Dokáže mladý středoškolák John Cusack obhájit svou lásku k mimořádně šikovné a ambiciózní spolužačce, která chce odejít studovat na prestižní univerzitu v zámoří? Diane Courtová a Lloyd Dobler právě končí střední školu. Dianin rozvedený otec James chce, aby jeho mimořádně inteligentní, ambiciózní a šikovná dcera studovala na prestižní univerzitě ve Velké Británii. Proto se mu nelíbí, že Diane začala chodit s Lloydem, který se mu nezdá pro jeho dceru dost dobrý. Lloyd je sice dobrý sportovec, ale nemá žádné ambice. Aspoň zpočátku. Když však jde o srdce milované dívky, je schopný udělat cokoliv, aby dokázal, že není žádné béčko. (oficiální text distributora)

asirtes

Príjemná režijná prvotina Camerona Crowea. Nedeje sa nič zvláštne, ale pritom sa deje všetko. Život začína... ()

blackJag

Filmařská prvotina (režijní i scenáristická) Camerona Crowea, v kontextu jeho dalších prací celkem solidně určující (téma jako konfrontace lidských ambicí s realitou nebo místo určení: Seattle), přesto ještě nedoladěná a lehce naivní. Cusack si tu dal roli, jakých ještě pěknou řádku nasbíral a je vtipné, že jeho filmovou sestru ztvárnila jeho skutečná sestra Joan. Cusackova postava se ve filmu zabývá kickboxem (také vtipné, už ale nechtěným způsobem) a v jedné scéně si jeho sparring partnera zahrála pozdější krátkodobá béčková hvězdička Don 'The Dragon' Wilson (série BLOODFIST I. - VIII., svého času bodovala ještě na VHS také u nás). 60% ()

Madluska

To jsem se zas jednou nechala od čsfd pěkně napálit! Tenhle film je pro mě důkazem, že zdejší červená barva ještě zdaleka nezaručuje filmové pošušňání. Ačkoliv podmínky ke koukání byly téměř perfektní (nervozita před zkouškou, nálada na příběh s dobrým koncem, za okny děsivá bouřka atd.), Say Anything na mě nezapůsobilo... Nevím, co bylo největším průšvihem, jestli český dabing (ten většinou neshazuji, jenže tentokrát se skutečně nevydařil), dilaogy, nesympatické postavy, celý příběh... Dvě hvězdy dávám, protože jsem se dočkala konce, který byl navíc dobrý. :-) ()

Billie777

Taková láska by se v reálném životě hodila. John Cusack byl moc sympatický a roztomilý mladík a Ione Skye byla opravdu krásná. ()

Torimmer

To tak někdy je s takovými pocitovkami od autorských režisérů - většinou tomu prostě nerozumím a nemůžu se na to naladit a nudí mě to, a pak se ukáže taková scéna, jako je ta s rádiem hrajícím před oknem. Hl. postava Cusacka mi nijak nepřirostla k srdci, ale stačilo tam jen tak stát, a nechat za sebe "mluvit" hudbu, a bylo. ()

cab

Prvotina od dnes dobre znameho tvurce (Cameron Crowe) drzici se romantickych vod, kde se mladik snazi dobyt srdce sve vyvolene, ktera nepatri mezi obycejne a dostupne. Dobre za 65% ()

jasiska

Film, pri ktorom sa väčšina ženskej populácie zamilovala do Johna Cusacka. D: Nobody really thinks it will work, do they? L: No. You just described every great success story. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "I gave her my heart, she gave me a pen..."     Určite jeden z najvydarenejšich zástupcov žánru romantická komédia (prípadne dramédia), ktorý sa dostal aj do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Zápletka sa na pohľad môže javiť tuctová - ide o bežný príbeh lásky zo stredoškolského prostredia (začína sa slávnostným ukončením školy), ktorej sa do cesty stavajú rôzne prekážky (napr. odmietavý postoj rodiča). Silnou stránkou filmu je to, že ten príbeh dokáže líčiť realistickým spôsobom, takže divák nemá problém vytvoriť si k dvojici hlavných hrdinov blízky vzťah, najmä keď obaja pôsobia sympatickým dojmom. K Johnovi Cusackovi mám zvyčajne výhrady pre jeho nevýraznosť (respektíve hereckú jednovýrazovosť), táto rola mu však veľmi dobre sadla a navyše jeho postava Lloyd je taký ten správny chlapík. Diane (Ione Skye) je zase veľmi príťažlivá dievčina s prenikavou inteligenciou, čo je dosť zdrvujúca kombinácia. Zaujímavo vykreslené sú i ďalšie postavy, ako nie práve dvakrát sympatický Dianin otec (John Mahoney), hudobne nadaná Lloydova priateľka Corey (Lili Taylor), či Lloydov zlatý malý synovec Jason. A napokon, bavil ma i prítomný humor (K.O. na kickboxe, partia chalanov, čo vedia o ženách všetko).     "Man, all you gotta do is find a girl that looks just like her, nail her, and then dump her, man. Get her of your mind." ()

