Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

• mm13

Prvá časť bola mimoriadne vydareným školským predstavením od vcelku talentovaných a hlavne odviazaných študentov. Pri natáčaní druhej časti sa k už slovu dostala aj triedna profesorka, presvedčená, že tentokrát je potrebné pôvodnú látku oživiť sofistikovanejšími momentami a výrazy ako 'kunda' nahradiť odbornejšími termínami, napríklad 'vagína'... No, a takto to dopadlo - výsledok nie je ani náhodou inteligentnejší a už vôbec nie vtipnejší, zo všetkého najviac riadne kŕčovitý, nezriedka trápny. (mali ju kopnút do zadku!!!)(21.9.2005)

Přiznávám bez mučení,že jsem větším ctitelem anglického suchého konverzačního humoru než toho,který produkuje ansámbl pod vedením Jay Roache.Jako soudně uvažující člověk ale zároveň vím,že humor použitý ve filmu tvoří (bohužel) v současnosti nadprůměr .Nezaznamenal jsem prakticky žádné prdy,jen přiměřené množství vulgarismů a jen jeden pád ze židle...Plusem snímku je účikování De Nira a Hoffmana,kdy většina těch nejlépe fungujících vtípků vychází ze střetávání rozdílných hodnotových žebříčků obou otců.Herecký projev Barbry Streisand je mi naproti tomu hodně vzdálený a ubral filmu tak 10%.Oproti jedničce vidím zřetelný nárůst kvality,takže komu se první díl líbil,nebude zklamán.Cellkové hodnocení 55%.(10.7.2006)

Málo kdy se stane, že druhý díl absolutně převálcuje ten první. Se zařazením dalších dvou super postav jednoznačně stoupla kvalita filmu o pořádný kus. Tím pádem značně stoupla i zábava. Obsazení špičkové, hluchých momentů po skromnu. Chvíli jsem i váhal nad udělením * * * *. Nakonec přece jen dám * * * a budu se těšit pokračování.(17.5.2011)

Možno práve potrebujete vyložene oddychovú záležitosť. V takom prípade vám padne tento film vhod. Pozor, bude pre vás však drsným sklamaním čakať od neho niečo veľké „len“ preto, že tradičnú zostavu z úspešného a milého (ale rozhodne nijako zvlášť vydareného) originálu, doplnila dvojica Barbra Streisandová a Dustin Hoffman. Výsledok je rozpačitý až nudný a vyložene fungovalo len zopár scén (predkožka, Owen Wilson z Frat Pack).(11.9.2005)

• igi B.

Dvojka, která daleko od jedničky nepadla... Díky tévé viděno, zbytečno marno dále komentovat... - - - P.S. Ale vcelku chápu tu cílovou skupinu a množství zde velmi vysokých hodnocení. I když u některých mi zůstává rozum stát - takže vlastně - asi jsem to nepochopil... Jen se prosím soudní lidé zamyslete, čemu dáváte za jiných okolností čtyři pět hvězd... :-)(25.3.2006)

• - Během produkce se studio obávalo, že název "Meet the Fockers" by byl príliš vulgární, ale plánovaná změna na "Meet the Fokkers", by mohla narušit kontinuitu série. Asociace amerických filmařů nechtěla název "Meet the Fockers" povolit, pokud by filmaři nenašli rodinu se jménem Focker. Podařilo se. (don corleone)

• - Alanna Ubach, která hraje bývalou chůvu Isabelle je ve skutečnosti o 10 let mladší, než Ben Stiller. (don corleone)

• - Deska, kterou si Pam prohlíží je Make It Big od skupiny Wham! z roku 1984. (don corleone)