John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

agent_R.M.

Byť Constantine je v komiksové sérii blonďák , tak tenhle brunet také nedělá ostudu. Jako celek spíše slabší, ale ten závěr je prostě pecka ...jinak hudba, zápletka,motivace apod. sem tam slabší ale stejně to stojí za to vidět! ()

SNCIS

"Johne, jak jsi mohl tohle udělat, když jsi věděl, že mi to auto nepatří?" - "Řekl jsem ti, že máš odjet." - "To máš pravdu, Johne, tos mi řekl. Ale kdybys mi taky řekl, že z okna vyhodíš tunový zrcadlo s nasraným démonem, odjel bych s tím trochu dál." Nebe,peklo,ráj... Příběh je snadno srozumitelný, což není vyloženě špatně. Jen škoda, že to není po celou stopáž temný film. Některé pasáže mě docela vadily, především pohled na karmu či chvilky s Gabrielem. Vizuální stránka filmu je skvělá. Keanu Reeves perlí oduševnělé hlášky a jeho vystupování zde je C()()L. Postava má díky němu velké charisma, takže udrží vaši pozornosti. Neopomenu ani Rachel Weisz, která film svou přítomností zkrášluje. Na plný počet to není, ale 4 hvězdy si to zaslouží. - 70%. ()

MATTcz

Ti co mě znají tak jistě ví, že miluju horory. Ale co se týče superhrdinů tak jsem velmi skeptický k tomuto tématu, a raději se mu vždy s obloukem vyhnu. Avšak Constantine není úplně tak superhrdina, jako spíš obyčejný týpek co se chce dostat do nebe. A když jsem našel tento snímek, tak jsem si řekl že by to nemuselo být špatný, a taky že nebylo. Správná pekelná řezačka která nemá obdoby, a ještě do toho jsem zjistil že je to od DC Comics. A právě když se řekne tato společnost tak si bohužel vybavím hned ,,Suicide Squad''. Avšak jsou tu i zde snímky jako série ,,Batmana''. Ale dost o jiných filmech. Musím říct že Keanu Reeves který si v tomto filmu zahrál hlavní roli, mi přišel bezchybný do této role. Neumím si snad ani představit že by v tomto filmu hrál jiný herec. Protože by to nikdo nezahrál tak výborně jako právě Reeves. Žádné výtky k tomuto filmu nemám. A jestli jste také skeptyčtí ke komixovým hrdinům, tak u tohoto filmu ani nebudete vědět že je to od DC Comics. Mohu pouze doporučit k zhlédnutí. ()

Erufael

Velké očekávání. Nakonec se mi dostávalo lehkého pocitu, že snímek nedal ze svého námětu to maximum, co mohl. Ale největší důvod, a to bohužel, proč nemůžu dát pátou hvězdu je hlavní postava. Keanu Reeves se už objevil v tolika rolích, že v této roli jsem mu to nevěřil. A nevěřil jsem mu ani jeho chuť k cigaretám. A že postava Constantine je - zatraceně (dobrá volba slov, co?) zajímavá a zasloužila by si víc prostoru, aby se mohla plně představit. Protože tolik charismatu a důvtipu jako má tato postava mít , to nemají hlavní alfa samci všech 5 filmů, na které si vzpomenete při slovo "alfa samec" . A ta scéna stím fakáčem ... Fůha!!! Paráda. Scénář to tahá o další půlhvězdu vzhůru 4,5 hvězdy ()

Oxytocin

S Reevsem se nešlápne vedle. Cynismus mu výtečně sedí. Celkový film je skvělou podívanou, kterou si rád zopakuji. ()

Mr.Neutron

Existenciální drama o osudu, vykoupení, boží milosti, ďábelských nástrahách a zvrácenosti archanděla Gabriela, kdy lidé jsou pouhým nástrojem sázky mezi Nejvyšším nebeským a Nejvyšším pekelným. Keanu opět naprosto přesný, přesvědčivý a cool. Rachel citlivá a správně nevěřícná, ale klidně tam místo takové kočky mohli obsadit nějakou starou bábu, aby to nebyl prvoplánový útok na peněženky. Skvělé zobrazení Pekla a mnoho nosných myšlenek, takže rozhodně lepší než např. Sigmata. Poselství: 9/10 taxikářů doporučuje hasit svěcenou vodou ... ()

