Dokáže mladý středoškolák John Cusack obhájit svou lásku k mimořádně šikovné a ambiciózní spolužačce, která chce odejít studovat na prestižní univerzitu v zámoří? Diane Courtová a Lloyd Dobler právě končí střední školu. Dianin rozvedený otec James chce, aby jeho mimořádně inteligentní, ambiciózní a šikovná dcera studovala na prestižní univerzitě ve Velké Británii. Proto se mu nelíbí, že Diane začala chodit s Lloydem, který se mu nezdá pro jeho dceru dost dobrý. Lloyd je sice dobrý sportovec, ale nemá žádné ambice. Aspoň zpočátku. Když však jde o srdce milované dívky, je schopný udělat cokoliv, aby dokázal, že není žádné béčko. (oficiální text distributora)

Vxxx

"I gave her my heart, she gave me a pen..." Úžasné romantické drama, u kterého nemůžu věřit, že mi trvalo tak dlouho, se na něj podívat. Velice milý, pádný a upřímný film, kde záleží na místě v životě a kde velká romantická gesta neznamenají nic. 4* ()

MissJ

Nečekaně milá, vtipná a inteligentní oddechovka se skvěle napsanými charaktery a výbornou hudbou (In Your Eyes od Petera Gabriela je nádherná). V budoucnu se na to ráda podívám znovu. Sympatický film. ()

nirvanafan

Film, který vyšumí z hlavy velmi rychle. Sympatické ovšem je prohození tradičních genderových rolí. Ambiciózní na úspěch zaměřená dívka a chlapec, který najde své štěstí v tom, že se mu podaří získat dívku svých snů a nic víc nepotřebuje. Stereotypy naruby tu fungují opravdu dobře. ()

GodComplex

Az budete chtit ziskat zpet svou lasku, staci si v plasti pro uchyly stoupnout s kazetakem pod jeji okno a pustit Petera Gabriela - In Your Eyes. 4/10 ()

harfuska

Romantika jak sa patrí! Krásne im to fungovalo, bola z nich cítiť zamilovanosť a mne sa z nich prebudili motýlky v brušku. Okrem toho, že bol Cusack zase neodolateľný, bol aj celkom zábavný, takže som sa s ním vôbec nenudila. Potešil aj sympoš Mahoney, ktorého si tiež vždy rada pozriem. ()

kaylin

Romantické filmy jsou v poslední době celkem průser, ale Cameron Crowe má něco do sebe pořád - většinou - a očividně toho měl do sebe dost i na začátku kariéry. Krásný film, který se nutně nesnaží o sentiment za každou cenu, ale je zábavný a má skvělé herecké výkony, kdy dnes byste neřekli, že John Cusack byl něčeho podobného schopný. ()

Martin741

Jo, bolo vidno ze Kameron Krou je talentovany reziser, rezisersky je to na urovni, mlady John Cusack zase hraje chlapca, ktory chce ziskat zaludok svojej milovanej, teda pardon, srdce svojej milovanej. Dost som veril aj v tu fyziku, co vznikla medzi chlapom a dievcatom, teda zase pardon, veril som v chemiu, ktora medzi nimi prebehla. Film skor pre maturantov a pre stredoskolsku mladez, chytilo ma vsak to, ze laska nabutrala plany mladej studentke : 71 % ()

sulimo

Velice dobře koukatelná romantika, neni sice nijak světoborná, ale splňuje všechny parametry, která by měl romantický film mít, a hlavně všechny pocity, které to ve Vás vyvolá....mě se to nadmíru líbilo, a časem si to určitě zase pustím. ()

pufina

Má to své kouzlo, několik scén je vynikajících, ale.. pro mě je to zlatý průměr, co nenabízí nic extra.. ()

Fancipal

Prvotina Camerona Crowa není jeho nejlepším dílem, ale z mého pohledu rozhodně nejcennějším. Vždycky je zajímavé sledovat, jakým způsobem žila a přemýšlela generace před Vámi. Crowe servíruje nezapomenutelnou výpověď své doby. Žánr komedie pro dospívající má hrstku nadčasových filmů. Řekni cokoliv je jedním z nich. Jednoduše proto, že má co říci a činí tak upřímným, inteligentním a nestrojeným způsobem, což je v kontrastu s velkou částí dnešních snímků určených pro mládež, kde slyšíte slova, ale ve skutečnosti Vám jenom zvoní v uších. ()

