Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

Soundtrack Randy Newman: 1. We're Gonna Get Married - Randy Newman ,2. Crazy 'Bout My Baby ,3. Baby and Me ,4. Jack ,5. Meet The Fockers ,6. Suspicious Mind ,7. The Shot ,8. Here's My Plan / It's All Right Now ,9. Going Up The Country (Written by Alan C. W ,10. If I Were A Carpenter (Written by Tim Hard ,11. Wilderness (Dub) (Written by Bruno Coon) [Dub] ,12. Dancing (Written by Bruno Coon) ,(23.5.2011)

Cha, cha, cha. Ano, možná se směju ještě teď. Ta tenhle film jsem ani nějak moc extra zvědavý nebyl, protože jednička mi v paměti ani nějak extra neuvízla, takže asi ani nic extra nebyla, ale tohle je prostě švanda. Ano, souhlasím, humor je občas předpokládaný, a prostě celkově těží z mocného tématu sdružování rodin nevěsty a manžela, kdy ti jsou netypičtí takhle a ti zase takhle, a něco je i krapet nereálné, ale to u takovýhle filmů je jedno. My to vlastně od takovýhle filmů očekáváme - žádný chytrý humor, ale taky žádný laciný. A máme z toho radost, když se jako první slovo malé dítě nenaučí máma, ale magor apod. No, čili pomynu-li oscarové ambice, které nejsou pochopitelně žádné, tak tu popisuju hodně kvalitní film, který má malé subjektivní mínus možná až někde v závěru, kdy jakoby i ten největší morous procitne a najednou je taky nejvíc happy.(21.2.2008)

Chcela som len trafenú komédiu na relax a presne to som dostala. Príjemné vypnutie mozgovne občas treba a na to sú blbovinky tohto typu ako stvorené. Pobavila som sa aj zasmiala. Dustin + Barbra boli vynikajúca hipisácka dvojka, nebyť ich, určite by to na tie ľahko priemerné tri hviezdičky film nevytiahol.(8.9.2008)

Neviem pochopiť, ako môže nastúpené tempo tohto filmu vydržať až do konca. Výborné dosadenie Hoffmana a Streisandky do rolí, alá rodičia Jebalovci, ktorí tvoria pre mňa jeden s najtrefnejších párov v kinematografii. Zobrazujú dve úplne odlišné názory rodičov, kde si s DeNirom, ako paranoidným otcom, skvele sekundujú a viacmenej celá komédia je postavená na ich hádkach. A ten karavan nemal chybu. 85%.(22.5.2006)

Tam kde byl první Lotr rodinně příjemný, je druhý díl spíše úchylný. Sexuální vtípky jsou často mimo mísu a upřímně mě bylo občas Roberta i líto. Chápu že první díl se do značné míry vyčerpal, jenže tady nebylo zapotřebí natahovat stopáž. Problém často není ani tak moc v tom že by gagy neměly kvalitu. Jen prostě ten příběh přestává chutnat, když se herci jako Hoffman a Streisandová pořád pitvoří. 50%(26.9.2015)

• - Úlohu "Malého Jacka" hrali dve deti, dvojičky. (slavo_held)

• - Alanna Ubach, která hraje bývalou chůvu Isabelle je ve skutečnosti o 10 let mladší, než Ben Stiller. (don corleone)

• - Investovat do sequelu komedie Fotr je lotr z roku 2000 až 80 milionů se producentům zjevně vyplatilo, už během tzv. openingu (24. -26. 12. 2004) zanechali diváci v kinech 46,1 milionů dolarů, protože se promítal už od středy, měl za první týden na kontě celkem 70,5 milionů. Byl to čtvrtý nejlepší prosincový úvodní výdělek, pričemž na prvních třech příčkách je trilogie Pán prstenů. Pro Bena Stillera to byl čtvrtý film na první příčce v návštěvnosti roku 2004 a snímek se také stal nejziskovější komedií bez speciálních efektů roku 2004. Výdělek prvního dílu - 166,2 milionů dolarů - překonal za dva týdny a celkově si z amerických kin odnesl téměř 280 milionů. (imro)