde den, že lidé mně podobní se budou na zabíjení zvířat dívat tak, jako se dnes dívají na zabíjení lidí." Leonaro Da Vinci ()

huhulalka

Dokument poutavý, právě díky zobrazeným ,,nejhorším,, způsobem zacházení s přírodou zanechá v každém na nějakou dobu dojem, pokud hledáte greenpeace film kde Vám naservírují brutální zacházení se zvířaty a hned i seznam řešení, tak se na to nedívejte, tohle ukáže jen to ošklivé. A tak to má být, žádné růžové brýle, jen do nás! ()

milanko8

Tohle a spoustu dalších dokumentů (Zeitgeist, Zeitgeist - Addendum, The End Of America) by se mělo promítat na středních a vysokých školách - a možná že i povinně - ať si udělá obrázek každej sám. Problém těchto dokumentů je, že je skoro nikdo nezná, nikdo o nich neví, někdo o ně ani nemá zájem - nechtějí znát pravdu, protože tuší, že je to zlé, hodně zlé a oni by na to neměli žaludek; jiní si zas řeknou - nojo, ale já s tím stejně nic neudělám atd atd. Malá "popularita" je zřejmá z počtu hodnocení zde na. ()

maty-maty

Některé záběry tam jsou víc jak 20 let staré, zajímalo by mě jak to je teď, jestli se to změnilo, nebo je to stále stejné, doufám jen že né horší. Nejhorší nemoc na planetě Zemi je ČLOVĚK. ()

kobras5

Každý, kdo si přečetl obsah zde na čsfd, věděl, do čeho jde při puštění tohoto dokumentu. Každopádně je pár věcí, se kterými nemohu souhlasit. Jakožto člověk z malého města, kde bylo poměrně hodně lidí, kteří chovali různé farmářské zvířata, jsem trochu odolnější vůči tomuto tématu. Ve filmu několikrát upozornili na to, že kdybychom si dotyčné zvíře sami museli zabít, stali by se z nás vegetariáni - sami se přiznejte, kdo si na Vánoce sám zabíjí kapra? Kdo z Vás někdy jedl domácího králíka, kterého si sám zabil? Najde se tu spousta takových. Já osobně se bez masa dokáži obejít třeba několik týdnů, ale úplně přestat jíst maso nevidím reálně. Člověk je něčemu naučen, takže není možné, aby se ze dne na den tomuto návyku odnaučil. Jediné, co můžeme udělat je omezení se, aby se nemuselo zabíjet tolik zvířat pro tuto potřebu, bohužel by se zvířata stejně zabíjela, ať už pro tu zmíněnou "zábavu". Každopádně bych zvedl tresty za zabití zvířete pouze pro zábavu. 80% (viděno na DVD anglicky). ()

maxcold

K čertu s tímhle dokumentem. Už takhle si člověk myslí, že jsme v prdeli a teď o tom už je dokonce i důkaz. Tento dokument jsem viděl před půl rokem poprvé. Od té doby nejím maso a stydím se za to, že jsem člověk (teda, když si na to vzpomenu). Jo, celý jsem ho probrečel a byl jsem fakt hodně vyplesklej. Nemám sílu pustit si ho znovu. Znovu se podívat do tváře krutosti lidstva. ()

tehAne5ta

...flippere, jestli jsi nepochopil tak jednoduché poselství, tak bych s tím někam zašla...bude mi ctí tak gigantickému ______ napsat doporučující dopis...k věci, snímek krásně poukazuje na to, jak je se zvířaty v naší supermoderní digitální společnosti nakládáno...ano, on je opravdu někdo schopen naložit krávu do oleje a kadáver pak posype bylinkami...dokument ovšem nezvládnou všichni tyranosauři a lovci od přirození shlédnout z prostého důvodu - ono jim to nedělá dobře...a když už tedy zírání na své vlastní pokrytectví vydrží až do hořkého konce, zaslechnete větu "však já žeru mrtvoly z biochovů, tam se maj ty zvýřata v pohoďéé" vyřčenou s ledovým klidem a zaťatým svěračem...liché argumenty masofetek se nikdy nezmění a blbec zůstane blbcem, pravda?... ()

Kytarka

Dokument, který si na nic nehraje, neplýtvá statistikami a prázdnými řečmi, ale jde rovnou k věci. Na jatka, do cirkusů, laboratoří, arén i útulků. Všude tam nám ukazuje, jak zhovadilé je lidské myšlení, ta malost, která si žádá poslušnost od všech ostatních pozemšťanů. Trpte, vy děvky, my chceme jíst, bavit se, jíst nezávadné léky a chodit teple oblečení. Větší část filmu jsem měla hlavu v dlaních a občas se mi nechtělo věřit, jaké krutosti jsou lidé schopni... Vůči tvorům, kteří chodí po stejné zemi jako my (tedy, pokud nejsou zavřeni v klecích, že). Vůči vnímavým bytostem, které cítí bolest stejně, jako my. "Ze všech bytostí, které obývají zemi, je člověk tím nejohavnějším." ()

