honajz

Vtipné, dobře natočené, Rocco nemá chybu, ani odkazy na filmové předlohy (zvláště Bronsona), teploušský Dafoe si roli vyloženě užívá... ()

Ivoshek

Je tu pár drsných scén, pár vtipných momentů ("nevezmeme lano?" a taky "mazlení je pro teplouše"), ale jako celek to nijak zvlášť zábavné není. V Ritchieho podání mě gangsterky baví víc. ()

Thomick

Ocenil jsem rozmanitý ztvárnění flashbacků, sázku na nepříliš osvědčený herce, svěží a neotřelej styl scénáristickýho i režijního debutanta (Coenovci by se od něj mohli učit, jak nakládat se slovem "fuck") a vůbec ... to byl sakra NÁŘEZ! Není pochyb o tom, že právě tohle je Dafoeova životní role. Jen málokdo před ním a po něm na filmovém plátně tak zářil. Poklona, Willeme! --- Mimochodem baví mě to srovnání s Tarantinem, a že prý on je někým kopírován. Jeho aura "mistra dokonalého" prostě sahá, kamkoliv se jí zachce, a kdokoliv se pokusí natočit akční komedii, je odpálkován tímhle věčným a směšným argumentem. Bože, ty to vidíš! 95%. ()

Othello

Když si to tak vezmu film hrubě nedostál mým požadavkům. Čekal jsem větší nářez, více násilí, více akce. V tomto duchu prakticky film funguje neustále. Postavy nešetří macho kecy o vyhlazování mafiánů a jak se s tim nebudou srát a na takovéto scény dojde všehovšudy tři. Stejně tak když z věznice vyzvednou záporáci nějakýho überřezníka aby jim zatnul tipec, čeká divák pořádnou přestřelku. Ta však probíhá tak, že tři postavy nejsou schopné pořádně střelit oponenta stojícího před nimi a ten není naopak schopný sejmout je. Navíc příběh je hodně podivný, několik vsuvek absolutn nepochopitelných (Dafoe jako kurva) a tak podobně. Naštěstí první polovina obsahuje dost dobrých hlášek a Willík si to jinak strašně dává. Jinak promrhaný potenciál. ()

becki_tu

Brutální zpomalovačky, stříkající krev a geniální Willem Defoe. A mezi tím vším ještě víra a smysl pro spravedlnost. Přiznám se, že jsem čekal průměrnou kriminální jednohubku a místo toho jsem dostal třípatrový dort s výraznou akční příchutí a spoustou chutných hlášek navrch. Myslím, že i nějak takhle by mohla vypadat adaptace hry GTA. 85% ()

JASON_X

Skvělá pecka, téměř srovnatelná s jinými skvělými peckami, jako třeba Pulp Fiction, Natural Born Killers, nebo True Romance. Dlouho jsem si to skvěle užíval a hýkal rozkoší, až jsem ale najednou prozřel, že ony moje nejasné pocity odkazů na všelijaké jiné filmy jsou opravdu záměrné (namátkou už zmiňovaní P.F. a N.B.K., nebo Leon), no a to mě tak trochu zklamalo, protože tím film sám sebe dobrovolně staví (a naprosto bezdůvodně) do druhé linie. Proč si probůh film nemohl jet svojí vlastní lajnu? Myslím, že na ni bohatě měl. Ale pokoukání je to znamenité, gangsterky stříknuté nadsázkou a černou komedií já rád. Z herců mě nejvíc dostal Willem Dafoe, v tak ujeté roli jsem ho naposledy viděl v Lynchově Wild At Heart. ()

Morholt

Po tomhle filmu získala slova "In nomine Patris et fillii et Spiritus Sancti" úplně nový význam. A Willem Daofe je boží! 85% ()

Sawy

Rozhodně zajímavá alternativa ke všem klasickým akčním filmům,které se točily během 90. let.Pokrevní bratři mají styl,skvěle natočené akční scény a velké ambice stát se skutečně filozofickým akčňákem.To se jim do značné míry daří,protože režisér Duffy dokázal nnáboženský podtext do příběhu implantovat nenásilně a přirozeně.Retrospektivní akční scény jsou zajímavý nápad,bohužel ve filmu zbytečně opakovaný,takže se po chvíli okouká.To vyvažuje charisma hlavních hrdinů a hlavně herecký koncert Williema Dafoea,jehož řešení případu za zvuků opery má vážně grády.Problém je ale v tom,že jakkoliv se film zdá komplexní a chytrý,všechny ty podtexty a žánrové vychytávky jsou naroubovány na strašně prostý,až primitivní příběh,což mi přece jen trochu vadilo a trochu to mírní mé nadšení.I tak jsem si ale film dost užil a jsem zvědavý na to,co Duffy předvedl ve dvojce,protože v tématu je ještě značný a nevytěžený potenciál. 85 % ()

oLí

Po téměř patnácti letech od prvního shlédnutí mohu napsat, že je to geniální snímek. Obdivoval jsem to jako malej kluk, dostávalo mě to jako puberťáka, baví mě to jako postpuberťáka i nadále... nezestárlo to. Styl, hudba, vybraní herci, akce, střih - "nejdřív vyšetřování potom akce", humor, jistá myšlenka a hlavně zábavnost. Nejde jinak než 10/10, škoda dlouho očekávaného a vymodleného pokračování, které je dobrým filmem, ale už to není ono, duchem vůbec ne. ()

