Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

De Niro a Stiller se vracejí v dalším kole rodinné předsvatební seznamovačky. A tentokrát přibrali další hvězdný pár - Dustin Hoffman a Barbra Streisand coby Gaylordovi rodiče předvádějí herecký koncert. Jestli jste z De Nira coby agenta na penzi dostávali vředy, tak Hoffman coby hippie na penzi vás naprosto odrovná. Inu, rodiče si člověk prostě nevybere. Dvojka má oproti jedničče ještě další výhody - kvalitnější scénář a svižnější tempo, které omezuje hluchá místa na minimum. Dočkáme se tedy většího množství vtipů, jež mají vyšší kvalitu než ty z prvního dílu. Rozhodně to je skvělá oddechová komedie, ke které nepotřebujete vidět první díl.(2.6.2005)

• salahadin

Asi nejstupidnější název, co mohli čeští distributoři vymyslet. Pan Yebal je asi takovej lotr, jako jeho synáček. Čili jím vůbec není! Hned ale pochopíte látku biologie 3. ročníku na všeobecném gymnáziu, kde se obvykle bere dědičnost. Tedy splní se vaše očekávání ohledně toho, jaký bude nevěstin tchán. Vtipy jsou na podobném chabém základě jako v jedničce (ovšem o dost více trapnější), tentokrát trochu potěší kontrast obou rodin a jejich životní názory. Víc se rozepisovat nemá cenu, není skoro o čem:-) Je to prostě laciné pokračování laciné komedie, nic víc, nic míň.(25.4.2006)

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale mne sa dvojka páčila viac. Ak sa robí pokračovanie rodinnej komédie, tak pravidlo väčšie, akčnejšie, tupšie by sa malo meniť na vtipnejšie a s väčším počtom hviezd. V tomto prípade to chvalabohu platí, za čo môže predovšetkým angažovanie Fockerov Hoffmana a Streisandky, ktorí sú až na výnimky veľmi vtipní....Pri sexe si musíte dávať pozor, nemáte už 80! :))(6.6.2012)

Ano, humor spíše prostší, zápletka též, ale De Niro, Hoffman a Streisand? Nikdy jsem to asi neviděl celé od začátku až do konce, ale vždy jsem u toho při přepínání zůstal. A poznámka pod čarou - zrušte / předabujte slovenskou verzi. Neříkám, že překladatelská práce s příjmením Focker patří mezi ty snadnější, ale překlad Nadržaný je otřesný... 80%(14.2.2017)

Pokračování komedie Fotr je lotr se nese ve stejném duchu jako první díl a přináší skoro stejné množství zábavy. Hlavní čtveřice zůstala nepozměněna, ovšem tentokrát se k nim ještě přidali Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Právě Dustin Hoffman dodal filmu neskutečně zábavného ducha a zabavil mě po celou délku filmu...90%(26.2.2013)

• - Úlohu "Malého Jacka" hrali dve deti, dvojičky. (slavo_held)

• - Letištní asistentku hraje Kali Rocha, která hrála i v prvním dílu filmu. Proto se jí dostane od Grega nepěkného pohledu. (don corleone)

• - Celé jméno Grega je Gaylord Myron Focker. (don corleone)