Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

• arie

V dimenziách americkej komerčnej zábavy sa jedná o skutočne veľmi vydarený počin, ktorého úspech, samozrejme, pramení od skvostného hereckého obsadenia. Na výsledku je vidieť, že všetci zúčastnení sa pri natáčaní bavili prakticky neustále, čo však neplatí pre diváka, ktorý má k hollywoodskemu humoru rozpačitý alebo negatívny vzťah. Treba povedať, že snímke jednoznačne chýba kvalitnejší režisér, Jay Roach je síce v žánri pomerne zabehnutý, no zatiaľ ani jeden z jeho počinov sa nevymanil zo šedého priemeru a inak tomu nie je ani tentokrát, čo je určite škoda, pretože vidieť De Nira, Hoffmana, Stillera a Streisandku v jednom filme vzbudzovalo nemalé očakávania, ktoré sa však naplnili len z časti. Ak sa chcete len príjemne pobaviť, je Meet the Fockers ideálnou voľbou, no ak čakáte, že sa vám film vryje do pamäti na dlhšiu dobu, pravdepodobne sa neubránite sklamaniu.(7.11.2007)

Možno práve potrebujete vyložene oddychovú záležitosť. V takom prípade vám padne tento film vhod. Pozor, bude pre vás však drsným sklamaním čakať od neho niečo veľké „len“ preto, že tradičnú zostavu z úspešného a milého (ale rozhodne nijako zvlášť vydareného) originálu, doplnila dvojica Barbra Streisandová a Dustin Hoffman. Výsledok je rozpačitý až nudný a vyložene fungovalo len zopár scén (predkožka, Owen Wilson z Frat Pack).(11.9.2005)

Zatímco první díl se plácal na hranici průměru, díl druhý se ukázal v pravém světle. Humoru je tu po celou stopáž dost a dost. Je to humor ať už jen, který vám vytvoří roztomilý škleb na tváři (umělé ňadro na kojení, Jackova tajná laboratoř pod postelí, jak přišel Gaylord o panictví) a nebo vtipy, co způsobují záchvaty smíchu (všechny scény s malým drobkem, Gaylordův proslov...). V 1 se vyplatila dvojice Stiller, DeNiro v pokračování přebírá žezlo Hoffman, který s DeNirem vytváří mile zábavnou formaci a sekundují si v každém záběru. Není to zábava pro ty co čekají inteligentní komedii, ale když se uvolníte a podáte se tomu, co je vám naservírováno, budete se jistě příjemně bavit. Aaas---hole(3.9.2005)

• kleopatra

Dustin a Barbra - pro mě magnety jako hrom, ale přesto, že jsem nečekala, že to bude kdovíjaká bžunda.... tak vona to bžunda fakt nebyla. Toaletní epizody, pití mateřského mléka s následným vyprsknutím, výlevy pod vlivem séra pravdy, padání "nevhodných" předmětů do jídla, zaběhlé dítě (i zvíře).... to jsou taková klišé, která už tu byla 100+1x. Prvek hipíkovských rodičů by mi býval byl sympatický, kdyby ale nenesl stopy zoufalé snahy za každou cenu hustě pobavit.... takže jsem se zasmála jen jednou za celý film a to (a neříkám to hrdě) když stará Jebalová - sexuální fyzioterapeutka seniorů řekne svému klientovi: "při té penetraci opatrně, už vám neni 78". A jak říkám, nejsem na to hrdá.(25.6.2005)

Přiznávám bez mučení,že jsem větším ctitelem anglického suchého konverzačního humoru než toho,který produkuje ansámbl pod vedením Jay Roache.Jako soudně uvažující člověk ale zároveň vím,že humor použitý ve filmu tvoří (bohužel) v současnosti nadprůměr .Nezaznamenal jsem prakticky žádné prdy,jen přiměřené množství vulgarismů a jen jeden pád ze židle...Plusem snímku je účikování De Nira a Hoffmana,kdy většina těch nejlépe fungujících vtípků vychází ze střetávání rozdílných hodnotových žebříčků obou otců.Herecký projev Barbry Streisand je mi naproti tomu hodně vzdálený a ubral filmu tak 10%.Oproti jedničce vidím zřetelný nárůst kvality,takže komu se první díl líbil,nebude zklamán.Cellkové hodnocení 55%.(10.7.2006)

• - Alanna Ubach, která hraje bývalou chůvu Isabelle je ve skutečnosti o 10 let mladší, než Ben Stiller. (don corleone)

• - Malý Jack (Spencer Pickren) při sledování televize přepne na film Zjizvená tvář (1983). (rothstein)

• - Teri Polo omylem oslovila Barbru Streisand "Boob". Skončilo to tak, že tak Barbře do konce natáčení říkali všichni. (Karlos80)