TheJokerCZ

" First of all, I would like to thank one of you, donuts launching, barrow asses apart pulling sissies who leak this to the press" Naprostý masakr, dovolím si říct že i kult! Tento druh filmů já absolutně miluju. To je můj šálek kávy. Černý humor létá vzduchem, stejně tak jako ta krev, která stříká na všechny strany a nejenom ta lidská. "FUCK! Ass!" Je pravda, že ke konci filmu mé nadšení trošičku opadlo, protože na ten začátek prostě nic nemá, ale to na mém tvrzení nic nemění."Cuddle? What a fag." PS: Jestli někdo znáte podobný film, tak mi neváhejte napsat do pošty, díky! 9/10 ()

Lacike

Pred rokmi mi to pripadalo ako totalny narez. Ale na rozdiel od Tarantinoviek, ku ktorym to vsetci prirovnavaju, to podla mna dost zastaralo a uz mi to tak cool nepripada. Aj ked sa tu neustale fuckuje, tak poriadne hlasky tu absentuju. Koncept cez flashback osvetlime, co sa tu stalo, sa opakuje prilis casto az zacne byt trochu otravny. Vdaka jeho pouzitiu scenam chyba gradacia. Vlastne som si uvedomil, ze ma ustredna dvojka vidlakov, ktori sa rozhodnu preriedit podsvetie prilis nezaujima. Asi to bude tym, ze s ich filozofiou zobratia prava do vlastnych ruk sa uz nestotoznujem a kedze ich konanie nema ani ziadne osobne priciny, tak mi bolo ukradnute. Hlavnym kladom aj po rokoch je stale uchvatny, zabavny a roztomily gay vysetrovatel Willem Dafoe, ktory si film ukradol pre seba. Bohuzial nie je hlavnou postavou. Akcne sceny mi pripadali ako taky standardny priemer. Na svoj nizky rozpocet slusne, ale Duffy nie je nejak extra nadany reziser. Hudba je tiez len priemerna. Takze okrem Dafoea je dalsim nezabudnutelnym aspektom tohto filmu scena s mačkou. Ako clovek, ktory tieto zvierata fakt nema rad, som si ju vychutnal opakovane. Skoda, ze takychto blaznivych napadov nebolo vo filme viac. 6/10 ()

BoPo

Takto by to asi dopadlo, ak by sa Tarantino a Guy Ritchie rozhodli spolu natočiť film. Je rozhodne nadpriemerné s niekoľkými skvelými scénami. Takže ak máte spomínanú dvojicu radi, tak tento film Vás určite nesklame. ()

Dale

Už na prvý pohľad je jasné, že režisér a scenárista Troy Duffy sa nechal inšpirovať Tarantinom. No je to také okaté, že to už nie sú len odkazy na Pulp Fiction, ale hraničí to s vykrádaním (nechronologický priebeh, náboženské kecy pred tým, ako niekoho sejmú, omylom odstrelená mačka). A jasne najčastejším slovom, ktoré vo filme odznie je (podobne ako v Tarantinových filmoch) „fuck“ (raz dokonca padne 9 krát behom 9 sekúnd). A tá záverečná anketka mi náramne pripomína Takých normálnych zabijakov (vrátane toho zbožňovania zabijakov počestnými občanmi). Nie že by to bol zlý film, no neprináša nič nové a jediné, čo ma na ňom zaujalo bol Willem Dafoe, ktorý podal jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov (a v ženských šatách mu to sekne :-)). ()

Blofeld

Příjemný film, kde mě dostal Dafoe (hlavně ve scéně, kdy diriguje přestřelku) a vizuální hříčky, ale hlavní představitelé mi přišli dost nevýrazní. Nicméně černý humor, kterého je tu až až, mám docela rád, takže... díky Billymu Connolymu je to za lepší čtyři. Nějakou dobu jsem vážně uvažoval o pěti, ale pár výhrad se našlo... ()

Suzie05

Wow, Rocco byl fakt machr... co slovo to perla. :) Zkurveně. Co jste zkurveně kurva. Kdo to kurva. Zkurvit tuhle zkurvenost. Jak ste vy dva zkurvení kurviči, kurva! -- No, to ilustruje rozmanitost toho slova. ()

Revanx

V tomto filme možno vyzerá ako Ježiš Kristus poslíček Rocco, ale Bohom je tu v skutočnosti Willem Defoe, ktorý hrá oproti ostatným o triedu vyššie. Inak je Boondock Saints príjemná no brain akcia, ktorá na tie dve hodinky bez problémov zabaví. ()

PauloZ

Neuvěřitelný a zároveň úžasný Willem Dafoe!! Absolutně pro mě neznámý film od kterého jsem dostal plnou nálož! ()

Lama.Lama

Prostě bratři jak se patří. Geniální film plný nabitých scén, vtipných hlášek a hlavně výborného hereckého obsazení. ()

Marsik

Nemám chuť se k tomuto filmu dlouze rozepisovat, jelikož mám velmi rozporuplné pocity. Slow-motion kamera byla skvělá a akce dobře natočené, nicméně kromě akcí to byla jen snůška blbých a uřvaných keců, kde mě navíc Willem Dafoe v roli homosexuálního detektiva dosti iritoval. Jinak hlavní dvojice mě celkem bavila a závěrečné minuty, kde se dostal ke slovu i Billy Connolly, můj dojem ve finále pozvedly. Takže...druhý díl mě nejspíš nemine :) 65% ()