Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

• kleopatra

Dustin a Barbra - pro mě magnety jako hrom, ale přesto, že jsem nečekala, že to bude kdovíjaká bžunda.... tak vona to bžunda fakt nebyla. Toaletní epizody, pití mateřského mléka s následným vyprsknutím, výlevy pod vlivem séra pravdy, padání "nevhodných" předmětů do jídla, zaběhlé dítě (i zvíře).... to jsou taková klišé, která už tu byla 100+1x. Prvek hipíkovských rodičů by mi býval byl sympatický, kdyby ale nenesl stopy zoufalé snahy za každou cenu hustě pobavit.... takže jsem se zasmála jen jednou za celý film a to (a neříkám to hrdě) když stará Jebalová - sexuální fyzioterapeutka seniorů řekne svému klientovi: "při té penetraci opatrně, už vám neni 78". A jak říkám, nejsem na to hrdá.(25.6.2005)

• lesumir

Tak jsme se dočkali i pokračování, oživením měla být dvojíce Hoffman & Streisand, ale přišlo spíš zklamání a trapnost. Stiller opět nepředvádí niv velkého, hraje na svůj průměr. De Niro jako vždy perfektní, jeho despotické sklony jsou zábavné a tvoří dokonalý kontrast s Fockerem Sr. "Jacku, můžu taky něco vyhlásit?"... "Ne, to může jenom lodní kapitán, ale Gregu, chceš si zatroubit?" ... "Jasně." ... "To může jedině lodní kapitán."(10.9.2008)

Zatímco první díl se plácal na hranici průměru, díl druhý se ukázal v pravém světle. Humoru je tu po celou stopáž dost a dost. Je to humor ať už jen, který vám vytvoří roztomilý škleb na tváři (umělé ňadro na kojení, Jackova tajná laboratoř pod postelí, jak přišel Gaylord o panictví) a nebo vtipy, co způsobují záchvaty smíchu (všechny scény s malým drobkem, Gaylordův proslov...). V 1 se vyplatila dvojice Stiller, DeNiro v pokračování přebírá žezlo Hoffman, který s DeNirem vytváří mile zábavnou formaci a sekundují si v každém záběru. Není to zábava pro ty co čekají inteligentní komedii, ale když se uvolníte a podáte se tomu, co je vám naservírováno, budete se jistě příjemně bavit. Aaas---hole(3.9.2005)

Ano, humor spíše prostší, zápletka též, ale De Niro, Hoffman a Streisand? Nikdy jsem to asi neviděl celé od začátku až do konce, ale vždy jsem u toho při přepínání zůstal. A poznámka pod čarou - zrušte / předabujte slovenskou verzi. Neříkám, že překladatelská práce s příjmením Focker patří mezi ty snadnější, ale překlad Nadržaný je otřesný... 80%(14.2.2017)

Obrovské překvapení! První díl byl utahanou snůškou trapností a to nejlepší nabídl již v traileru, zatímco dvojka je se svým černějším a hrubozrnějším humorem o několik světelných let dál. Zároveň je to bezpochyby nejlepší role Roberta De Nira za poslední léta, což bych vpravdě nečekal. Jeho potutelný „CIA škleb“ při pocitu vítězství si člověk může vychutnávat znova a znova stejně jako některé vtípky, které mě spolehlivě dostaly do kolen (pejsek vs. Einstein). Rádoby intelektuálové zůstaňte doma (bohužel už jsem se s takovým zatracujícím přístupem setkal), vy ostatní se nechte nalákat na přibyvší Streisand a Hoffmana, kteří sice žádné extrémní kreace nepředvedou, ale i tak je jejich páreček věcí více než zábavnou, a výtečného Stillera (mám ty jeho komedie rád čím dál tím víc) s jeho latinskoamerickým synem.(20.4.2005)

• - Alanna Ubach, která hraje bývalou chůvu Isabelle je ve skutečnosti o 10 let mladší, než Ben Stiller. (don corleone)

• - Během produkce se studio obávalo, že název "Meet the Fockers" by byl príliš vulgární, ale plánovaná změna na "Meet the Fokkers", by mohla narušit kontinuitu série. Asociace amerických filmařů nechtěla název "Meet the Fockers" povolit, pokud by filmaři nenašli rodinu se jménem Focker. Podařilo se. (don corleone)

• - Teri Polo omylem oslovila Barbru Streisand "Boob". Skončilo to tak, že tak Barbře do konce natáčení říkali všichni. (Karlos80)