John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

KucC

Na toto se člověk musí podívat minimálně dvakrát, aby tomu přišel pořádně na kloub. Je to dost vyfešákovaný snímek, kterému toho k dokonalosti opravdu moc nechybí. Pro mě jediným pořádným mínusem je závěr a Satan, ten týpek v tom filmu podle mě nemá co dělat. ()

helrohir

Skvelý Keanu Reeves, krásna Rachel Weisz, dosť dobré triky a parádny príbeh robia z tohto nenápadného comixového filmového spracovania naozaj pozoruhodný film. Aj keď je to typická comixovka, mal som pocit, že autori do filmu zapracovali niečo viac, než sa na prvý pohľad zdá. Film je kombináciou akcie, ale aj určitého morálneho posolstva spojeného s náboženskými otázkami. Tento film ale rozhodne potrebuje viac než len jedno zhliadnutie, lebo len tak sa dá naplno vychutnať. ()

anyonecek

Dané téma moc nemusím, ale tohle bylo vynikající zpracování. Keanu Reeves spolu s Rachel Weisz velice přesvědčivě zahrály své role. Rozhodně fantasy thriller na který se člověk může podívat i víckrát a stále ho neomrzí. ()

Wooke

Vážne hustý film a tá atmosféra ma držala v napätí do úplného konca. Taktiež herecké obsadenie sa mi páčilo a Reeves to proste vie. Je drsný, štýlový a nekompromisný. Ako celý tento film. Myslím, že sa k sebe výborne hodili. ()

Vocoun

Srdeční záležitost. ANi nevím, kolikrát jsem to viděl a ani nemůžu přesně popsat, proč se mi to tak líbí. :) Každopádně je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů a všechno si v něm sedlo :) Keanu tentokrát absolutně skvělý, výtečná atmosféra, hlášky, závěr, skvělý ďábel Peter Stormare :) Za mě jasných 5 hvězd, 85% ()

Romeroo

Ach ( zklamaně ), tolik omáčky kolem a podle mě zbytečně, tolik cool žvanění a blábolů, než se jde na věc. Akční a triková stránka v pořádku. Konec zklamal, stejně jako celý film. ()

Brano

Keby film zostal po celú tu dobu pri tej temnej atmosfére, tak by to malo väčšie kúzlo. Prvá polovica výborná, až pokým sa to nezvrhlo na nezmyselnú strieľačku s démonmi. Trocha lepší scenár by to tiež chcelo. S jediným čo som bol nadmieru spokojný, bolo herecké obsadenie. Reeves, Weisz a tiež aj Lucifer Stormare milo prekvapili. Akurát Swinton v úlohe Gabriela sa mi tam veľmi nehodila. ()

Guran

Keanu je dobrý herec, ale který má slabiny ve vybírání rolí. Film "Constantine" je debilotina. Děj nezaujme a když už uvidíte o co ve filmu jde, budete si říkat, proč radši nenatočili další díl Vymýtače ďábla? Keanu díky své slabině slábne celý. Snímek nabitý skvělým hereckým obsazením se vyvinul v totální kolaps a průser, který jsem ani nedokoukal. ()

Berty00

Že je Constantine podľa komixovej predlohy som sa dozvedel až tuna a bolo to veľmi zaujímavé zistenie...A film bol nepochybne skvelý,najmä ma potešil parádny castin,ani by som si nevedel predstaviť v hlavnej úlohe niekoho iného než je Keanu Reeves....A dosť charismatický Lucifer v podaní Petera Stormareho ma dostal ...:) ()

Stanix

V pořadí již druhý "vídeňský řízek" jež jsem dostal naservírován od Františka Lórence, předtím to byl Vilda Smis s "Jeho Legendou" a teďko Ríívs s Konstantínem. Ačkoli se to nezdá, filmy jsou si v lecčem podobné. Totiž nakrknutý, životem deprimovaný xicht v pozadí hustě temné atmosféry a to já prostě můžu. Nesčetněkrát vizualizované pekelné démony se v tomhle snímku podařilo ztvárnit na výbornou, plus velmi originálně pojatý obraz pekla samotného. Děj věrně opisuje stylizaci komixu pro dospělé a je poutavý od začátku do konce. Dávám palec nahoru a jdu si napustit vanu, chci se tam totiž mrknout, člověk nikdy neví co ho čeká... ()

Daertelon

Méně nároční diváci jistě tento snímek ocení, mně ale zůstávají snítky jeho negativ v zubech, tak se v tom trochu budu pižlat. Moc dobře chápu, proč má od uživatelů ČSFD svých osmdesát procent. Je to zapříčiněno vlastnostmi v aktuální kinematografii nezbytné pro spokojenost veřejnosti - dobré vizuální efekty a hovorová, místy až vulgární mluva. To je klíč k úspěchu filmu, jak jsme se přesvědčili u Deadpoola a Apocalypse. Ovšem, nerad bych odbočoval. Po estetické stránce je Constantine jen těžko dosažitelnou příčkou ve svém žánru. Protikladem je naprosto nezajímavá a unylá hudební stránka filmu, která onu vizuální nedokresluje, ale shazuje. Z hlediska scenáristiky je ten film naprostý odpad. Neuběhne ani deset minut, už se přesvědčíme, že Constantine chrlí jedno dějové klišé za druhým, ale nenechá nás ani vychladnout a začne to vršit dialogickými fauly, jako jsou naprosto bezprecedentní jazyk a vyhrocené charaktery. Snímek nám ve dvou hodinách servíruje to, co bychom v jiných filmech mohli mít po šedesáti, ne-li třiceti minutách. Je nudný, táhlý a nedokáže upoutat pozornost. Přes to všechno oceňuji hereckou dokonalost Tildy Swinton a Keanu Reevese a snahu o hereckou dokonalost Rachel Weisz. Za mě 36%. ()

mrclTV

Čo som to práve pozeral? Nemám náladu na film podľa komiksu so zlým storytellingom, kde od začiatku do konca len čumím a nechápem...pred pozretím som si myslel, že tento film by sa mi mohol páčiť, ale opak bol pravdou. Od odpadu Constantine zachránil iba vtip s ukázaním cesty ("Point me in the right direction" - dvere) a bullet time. ()

Nathaniell

Křesťanský kecy, kydy o dobru a zlu... Odmyslete si to a zbude vám temný příběh se zapšklým exorcistou, kterého nehraje nikdo menší než Keanu Reeves. Efekty jsou bombastické, hlavním i vedlejším rolím věříte i dva nosy mezi ušima, ale hlavně.. SPOILERY: Ďábel je strašnej sympaťák. Nenapadlo by mě, že v takovémto filmu může být právě nejvyšší (nebo nejnižší??) představitel zla interpretován zrovna takhle: Peter Stormare předvedl něco neuvěřitelného. Jeho postava byla neočekávatelná a napravila spoustu chyb na kráse. Za něho zvedám z plánovaných 3 na 4*. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)