poster

Jeho fotr, to je lotr!

 • USA

  Meet the Fockers

 • Slovensko

  Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eileen
  ***

  Viděla jsem první díl této komedie a nijak moc mě nezaujal, nebýt docela slušného výkonu R. de Nira. Takže by mě ani nenapadlo sledovat pokračování, kdybych si nepřečetla, že Gregovi rodiče hrají B. Streisand a D. Hoffman. A kupodivu, díky nim, je tato dvojka o hodně lepší než její předchůdce, je tam opravdu pár skvělých fórů, kterým jsem se nahlas zasmála. A výkon R. de Nira zůstává proti těmto dvěma v pozadí, což mě docela překvapilo. Ale je to tak. Jeho permanentní "škleb" a podezíravý pohled, známý už z prvního dílu, tak trochu nudí a nepřináší nic nového. Celkově je ale toto pokračování povedenější, než jednička.(28.2.2007)

 • MáŠa
  ****

  Cha, cha, cha. Ano, možná se směju ještě teď. Ta tenhle film jsem ani nějak moc extra zvědavý nebyl, protože jednička mi v paměti ani nějak extra neuvízla, takže asi ani nic extra nebyla, ale tohle je prostě švanda. Ano, souhlasím, humor je občas předpokládaný, a prostě celkově těží z mocného tématu sdružování rodin nevěsty a manžela, kdy ti jsou netypičtí takhle a ti zase takhle, a něco je i krapet nereálné, ale to u takovýhle filmů je jedno. My to vlastně od takovýhle filmů očekáváme - žádný chytrý humor, ale taky žádný laciný. A máme z toho radost, když se jako první slovo malé dítě nenaučí máma, ale magor apod. No, čili pomynu-li oscarové ambice, které nejsou pochopitelně žádné, tak tu popisuju hodně kvalitní film, který má malé subjektivní mínus možná až někde v závěru, kdy jakoby i ten největší morous procitne a najednou je taky nejvíc happy.(21.2.2008)

 • Frajer42
  ***

  Málo kdy se stane, že druhý díl absolutně převálcuje ten první. Se zařazením dalších dvou super postav jednoznačně stoupla kvalita filmu o pořádný kus. Tím pádem značně stoupla i zábava. Obsazení špičkové, hluchých momentů po skromnu. Chvíli jsem i váhal nad udělením * * * *. Nakonec přece jen dám * * * a budu se těšit pokračování.(17.5.2011)

 • Sobis87
  ***

  První díl této poněkud ostřejší komedie – Fotr je lotr – si mě získal množstvím gagů hraničících s terorem – jinak řečeno, kdyby se razantněji změnilo vyznění celého filmu, mohlo by jít o solidní thriller na vděčné téma jedince v nehostinném prostředí. Výsledkem pak byla sice přízemnější ale o to více působivá komedie drsnějšího rázu, která stavěla především na skvělém hereckém obsazení. Oproti tomu druhý díl už nepojednává o jedinci v nehostinném prostředí, nýbrž o celé skupině lidí v prostředí pošahaném až bizardním. Onen teror z prvního dílu však se ctí uchovává stará známá postava fotra/lotra, který však v domácnosti rodičů svého budoucího zetě (čili zástupců těch pošahaných…) ztrácí pevnou půdu pod nohama a z dravce se rázem stává kořist, což jinak proklatě zábavné postavě Roberta De Nira ubírá na působivosti. Ve druhém díle fotrovské série se v humorných pasážích o poznání více tlačí na pilu, díky čemuž kvalita některých vtipů, pokud se jedná o dobrý vkus, značně hapruje. Jeho fotr, to je lotr je pak vyhrocenějším a méně vkusným pokračovatelem velmi dobrého prvního dílu, avšak i přes tyto výtky se stále jedná o solidní komedii, která ani na moment nenudí. Škoda jen toho patetického závěru, kde i jinak nekompromisní agent CIA ve výslužbě značně vyměkne. ____ Celkem mě pobavilo angažování Dustina Hoffmana a Barbry Streisandové do rolí židovských manželů žijících v duchu sexuální revoluce 60. – 70. let, přičemž právě v tomto období, éře „nového Hollywoodu“, kdy došlo vlivem zrušení produkčního kódu a nastolení ratingového systému k celkovému morálnímu uvolnění, se oba herci židovského původu (a výrazných židovských rysů) poprvé prosadili (Hoffman slavil úspěch s Absolventem, který byl na svou dobu ze sexuálního hlediska nezvykle otevřený). Jedná se o celkem povedený intertextuální vtípek.(11.8.2010)

 • sepp
  ***

  No jestli tohle je obrovske komedialni prekvapeni, tak ja jsem kralovna ze Saby. Se opravdu nezlobte, ale neco tak rozvlekleho a k uzoufani nudneho jsem od Stillera necekal. Zatimco prvni dil byl celkem plny napadu a hlavne tradicnich Stillerovych grimas a sympatickeho vykonu De Nira, dvojka se postupem stopaze zvrhava cim dal tim vice do trapnosti a politovanihodneho de Nirova prehravani. Vic uz to radsi rozebirat nebudu, proste zklamani. Umis DALEKO lepe, Bene! Vybijena je toho dukazem...(7.6.2005)

 • - Na snímku se podílela De Nirova společnost Tribeca Productions. (imro)

 • - Celé jméno Grega je Gaylord Myron Focker. (don corleone)

 • - Malý Jack (Spencer Pickren) při sledování televize přepne na film Zjizvená tvář (1983). (rothstein)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace