Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

lubica1995

Zaujímavý námet. Dostať sa vrahovi do hlavy... vlastne to nie je až také zaujímavé až na to, že....... to čo sa nachádzalo v jeho mozgu, bolo veľmi zvláštne. Neviem, ako to správne popísať. ( Ľahko sa dá hodnotiť niekoho iného) Skutočne do hlavy nikomu nevidíme... a v tomto prípade všetko, čo sme videli vo filme.... hoci to bolo absolútne nezmyselné a nelogické, odporné, zvrátené..pre mňa to malo úplnú logiku. Bolo to predsa v hlave psychopata!!!... všetko na jednej kope, mohlo to tak byť?? Môže skutočne také nechutnosti vymyslieť chorá myseľ?? A ďalšia otázka, ak sa toto môže nachádzať v mysli psychopata, kto je potom autor práve tohto spracovania?? Mňa to dostalo. ()

baner

Cela - príbeh o špeciálnych praktikách o hľadaní obete vraha, ležiaceho v kóme. Pre mňa veľmi fajn dej, a zobrazenie na obrovskú jednotku. Všetkým ma ten film dostal. Dávam 100 % ()

Astralien

Začátek filmu mi přišel tak nějak normální, rozvláčný. Nejsem z těch, co mi to vadí, tak jsem se dívala dál... A pak jsem byla uchvácená! Film mi hrozně moc připomněl starou sérii Hellriser (1-3) a její šokující surovost. Vykreslení představ nemocné mysli mělo atmosféru a nápady... Hrůza nebyla ani tak z "lekaček", ale šla z celého prostředí. Do toho tlak na čas... Najednou mi přestalo vadit rozvláčnější vyprávění. A nezajímala mne ani "hlavní zápletka", které sama o sobě byla průměrná, chtěla jsem vědět, jak se hrdinka popasuje s tím, co má v hlavě, co nemocného objeví dál, co najde sama v sobě. Dávám *****. Film se trefil do toho, co mám ráda. Ano, mohl být děsivější, kdyby víc prolínali realitu a sen, až by diváka ztratili, ale ono stačilo prolínání osobností vraha. ()

Pokri

Vizuálne pôsobivé, aj celkom napínavé, ale len prvoplánovo. Scenár je jednoduchý a dokonale zatienený obrazovou stránkou diela. Dať štyri, asi by som ukrivdil mnohým iným filmom. Na druhej strane, sú to silné tri a jeden z najlepších hereckých výkonov J. Lo, ktorá tu rozhodne nie je len za peknú a konečne nehrá naivnú krásku v presladenom filmovom klišé. ()

draxxi

Po vytvarne strance jednoduse perfektni. Krasne, neuveritelne, fantasticke a uchylne... Pribeh je zvlastni, docela napinavy. Obsazeni paradni... J-Lo je jako herecka uveritelna jako vzdycky... A logika? Kaslete na ni a pristupte na jejich hru. Stoji to za to. 9/6/2020 83% ()

nikhaj

Pekne vizualizacie ale malo, Malo sci-fi. Trocha horor /nerozvinuty/ Kriminalka, lopez muerta picolino icho. Usa nemecky derrick v gore style ()

Feacher

Docela dobrá kombinace Počátku a Saw s krásnou paní Lopez. Zajímavý námět, jakž takž promyšlené úplně dopodrobna. Možná si s tím šlo víc pohrát, ale takové už kriminálky bývají... třeba kdyby to bylo delší, neznamenalo by to kvalitu navíc. Rozhodně to má svoje chyby, hranice 4*/5*, ale moje hodnocení bývá vždy mírnější než u ostatních. :) ()

andrwa

Dve hviezdičky za výtvarné spracovanie mysle vraha, dve za hudbu. Avsak 4 hviezdicky tomu ako celku nedam. Ani tri... Je to blbost. ()

