Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

Druhý díl přináší v podstatě to samé, jako díl první (a to není špatně!). Vtipy se z velké části točí kolem tchánova „kroužku důvěry“, a mladý Focker musí opět dokazovat že do něj patří. Příjemným osvěžením je hlavně Dustin Hoffman, který s přehledem přebíjí jakýkoliv pokus o vtip Barbary Streisandové. Je to příjemná zábava, která nikoho neurazí. Owen Wilson s panovou flétnou tomu vládne.(23.1.2006)

• igi B.

Dvojka, která daleko od jedničky nepadla... Díky tévé viděno, zbytečno marno dále komentovat... - - - P.S. Ale vcelku chápu tu cílovou skupinu a množství zde velmi vysokých hodnocení. I když u některých mi zůstává rozum stát - takže vlastně - asi jsem to nepochopil... Jen se prosím soudní lidé zamyslete, čemu dáváte za jiných okolností čtyři pět hvězd... :-)(25.3.2006)

Překvapila mě záplava hvězd, protože to není žádné veledílo. A asi ty hvězdy jsou největšími tahouny snímku. V první půli humoru poskrovnu, vesměs trapnosti, co nepobaví. Chvíli jsem s tím bojoval, ale pak se přece jen i něco vtipného našlo. # příběh 6 | hudba 7 | humor 5 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znova 4(23.7.2011)

Obrovské překvapení! První díl byl utahanou snůškou trapností a to nejlepší nabídl již v traileru, zatímco dvojka je se svým černějším a hrubozrnějším humorem o několik světelných let dál. Zároveň je to bezpochyby nejlepší role Roberta De Nira za poslední léta, což bych vpravdě nečekal. Jeho potutelný „CIA škleb“ při pocitu vítězství si člověk může vychutnávat znova a znova stejně jako některé vtípky, které mě spolehlivě dostaly do kolen (pejsek vs. Einstein). Rádoby intelektuálové zůstaňte doma (bohužel už jsem se s takovým zatracujícím přístupem setkal), vy ostatní se nechte nalákat na přibyvší Streisand a Hoffmana, kteří sice žádné extrémní kreace nepředvedou, ale i tak je jejich páreček věcí více než zábavnou, a výtečného Stillera (mám ty jeho komedie rád čím dál tím víc) s jeho latinskoamerickým synem.(20.4.2005)

Potom, čo sa bol Gaylord Greg Focker predstaviť rodičom svojej nastávajúcej, milej, očarujúcej Pam a jej otec Jack, vyslúžilý expert CIA, ho horko ťažko prijal do kruhu dôvery sa dej presúva na Floridu. Je načase navštíviť aj Gregovu rodinu. Otca a matku. Tých výborne zahrali Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Skvele tak doplnili už zohratú partiu prvotriedných hercov z prvej časti. No a našla sa aj malá, sympatická úloha pre Owena Wilsona. Príjemná rodinná komédia, s perfektným hereckým obsadením. ****(30.12.2010)

• - Investovat do sequelu komedie Fotr je lotr z roku 2000 až 80 milionů se producentům zjevně vyplatilo, už během tzv. openingu (24. -26. 12. 2004) zanechali diváci v kinech 46,1 milionů dolarů, protože se promítal už od středy, měl za první týden na kontě celkem 70,5 milionů. Byl to čtvrtý nejlepší prosincový úvodní výdělek, pričemž na prvních třech příčkách je trilogie Pán prstenů. Pro Bena Stillera to byl čtvrtý film na první příčce v návštěvnosti roku 2004 a snímek se také stal nejziskovější komedií bez speciálních efektů roku 2004. Výdělek prvního dílu - 166,2 milionů dolarů - překonal za dva týdny a celkově si z amerických kin odnesl téměř 280 milionů. (imro)

• - Celé jméno Grega je Gaylord Myron Focker. (don corleone)

• - Na snímku se podílela De Nirova společnost Tribeca Productions. (imro)