Bane_Boss

Od chvíle co jsem viděl tento fajnový kus, uběhly už nějaké dva týdny a stále mi to leží v hlavě(stejně tak song od Pecy Gabriela), takže čert to vem, seru na to, něco vyjebu(napíši). Nevím jak to Camerón Crowe dokázal, ale bylo to tak kurva ....ani nevím jaké slovo říct....prostě natočené s lehkostí tětivy Legolasova luku. Život napsal sám brácho. Romance na všechny válce s epik špetkou muziky i humoru samozřejmě. A co je hlavní!!!!! - tento film mi stvořil nový životní sen. Jaký? Dobrá otázka. http://www.frenchtoastsunday.com/wp-content/uploads/2012/02/say_anything_boombox.png . K uskutečnění tohoto snu potřebuji nějaký cool RETRO boombox a dívku, které jsem dal srdce a ona mě jen propisku. Pak večer dojebu k ní před barák a pustím Peťu Gabriela na plné obrátky aaaaaaa to je vše. Až tato chvíle nadejde...držte mi palce lurvy! ()

dr.fish

Maně přemýšlím, zda byl film ve své době normálním hitem pro teenagery, nebo jestli to byl nezávislák už tehdy. Možná byl moc "cool" i na tehdejší časy. John Cusack nikdy nebyl moc středoproudař a tady rozhodně nehraje normálního týpka. Ale kdo je dnes normální- z tatíka se vyklube daňový podvodník okrádající důchodce, tak si holt holka nakonec narazí radši mladého perspektivního kickboxera. V každém případě příjemná romantika co má hlavu a patu.80% ()

Goldenhair

Zase jeden z filmů u nás neznámý, ve Státech osmdesátková klasika, která zdomácněla hlavně díky skvělému soundtracku a nezapomenutelné scéně s rádiem, kdy John Cusack pouští své milé nádhernou pecku Petera Gabriela. Moc pěkný film s chytrými dialogy. Pro mě o žďobec lepší než High Fidelity. “She's gone. She gave me a pen. I gave her my heart, she gave me a pen...“ ()

FritoleXx

,,Všechno, co děláme, nemá smysl, protože se člověk vzbudí, děla hamburgery a pak je mu najednou 70. “ John Cusack je sympaťak jako vždy. Hraje navíc postavu s docela zajímavou a nezvyklou povahou, ale to je téměř vše, co film nabídne. Romantika moc emocí nenabídne, je to navíc celkově hodně předvídatelné a do konce ještě nacpali dramatickou zápletku vycucanou z prstu. Komedie je uplně mimo, ač film působí odlehčeně, ale rozesmát nedokáže. Pokud je vám 22 a nevíte co s budoucností, jako právě hlavní hrdina, tak Crowe natočil film možná právě pro vás, ale na průměrnosti a nudě to neubere. ()

Dado

Keďže ma k tomu nabáda už i samotný názov filmu, dovolím si k nemu niečo povedať. V prvom rade vyjadrím údiv nad tým, že sa Johnovi Cusackovi podarilo aj s jeho značne obmedzeným repertoárom výrazov tváre rozbehnúť pomerne úspešnú kariéru. V tomto smere mu však neostáva nič dlžná ani jeho herecká kolegyňa a tak jediný, kto vo filme predvádza skutočne kvalitný herecký výkon, je zrejme iba John Mahoney. Možno aj tento fakt sa podpísal pod to, že celé dianie na mňa pôsobilo akýmsi nevýrazným, mdlým dojmom. Osobne ma to škrie najmä preto, že námet ako taký nie je vo svojej podstate vôbec zlý. Práve jeho zásluhou by som Povedz niečo... dokonca zaradil medzi kúsky, ktoré ma stále viac a viac presviedčajú o tom, že i tínedžerské filmy majú, aj napriek nízkym súčasným štandardom, rozhodne čo ponúknuť. (60%) ()