Vinczent

Vizuální laskomina se snesitelnou Lopézovou, překvapivě nekomediálním Vaughnem a hustym magorem D'Onofriem. Jinak nejlepší vyobrazení psychopatovi mysli co jsem kdy viděl. ()

whip_67

Brilantní! Úžasný soundtrack a hlavně vizuální a fantazijní orgie. Dokonce i JLo předvádí něco velmi podobného hereckému výkonu. Velmi příjemné překvapení a jednoznačně maximální hodnocení. ()

PRASÁK

Indický režisér Tarsem Singh na sebe upozornil hned svým celovečerním debutem "Cela", který svou bizarností uchvátil nejednoho diváka. Asi záleží na fantazii každého jednotlivce, jak moc originální nebo "šílené" prostředí si v mozku vytvoří. Musím říct, že vizuální stránka celého filmu je geniální a úžasná, ale to je trochu málo, když kvalitních hereckých výkonů je zde poskrovnu. Tajně jsem doufal, že Jennifer Lopez v roli dětské psycholožky Catherine Deane tentokrát předvede nezapomenutelný zážitek, ale marně. Proto se moje pozornost soustředila více na sériového vraha mladých dívek Carla Rudolpha Starghera v podání newyorského herce Vincenta D'Onofria. Ten se objevil třeba ve filmech "Olověná vesta", "JFK", "Zemřít mladý", "Muži v černém" nebo "Salton Sea". Co a jak Carl dělal se svými oběťmi, to se musí prostě vidět, to se ani nechce popisovat. Zvláště pak mě zaujaly "výlety" do jeho mysli a hlavně pak ty scenérie a výjevy, které se divákovu oku nabízely. To bylo vskutku originální!! Film "Cela" nabízí netradiční pohled do hloubi lidské mysli, která je nějakým traumatickým zážitkem z dětství pokřivena. ()

Mybe

Vizuálna fantázia. Je vždy príjemné, keď od filmu niečo očakávate a ten potom vaše očakávania predší- väčšinou to totiž býva naopak. Ja som si ho užíval so všetkým- jeho imaginárnosť, nápaditosť, farebnosť, ale aj príbeh, či hudobný doprovod. Myslím, že k tomu všetkému patrila aj istá dávka zvrátenosti a bizardnosti, ktorá v ňom hlodala ako červík v zlatom jablku. Takže veľmi príjemný filmový zážitok! Jennifer vyzerala diabolsky dobre a Tarsem Singh veľmi intenzívne zaujal moju pozornosť. ()

AlesNitram

Pokud u filmu v kině zapomenu dýchat a bradu mám skoro na zemi (některé scény jsou opravdu vizuálním orgazmem), tak je hodcocení jasné 100%. ()

Rayers

Notak to jsem zase jednou něco nepochopil. Takovou kravskou nudnou slátaninu jsem už dlouho neviděl. Nuda, předpotopní digitální efekty, nuda, předpotopní digitální efekty, nuda, a celé ještě jednou. Pokud je nějaký svět "představivosti", tak takový jako v Inception. A ne tahle omezenost. Vůbec to nedávalo smysl, a že jsem se sakra snažil to pochopit, nebo tomu rozumět. Scénarista, režisér a vůbec všichni museli být ovlivněni přinejmenším LSD. Jednu hvězdu dávám za ten zadek Jay Lo, která mě ale ke konci i s tím svým zadkem taky namíchla, když s nasazením vlastního života zachraňovala a později oplakávala nějakýho nekrofilního sadomasochistickýho úchyláka, kterýho ani neznala. Co to ksakru vůbec mělo znamenat, celej ten film...?! Jestli si chcete užívat ty vaše "vizuální orgie", doporučuju si zahrát nějakou pořádnou hru, ne tohlecto. Okolo tohohle filmu obloukem. ()

ciapok

taký 100 minútový videoklip. ale ako hybrid s filmom celkom dobrý. jedna * navyše k trom, kvôli trom veciam - Jenniferin zadok, hudba, rozhodnutie SPOILER SPOILER ... vrátiť sa pomôcť chlapcovi v starom deviantovi ()