Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

Paserak

Kladu si otázku kde se vzala JLo v tomhle fajnovém scénáři. Mám dojem, že spousta lidí tenhle film odmítne už kvůli ní. JLo tomu filmu neprospěla, ačkoliv já jsem byl spokojen. Dovedu si ale představit jiné herečky na jejím postu. Film přetéká skvělými scénami. Ony odkazy na tvorbu H.R.Gigera(viz zajímavosti: schoiště a tunely) jsou opravdovou lahůdkou. Velmi zajímavé dílko...určitě lepší trojka. ()

kolly13

Jsem mile překvapený obrazovou stránkou, to bylo moc pěkné. Jsem překvapený, že Lopez a D'Onofrio nejsou zas tak špatn9 herci. A nebýt první půle, dám rovnou 4 hvězdy. Fantazijní svět je působivý a bavil mě moc. Tudíž hlavně díky tomu jsem nakonec měl dobrý pocit, i když celistvost filmu chybí. ()

lepo

Konečne som mohol namiesto jeho obrazov vidieť aj jeho vnútro resp. Alter Ego.... Salvatore Dalí je tu a naživo ako vyšitý prostredníctvom šialených obrazov Carlovej neviditeľnej galaktickej mysle, ktorú majstrovsky ovládol pán rejžo Mr.Tarsem Singh. Myslim si, že vizualita 96, tohto snímku si zaslúži kritérium absolutória a hodnotení vo vysokých rankingoch... Mrzí ma len dabing V.Vaughna, prostredníctvom Daniela Rousa, ktorí sa v tomto filme pre mňa vôbec nehodili, ale absolútne vôbec.... ()

Joee

Film po obrazové stránce opravdu zajímavě zpracovaný. Visuálně skutečně působivé. Shoreova hudba velmi vydařená. Film se bohužel tak od poloviny začne trochu ztrácet sám v sobě. Je to stále totéž. Přílišně vyumělkovaný závěr v duchu toho, že správný film musí mít nějakou akční bojovou scénu dvou hrdinů, mě vážně zklamal. Čekal jsem jestli se alespoň dozvím, jak to dopadlo s Edwardem, jehož příběh mě tedy zajímal více :) Některé scény ve filmu jsou opravdu brutální, což neříkám jako mínus - jde to v ruku v ruce s ústřední postavou. Na tento scénář by to chtělo mít tak poloviční stopáž, rozhodně by to tomu prospělo a snad bych hodnotil výše. Přesná ukázka toho, že visuálně působivá záležitost ještě nemusí být dobrý film. Třeba si to nakonec na ty 3* rozmyslím :) ()

De Large

Hodnotím skôr výlety do mysle psychopata ako samotný prinícp hľadania dievčaťa na pokraji smrti. Samotný príbeh je bezfarebný a obohratý ako stará platňa. Ale tie výlety do mysle sú vlastne snom aký sa sníva každému. Spôsob hľadania je jedinečný, hoci kontrast medzi týmito dvoma líniami filmu je veľký. ()

MRK

celkom zaujímavé a aj napínavé. Dokonca ani lopezka nehrá tak otrasne ako by mohol niekto očakávať a okorenené zopár fakt nechutnými scénami napríklad manipulácia s črevami. Trochu ma zamrzeli lacné triky nudná úvodná polhodina, ktorú dokonale vyvažujú scény odohrávajúce sa v mysli vraha. ()

Kratasedf

Tento film ohodnotit hvězdama nemůžu jelikož nemůžu nejde. Film dokazuje, že filmová tvorba je neomezená a zcela výmečná. Pokud máte zájem vydět něco co ste ještě nikdy nevyděli, tak to je to pravé. ()

kmfilm

já nevím :) Film je hodně zajímavý, hodně děsivý a psycho. Viděla jsem Celu dvakrát a pokaždé přišla na jiné věci a došla k jinému závěru. Rozhodně bych jí potřebovala vidět minimálně třikrát, nebo čtyřikrát abych dokázala film kompletně pochopit tak, jak se asi chápat má. Každopádně si myslím, že o tom, film být nemá. Každopádně nemůžu říci, že je špatné dílo a rozhodně musím pochválit masky ďábla! ()

WHMMD

Priemerný filmový debut Tarsema Singha. Kombinácia thrilleru a fantasy. Jeho druhý film The Fall, je už ale absolútna špička. Uvidíme ako to pojde o rok pod jeho vedením Theseovi vo Vojne bohov. Určite sa máme na čo tešiť... ()

Tomulka

Nebudu již opakovat jednou napsané. Celkem to vystihl POMO a já s ním plně souhlasím. Jenom dodám, že mně se nelíbil herecký výkon Jennifer Lopez. Tak trochu pomohla ke zhoršení zážitku z filmu (teda aspoň u mně určitě). Její stylů hraní mi do role doktorky vůbec neseděl. ()

Treatys

Krásné pojetí mysli psychopata a rovněž i pěkné zpracování samotného příběhu. Zamotanost, zapeklitost, složitost, to vše se tu dá najít. Úžasný snímek ! ()

LiveInPeace odpad!

To je zlo... Co tohle bylo za kravinu to se tolik nevidí. Nuda nuda nuda. Jenifer Lopez jednim slovem ježiš to ne. = Otřesnej snímek. ()

Snakefinger

Nevím proč jsem měl pocit, že z toho tématu se dalo vytěžit mnohem více, než zde bylo nabídnuto. Místy totálně nepřehledné. i když bravurně a vizualně přitažlivě natočené. Ale všechno zůstalo tak na půl cesty. Bohužel. ()

mine.slayer

Velmi zajímavý námět v tom nejkontroverznějším kabátě maličko ve stylu Hellriser ale je to tak nějak nevkusně zpatlané dohromady. Je to v režii podle mého soudu a nedotaženému scénáři což film s velkým potenciálem bohužel nedostane na kýžený zážitek za mě 2 hvězdy. ()

Rozmarýna

Velmi zajímavý film, ten kdo vymyslel to téma i ty vizuální obrazy při propojení myslí musí mít opravdu bujnou fantazii. Líbila se mi kamera i Jennifer Lopez. ()