John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Špinič

Hanba mi, že som dal prvýkrát tomuto film len 3*, asi som pozeral vtedy úplne iný film, je to veeeľmi dobrééé, je to tak na 4a pol* , v podstate až na niektoré trošku nudné dialógy to nemalo chybu ()

oceanic6

Chcete najcynickejšieho komiksového hrdinu na svete?? Zoznámte sa , John Constantine! Keanu Reeves vo svojej najlepšej úlohe (viem že hral aj v Matrixe ale to na tom nič nemení =) Temný komiks zostal temným, Constantine hláškuje čo to dá a Francis Lawrence nám ponúka vizuálne tak atraktívny film že mu proste nie je možné odolať. Nečakajte ale žiadnu hyperakčnú bombu. V zmysle komiksu ide o mystery detektívku s hviezdnym obsadením, okrem Reevesa aj Rachel Weisz z Múmie, Shia LaBeouf z Transformers či Peter "Abruzzi" Stormare z Prison Breaku. Ked zoberieme na kopu všetky filmy natočené podla komiksov na jednej strane a Constantina na druhej , zistíme že Constantine je už dávno v cieli kým ostatní hrdinovia bežia ešte len prvé kolo... ()

jcall2bad

Constantine má u mě významné plus díky tomu, že jsem od tohoto snímku vlastně čekal ryze běčkovou řezbu s démony dobrou na jedno podívání. Tím spíše jsem pak byl překvapen, jak napjatým mě dokázal v kině udržet! Škoda jen té občasné nudy a hodně natahovaného závěru. Pokec s ďáblíkem je super, ale byl by ještě lepší být trochu kratší. ()

drozd

Další zdařilý zfilmovaný komix. Závěrečné scény setkání Johna a Lu (Peter Stormare - Fargo, Útěk z vězení) jsou naprosto unikátní. Mimochodem: John Constantine se poprvé objevil v červnu 1985 v komixu Saga of the Swamp Thing a Původně se měl jmenovat Hellraiser, ale název byl zavržen vzhledem ke stejnojmennému filmu. ()

red.rhino

5***** tomuhle bijáku, kromě skvělého příběhu zaručil Peter Stormare. Neoddiskuvatelně nejďábelštější ďábel jakého jsem poznal! A proto si jdu hned zapálit! :o)) ()

Koffe

Velmi povedená adaptace. Plná dobrých triků s výborným hereckým ansáblem v čele s zahořklým vymýtačem Johnem Constantimen alias Keanu Reevesem, který pije, kouří jako fabrika a myslí jen na sebe. Lucifer je v podání Petera Stormara skutečně charizmaticky ďábelský. ()

Africanus1

Tyhle filmy na téma boje dobra se zlem jsou pořád na jedno brdo. I Constantine mě nechal naprosto chladným. Nevyvážený, do poloviny docela slušný, pak ale pak mu zcela došel dech. Jediné co mi možná utkví v paměti i po delší době, je docela dobré zpodobnění pekla. ()

Llaney

Že Keanu umí být frajer dokázal už v Matrixu a tady slovo cool posunul o level výš. K tomu černý humor, výborná Rachel Weisz a Tilda Swinton a o hvězdičkách nelze diskutovat. ()

P@\/EL

Povedený film, který kloubí řadu rozličných žánrů do jednotného celku. Především mě nadchnuly vizuální efekty a jiné filmové triky, na kterých si tvůrci dali opravdu záležet. Díky jim i obyčejná akční scéna dokázala vyniknout. Rovněž zvolená tématiky, která se dotýka exorcismu, démonů, nebe a pekla, je velmi zajímavá a pořádně děsivá. Trochu mě ovšem zklamal děj, který byl spíše průměrný, přesto se ale filmu nedá upřít slušné vyvrcholení děje. ()

Margay

Většinou nemám ráda filmy s křesťanstvím v halvní roli. Samé bůh sem bůh tam, ďáblové, ač silnější než všichni hrdinové dohromady, to vždy nakonec projedou a milý ubohý chudák hrdina se šťastně dostane do nebe. A Constantine není vyjímkou. Jenže. Keanu Reeves a Tilda Swinton jsou prostě Herci a ostatní se rozhodně nenechávají zahanbovat a masky jak andělů tak démonů, které Constantine vidí, jsou slušně propracované. Ale stejně, příběh je stále ten samý, jako v těch stovkách ostatních filmů s křesťanským motivem. ()

Esquirol

I přestože si během celého filmu můžete říkat, že je tenhle film jen pouhopouhá vykrádačka klasik o vymýtání, děj vás prostě strhne. Protože, ač tématika může být víceméně stejná, tak příběh zaběhne do takových zákoutí, které si možná ani neumíte představit. Výborná kamera i vizualizace na tom mají většinový podíl. Samozřejmně společně s Keeanu Reevsem a Rachel Weisz, kterým neméně obratně sekundují další více či méně známý herci, např. vycházející hvězda Shia La Beouf. ()

max cady

Peter Stormare tu mel malou rolicku,ale za tu dobu me presvedcil ze je Lucifer,zatimco Keanu by si musel nabarvit hlavu na bilo,abych mu aspon trochu uveril ()

Tomulka

K hereckým výkonům nemám žádnou připomínku hlavně podání Gabriela se Tildě Swinton hodně povedlo. Efekty ve filmu také dobré, ale ten děj mi přišel takový uspěchaný. Keanu nedostal dost velký prostor na zahraní povahy Constantina je to takové rychle, rychle ať už se dostanem k hlavnímu hajzlovi ať už je finále a pak ten konec je dosti slabý jako toho satana mohli provést lépe. Sklamání bylo celkem na místě možná způsobené až příliž velkým očekáváním z mé strany. Na kouknutí odpoledne při nedostatečnosti lepších filmů - se film dá doporučit. ()

killa black

Nic moc. Něco jako okultní krimi s trochou fantasy situovaná do dnešního světa. To samo o sobě zní velmi slibně, ale film tak nepůsobí. Je to tak nějak poslepované a i když závěr se mi líbil, tak film jako celek mě nedostal. Herci nic moc, triky občas dobrý (návštěva pekla) a něco tomu chybělo. ()

skunkos

Velmi neuvěřitelně energicky pojatý snímek se vkusným "zobrazením" čehosi duchovního - andělé, démoni a další nebesky (potažmo pekelný) balast zde hraje prim. Když vše doplní tradičně přesná Rachel a tuctový Keanu tak tu máme pěkně navařený guláš se skvělými pekelnými flashbacky a několika hrůzostrašnými scénami. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)