mysak.pitlik

První půlka je úžasná, slaďárna, ale krásná. Pak se to začalo trochu vléct a zápletka s otcem mi přišla už zbytečná. Přesto je to tak miloučké a já to dokoukala s přihlouplým úsměvem na tváři. ()

jasse

Poněkud "umluvená" romance, s brilantní větou: ..."já jí dal srdce, a ona mě pero". Příběh dvou mladých, z nichž jeden dával do vztahu víc, než ten druhý. John Cusack byl vynikající a ta zápletka s finančním podvodem Dianina otce se mi zdála docela pozoruhodná. Výborný výběr písní, což je u Crowa už pravidlem. ()

zahadum

Ach tie zlaté roky osemdesiate ... kde sa sa pominuli ? kde ste nechali tú naivitu tak krásnu a tak vzdialenú ... Výborný Cusack hrá sám seba....sympaťáka a dobráka od kosti ktorý pomúti hlavu školskej talentovanej krásky ( vzácna kombinácia hehe ) a obaja si pozmenia život ..film je stará dobrá škola teen filmov éry kedy to všetko bolo tak sladké a tak jednoducho stvárnené....zároveň však slušne a bez vulgarizmov ... ()

atmen

Vezmeme-li v potaz to, že na planetě Zemi žije přes 6,5 miliardy lidí, je úžasné, že střetneme někoho, s kým můžeme ve vzájemné zamilovanosti a pocitu, že bez sebe nedokážeme žít, proplouvat nástrahami života. Je oázou někoho takového mít a s ním třeba koukat na tento film... ()

darkreider

Aj keď mladý Cusack v baloňáku bol výborný a niektoré scény luxusné, vadili mi režijné strihy, ktoré vo väčšine prípadov prišli z čista jasna a trochu ma zaskočili. Film mi potom pripadal trochu nesúvislí. Netvrdím, že to nie je otázka vkusu a možno nálady a nabudúce už to tak možno prežívať nebudem. Lepšie tri. ()

PavelZava

Zajímavě zpracované, žádná laciná romantika. Zvláštní je, jak někteří rodiče si myslí, že potenciální partneři jejich dětí, nejsou pro jejich děti dost dobří, ale kolikrát sami nejsou bůhvíco, často horší lidi. Pokud je k dispozici jeden rodič je to celé na druhou. Otec vysvětluje dceři, jak její vztah bude pokračovat. : Ty se zapojíš do mezinárodního výzkumu a on bude mlátit někde do pytle. Byla to zvláštní romantika, takže jednu dobrou na závěr : Dala mi pero, já jí dal srdce a ona pero. ()

kersten

Veľmi milé a nežné zobrazenie dospievania, prvej lásky, štúdia a starosti s rodičmi, prvý sexuálna skúsenosť. Veľmi mi to pripomenulo moje dospievania...ako cez kopirák. Prvý sex v aute zažil asi každý. Trošku som čakala nejakú šokujúcu udalosť, ktorá poriadne zamieša karty, ale bohužiaľ, nedočkala som sa. A to mi na celom priebehu filmu trošku vadilo, chcelo to trošku nejakú zápletku. Film zaradený k 1001 filmom, ktoré musíte vidieť než zomriete. ()

stanyslaw

to co ma byti neskutecna krasavice inteligentni, je tady neco tak nesympatickeho (prvni komentar po 18 minutach 36 vterinach). p.s. pravdepodobne to bude blbe az do konce, ale to uz se nedozvim (posledni komentar v case 59:48). ()

arkie

Poslední výkřik čistokrevné teenage romantiky osmdesátých let něž se to všechno zvrhlo a začalo máchat ve spermatu filmů jako American Pie... Nejlepší dialog otec – dcera: "...no, ale pak jsem se na něj stejně vrhla. To je super, tati, že ti můžu říct cokoliv." :D ()

Psycho.R

70% - vcelku opravdový pohled do duše středoškoláka s již zlidovělou scénou, kdy Lloyd drží magič před barákem své milé + dalších několik nezapomenutelných replik. ()