ledzepfan

Natočené je to hezky, na Dafoa je radost se koukat(ten to celé vyzdvihnul o level nahoru) ale jinak je to příběh vystavěný na dost otřepaném základu a nekonečných variacích slova Fuck(haha fakt strašná a originální prdel)..Na takhle odlehčený příběh je navíc na můj vkus naroubováno až příliš moc kostelních keců o bohu, jeho spravedlnosti(a bla bla bla) a to (a teď se držte)myšleno zcela vážně :/ ()

agentmiky

Tak tohle byla ukázková lahůdka. Taková škoda, že jsem za celé roky na tento film vůbec nenarazil, neboť takovou jízdu jsem tedy doopravdy nečekal. Troy Duffy byl doteď pro mě velkou neznámou, ale teď vím, že to je pan režisér. Dokázal s minimálními finančními prostředky stvořit film, který se může pochlubit sympatickou hlavní dvojkou, úžasným detektivem v roli Defoea (to ten co dokázal zahrát, to jsem fakt nechápal....prostě můžu jen říct bravo) a neskutečně chytlavou irskou muzikou, která se fakt ve filmech osvědčuje (Sejmout zabijáka budiž jasným příkladem). Samotný nápad s odstraňováním špatných lidí se v historii asi objevil již mnohokrát, ale zde byl ve výsledku zpracován neokoukaně, vskutku originálně. Mnozí mohou namítat nedostatečné zastoupení akce, ale já jsem proti. Ono to nebylo zase tak důležité (ale scéna s lanem stála za to, to filmu nesmím brát), zde šlo zejména o ukázkovou lekci zábavy spojenou s našláplým charismatem herců, dále pak nezadrhávající příběh, a to vše dochuceno pár přestřelkami, které by se líbily i samotnému Tarantinovi. Těsně nedávám pět, ale časem možná půjdu na nejvyšší metu. Za mě dávám 86 % ()

MartinezZ

Film mi hlava nebere, zdejší hodnocení mi hlava nebere a jediné, co mi to připomínalo, je špatná kombinace Tarantinovek a Ritchieho "Lock, Stock...". Bylo nutné posouvat film, protože jde jen o nudu s občasnými "cool" přestřelkami mafiánů s několika póvly. Taková škoda času. ()

Paxxx.cz

Na film jsem se podíval především kvůli Normana Reeduse, který v současnosti válí v seriálu walking dead. Akce je tu dobrá, ale nejlepší jsou velmi dobré rekonstrukce na místě činu v podání Willema Dafoea. V některých momentech sice pokrevní bratři ztrácí dech a scéna kdy v přestřelce elitních zabijáků na nějakých 10 metrů nedojde prakticky k žádným zásahům je ehm dost nedomyšlená. V celku jsem ale docela spokojen a taky potěšen, že Ron Jeremy v tomto filmu zůstal oblečen, což jak většina z nás ví u něj nebývá časté...In nomine patris et filii et spiritus sancti a 70%. ()

mysiak

Nahláškované, akciou a andrenalínom napumpovaný film..to sú moje prvé dojmy, skvelé spomalovačky, geniály Willem Dafoe a partička zabijákou...celkovo je to skvelé akčné predstavenie ()

Ellmariachi

Kdo neviděl neváhejte. A pokud jste na tom podobně jako já a dokonce jste ani nevěděli,že něco takové existuje, budete potěšení ještě víc. Dva sympaťáci (a to slaďoušky nemusím) se prostě jednoho dne vytočí a jdou zesekat místní mafii.Nic víc a nic míň. Příběh skoro není, ale zápletka stačí. On totiž styl vyprávění a akce udělá většinu. Já se fakt bavil a kdo má rád akční kousky bude se bavit taky. Trochu jsem se bál jak moc jsem posudkem mimo a na zdejší hodnocení se šel podívat s nedůvěrou. O to víc jsem byl spokojen,že nejsem mimo. Já dám 75 procent. Amen ()