Salsecnew

Asi 3/4 je to poutavé, dramatické, záhadné a velice záživné, avšak ke konci to jde celkem vedle. Ten závěr je takový laciný, proto nemohu dát 5*. ()

VladoCZ

Byť mi náboženské motivy v osobním životě nejsou téměř vůbec blízké, přesto díky kultuře, kde žiju, znám odjakživa souboj mezi dobrem a zlem, nebem a peklem. Když do toho napasujete ve své době nejikoničtějšího hlavního hrdinu a pěkně polopatě začnete řešit vzpouru mimo nastavená pravidla a touhu ovládnout svět proti touze hi zachránit...dostanete srozumitelný film, plný akce, biblických mouder, pekelných hrozeb....prostě se mi to líbilo i po těch letech. ()

Sejkorka

Vím, že je to na víc, než 3*, ale jde o žánr. Hororoví ďáblové mě zkrátka moc nebaví. Je to variace na vymítače ďábla, kde v pokrytecké rovnováze úřadují "hybridi". A ty John Constantine nemá rád. Oba hlavní protagonisté jsou výborní, zvláště pak Rechel Weisz v roli dvojčat Isabelly a Angely. Ti dva se nakonec docela sblíží, takže něco jako hepyš.  Hrají:  Keanu ReevesRachel WeiszShia LaBeoufTilda Swinton, ( v zajímavé roli archanděla Gabriela, který je zde padouchem) . ()

Xpatrix

Nikdy ma nebavily filmy tohto týmu. Ale Konštantín je niečom iný, neviem či je to Keanu Reeves (nar. 1964, Libanon). Podľa môjho názoru je vo filme mierne narážok na cirkev.  Pre mňa ako človeka ktorý verí na nadprirodzené tak je tak trošku zaujímavé. Akurát ako som spomínal nerád pozerám filmy tohto týpu.  Ale pokiaľ máte radi fantasy filmy tak je to dobrý, hlavné herecké obsadenie hlavného hrdinu. ()

petopetovic

Hodně dlouho jsem tento film zazdíval slovy, jindy, dnes ne a tak dále. Přitom postavu Johna úplně miluji, konečně jsem se k tomu dostal, a ano řádně jsem si nafackoval, do háje to byla jízda. Prostě za mně jedna z nejlepších adaptací comicsu, kterou jsem viděl, teď mne mrzí že je s Keanu jen jeden díl chtěl bych více, zkrátka není co vytknout 10/10 jasných. ()

andy60

Už mám těch mysteriozních hovadin opravdu plné zuby. Nestačilo mně, že jsem se spálil s Matrixem, znovu jsem dal na zdejší hodnocení a koupil si Constantine, což mně vážně zkazilo celý večer. Nekonečně natahovaná kravina o démonech a andělech..., to prostě nejde brát vážně. Už žádné nesmysly o vymítání ďábla, o kopím osudu, o upírech, o matrixu, o nestvůrách, o cestování v čase, o zasraných komiksových předlohách atd. Od teď už jen filmy, které lze ztotožnit s realitou. ()

davidb

Tento film ma pri každom zhliadnutí prekvapí znovu a znovu...nové drobné nuansy, odkazy, súvislosti....napr. v 2022 som zistil že má potitulkovú scénu :) ()

Nellaron

Takto má vyzerať komiksový hrdina. Drsný týpek v čiernom rozgajdanom obleku, žiadne masky alebo plášte, pesimistický výraz tváre, veľa toho nepovie. Ale vie vyháňať démonov z malých dievčatiek. Keanu Reeves dal Constantinovi nezameniteľnú charizmu. Jeho úloha mu sadla možno ešte viac, ako Neovi v Matrixe. Peter Stormare ako satan vo svojej malej, ale významnej úlohe exceloval. Jednoznačná 5* záležitosť. ()

Martin0392

Constantine se mi začal nelíbit již od začátku, bohužel mě film nezaujal ani po zhlédnutí. Film má za mě několik nedostatků, celková atmosféra dost kolísá, celkový nepoměr „kecacích“ scén ku záživnějším scénám. Film někdy dost kolísá v dialogu, ale většina scénáře mi až tak nevadí. Režie mě hodně zaujala, kamera i střih byly propracované. Hudba taktéž neurazila. Keanu Reeves a Rachel Weisz odvedli skvělou práci a tvoří skvělé filmové duo. 3/5 ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)