Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

sethi

Tarsem Singh je kouzelník. Po Pádu a Válce bohů sem se s nadšením vrátila k jeho počátkům. Musím říct že jeho vizualizace mě uchvacuje a jedinou velkou chybou tohoto filmu je, že jí není víc! Bylo to tak děsivé až odporné, ale přitom tak strhující. Klidně mohla být delší stopáž, hrozně mi to uteklo.Já se u jeho filmů dost vyhýbám hodnocení příběhu, protože pro mě je prvořadý audiovizuál a ten byl prostě super. Originální počin,ostatně jako všechny jeho filmy! ()

dkas

Krásné obrazy, krásná kamera. Příběh divný, s nikým se nedá ztotožnit, nebýt vizuálu, film zapadne. ()

Emafera

Horor s Jennifer Lopez? To musí dopadnout průserem, říkám si, když znuděně přepínám televizi o noční. Ze zvědavosti to nechám běžet a jaké je moje překvapení, když zjišťuji, že to není úplně špatný. Dokonce mě to docela baví. Vizuál super a je to taková “správná úchylárna”. Jen ten dabing se Sabinou Laurinovou mi tam moc nesedí. ()

Bezda22

Chvílema mě film drtil napětím, ale chvílema jsem z toho měl takový rozporuplný pocity. Nakonec jsem se těšil, až to skončí. Protože je to sice zvláštní, ale čím blíž byl film konci, tím víc opadalo napětí. Ta thrillerová zápletka je celkem chabá. Líbí se mi ty výlety do vrahovo mysli. Ale celkově je to takový vratký... 55% ()

Clark_Kent

Já tyhle thrillery s podivnou atmosférou vždycky vyhledával. Tady musím apelovat, psychologická stránka se mi zde maximálně zamlouvala. Pro všechny jedince, co mají divokou představivost a neomezenou fantazii to bude slušné žrádlo. Jednoznačně jde o lehce nadprůměrný psychologický thriller. Vincent D'Onofrio se předvedl se vší parádou. ()

Brooks

Singhov unikátny vizuálny rukopis sa mi pozdáva, ale chatrný scenár mu podráža nohy. Snové sekvencie a detektívna linka si skôr zavadzajú ako by jedna druhú podporovali. Úchvatný, temný psycho soundtrack Howarda Shorea. Herecky vyniká hlavne D'Onofrio, ale ani Vaughn a Lopezka si nezaslúžia kritiku. ()

zomb0

moc dokončené, predvídatelné, atd. Ale aj tak dobrí nápad sa cení a ten tu je aj ked trochu nezvládnute vykreslený príbeh schyzofrenika a jeho psychika. Viac mali vsadit na príbeh vraha ako na vyšetrovanie...ale to je vec scenaristu a režiséra...inác celkom originálne (kusok sci-fi asi ako eternal suneshine...) avsak príliš dotiahnuté do konca čakal som niečo nad čím sa zamyslím na konci avšak nič neprišlo...tak na 3a1/4* ,ale JLO istí 4* :)... ()

Zdenda

Poměrně zajímavý příběh. Několik logických chyb, které bych sice jinému filmu odpustil, ale tady to nejde... Na druhou stranu, některé záběry a vize jsou naprosto skvělé a hrůzu nahánějící = výborná atmosfera. Takže resume jest, vydařený film, který je lepší brát spíše jako ústřižky než celek. ()

Pai-Mei

Brutálne masky v kombinácii s parádnou hudbou a občas dosť hororovými scénami. Spolu skvelý výsledok aj keď určite nie na plné hodnotenie. ()

Zlaticko1

Tento film pro mě horrorem totálně nebyl. V žádném úseku filmu jsem nenašel ani špetku toho správného napětí ve strachu co se za rohem objeví. Začátek filmu otřesný, hudba, pouhý pazvuk několika zvuků. Hrůza. Avšak nečekal jsem nic světoborného ;) ()

Soubi

Hm...mrazivý thriller, schovaný za rouškou snů a fantazie...pokud vám tento popis něco říká, na nic nečekejte a utíkejte si Celu sehnat :) ()

petite fille

kreativita násilia - takáto téma dáva úžasnú slobodu tvorcom špeciálnych efektov, kulisárom, kameramanom, kostymérom, špecialistom na make-up a bohvie ešte komu, kto sa venuje vizuálu. z tohto pohľadu je film fascinujúci. a tam to podľa mňa aj končí. našťastie/bohužiaľ, som rozmaznaná čo sa týka pointy, viacvýznamovosti a aplikovateľnosti príbehu. nejde o to, že si tento zážitok nevážim, ale je to pre mňa zasa len typický americký thriller o dolapení vraha a záchrane nevinnej obete, ktorý v rámci snahy o výnimočnosť mystifikuje tým, že siaha po sci-fi motívoch. ak na mňa niečo silno zapôsobilo, tak jedine (na môj vkus neprimerane) preexponovaná výtvarná stránka. je to však stále len povrch. a čo sa týka našej starej známej Jenny from the Block - to, že vymenila svoju typickú úlohu romantickej popolušky za takúto bojovníčku, mi príde skôr ako budovanie novej škatuľky, kde spadajú jej ďalšie počiny Angel Eyes a Enough. suma sumarum: zaujímavé, ale vracať sa k tomu istotne nebudem - čo je škoda. ()

Pitryx

Občas dobré záběry kamer, malilinko nervák, ale jinak v podstatě nuda. Mimo scény odehrávající se v jiné realitě se efekty nevyskytují. Např. namotávání vnitřností je natrikováno velmi dobře (74). Také v tomto, jako v mnoha jiných snímcích se mísí realita s fikcí. Místy bych snímek přirovnal ke snímkům Kostka a Saw. Ovšem jejich kvalit nedosahuje. Hodnoceno jako pouhý průměr. Prima 180209 9030/9803 ()

Jezkobezko

Z tohto filmu mi pada sanka. Na tejto vizualnej zranici by si par studentov mohlo napisat diplomovku z psychiatrie. Scenar je tu uuuplne vedlajsi, ale tie sialene predstavy...u mna za 5. ()