Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

Sadova302b50

Zajímavé tématem, obrazotvorností, atmosférou, režijní dovedností, ale jen jako jednohubka. Přičemž celou další hvězdu dávám za hudbu, která v souladu s obrazem film opravdu povyšuje. Celkově něco přes tři a půl * a 72% ()

dalia

Tak tohle bylo úžasné. Skutečně originální příběh i ztvárnění. Film bych ale neoznačila jako horor, spíše kriminálku s psychologickými motivy, obohacenou o vizuálně pozoruhodné záběry z fantaskního světa lidské mysli. Tomu výborně odpovídající hudba, kterou bych si jako soundtrack nepustila, ale k těm záběrům padla jako ulitá. Ty snové sekvence jinak spíše běžný detektivní příběh posouvají do úplně jiné roviny. Napínavé, dobře zkomponované v jeden uzavřený celek. Jennifer Lopez, kterou vnímám spíše jako zpěvačku, mne příjemně překvapila procítěným hereckým výkonem. Vince Vaughn také skvělý. Zaujal mne i dětský herec představující vrahovo dřívější já. Zajímalo by mne ještě, jak nakonec dopadla Edwardova terapie a zda se probral. ()

DeRoyce

Snímek disponuje 2 dějovými liniemi.. Krimi zápletka je úžasná...týpek s pošramocenou duší z mládí s propuklou schizofrenií, trápící své oběti a ukájející se nad jejich mrtvolami, stimulující se vlastní bolestí a videozáznamem jejich smrti..nejlépe pěkně vše najednou, aby to byla skutečně ulítlá párty.. Ano, opravdu nechutné a temné a tak to mělo zůstat. Odporné a temné jako Sedm, úchylný masový vrah byl na jedničku. Bohužel druhá linie ala "fantasy freestyle cesta vyšetřovatelů do psychopatovo mysli" mě docela perfektní dojem absolutně rozbourala.. Nedají se odepřít podařené kostýmy a vizuální zpracování fantasy části filmu, nicméně při sledování jsem čekal, kdy na pozadí proběhne něco jako Frodo s Boromirem a Gandalfem a asi bych byl i rád, kdyby se taková šílenost uskutečnila, protože tahle část filmu je zkrátka nuda. Škoda, na druhou stranu alespoň za nápad přidávám třetí star. ()

patho666

Po zistení mena herečky v hlavnej úlohe som toho veľa nečakal, ale napočudovanie ono to rozhodne nie je zlé, parádny vizuál, v rámci možností celkom dobrý dej, len niečo málo tomu chýba. ()

MamaChola

Vůbec ne špatný, vizuálně a až asiatsky kreativně velice uspokojující filmík, kde jediné, co mi vadilo (a bohužel hodně), byl výběr herců. Běžně to neřeším, pokud mě kus zaujme, toto je výjimka, protože tak strnulé a tupé herectví u hlavních protagonistů srazilo celkový dojem z jinak skvělé pojednávky na nižší level než byla Žena za pultem, kde tomu bylo přesně naopak. Nu což, stane se. A být tam kapku více originality (kterou si scénář, výtvarná stránka a kamera zasloužily) v herecké oblasti, tak tomu klidně tu hvězdnou pětku dám. ()

Bertramm

Vincent D'Onofrio je démon. A jsou tam momenty co jsou pro mě naprosto legendární co se vizuální a hudební stránky týče. Má to sice slabší konec ale 5* si zaslouží. ()

TylerD.

Ten, kdo vymýšlel ty snové scény byl jednak psychouš a jednak genius. Nebýt tak nechutné, tak bych klidně pochroupnul hodinu a půl jen z těchto scén. A dal bych i hvězdu navíc. Takhle 50 % ()

lukas.pukas.

Za doby kdy jsem jeste chodival do videopujcovny me tento film minul jelikoz me nenatchnul obal , a to byla velka chyba ale jsem i rad ze jsem si to mohl uzit o 20 roku pozdejo ;) Myslim ze ten film ma perfektni atmosveru a des uz dozral ale asi se na neho tak trochu zapomnelo. K deji , je to trosicku sci-fi ale spise je to kriminalni a psychologicke drama , Lopezka je fakt dobra herecka a ve svych 20 mega kocka.Za mne se z toho stal film ktery si pustim vickrat nez jednou :)85% ()