Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

Možná hrozná pitomost, ale stejně STRAŠNĚ ZÁBAVNÁ! Teda ... nejspíš se to nikdy neobjeví v nějakém "oficiálním" fondu amerického humoru, ale pro mě je tohle jedna z nejryzejších amerických komedií a vůbec nejlepší příklad pro demonstraci toho, jak se asi průměrní Američané baví. Ono Stiller je fakt asi momentálně nejlepší aktivní komik USA, především na poli producentském.(28.12.2010)

Pokračovaniu komédie sme sa trošku báli, ale boli sme príjemne prekvapení a aj keď sa nám prvý film páčil viac, skvele sme sa pobavili. Skvelí herci, skvelé scény, niekedy trochu prehnané, ale u bláznivej komédie to až tak nevadí. Robert de Niro je proste jednička. Takže vcelku vtipná komédia, ktorá ukazuje, že žiadna rodina, nie je normálna a niektoré sú ešte zvláštnejšie, než to na prvý pohľad vyzerá. Ale tentoraz sa podarilo angažovať dobrých hercov, scenár je vtipný a celkovo to spolu všetko tak sedí, že možno povedať, že toto je komédia, ktorá pobaví.(5.1.2015)

Přiznávám bez mučení,že jsem větším ctitelem anglického suchého konverzačního humoru než toho,který produkuje ansámbl pod vedením Jay Roache.Jako soudně uvažující člověk ale zároveň vím,že humor použitý ve filmu tvoří (bohužel) v současnosti nadprůměr .Nezaznamenal jsem prakticky žádné prdy,jen přiměřené množství vulgarismů a jen jeden pád ze židle...Plusem snímku je účikování De Nira a Hoffmana,kdy většina těch nejlépe fungujících vtípků vychází ze střetávání rozdílných hodnotových žebříčků obou otců.Herecký projev Barbry Streisand je mi naproti tomu hodně vzdálený a ubral filmu tak 10%.Oproti jedničce vidím zřetelný nárůst kvality,takže komu se první díl líbil,nebude zklamán.Cellkové hodnocení 55%.(10.7.2006)

• kleopatra

Dustin a Barbra - pro mě magnety jako hrom, ale přesto, že jsem nečekala, že to bude kdovíjaká bžunda.... tak vona to bžunda fakt nebyla. Toaletní epizody, pití mateřského mléka s následným vyprsknutím, výlevy pod vlivem séra pravdy, padání "nevhodných" předmětů do jídla, zaběhlé dítě (i zvíře).... to jsou taková klišé, která už tu byla 100+1x. Prvek hipíkovských rodičů by mi býval byl sympatický, kdyby ale nenesl stopy zoufalé snahy za každou cenu hustě pobavit.... takže jsem se zasmála jen jednou za celý film a to (a neříkám to hrdě) když stará Jebalová - sexuální fyzioterapeutka seniorů řekne svému klientovi: "při té penetraci opatrně, už vám neni 78". A jak říkám, nejsem na to hrdá.(25.6.2005)

• Sawy

Konstatování, že jde o lepší film, než jakým byla jednička, je možná pravdivé. Ale vzhledem k tomu, že jednička byla víc než cokoliv strašná nuda, to vlastně nic moc neznamená. Druhý díl má výhodu v Hoffmanovi a Streisand, kteří jsou uvolnění a role si užívají, ale Roach opět přišel s filmem, který nijak zvlášť nebaví a oproti jedničce je v mnoha ohledech ještě nevkusný. Scéna Stillera pod sérem pravdy JE vtipná, ale zpětně si žádnou jinou takovou nevybavím, což je na komedii průser. 50 %(8.12.2013)