Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

Cha, cha, cha. Ano, možná se směju ještě teď. Ta tenhle film jsem ani nějak moc extra zvědavý nebyl, protože jednička mi v paměti ani nějak extra neuvízla, takže asi ani nic extra nebyla, ale tohle je prostě švanda. Ano, souhlasím, humor je občas předpokládaný, a prostě celkově těží z mocného tématu sdružování rodin nevěsty a manžela, kdy ti jsou netypičtí takhle a ti zase takhle, a něco je i krapet nereálné, ale to u takovýhle filmů je jedno. My to vlastně od takovýhle filmů očekáváme - žádný chytrý humor, ale taky žádný laciný. A máme z toho radost, když se jako první slovo malé dítě nenaučí máma, ale magor apod. No, čili pomynu-li oscarové ambice, které nejsou pochopitelně žádné, tak tu popisuju hodně kvalitní film, který má malé subjektivní mínus možná až někde v závěru, kdy jakoby i ten největší morous procitne a najednou je taky nejvíc happy.(21.2.2008)

Dustin Hoffman coby potrhlý hipík připraví nebohému De Nirovi stylové uvítání vyprávěním o tom, kterak s jedním varletem počal svého i tak geniálního synka. A Streissandová mezitím nenápadně rozpouští svůj výukový kurz gerontofilního sexu. Ano, Jay Roach malinko přitvrdil, nikoliv však až na úroveň takového Austina Powerse. Pokud zde jsou nějaké vtípky hrubšího ražení, tak rozhodně podány vcelku vkusným a „rodinně přijatelným“ způsobem. Nemůžu tvrdit, že Meet the Fockers se vyvedli výrazně líp než Meet the Parents, mají pouze vytříbenější dialogy přednesené skutečnými hereckými esy. Mohl bych třeba zapřít, že jednička mě bavila víc a nudila míň, ale stále to byla pouze „druhořadá“ komedie, zatímco díl druhý se již nebojím označit za plnohodnotný celorodinný filmík s koulema. Ano, s oběma. 80% Zajímavé komentáře: kleopatra, mm , Menja(18.10.2005)

Nemám rad onanii (k tomuhle filmu se sexuálně zabarvené slovo v komentáři zvlášť hodí) nad ověřenými hereckými hvězdami, ale Hoffman i de Niro jsou ve svém souboji "hippies vs. gestapo" zkátka dokonalí. Scénář nezklamal a Stiller, ten už to snad ani jinak než vtipně nedokáže. Řekněte sami: Může být špatný film, v němž se láska vyznává pomocí přiznání "chtěl bych ojet tvoji matku." IMHO ne :-)(23.2.2005)

Jeho fotr, to je lotr, aneb setkání hereckých legend:) Opálený, až přepálený Dustin Hoffman se setkává s, opět se nehorázně ksichtícím Robertem De Niro:) Jako podporu má s sebou Dustin excentrickou postavu své ženy v podání Barbry Streisand a Robert zase malého Jacka, jež je nekompromisně vychováván v plenkách s vyraženým vzorem CIA:) Jack Barnes svému vnoučkovi dopřává tu nejlepší a nejprofesionálnější výchovu, jakou může člověk jeho formátu dítěti nabídnout:) Zábavných situací i dialogů je zde přemíra, ale ani to a "hvězdné" obsazení nestačí, aby se film vymanil z průměru.(30.1.2012)

Pokračovaniu komédie sme sa trošku báli, ale boli sme príjemne prekvapení a aj keď sa nám prvý film páčil viac, skvele sme sa pobavili. Skvelí herci, skvelé scény, niekedy trochu prehnané, ale u bláznivej komédie to až tak nevadí. Robert de Niro je proste jednička. Takže vcelku vtipná komédia, ktorá ukazuje, že žiadna rodina, nie je normálna a niektoré sú ešte zvláštnejšie, než to na prvý pohľad vyzerá. Ale tentoraz sa podarilo angažovať dobrých hercov, scenár je vtipný a celkovo to spolu všetko tak sedí, že možno povedať, že toto je komédia, ktorá pobaví.(5.1.2015)

• - Úlohu "Malého Jacka" hrali dve deti, dvojičky. (slavo_held)

• - Teri Polo omylem oslovila Barbru Streisand "Boob". Skončilo to tak, že tak Barbře do konce natáčení říkali všichni. (Karlos80)

• - Investovat do sequelu komedie Fotr je lotr z roku 2000 až 80 milionů se producentům zjevně vyplatilo, už během tzv. openingu (24. -26. 12. 2004) zanechali diváci v kinech 46,1 milionů dolarů, protože se promítal už od středy, měl za první týden na kontě celkem 70,5 milionů. Byl to čtvrtý nejlepší prosincový úvodní výdělek, pričemž na prvních třech příčkách je trilogie Pán prstenů. Pro Bena Stillera to byl čtvrtý film na první příčce v návštěvnosti roku 2004 a snímek se také stal nejziskovější komedií bez speciálních efektů roku 2004. Výdělek prvního dílu - 166,2 milionů dolarů - překonal za dva týdny a celkově si z amerických kin odnesl téměř 280 milionů. (imro)