V jediném momentě se život Dannyho Parkera alias Toma van Allena otočil o 180 stupňů. Dnes je z něho troska, zmítající se v nekonečném kolotoči drog, násilí a udávání policii. A přitom mohlo být všechno úplně jinak. Jen kdyby tehdy se ženou nezůstávali na pláži. Večer pak se stavili v motelu v Salton Sea, kde se tajně vyráběly drogy. Během jejich přítomnosti místo napadli ozbrojení zabijáci, Danny byl postřelen, manželka zemřela a on se z toho všeho zhroutil. Nyní mu však svítá naděje. Pravděpodobně narazil na stopu vrahů. A jediné, co ho ještě drží při smyslech, je touha po krvavé pomstě nesmyslně utraceného života jeho životní lásky... (oficiální text distributora)

Chatterer

Pro tento film mám slabost. Skvělé herecké výkony snad všech i komparzistů. Geniální příběh. Nemám co dodat. 95% ()

kagemush

Melancholie si zrovna s černým humorem moc nerozumí. Není divu ,že pak mám z tohodle pocit přeplácanosti v jinak docela dobrým příběhu bez napětí s docela dobrým Kilmerem. ()

mrksik

V ako Salton Sea, ktorý ale takou s(ú)kromnou vendetou je. Postava (alebo postavy?) Vala Kilmera trumpeťáka, feťáka a pomstiteľa síce zomreli, no Val Kilmer s týmto snímkom aspoň na chvíľu ožil (ťažko si Salton Sea bez neho predsťaviť). Perfektne vykalkulovaná mozaika, ktorej krásy, koniec koncov ako to už býva, oceníme a vychutnáme až na konci. Btw viete ako Medvedík Pu strkal nos do včelieho úľa? ()

SallyZen

Čekal jsem více. Ten způsob vyprávění samotného hlavního hrdiny se sem moc nehodil. Kilmer zahrál přesvědčivě, ale i přesto ho moc nemusím. Líbili se mi některé vedlejší postavy jako Doug Hutchison, Adam Goldberg nebo chvilka slávy Glena Plummera, jelikož u něj v bytě to byla jedna z nejlepších scén filmu. Celkově mě to ale nezaujalo a nepomohla ani Newmanova hudba. 45% ()

Martin741

Po brilantnom filme Doors od Olivera Stone-a si Val Kilmer opat zahral, ale tentokrat uz len v podpriemernom filme. Scenar o pomste ma cosi do seba, k tomurezia D. J. Carusa. Okrem Val kilmera mi ostatni herci nehovorili nic. 44 % ()

TomikZlesa

Velká škoda, že komediální stránka kterou se film uvedl nevydržela o něco déle..i když ! ze začatku komediální filmek se proměnil v celkem slušné drama s chytrou pointou a koncem, ale na druhou stranu extra originální to zase nebylo :-) film sice brutálně nenadchne a ani nezklame + vynikající herecký výkone Vala Kilmera.... ()

dubinak

Salton Sea mě asi neodzbrojil tak intenzivně jako zdejší ostatní hodnotitele. V každém případě je to režisérsky i řemeslně strašně koukatelný film pro široké publikum. Val Kilmer je zde snesitelnější než kde jinde, i přes to, že na něj mám v některých jeho rolích absolutní averzi, tady bych si nedokázala představit nikoho lepšího. Byla jsem až nadšená jeho přirozeným výkonem a dost s ním soucítila. Další vyzdvihnutí si zaslouží Vincent D'Onofrio za svou bláznivou, ale atraktivní postavu a své odvedla i hudba. Škoda, že hlavní twist nebyl o něco rapidnější a více kulervoucí a děj se jen tak nenápadně přesunul na úplně jiný level. Byl sice hodně překvapující, ale na můj vkus až moc klidný. Většinou film ocením lépe až po dlouzé odmlce a Salton Sea není výjimkou. Čtyři slabší. ()

C0r0ner

Příběhy o feťácích mám rád podobně jako feťáky samotné. Tady to si sice hrálo na chytrý thriller, nicméně všechno už jsem viděl někde jinde a lépe, takže nebylo moc o co stát. Líbila se mi realističnost a naturalismus, což je asi tak pořádně to jediné, co bylo opravdu dobré. 35% ()

Wormboy

Spociatku som mal dost zmiesane pocity. Vsetko sa vyvyjalo ako stokrat videny a predvidatelny paskvil, avsak postupne film zacal naberat obratky. Carusova rezia je urcite lepsia, ako v nevydarenom Taking Lives a Kilmer sice nehviezdi, avsak preco mu nespapat to, co tolke roky papame s tolkou chutou Willisovi a Gibsonovi? Dokonca bol snad este lepsi. Vizualna stranka je pritazliva a putava, scenar je priemerny, herci v podstate beckovi (potesi par sekundovy Danny Trejo), avsak napriek tomu film celkovo vyznieva zanrovo nadpriemerne. Tazko povedat preco konkretne ...3,5/5 ()

