Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

Prochy38

Jeden z těch filmů, které jsem viděl už hodně dávno, a co si pamatuji nejvíce je, že už to nikdy nechci vidět. Ne, taková hrůza to nebyla. Naopak. J.Lo krásná a zde se tím fakt netají. Celkově je tento thriller dost umělecky laděný. Světy, ve kterých se ocitáme, berou dech. A celkově myšlenka - nápad má něco do sebe. *** a zdar. Vím, že to bylo drsný, místy hnusný a že víc už radši ne :). ()

Zero_Signal

Ja nechápem, prečo tak riešite Lopez a že ako hraje a nespomínate absolútne úžasného Vincenta D'onofria .. kebyže tam nie je on, nedalo by sa dať tomuto filmu viac ako 3 hviezdičky. Čo tam ten starý známy chameleón dokazuje, to proste treba vidieť. ()

woodsman

dalsi velmy dobry neprijemny horor z dost hnusnymi scenami nie pre slabe povahy Lopezova tu isla totalne bomby a ten uchyl bol riadny zmrd spina ()

willis

Povedený thriller, který si zapamatujete hlavně díky výraznému výtvarnému zpracování a zajímavém způsobu pátrání v mysli pachatele, ale k naprosté dokonalosti ještě něco málo chybí.. . ()

lukasd

Hodně originální film, který se ale skládá ze dvou částí - a to značně nevyrovnaných. Realistická část je pouze lehce nadprůměrná detektivka, jakých jsou tucty. Ovšem snová část je formálně absolutně dokonalá(od kamery, přes hudbu až k režii). Film trochu sráží hollywoodský závěr, který opravdu nemá čím překvapit ani zaujmout. 75% ()

Klay

Vizuálně krásný thriller s originální hlavní myšlenkou a trochu řídkým dějem. To se ale dá odpustit. Cela je příkladem filmu, kdy forma přebíjí obsah o tolik, že jsem si při prvním shlédnutí tu chatrnou story skoro neuvědomil. Snad jen ta Lopezová byla od tvůrců špatná volba. Ale jinak...Tarsem Singh je asi vážně trochu psychopat a Howard Shore složil správně chaotický hudební doprovod, který bych si samostatně nepustil, u filmu ale funguje báječně. ()

Jeržik

Chce to lepší scénář, představitelku, která byla alespoň na dvou hereckých kurzech(ne Jenifer, jeden ti vážně nestačí), vyšší rozpočet a větší tvůrčí svobodu! Pak by z toho MOŽNÁ nemusela vzniknout takováto nudná náplast na jedno použití. No nic, počkáme si na remake;) ()

MkSallam

Vážně škoda že se mezi těmi audiovizuálně brilantními a patřičně bizarními scénami řeší naprosté zbytečnosti. Kdyby se režisér zbavil okecávacích částí a věnoval se jen "světu v mysli" a vizuálním vychytávkám, to by byl panečku film... Ale i přes slabší scénář to rozhodně stojí za to, už jen kvůli tomu děsně cool záběru přistávající helikoptéry. :-) 6/10 ()

Cement73

O zvláštne psychedelické výjavy z mysli psychopata sa režisér pokúša celkom úspešne. Vlastne tieto efekty udržovali moju pozornosť počas celého filmu. J. Lopez zahrala prekvapivo dobre psychologičku ktorá sa dohto nebezpečného experimentu púšťa... ()

simply

Vizuálně hodně působivé, až surrealisticky krásné. Scény propracované do nejmenšího detailu. jennifer nebyla až tak hrozná a Vince Vaughn celkem překvapil. ()

LBsmoke

mohlo to být dobré ikdyž je scénář s nápadem, neoplývá nijak dobrými dialogy.. a hlavní je nosná vizuální stránka, která je nakonec nevytříbená a zbabraná všelijakou vizální teen kolážovitostí.. stačilo by aby to působilo víc v jednom celku jako dobré divadlo a míň jako kýč ()

Mortemiss

Počítačové triky, barvy, akce a hudba za 1, co se týče hereckého obsazení, nemám ráda prdelaté mexičanky a už vůbec nemám ráda Lopézovou. ()

Silviaxx

Rovnako ako iní užívatelia, tiež sa domnievam, že na rok 2000 je to celkom zaujímavý film. Hlavne z toho scifi pohľadu, ktorý mi v tomto prípade príde ako perfektné obzvláštnenie klasického žánru, a to krimi. Čiže Cela je v podstate krimi, v ktorom nepátrame po vrahovi, pretože ho máme - pátrame po obeti a pohybujeme sa v mysli vraha. Vizuál bol vo viacerých momentoch skvelý - tie fantázie u vraha sa mi fakt páčili a niekedy pôsobili pomerne desivo. Dlhšie som váhala medzi 3-4*, ale nakoniec je to za 3* - nemala by som čisté svedomie, keby som dala 4*. ()

Klajnik

Některé záběry mají skvělou kompozici a interní svět toho sériového vraha byl působivou pasáží. Jako celek to ale nefunguje, protože scénář je zkrátka slabý. Ač námět zajímavý je, tak film jako celek bych takto neoznačil, páč obsah není dost dobře zpracován: jenom to klouže po povrchu, takže to nezainteresuje diváka do postav, přičemž dialogy mezi nimi nikterak nestimulují a emocionálně to pak nikterak neudeří hřebíček na hlavičku. ()

deathka

Po dlouhé době jsem se u nějakého filmu opravdu bál, co může být děsivějšího než výlet do mysli šílence, kde neplatí žádná pravidla a v následující vteřině se může stát cokoliv... ()

Cartman

Originální námět a naprosto dokonalé zpracování světa uvnitř vrahovy hlavy...jinak nic moc. J Lo kupodivu nehraje tak příšerně jako obvykle. ()