Dokáže mladý středoškolák John Cusack obhájit svou lásku k mimořádně šikovné a ambiciózní spolužačce, která chce odejít studovat na prestižní univerzitu v zámoří? Diane Courtová a Lloyd Dobler právě končí střední školu. Dianin rozvedený otec James chce, aby jeho mimořádně inteligentní, ambiciózní a šikovná dcera studovala na prestižní univerzitě ve Velké Británii. Proto se mu nelíbí, že Diane začala chodit s Lloydem, který se mu nezdá pro jeho dceru dost dobrý. Lloyd je sice dobrý sportovec, ale nemá žádné ambice. Aspoň zpočátku. Když však jde o srdce milované dívky, je schopný udělat cokoliv, aby dokázal, že není žádné béčko. (oficiální text distributora)

boni

Přirozený a strašně příjemný film, který prostě musí vyloudit nějaký ten úsměv na tváři i sebevětšímu cynikovi. Výborná hudba let osmdesátých, milé herecké obsazení a důkaz, že Cameron Crowe uměl točit kvalitní filmy už od nepaměti. Navíc scénu, kdy John Cusack oblečen ve svém baloňáku à la poručík Columbo drží pod okny Ione Skye nad hlavou kazeťák a vyhrává z něj In Your Eyes od Petera Gabriela, jsem znal na několikero způsobů již mnohem dříve než tento film, který jsem poprvé viděl až v době své vlastní maturity, a považuji ji za jednu z vůbec nejlepších scén z filmů pro teenagery, respektive romantických filmů. Čili Řekni cokoliv řadím v žánru teen komedií/romantiky rozhodně do top ten. Dám tomu v budoucnu ještě jedno promítání a snad to i přestřelím na 5 hvězd, takhle jsou to opravdu velmi silné 4. ()

neo93

Moc povedený a příjemný osumdesátkový film. Lloyd Dobler je takový obyčejný mladý kluk, který zrovna odmaturoval. I po dokončení střední školy však zůstává stále jeho největší slabostí dívka ze stejného ročníku, Diane Court. Krásná, chytrá, ctižádostivá a slušná holka, kterou chce za každou cenu získat. To se Llodydovi k jeho samotnému úžasu, velice snadno podaří, ovšem udržet si dívku svých snů, bude teprve oříšek. Nejenže proti jeho dobrým úmyslům vůči Diane není zrovna nakloněn její otec, pro něhož je Lloyd až příliš průměrný, ale hlavně Diane má zajištěné stipendium na prestižní vysoké škole ve Velké Británii, do které má odlétat za 16 týdnů. Velmi uvolněná a přívětivá atmosféra 80. let a k tomu spojená hudba. Sice poněkud jednoduchý příběh, ale ozvláštněný třeba daňovými podvody otce Diane. A hlavně John Cusack jako milý a přirozený mladík bez větších ambicí do budoucna, za to s velkým a otevřeným srdcem pro svoji holku Diane v podání nádherné Ione Skye. Všechny tyto věci do sebe tak hezky zapadají, že jsem si snímek tak dobře užil. ()

Judy24

Je vážně zábava sledovat Johna Cusacka v povedené romantické komedii, což je naštěstí zrovna tenhle případ. Korunují to ty hrozně vtipné osmdesátky, které jsou všude kolem (někdy i u Johna na ramenou). Je to dobrá zábava na unuděné odpoledne. ()

dogma97

Po druhém ověřovacím shlédnutí si tady zapíšu poznámku: potřetí už na to nekoukej. Mám rád tento žánr i Cusacka, ale TOHLE (ukazuju špičkou boty) se fakt nepovedlo. A to John tuhle plochou slátaninu bez jiskry vytáhnul nejmíň o 20%. ()

Scorn_

Úlítlé postavy Lili Taylor a Pamely Adlon jsou osvěžující, jinak mě ale docela překvapuje vysoký hodnocení. Tenhle film je průměr, a ještě ke všemu se na něm podepsal zub času, příběh nenabízí nic originálního. Totálně nerealistický tatínek co krade pro budoucnost své dcery (a od té doby následuje dialogová limonáda), Cusack je roztomilej, ale jinak je to NUDA NUDA NUDA. ()

Brooks

Inteligentná, svieža a ohromne milá romantika od mladých umelcov, ktorá poteší prirodzenosťou situácií i dialógov, neopozeraným prístupom k tradičnej žánrovej zápletke a predovšetkým chémiou dvojice Cusack-Skye, ktorá musí zahriať každé romantické srdce. Jeden z najsympatickejších filmových párov v jednom z najlepších filmov Camerona Crowea. Silné 4* ()

wege

Hodní kluci existují a dostanou díky tomu ty nejlepší holky. Strašně krásný a osvěžující film se skvělými dialogy. Nebýt toho posledního filmu (Aloha), tak Cameron Crowe má režisérskou kariéru bez poskvrny. ()

Alca

Je to prostě perfektní, Cameron Crowe nikdy nezklame. A ta muzika je výborná. Zvláštní, romance stejně stará jako já a stejně je dobrá, i v 21. století. ()

Mire

Ja už mám maturitu nejaký ten rok za sebou, takže pre mňa už trochu neaktuálne. Ale bolo to fajn pozeranie, taký praveký teenagerský film s večierkom, ktorý sa na kilometre líši od tých ktoré máme možnosť vídať dnes :) Keďže John Cusack mi moc sympatický nie je, vidím to tak na tri hviezdičky a to hlavne vďaka pôvabnej Ione Skye. ()

nikidummie

Byla jsem z toho filmu celá nadšená, až se na něj podívám a většinou, když jsem z něčeho nadšená, tak mě ten film po zhlédnutí zklame. Ale tenhle film je opravdu výjimka, od začátku do konce mě bavil, a to jsem dokonce byla unavená a koukala na něj někdy v 1 ráno. Pro filmy z osmdesátých a devadesátých let mám vždycky slabost, příběh je nadčasový a mladí lidé tohle dilema řeší dost často. Chytlo mě to za srdce, hudba je kultovní záležitostí a scéna s velkým magneťákem je srdcovka! ()

Guran

Tak tenhle film mě silně nebavil. John Cusack nezajímavý a jeho herecká kolegyně ničím neoslní. Snímek zaujme jedině v úvodu. ()

mirkath1

Pěkný film, bez mobilů, tabletu  Ještě se komunikovalo z očí do očí, nebo dopisy. Život byl pomalejší a nespěchalo se. Nádhera, ()

Blazkowicz

Chtěl jsem to hodit do průměru, ale romantická chemie zapůsobila i na mě, takže v tomto ohledu dobrá práce. Maturita už je sice dávno za mnou, no ale uvidíme. Stejně se nemůžu zbavit dojmu, že kromě hlavní linky ten film nemá co jiného nabídnout. Její otec a jeho kámošky moc výrazné nebyly teda. Zvrat je klasické klišé, ale mělo to na víc. Klidně i za cenu delší stopáže, protože jsem měl chuť dívat se dál. 4-* ()

Jonatthan

Příjemný "studentský" filmeček z konce 80. let. Lepší 3*. John Cusack hraje roli Lloyda velice přirozeně a civilně. Překvapilo mě, jak má tento svým způsobem nenápadný herec velice příznivé hodnocení svých filmů tady na csfd... ()

hrumsrt

A do třetice mě Cameron Crowe zase přesvědčuje, abych na něj nezapomínal a že jeho Na pokraji slávy nebyla náhoda.. Ve svém celovečerním debutu Řekni cokoliv se tvůrci povedlo stvořit kousek, který se po letech pořád drží své oblíbenosti a díky řadě popkulturních odkazů zůstává povědomí o něm nesmrtelné.. Žánrově další teenagerovské rozjímání nad budoucností a vstupu do dospělého života proložené první velkou opravdovou láskou, ale ve skutečnosti fenomén, který startuje Dobler-Dahmer teorii o tom, kdy je to co děláme pro druhého z lásky ještě roztomilé anebo už divný.. Právě Lloyd Dobler coby John Cusack zde vytvořil jednoznačně nejikoničtější filmovou postavu svojí kariéry, charakterový archetyp zdánlivě drsného kluka, kterého ale právě všichni milují pro jeho srdíčko. Lloyd je kluk, který dělá všechno pro druhé a je na čase, aby se mu to vrátilo.. Řekni cokoliv nezvítězilo romancí obou hlavních postav, tam je naopak dosti tradiční, ale zaujme především ostatními postavami, především rodiči hlavní hrdinky.. Fajn podívaná, kdy i přesto, že si z příběhu za pár dní nepamatujete moc, ten kluk s rádiem nad hlavou už tu bude navždy.. 70% ()

jessic

Prvotina Camerona Crowea, teenagerovská love story, která sice nepřináši nijak originální příběh, ale výborný scénář, živé dialogy a skvělý Cusack ji vytahují do nadprůměru. ()

Flamik

Parádička. "Ty si úžasná, já taky nejsem k zahození, ale ty si úžasná", "jakto že s tebou šla?-zavolal jsem ji." Miluju tu jednoduchost, přímočarost, upřímnost. ()