ComicBookGuy

Údajně těžce WTF snímek (alespoň dle názoru místní většiny), jehož největšími přednostmi jsou výborná kamera, hutný soundtrack a překvapivě i herecké výkony. Vincent D'Onofrio i Val Kilmer čas od času trefí role, které jim sednou jak prdel na herec. Tady se to překvapivě povedlo oběma, a já smekám svůj imaginární klobouk. Bohužel problém tohodle filmu je jinde, první hodinu sem se prosmál jak u dobré černé komedie, což zřejmě nebylo scénaristovým záměrem (pokud ano smekám po druhé, protože by to byl NEO-NOIR jaký přesně očekávám). Zatímco závěrečná třetina je očistcem pro náročnějšího diváka. O to víc mě dojali komentáře oceňujícíí právě ty nicotné twisty, nejohranější charakterové zvraty, či všeodhalující retrospektivy (s vyjímkou prvních dvou, které určují charakter Valovi postavy resp. jeho pomsty). Suma Sumárum kvalitní filmařina, dobří herci, pohodovej humor a debilní závěrečná dvacetiminutovka. Horší čtyři. (Pokud vám nedošlo po půl hoďce, že jsou ti policajti zkorumpovaní nebo nedej bože vám nestačila fotka jeho ženy v krabici od trubky, aby jste pochopili že je mrtvá a bude se mstít, tak uberte hvězdu dolů). Že už se po pár vraždičkách a smažení pika chce Valovi žít je věc druhá že. A jak dopadla Collete a její dcera? Hmm ... ()

campix

Nemůžu si pomoct, ale Salton Sea je jedním z těch filmů, které mají na poměry velmi dobrou zápletku, zajímavé herecké obsazení, kvalitní zpracování, slušné finále, ale prostě vás nijak nezaujmou. Opravdu tedy nevím co si mám ze Salton Sea, takže pro mě kvalitní, ale opravdu velmi průměrný film. V rámci žánru to prostě není nic převratného, ale zase na druhou stranu ve filmu není nic co vás mělo výrazně pobouřit. Mluvím o zpracování a ne o nadměrné konzumaci určitých ''velmi neškodných'' látek. ()

Courtemanche

Viděl jsem to někdy kolem 2007, ale pořád nemůžu zapomenout na to prostředí, na D'Onofria, na oheň.. Je to zajímavý mysteriózní thriller hlavně atmosférou, ale je dost originální aby divák nebyl nespokojený. ()

Radiq

Od začátku není Val Kilmer klasická fetka - vypadá spíš jak rocker, pokérovanej přehnaným rudým ohněm a jde prostě poznat, že má něco za lubem. A lub se opravdu objeví. Ha, zjistím, že ten děj mě baví. Celé to smrdí noirem (i když tu trumpetičku si mohli odpustit), Val Kilmer je docela hustej a všechny vedlejší postavy vesměs taky, ale Vincent D'Onofrio? Ten je naprosto úchvatnej. Jde vidět, že záporácké role mu šly už tenkrát a s tímhle si dokonale vyhrál (ta beznosá mluva mě zaujala už když jsem to viděl kdysi napoprvé). Ten to celé zvedá o úroveň výš, ale ono tak celkově je to docela dobré. Myslím, že se to i doporučit (přesto ale žádné velké zázraky nečekejte). ()

Decker

Velice povedeny krimi thriller z drogoveho prostredi s perfektnim scenarem, dokonalym zaverem a vybornou atmosferou. Jednoznacne jedna z nejlepsich Kilmerovych roli. Vskutku promakane dilko, ktere vrele doporucuji ke shlednuti. Stoji to za to! ()

Triple H

Vizuálne veľmi pôsobivé. Val Kilmer dokazuje, že naozaj je výborným hercom (škoda, že nedostáva výraznejšie príležitosti) - a len tak na okraj je aj jedným z najnedoceňovanejších. Vincent D'Onofrio zase raz dostal úlohu úplného magora zvládol ju perfektne (a ten nos bol fakt nechutný). Film sa rozbieha veľmi pútavo, problém je, že v závere sa zmení zo zaujímavého filmu o drogovej závislosti vyvolanej traumou na niečo úplne konvenčnejšie. Niežeby záverečná pointa nedávala zmysel, len sa mi sem nehodila, pretože je príliš tuctová. Kvôli tomu som bol aj na vážkach s hodnotením - najradšej by som dal 3,5. Ale film bol výborne natočený, zahraný a aj tá pointa nakoniec mala hlavu a pätu, tak to zaokrúhlim vyššie... ()

Doudis19

Vizuálně i dějově poutavá jízda za pomstou. Na Vala Kilmera, než se z něho stalo ošklivější dvojče Stevena Seagala, se hezky koukalo, a i po herecký stránce tu předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. Zejména on drží snímek, jemuž ubližuje kolísavé tempo vysoko nad hladinou žánrového průměru.. ()

LeoH

Začátek: Strašně tvrďácky se tvářící chlapík s očividně namalovaným tetováním očividně markýruje foukání do trumpety mezi očividně simulovanými plameny… a tak to jde celý film, kterému se nedá věřit ani nos mezi očima (pun intended), natož nějaká emoce nebo dějový zvrat (bóže, všimne si to kdejakého univerzitního prstenu a odrazu v zrcadle, ale neví to, jestli si to koupilo osmiranný nebo devítiranný revolver – jestli to měl být odkaz na Drsného Harryho, moc se nepovedl) a navíc se nemůže rozhodnout, jestli bude spíš Pulp Fiction, 8 mm nebo Trainspotting. Hvězdičky za mírnou zábavnost plus povedené jednotlivosti – historické vařičské okénko, slušnou (byť často neorganicky exhibující) kameru, Walk on the Wild Side, nosové pískání Medvídka Pú. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf