Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

De Niro a Dustin Hoffman nejsou pro mě prostě komici (s výjimkou filmu Tootsie). Jsou to vynikající herci, to všechna čest, ale jenom ne komedianti. Tohle pokračování filmu "Fotr je lotr" se zkrátka nevyvedlo. Nevtipné. 40% // (23.2.2013) NOVA HD (4:3) - Světe div se, ale druhé shlédnutí, které jsem si dnes (téměř po 4 letech) dopřál, na mě udělalo mnohem větší dojem, než to první. Tentokrát mi film sedl a dobře jsem se bavil. Hoffman a Streisand byl povedený crazy páreček, takové rodiče bych fakt chtěl mít :) Hodnocení zvedám poměrně o dost, i když si stále myslím, že film je hrozná magořina :) 65%(18.5.2009)

První díl této poněkud ostřejší komedie – Fotr je lotr – si mě získal množstvím gagů hraničících s terorem – jinak řečeno, kdyby se razantněji změnilo vyznění celého filmu, mohlo by jít o solidní thriller na vděčné téma jedince v nehostinném prostředí. Výsledkem pak byla sice přízemnější ale o to více působivá komedie drsnějšího rázu, která stavěla především na skvělém hereckém obsazení. Oproti tomu druhý díl už nepojednává o jedinci v nehostinném prostředí, nýbrž o celé skupině lidí v prostředí pošahaném až bizardním. Onen teror z prvního dílu však se ctí uchovává stará známá postava fotra/lotra, který však v domácnosti rodičů svého budoucího zetě (čili zástupců těch pošahaných…) ztrácí pevnou půdu pod nohama a z dravce se rázem stává kořist, což jinak proklatě zábavné postavě Roberta De Nira ubírá na působivosti. Ve druhém díle fotrovské série se v humorných pasážích o poznání více tlačí na pilu, díky čemuž kvalita některých vtipů, pokud se jedná o dobrý vkus, značně hapruje. Jeho fotr, to je lotr je pak vyhrocenějším a méně vkusným pokračovatelem velmi dobrého prvního dílu, avšak i přes tyto výtky se stále jedná o solidní komedii, která ani na moment nenudí. Škoda jen toho patetického závěru, kde i jinak nekompromisní agent CIA ve výslužbě značně vyměkne. ____ Celkem mě pobavilo angažování Dustina Hoffmana a Barbry Streisandové do rolí židovských manželů žijících v duchu sexuální revoluce 60. – 70. let, přičemž právě v tomto období, éře „nového Hollywoodu“, kdy došlo vlivem zrušení produkčního kódu a nastolení ratingového systému k celkovému morálnímu uvolnění, se oba herci židovského původu (a výrazných židovských rysů) poprvé prosadili (Hoffman slavil úspěch s Absolventem, který byl na svou dobu ze sexuálního hlediska nezvykle otevřený). Jedná se o celkem povedený intertextuální vtípek.(11.8.2010)

Jednička byla zábavná komedie. Její jediná nevýhoda byla, že bavila pouze několika vtipy, které na páté shlédnutí byly ohrané. Dvojka je perfektní spojení vtipů z jedničky(na které je nespočet narážek ) a trochu více sexistického humoru. Rodiče Graga "Sestřičky" Jebala v poddání Dustina Hoffmana a Barbry Streisand jsou bezchybně ujetí a free rodiče. Robert De Niro je stejný jako v jedničce a možná i horší (otec :) a agent). Ben Stiller je stejně nešikovný a malý prcek, to je něco :) . Pokud vás bavila jednička a nevadí vám narážky na první panictví o které jste přišli s chůvou, potom jednoznačná volba :)(26.3.2005)

• lesumir

Tak jsme se dočkali i pokračování, oživením měla být dvojíce Hoffman & Streisand, ale přišlo spíš zklamání a trapnost. Stiller opět nepředvádí niv velkého, hraje na svůj průměr. De Niro jako vždy perfektní, jeho despotické sklony jsou zábavné a tvoří dokonalý kontrast s Fockerem Sr. "Jacku, můžu taky něco vyhlásit?"... "Ne, to může jenom lodní kapitán, ale Gregu, chceš si zatroubit?" ... "Jasně." ... "To může jedině lodní kapitán."(10.9.2008)

• mm13

Prvá časť bola mimoriadne vydareným školským predstavením od vcelku talentovaných a hlavne odviazaných študentov. Pri natáčaní druhej časti sa k už slovu dostala aj triedna profesorka, presvedčená, že tentokrát je potrebné pôvodnú látku oživiť sofistikovanejšími momentami a výrazy ako 'kunda' nahradiť odbornejšími termínami, napríklad 'vagína'... No, a takto to dopadlo - výsledok nie je ani náhodou inteligentnejší a už vôbec nie vtipnejší, zo všetkého najviac riadne kŕčovitý, nezriedka trápny. (mali ju kopnút do zadku!!!)(21.9.2005)

• - Herci Barbra Streisand a Dustin Hoffman hrajú vo filme rodičov židovského pôvodu. V skutočnosti ho obaja majú. (fandafilmov)

• - Ve scéně, kdy hrají obě rodiny společně fotbal, srazí Bernard (Dustin Hoffman) Jacka (Robert De Niro), který spadne do stínu. Hned v dalším záběru z dálky se však Jack (Robert De Niro) nachází na slunci. (kikka20)

• - Celé jméno Grega je Gaylord Myron Focker. (don corleone)