Eywa11

Brutálny citový biják a megalomanská agitácia (a moje konvertovanie na vegetariána) v jednom. Je pravda, že veľmi veľa vecí tu je generalizovaných a všade to takto nechodí. Na druhej strane sa zamýšľam nad tým, že ľudom treba proste strčiť "kudlu do riti" a vyšokovať ich presne takýmito zábermi natoľko, že sa možno začnú zamýšľať nad tým ako úplne zbytočne kruto sa zaobchádza s ostatnými obyvateľmi našej Zeme. ()

vodkasesemte odpad!

Výkřiky zvířat na jatkách či v laboratoři nemají budit neopodstatněný soucit křestanu víc než zvučení rozžhaveného kovu pod údery kladiva. ()

Grim

Tak nad touto témou sa vždy len pousmejem. Každý pri pohľade na takéto zábery prenesie popod nos niečo v tom zmysle že chúdatká zvieratá a ako môžu byť ľudia takí krutí. A? Zmení sa niečo? Povedali ste že je to hrozné...to je všetko...a myslíte že ste urobili dosť? Možno ma teraz väčšina odsúdi, že som toto konanie neodsúdil...nie...veď sa tým nič nezmení....ale naspäť k filmu...režisér si vybral vďačnú tému, ktorou zahral drvivej väčšine na city a aj takému chladnému človeku ako som ja sa pri pohľade na niektoré zábery v bruchu obracala večera...po dopozeraní som nad tým ešte pár minút rozmýšľal...a to je asi tak všetko čo sa týka mojich dojmov z filmu. ()

nefersobek

Padlo tu několik námitek, že dokument nenabízí řešení problematiky nehumánního zacházení se zvířaty... já mám pocit, že v dokumentu lehce slovně zaznělo jakési řešení....a i kdyby ho tam někdo nepostřehl, nabízí se snad samo, ...když člověk přihlíží utrpení a bolesti, která jsou působeny jaksi navíc a ne nezbytně nutně, napadne ho přeci samotného, že řešením by mohla být hlavně změna lidského přístupu a myšlení, a to platí ve všech oblastech lidské činnosti spojené s přírodou obecně. Spousta věcí samozřejmě souvisí s financemi, některé prostředky usmrcování jsou levnější než jiné...ale v dokumentu bylo hlavně vidět, že někteří lidé pracující se smrtí a praktikami způsobujícími bolest zvířat si to bud sadisticky užívají, nebo už jsou sami tak otupělí, že jim to ani nepřijde....Ukázky některých chovů hospodářských zvířat vypadaly dost otřesně...nevím, zda to byly zástupci většiny chovů, nebo jen nejhorší výjimky, ale v české republice by asi neuspěli...pokud by do takového prostředí s nevhodnými podmínkami (kanibalismus prasat v důsledku podvýživy např.)přišla kontrola, tak majitel končí minimálně s pokutou, nejlépe ve vězení, jako se to nedávno stalo i v mediálně prezentovaném případu nejmenovaného chovatele prasat..... Shrnutí - zlo ventilované záměrnou krutostí a vědomým týráním je zakořeněno v člověku a je jen otázkou jednotlivých jedinců, jak se s ním vypořádá...bud mu bude nečinně přihlížet, nebo se mu vyhýbat, nebo ho sám páchat....případně se ho pokusí minimalizovat ()

Hnillard

brutalita najhrubšieha zrna...film pri ktorom sa neraz chytáte za hlavu a neveríte, že to sa to fakt deje...neraz som sa neudržal aj sĺz...nejdem tu popisovať všetky jatky a zvrátenosti ale to zviera stiahnuté z kože ktoré ešte žilo a pozeralo sa do kamery ma donútilo hanbiť sa, že patrím medzi ľudí, medzi konzumentov...ale čo zmôže jedinec ??...fakt maximálne to vegánstvo a ignorácia výrobkov z kože..aj tým asi pomôže tým úbohým zvieratám prd, je to iba pre jeho pocit, že sa na tom zverstve nepodieľa..a laboratórne a vojenské testy obyčajný človek už dupľom neovplyvní.....raz sa nám toto všetko vypomstí..verím tomu....ťažko stráviteľný dokument...ťažko stráviteľný obraz našej doby...a vraj sme inteligentné bytosti ??...haha.. ()

