Sladká vůně úspěchu je o médiích a jejich vlivu. O té špíně, která se ani zbla nezakládá na pravdě a dokáže ničit životy jiných. Zároveň však ukazuje, že každá mince má dvě strany. Bohužel, ve skutečném světě na ty kurvy z bulvárních plátků málokdy dojde. Burt Lancaster a Tony Curtis vám z tohoto filmu utkví nutně jako záporáci. Vskutku velmi dobrý noir se skvostným závěrem. A na čsfd podceněný, těch 76% je fakt málo!(7.7.2009)

Famózní Burt Lancaster a ještě famóznější Tony Curtis v ulicích New Yorku jako novinář a jeho tiskový agent. Sladká vůně úspěchu jako mé první setkání s filmem noir šedesátých let dvacátého století. Spousta vynikajících dialogů, při kterých se může jít zahrabat většina dnešních úznávaných děl. Oba herci se do svých rolí ponořili s neuvěřitelnou lehkostí a jakoby to ani nebyli herci. Jejich pohledy a postoje jsou uvěřitelnější než slepota Bryce Dallas Howardové ve Vesnici. Tohle je jeden z těch filmů, které by větší filmový fanoušek měl vidět, nemluvě o filmových fajnšmekrech. Jeden z filmů, který si zaslouží šestihvězdičkové hodnocení.(29.10.2006)

Vcelku zajímavá "noirovka", která však až příliš často střídá tempo na to, aby udržela diváka na hodinu a půl v pozoru. Hned na úvod tu máme příšerně velký chaos. Divák se se ještě neseznámí s postavami a je ihned vržen do dalšího dění, díky čemuž je vyloučen nějaký velký zážitek. Klady tu však jsou. Lancaster a Curtis tu hrají možná nejzápornější postavy ve své kariéře a atmosféra nočního New Yorku je (i přesto, že má díry) fantastická. Vynikající závěr je možná trochu natahován, ale s přibývajícími minutami přibývá na napětí a kompenzuje tak ty chaotické pasáže. Lepší průměr.(15.11.2011)

Klasicky naservírovaný film-noir s perfektne nasvietenými scénami a nasiaknutý temnou atmosférou morálneho bahna novinárskeho sveta, resp. skôr podsvetia. Zo všetkého najviac sa mi páčili cynické dialógy medzi hlavnými postavami, ktoré mali iba jediný cieľ - osobný prospech nehľadiac na prostriedky. Tiež som bol hypnotizovaný zjavom B. Lancastera, teda to bol ale chlapisko, kdekoľvek sa zjavil tam pútal všetku moju pozornosť. Tony Curtis pri ňom vyzeral len ako taká neodbytná, otravná blcha, čo sa ale do kontextu deja náramne hodilo. Samotná dejová linka ma moc neoslovila, miestami som sa nudil. Našťastie vzhľadom na už spomenuté klady o príbeh tu ani tak nešlo, v tomto prípade mi ku spokojnosti úplne stačilo poddať sa fascinácii obrazu, atmosféry a zjavu B. Lancastera. 80/100(22.5.2016)

Výborný a myšlienkovo bohužiaľ veľmi nadčasový film. Duo Lancaster - Curtis je úplne super, rovnako ako vizuálna stránka. Skvelé ústredné postavy, ktoré v skutočnosti nechcem v osobnom živote poznať ale fascinovalo ma ich sledovať. Škoda, že príbeh a zápletka okolo nich nebola trochu zaujímavejšia.(15.3.2016)

• - Film byl natočený černobíle, ale později vznikla jeho kolorovaná verze. (sator)

• - J. J. Hunsecker (Burt Lancaster) byl zařazen Americkou filmovou institucí AFI v žěbríčku nejzápornějších postav v dějinách americké kinematografie na 35. příčku. (TheDude)

• - Roli Steva Dallase měl hrát původně Robert Vaughn, ale místo toho narukoval do armády. (Kulmon)