Popluh

Parádní akční film který víc než na rozpočet spoléhá na chytrý, zábavný a vynalézavý scénář, výborné obsazení a originální pojetí akčních scén. ()

zipper111

Jedním slovem: Absolutně parádní libovka, která i když není úplně dokonalá, ke špičce žánru určitě patří! 5* ...a poslední souvětí na závěr: Masakr! ()

vorheese

Pokud vám nevadí filmy, ve kterých homosexuální federální detektiv s klidnou tváří oznamuje svému milenci, že je to "ale pěkná buzna", načež vyráží na místo činu, aby tam za zvuku operní arie rozklíčoval několikanásobnou vraždu, tak neváhejte. Prostě povedená ujetost ve snesitelných mezích. ()

kaylin

Teda to jsem zíral. Tohle není jen nějaká obyčejná kriminálka/thriller, tohle je pořádně drsný film o tom, jak se dva bratři rozhodnou, že vezmou spravedlnost do vlastních rukou jako dva svatí, kteří jsou vyvolení zbavit svět špíny. K tomu skvělý Willem Dafoe, jenž je v roli policisty úchvatný. Velké překvapení! ()

Kaluž

Dva věřící Punisheři + hromada zabitých mafiánů + rozstřelená číča + výstřední detektiv + vraždící italský veterán = výbušný koktejl plný šťavnaté mozkomíšní dužiny a odřezků z hnijících mrtvol. Tady někdo opisoval od Gartha Ennise a ani v nejmenším to není na škodu. Dafoeův detektiv z FBI se řadí na druhé místo v žebříčku nejpodivnějších a zároveň nejzábavnějších vyšetřovatelů všech dob, ihned za MacLachlanova agenta Coopera. Tenhle akční bonbónek si rozhodně pustím znova. // edit: leden 2021 // Tenhle "film pro pamětníky" mi připomněli Mr. Hlad s Civalem v jedné z posledních videorelací. Tak jim za to posílám pac a pusu, dobrý to bylo. Ale nijak zvlášť to už nešimralo. Nechám tam tu původní plnou sadu, ale dneska by to bylo spíše na čtyři s odřeným uchem a prostřelenou čéškou. ()

YURAyura

4/10 - docela velke zklamani pote, co jsem se tu docetl (coz mi aspon dava za pravdu, ze lidi tu nemaji vkus ;]]). Po slusne naslapnutem zacatku se to potaci od niceho k nicemu a vyzniva to dohromady spis jako pilot k nejakemu serialu o bratrich bez bazne a hany, co berou osud nedotknutelnych mafianu do svych rukou a pripravi vsem krwawou lazen. Je to vsechno v takovem slusivem komixove kabate, ale bohuzel celkovy dojem je dost bidny. Duvod proc se dat na tuto cisticskou cestu je dost tezko uveritelny, stejne jako cely scenar. Nastesti to zachranuje par - neni jich o moc vic nez 2 ;]] squelych situaci - kocka,... a hlavne pritomnost Defoea, bez nehoz by to byl skoro odpad - krvavy jak tretodeni tampon, ale odpad... ()

MATADOR

Tohle je pro ty koblihožvýkali, velké zadky a pneumatikózní sračky. Akční krimi nářez s parádními akčními sekvencemi, při převzetí spravedlnosti do vlastních rukou. Patrně největší práci zde odvádí vynikající Willem Dafoe, kterému hlášky z úst létají tak často, že kolikrát jsem to bral jako jeho herecký koncert, než-li tvrdé krimi s hromadou prostřílených hlav. Škoda jen, že snímek nemá pořád tempo a spád, a tak prostě se stává, že ta akce a humor není vše. Ale i tak je to jeden z nejhezčích průměrů, co jsem kdy ohodnotil. Tenhle film musím oslavit irským tancem. ()

stration

Rychlé, přiměřeně brutální, řemeslně téměř bez chyb, perfektně zahrané. Jenom jsem po třech měsících zapomněl, že jsem to viděl... ()

Easykk

"Tohle je Irská čtvrť, divím se že vůbec někdo zavolal policajty." Scéna se záchodem patří do síně slávy, a i teď, když na to koukám po asi osmdesátéšesté, tak mě u ní proudí adrenalin v žilách jako při prvním sledování. Pro mě kultovní a neokoukatelná záležitost!!! Funny maaan :) Tell me some joke/ Whaat? /.....joke..../ good, tell me another one!! :o) (zasvěcení vědí) ()

Vědma

Celou dobu se mi zdálo, že se dívám na komedii, proto mi to rádoby závažné náboženské pozadí přijde za vlasy přitažené. Prostě oko za oko, zub za zub. Ale naproti tomu Kristus přece káže - oni do vás kamenem, vy do nich chlebem. Takže v náboženství si asi každý najde rozhřešení. Ale v podstatě jako akčňák, když v tom člověk nehledá nic víc, to celkem fungovalo. ()