Hans07

Dle mého je to nepovedený dokument, který akorát ukazuje brutalitu sadistických prasat s IQ pod 60. To samé by se dalo natočit se záběry lidské rasy, jak se chováme sami k sobě (např. týrání, znásilňování apod.). Jde pouze o jednotlivce a o to, jak se bude každý z nás chovat. Dalo se vše prezentovat zcela jinak než neustálými ukázkami neskutečné brutality a možná by to zapůsobilo daleko lépe. Stejně si to ti, co se takto chovají, nepustí. ()

gpx

Je to brutální, místy nechutné. Ale takový život bohužel někdy je. Film nám ukazuje "zvěrstva", která lidé páchají, přičemž ve vzduchu zůstává viset otázka: "Co s tím?". Já to tedy nevím. A autoři evidentně také ne. Už jsme zašli příliš daleko, není cesty zpět, proto nezbývá než se s tím nějak vnitřně vyrovnat. ()

Desmi

Záběry jsou to hrozný, ale ty kecy okolo toho se jim minimálně vyrovnají. Zkritizovat kruté zabíjení zvířat chovaných k potravě je jedna věc, ukázat alternativu věc druhá. Před rokem bylo nádherně vidět, jak soucitní vlastně jsme. Když politici odsouhlasili, že slepice musí mít větší klece a cena vajec se najednou zdvojnásobila, to bylo keců a kritozování ze všech stran.. Situace je asi taková, že buď budeme dál plenit přírodu, nebo začnem regulovat počet obyvatel.. Osobně jsem spíš pro to druhé, poněvadž člověk neničí přírodu jen lovem, ale také těžbou, že.. O tom jindy. Nechci nijak snižovat utrpení zvířat na záběrech, protože to je do očí bijcí, ale jak z toho ven? To dokument bohužel neukazuje.. ()

tucnakova

Jak si udělat pěknej den ? Voháknout se, kožený botky, kabelka, bunda, kožešinovej límec. Vyrazit s celou rodinou do Zoo, odpo pak do cirkusu a večer ještě na delfíny ( osvědčená terapie láskou ). Zdlábnout ke svačince buřtík, k obědu svíčkovou za šedesát a k večeři si dopřát parádní steak z mladýho bejčka za stovečku. Během toho všeho pojmout ten skvělej nápad dětem pořídit k vánocům aspoň pejska - když máme takhle kladnej vztah ke zvířatům - štěně z nedaleký velký chovný stanice ( z útulku rozhodně ne - to je ekl, do sekáče bych nevlezla ). No, a pak ještě stihnout nakoupit v supermarketu novou kosmetiku z tý pěkný reklamy, jak v ní Jenifer vypadá tak báječně, že i Jana Smutná zírá. A taky kuře a šunku a kus vepřovýho ( na zítra )... Je to k posrání - a v lekárně rychlý pilule proti nadmutí ... Tahle agitka je povinná ! ()

Vajnlich

Tak zaprvé: to, že se chováme ke zvířatům hnusně je určitě špatný. To, že se v rozvojovích zemích chovají ještě hůř k dětem a ženám je podle mě o dost horší. Tady parta veganů natočila tendeční dokument, aby všechny šokovala. Pokud by tento dokument točil někdo dneska (většina záběrů je z 96 což je před skoro 20 lety) tak by to vypadalo úplně jinak. Nevím jak vy, ale já byl na exkurzi na jatkách a když jsme odcházeli všichni jsme dostali vuřta na cestu a byl moc dobrej. Za druhé: pokud byste byli na pustém ostrově a měli hlad nikdo mi nevymluví, že byste zařízli i svýho domácího mazlížka (viz : film Přežít, kde naparcovali i svoje kamarády) a né jak říká dokument, že všichni bysme byli vegetariáni pokud bysme měli sami zvířata zabíjet. Za třetí: jen vyspělá společnot (pokud se jí tak může říkat) je zviklá na balíčky masa, ale ještě naše babičky měli zabijačky a nikomu to nepřošlo divný. Dokonce i v dnešní době je spousta lidí kteří pěstují a zabíjejí zvířata na maso. Není na tom vůbec nic divného (viz: Hrnečku vař: Jamie Oliver v Itálii) Závěrem tedy: Ano je špatné týrat zvířata, ale pokud se budeme bavit o zabíjení zvířat pro maso to už je úplněnjiná věc. A pokud si pustíte na tv paprika zeptejte se řezníka "http://www.tvpaprika.cz/Programmes/A/ask_the_butcher" dost se Vám uleví. ()